Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1040. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: audemus , spongebob35 , se_runtome , se_runtome Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 18 Misafir - 21 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
88.058
Cevap
1.333
Favori
4.691.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Üstadım @RNN ve @dallass

Sizlere çok net bir soru sormak istiyorum mümkünse;

Diyelim ki para sıkıntınız yok ama (soru bu ya) koca dünyada alabileceğiniz sadece ve sadece aşağıdaki 5 TV modeli var!

Hangisini alirdiniz?
    NOT: (Almak isteyeceğiniz modelleri 1 den 5 e doğru siralarsaniz çok makbule geçer)

1- SONY 49 XE 7005

2- SAMSUNG 50 MU 7000

3- SAMSUNG 49 MU 7400

4- SAMSUNG 49 MU 8000

5- PHİLİPS 55 PUS 7502

SAYGILARIMLA..

Açık ve net konuşayım

"Siyah performansı, ışık ve kontrast açısından"

Va paneli 49mu8000

ve genel performansı düşük olsada yine VA panelli 50mu7000 hariç,
    İPS panellu diğerleri bu konuda çöplüktür.

Gelelim işletim sistemine

bu konudada tizen ve webos işletim sistemi androide göre daha stabildir..

Bahsi geçen panellerin 50/100 hz konusunda;

Evet içlerinden sadece plips 7502 100 hz.

Ama ben bu marka için hep şunu söyledim

Değil 100 200 hz olsa dönüp bakmam, bu markada görüntü babında farklı bir sıkıntı var,

Lg'ye sony'e, samsung'a bakıyorum elbette ucuzdan pahalıya doğru modellerinde gorüntü performans farkı olsada,

Bu görüntüleri yadırgamıyorum

Ama iş ips panelli plipse gelince bu markaya baktığım anda her modelinde pikselleşmeleri net birşekilde görebiliyorum zaten siyah performansının vasatlığını hiç söylemiyorum..

Son olarak ben tercih yapsam

seçimim kesinlikle VA panelli yüksek konrast oranına sahip olan 49mu8000 olurdu (mağazalarda birebir inceledim ve beğendim)

Son günlerde takılmalardan bahsediliyor ama ben bu durumu bireyselliğe bağlıyorum, bu kişilerin panellerinde değişimi ferektirecek bir sıkıntı olabilir

Yani örneğin bu panelin hepsinde aynı sorunlar olsa idi youtube ve benzeri sitelerde hatta forumda bu takılmaları gösteren çarşaf çarşaf videolar ve ağır eleştiri yazıları olurdu ama yok.

Öte yandan zaten bu panellerde harici kaynakran medya dökümanları oynatıldığında bir sıkıntı olnadığı söyleniyor

Buda bize gösteriyorki harici kaliteli bir uydu alıcı ile varsa bile böyle bir sorun ortadan kalkabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Ekim 2017; 20:3:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

sanmıyorum hocam büyük ihtimal çok soluk gelir görüntü size ben rtings ayarlarını kullanıyorum sadece ordaki ayarlardan farklı olarak 4 olan arka ışığı 15 yaptım

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000/settings

en doğal gerçekçi görüntüyü renkleri keskinliği bu ayarlarla gösteriyor arka ışığı ne kadar kısarsanız o kadar iyi orda seçim sizin

Merhaba hocam film açtığım zaman ilk 5 saniye görüntü bulanık geliyor daha sonra netleşiyor bu konuda bir bilgin var mı?

• Niko_wan N kullanıcısına yanıt
    hiç film izlemedim ne desem yalan olur bugün dizi açtım bi tane usb den görüntüsüne bakmak için ama dediğiniz gibi bi bulanıklaşma görmedim
  • quote:

hiç film izlemedim ne desem yalan olur bugün dizi açtım bi tane usb den görüntüsüne bakmak için ama dediğiniz gibi bi bulanıklaşma görmedim

Yok öyle olmuyor. Digiturk play den açınca oluyor. Tarayıcıdan olmadı

İnternetle alakalı olabilir o 5 saniyede kaliteyi ayarlıyordur belki

Digiturk veya netlix'te ilk acilista olusan bulanikliklar internet ile alakali. Tv'den kaynkalanmiyor.

Saygiarimla.

• quote:

İnternetle alakalı olabilir o 5 saniyede kaliteyi ayarlıyordur belki

Işık sızması nasıl oluyor senin cihazda baktın mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Digiturk veya netlix'te ilk acilista olusan bulanikliklar internet ile alakali. Tv'den kaynkalanmiyor.

Saygiarimla.

Eywallah hocam teşekkürler

• Beyler peki 5000 küsur tl sony xe8505 veya xe8577 veya samsung 55mu8000 e vereceğimize 3600 3700 bandınd aolan 55mu7000 e versek? 120hz va panel olduğu yazıyor?

https://www.displayspecifications.com/en/model/3b6db04

• Arkadaşlar 50MU7000 ile 49MU7400 arasında ki fark nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 27 Ekim 2017; 23:10:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Arkadaşlar 50MU7000 ile 49MU7400 arasında ki fark nedir?

+1
    hangisi seçilmeli yardım üstadlar.
  • 2520 tlye 49xe7005 siparişi verdim ggdan umarım beklentilerimi karşılar

• quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Arkadaşlar 50MU7000 ile 49MU7400 arasında ki fark nedir?

+1
    hangisi seçilmeli yardım üstadlar.

Bende mu7400 mu7000 ve uj651 arasinda gidip geliyodum 7400 aldim 😁

• quote:

sony tarafında malesef karşılığı yok sony nin va paneller 8505 modelinden başlıyor mu7000 motion performansı kötü olduğu için ben pek önermek istemiyorum ama o fiyat aralığındada başka va panel tv yok ju6470 var ama oda 2 sene önceki model hdr yok...yani ya va panelin artılarından vazgeçmek gerekiyor yada motion performansından hepsini bir arada isteyenin minumum 4500 -6000 aralığına çıkması gerekiyor

49mu8000 hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiyeye kod olarak mu7000 serisi olarak gönderiliyor. Riting sitesinde türkiyede ki mu8000e bakarken ritingden mu8000 incelemesine mi bakacağız yoksa mu7000'e mi bilginiz var mı? Hatta sizinde sanırım mu9000 kutusunda mu8000 yazıyormuş yorumlarınızda okumuştum.

Dallas Hocam sayesinde ve siyah performansından ödün vermemek için va panelden vazgeçmem. Film izlemek yani sağlam siyah almak için mu8000e n11 kampanyasıyla deneyebilirim. Fakat bizim mu8000 yurt dışında ki mu7000 incelemesiyse mu8000 serisine hiç gerek yok 50mu7000 yeter.

https://forum.donanimhaber.com/store/76/bd/5d/76bd5d16a663559db161c5e866768b43.JPG
    Android'ten çekinmiyorum. Fakat Sony 85xx ve üstü tvler 4.500 üstü kaliteliler ama o kadar para yok :D

• Slm herkese, 55mu9000 hazır 5400tl civarına düşmüşken almak istiyorum, kullananlara birkaç sorum olacak, puhu tv uygulaması varmı markette, yüklenip sorunsuz çalışıyor mu? Bir de sesli arama türkçeyi destekliyor mu? Klavyede uzun uzun yazıp arama yapmak istemiyorum, Smart tv ise herşeyiyle tam olmasını isterim, az buz para vermicez sonuçta, tv ye fare klavye gibi extra donanımlarla kullanmayı düşünmüyorum, mesela lg nin webosunda youtube da çok kolay arama yapıyorsunuz sesli komutla, mouse gibi kumandası da var. Bu konuda mu9000 kullanıcıların net cevap alabilirsem kararımı vereceğim. Teşekkürler

• jugglor J kullanıcısına yanıt
    Samsung kumandalarında türkçe sesli komut desteklemiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bende 1 aylık süreç sonunda samsung 55mu9000 aldım
    ilginiz için teşekkür ederim vatandan 5399 tl ye aldım servis az önce geldi kurdu
    akşam eve gidince tekrar detayları yazarım
  • Tüm samsung modellerinde mi desteklemiyor hocam, Mu8000 alsak ta aynı mı?

Puhu tv mu8000 de yoktu mesela vatanda görevli bulamamıştı, mu9000 de olmasını umut ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: jugglor

Slm herkese, 55mu9000 hazır 5400tl civarına düşmüşken almak istiyorum, kullananlara birkaç sorum olacak, puhu tv uygulaması varmı markette, yüklenip sorunsuz çalışıyor mu? Bir de sesli arama türkçeyi destekliyor mu? Klavyede uzun uzun yazıp arama yapmak istemiyorum, Smart tv ise herşeyiyle tam olmasını isterim, az buz para vermicez sonuçta, tv ye fare klavye gibi extra donanımlarla kullanmayı düşünmüyorum, mesela lg nin webosunda youtube da çok kolay arama yapıyorsunuz sesli komutla, mouse gibi kumandası da var. Bu konuda mu9000 kullanıcıların net cevap alabilirsem kararımı vereceğim. Teşekkürler

puhu tv uygulaması markette var ara sıra açıp dizi izliyorum. sıkıntı olmadı donma falan da yok. sesli arama türkçe desteği yok ama çalışma varmış bekliyoruz. bende senin gibi lg alacaktım sırf kumandası için ama mağazada smartını kullandım çok içime sinmedi ağır geldi bana gidip samsung 55mu9000 aldım. pişmanda da olmadım iyi ki almışım. kumanda işini de cep telefonuma smart wiew diye program var onu yükledim. mouse şeklinde kullanabiliyorsun kanal değiştirme ses kısıp açma klavye herşey var . gidip harici klavye mouse almana gerek kalmıyor. karar senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niko_wan -- 28 Ekim 2017; 14:14:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamada34

bende 1 aylık süreç sonunda samsung 55mu9000 aldım
    ilginiz için teşekkür ederim vatandan 5399 tl ye aldım servis az önce geldi kurdu
    akşam eve gidince tekrar detayları yazarım

hayırlı olsun benden 100 tl daha uyguna almışsın sağlık olsun güzel bir cihaz
  • 
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.