Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1037. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü6 Mobil4 iOS1 Android
5 sn
88.116
Cevap
1.335
Favori
4.692.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 10351036103710381039
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Bütçe konusu bir türlü anlaşılamadı gitti yada bilinçli olarak "Pire parasına Deve almak" gibi mantık dışı hayallerle anlaşılmak istenilmiyor.

Ama günümüz şartlarında öyle bir dünya yok...

Bu konu altında bırakın konuya destek sağlayan diğer arkadaşları, bizzat ben dahi

Şu 4 yıl boyunca "Kriterlere" göre 24inçten 75inçe, 600 tlden 15000 tlye kadar birçok Marka/Modeli önerdim,

Tüm bunlara rağmen neden hala ısrarla "5bin lranız yoksa yada filanca marka haricinde bu konuda tavsiye istemeyin" gibi

Saçma sapan yorumlar yazılır işte bunu anlamıyorum...

Bizim bu konuda hiçbir çıkarımız yok,

buradaki amacımız, bir forumdaşımız daha sonrasında "keşke" dememesini sağlayacak,

max bütçesi ile alabileceği en ideal tv'yi aldırmak...

Gelelim bir diğer önemli konuya;

Ben bu 4K - FHD konusunu yıllar önce aştık artık derken

2017 de hala bu düşünceye sahip biri çıkıp fikrini savunuyor, olabilir ama!

Savunmaklada kalmayıp birde üzerine aklı sıra bizi Ti'ye alıyor.

iphonenin bilmem kaç modeline sahip olduğu halde,

buna rağmen 8 hatta X modellerinin hayalini kurarken,

İş TV'ye gelince "fulhd neyine yetmiyor, neme lazım 4K olmaz olsun" diyenlere ben hep şunu söyledim,

Siz neyinize yetmiyordu tüplü tv..

4K içerik konusunda

4k tv sayısı şimdilerde az olsa ne yazar,

Zaten birçok kullanıcı konsol kullanıyor ve gün geçmiyorki yeni 4K oyunlar piyasaya sürülüyor,

Öte yandan, Satın almış yada indirmiş olduğunuz 4K filmleri,

youtube vs. gibi sitelerden binlerce 4K içerikleri,

Rahatlıkla izleyebilceğimiz gibi,

Günümüzde artık elimizin altındaki telefonlar 4K çözünürlüğünde fotoğraf ve video çekiyor,

Doğal olarak bu medya dökümanlarını çoğumuz oturduğumuz yerden, tvye yansıtıp izliyoruz...

Tüm bunlara rağmen "banane işte banane ben fhd aldım benim tvim daha güzel diyenler"

Size birşey diyen yokki fhd panelinizle mutluysanız sorun yok,

Yani 4K gibi böylesi bir teknolojiye neden anlamsız bir inatla

İstemezük dersiniz bir onu anlamıyorum,

Kaldıki bu mesele artık bütçeylede ilgili değil, çünkü günümüzde her bütçeye uygun bir 4k panel var.

Yani ben şimdi yarın 5 bin bütçe ile panel almayı düşünecem gidip, 5-7-9 yıl kullacağım bir tv alırken,

Bu paralara fhd alacam öylemi, benim aklımdan zorumun olması lazım...

Arkadaşlar

4K meselesini konu yazımda ta yıllar önce zaten yazmıştım

Yinede kısa olarak durumu şöyle açıklayım;

Şimdi bazı arkadaşlar,

5-7-9 yıl kullanılacak bir tv alırken 4K için henüz erken deyip bu yüzden Full hd alıyor,

Yaklaşık belki bi 5-7 yıl sonra ise yeni bir tv arayışına girince, tabiki 4K ların havası sönmüş, yerine bir başka teknoloji almış alıyor,

Ve bu arkadaş bu sefer o yeni teknolojiyi gereksiz görüp bu seferde 4K tv alıyor,

Yani kısaca millet o zamana kadar 4Kları eskitmiş yeni dünyalara açılmışken,

bu arkadaşlar teknolojiyi millet gibi zamanında değilde,

Milattan öncesinde yaşamış oluyorlar.

Sonrada çok çok yüksek bir ihtimal eski teknolojiye verdikleri paralar için pişmanlık duyup,

Bu pişmanlıklarını böylesi konulara girip, eleştirel yorumlar yazarak bastırmaya çalışıyorlar...

Şu yukardaki mesajima bir göz atarsanız, sanırım sorunuza cevap bulabilirsiniz...

@canoka

yani hdr ve 4k olmazsa sadece oled olursa hdr ve 4k tv ye oledin üstünlüğü yokmu diyorsunuz veya 4k nın gerisindemi buluyorsunuz oledi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kayaayka

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yauselimm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yauselimm

Dallas hocam size bir soru sormuştum kıyaslama ile alakalı saolsun RNN kardeş cevap verdi ama sizinde engin düşünceleriniz beni tamamlayacak. 49sj800v ve 49mu8000 olumlu olumsuz detaylar düşünüldüğünde kumanda webos tizen 100hz 50hz yada ips va dediğimizde lütfen cevap verirseniz ve bi indirim konusu sizce söz konusu olurmu bu ay veya önümüzdeki ay . Şimdiden teşekkür ederim...

Siyah performansı ve Kontrast açısından sj800v pire mu8000 deve dir...

Bilmem anlatabildimmi...

çok özel olmazsa sizin evinizdeki televizyonun modeli nedir acaba dallas bey :) ?

Elbette özel değil ama!

Konu ve konumum dolayısı ile

Zamanında belirli markalar için şahsımı marka fanatikliğiyle suçlayanlar, tekrar hortlamasın,

Vede Tavsiye isteğinde bulunan forumdaşlar seçim konusunda etki altında kalmasınlar diye,

kullandığım marka modeli aslında paylaşmak istemedim..

Tüm bu endişelerime rağmen şu son zamanlarda görüyorumki,

Bu konuyu takip edenler haklı olarak kullandığım marka/modeli merak ediyorlar,

Ve belkide yine haklı olarak istemsizce;

"Araba tavsiyesi ve Sürüş dersleri" verdiği halde,

"Yoksa cebinde Ehliyeti hatta Arabası yokmu?" gibilerinden endişelerede kapılabilirler ;)

Endişeye mahal vermeden ve lafıda daha fazla uzatmadan söyleyeyim ;)

SAMSUNG 55MU9000

Bir sonraki gelecek soruları şimdiden cevaplayayım

Peki neden mu9000?

Çünkü;

Bu güne değin kullandığım panellerden yola çıkarsam,

Konuyu açtığım 4 yıl boyunca, savunduğum ve arkasında durduğum tüm bireysel tesbit ve görüşlerimde,

Ne denli haklı oldugumu, bu panelle birlikte (mu9000) tekrar gördüm...

Elbette bende şu son yılları yakın takibe almışken

Umarım bu sene (2017) markalar şöyle istediğim kriterde/segmentte modeller çıkarsalarda artık yeni bir panel alsam diye düşünürken,

Sezon başından beri tüm dikatleri üzerine çeken 2 model karşımıza çıktı;

SONY 55XE9005

SAMSUNG 55MU9000

Bu panelleri önce kağıt üzerinde sonrada fiziksel olarak yakınen görünce,

Bu paneller hem maddi hem manevi beklentilerimi karşılayabilir düşüncesi ile yoğun bir inceleme dönemine girip sonunda

SAMSUNG 55MU9000 'e karar kıldım

Herne kadar evet Sony kağıt üzerindeki verilerle önde dahi olsada (ki öyle) kararimdaki en büyük etken;

55mu9000'daki o siyahlar yokmu o siyahlar çekti beni içine :)

Sanki bir Oled panelle yarışır cinstendi,

Zaten görüntüsüne diyebileceğim hiçbir şey yoktu

Işletim sistemine gelirsek buda kararımdaki büyük etkenlerdendi

Çünkü; Ben bir TV'yi sırf yerel kanal izlenimi için kullanmam,

Smart özelliklerinden sonuna kadar yararlanırım

Bu anlamda Tizen işletim sisteminin

Androidden daha stabil olduğuda zaten aşikar olan bir şeydi...

Arkadaşlar

Bu seçimim tamamen kendi zevklerim doğrultusunda oldu

Yani yinede adı geçen modellerle ilgili dediğim gibi etki altında kalmanızı istemem

Çünkü SONY 55XE9005 deyip geçmeyelim gerçekten muaazam bir panel

Ki zaten dikkat edersinizki bu yüzden

Kriterleri uyuşanlara sürekli önerdiğim bir panel,

Düşünün seçim konusunda "ama hangisi" diye aylarca ben bile zorlandım.

Zaten sırf bu yüzden bu iki paneli sürekli öneriyor

"Ama hangisi" diyenlere ise yine dikkat edersinizki

Bu iki paneli Gidip birebir yerinde görmeletini ve zevkleri doğrultusunda bir seçim yapmalarını söylüyorum...

Son olarak

"Kullandığın zaman zarfında peki mu9000 den memnun kaldınmı?" diye merak edenler olursa,

Şu dört ay içerisinde şunu söyleyebilirimki "kendi zevkime göre" içgüdülerim beni yanıltmamış panel performansından gayet memnunum...

Tavsiyenizi dikkate alarak SAMSUNG 65MU9000 veya SONY 65XE9005 modellerden birini almaya karar verdim.8-9 binlik bütçemle alışveriş sitelerini takip ediyorum.İzleme alışkanlığım öncelikle maçlardır, sonra film dizi vs gelir. Aynı anda 2-3 maç takip etmek amacıyla PİP özelliği olan tv tercih sebeplerimden biri olacaktır.(Yani ana ekranda digiturkteki bir maçı izlerken köşede tivibu maçını takip etmek)

Onun için sorularım:
    1)Sizdeki SAMSUNG 55MU9000 tv de bu özellik varmı?
    2)Bu sorum TV tavsiyesi ile ilgili değil ama 4K yayın için digiturk farklı bir receiver mı veriyor? Elimdeki plusIQ.

Teşekkürler, iyi günler

1. Ever Samsungta pip pap özelliği mevcut yani hem küçük kutu şeklinde hemde ekrani tam ortadan okiye bölebiliyorsunuz

Ki ben öyle kullanıyorum

Ses olayını ise Pioneaer kablosuz kulaklıkla hallettim.

Sony'de ise pip özelliği olduğunu biliyorum ama pap ekranı ortadan bölüyormu bilmiyorum

Bu soruy2u kendi konusundaki kullanıcılara sorabilirsin

2 evet digitürkte 4K için ayrı bir kutuya ihtiyac duyuluyor

SAMSUNG 65MU9000 almaya karar vermişken 65 inçte MU8000 ve MU7000 serilerindeki fiyat farkı dikkatimi çekti ve kararımı tekrar gözden geçirmeye başladım. Modeldeki her 1000 lik fark aşağı yukarı 1000 TL ye geliyor. Sizce hangisi uygun mu9000 e 9000TL mi mu8000 e 8000 TL yoksa mu7000 e 7000 TL vermek mi? Hepsi VA panel anladığm kadarıyla (yanlışşa düzeltin lütfen)

Bir sorumda bu ürünleri 1000 TL ucuza Hepsiburadadaki yetkili satıcılardan almakmı yoksa direkt samsung bayilerinden almak mı?

O, şu, bu, değil bütçe elveriyorsa kesinlikle

65Mu9000

Biraz daha uygun fiyatlı olsun denirse o vakit
    65mu8000

Yani bir mu7000 ile mu8-9bin kıyaslanamaz

Kaldıki zaten mu7000lerin %90'ı ips panel...
    %100 50hz

Verdim siparişi teşekkürler
    65MU9000 Hepsiburada 7989 TL

Hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: fragman44

quote:

Orijinalden alıntı: Stargate_0404

quote:

Orijinalden alıntı: fragman44

quote:

Sony 49xe7005 2699 tlye aldım. 100 TL de puan ile 1599a mal oldu. İnşallah memnun kalırım.

hayırlı olsun üstad ...bende aldım umarım pişman olmayız... hb dan mı aldınız..?

Evet üstadım teşekkür ederim. hbden aldım. Maddi durum sıkıntılı idi ama bu fiyata adla bulamam dedim aldım. Görüntüsü de hoşuma gitti. İnce bir Led tv. On numara görüntü bence. 55xd8005 vardı arada fark göremedim.

Tabi bu görüntülere Sony center da baktım. Ben de yapıştırdım hepsiburadadan.

İnanın bende 1500 bandında tv bakıyordum ilk televizyonun Sony idi tadını alamadan ufaklık halletti sonra yine kırılır diye ucuz birşey aldım oda kırılınca bu sefer tekrar Sony aldım ama sigortam var korkmuyorum artık😁 kendimi 11.11 kampanyasında istemeye istemeye vestel grubundan bir cihaz alacaktım ama birden bu aklıma yatınca vurdum kırbacı.. Zorlayacak ama izlerken unuturuz 😀

Hayırlı olsun. Ben de 32 inç TV'yi monitör, sonyi de yanına film veya oyun için aldım. 32 inç 3d Samsung. Küçük geliyordu.

4k için 55 alabilirdim. Sony kalitesi cezbetti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sony 49xe7005 2699 tlye aldım. 100 TL de puan ile 1599a mal oldu. İnşallah memnun kalırım.

Sony 49xd7005 ıps panel ve 50 hz değilmi ?

100 hz tarama hızı tv ler varken 50 hz TV almak bence saçmalık Sony görüntü kalitesi olarak diğer markaları ezer geçer buna adım gibi eminim ama

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

Bütçe konusu bir türlü anlaşılamadı gitti yada bilinçli olarak "Pire parasına Deve almak" gibi mantık dışı hayallerle anlaşılmak istenilmiyor.

Ama günümüz şartlarında öyle bir dünya yok...

Bu konu altında bırakın konuya destek sağlayan diğer arkadaşları, bizzat ben dahi

Şu 4 yıl boyunca "Kriterlere" göre 24inçten 75inçe, 600 tlden 15000 tlye kadar birçok Marka/Modeli önerdim,

Tüm bunlara rağmen neden hala ısrarla "5bin lranız yoksa yada filanca marka haricinde bu konuda tavsiye istemeyin" gibi

Saçma sapan yorumlar yazılır işte bunu anlamıyorum...

Bizim bu konuda hiçbir çıkarımız yok,

buradaki amacımız, bir forumdaşımız daha sonrasında "keşke" dememesini sağlayacak,

max bütçesi ile alabileceği en ideal tv'yi aldırmak...

Gelelim bir diğer önemli konuya;

Ben bu 4K - FHD konusunu yıllar önce aştık artık derken

2017 de hala bu düşünceye sahip biri çıkıp fikrini savunuyor, olabilir ama!

Savunmaklada kalmayıp birde üzerine aklı sıra bizi Ti'ye alıyor.

iphonenin bilmem kaç modeline sahip olduğu halde,

buna rağmen 8 hatta X modellerinin hayalini kurarken,

İş TV'ye gelince "fulhd neyine yetmiyor, neme lazım 4K olmaz olsun" diyenlere ben hep şunu söyledim,

Siz neyinize yetmiyordu tüplü tv..

4K içerik konusunda

4k tv sayısı şimdilerde az olsa ne yazar,

Zaten birçok kullanıcı konsol kullanıyor ve gün geçmiyorki yeni 4K oyunlar piyasaya sürülüyor,

Öte yandan, Satın almış yada indirmiş olduğunuz 4K filmleri,

youtube vs. gibi sitelerden binlerce 4K içerikleri,

Rahatlıkla izleyebilceğimiz gibi,

Günümüzde artık elimizin altındaki telefonlar 4K çözünürlüğünde fotoğraf ve video çekiyor,

Doğal olarak bu medya dökümanlarını çoğumuz oturduğumuz yerden, tvye yansıtıp izliyoruz...

Tüm bunlara rağmen "banane işte banane ben fhd aldım benim tvim daha güzel diyenler"

Size birşey diyen yokki fhd panelinizle mutluysanız sorun yok,

Yani 4K gibi böylesi bir teknolojiye neden anlamsız bir inatla

İstemezük dersiniz bir onu anlamıyorum,

Kaldıki bu mesele artık bütçeylede ilgili değil, çünkü günümüzde her bütçeye uygun bir 4k panel var.

Yani ben şimdi yarın 5 bin bütçe ile panel almayı düşünecem gidip, 5-7-9 yıl kullacağım bir tv alırken,

Bu paralara fhd alacam öylemi, benim aklımdan zorumun olması lazım...

Arkadaşlar

4K meselesini konu yazımda ta yıllar önce zaten yazmıştım

Yinede kısa olarak durumu şöyle açıklayım;

Şimdi bazı arkadaşlar,

5-7-9 yıl kullanılacak bir tv alırken 4K için henüz erken deyip bu yüzden Full hd alıyor,

Yaklaşık belki bi 5-7 yıl sonra ise yeni bir tv arayışına girince, tabiki 4K ların havası sönmüş, yerine bir başka teknoloji almış alıyor,

Ve bu arkadaş bu sefer o yeni teknolojiyi gereksiz görüp bu seferde 4K tv alıyor,

Yani kısaca millet o zamana kadar 4Kları eskitmiş yeni dünyalara açılmışken,

bu arkadaşlar teknolojiyi millet gibi zamanında değilde,

Milattan öncesinde yaşamış oluyorlar.

Sonrada çok çok yüksek bir ihtimal eski teknolojiye verdikleri paralar için pişmanlık duyup,

Bu pişmanlıklarını böylesi konulara girip, eleştirel yorumlar yazarak bastırmaya çalışıyorlar...

Şu yukardaki mesajima bir göz atarsanız, sanırım sorunuza cevap bulabilirsiniz...

@canoka

yani hdr ve 4k olmazsa sadece oled olursa hdr ve 4k tv ye oledin üstünlüğü yokmu diyorsunuz veya 4k nın gerisindemi buluyorsunuz oledi?

Elbette led lere göre oled panelin avantajı yok değil
    ama aynı şekilde oledlerde logo yapışması gibi dezavantajlarıda var
    kaldıki üstelik o bahsettiğin oled fullhd
    bu yüzden oled moled bunlara daha fazla kafa yorma,
    bütçene yakın şuan için alabilecceğin en iyi panel samsung 55mu8000 hem 4k hem hdr ne ararsan var yani...

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    hocam 100hz tv fiyatına bu tv lerden iki tane alınıyor ayrıca olay sadece hz meselesi değil 50hz olupta motion performansı yeterli güzel olan modellerde var xe7005 te onlardan birisi sony zaten motion konusunda bir çok markadan daha başarılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

quote:

Sony 49xd7005 ıps panel ve 50 hz değilmi ?

100 hz tarama hızı tv ler varken 50 hz TV almak bence saçmalık Sony görüntü kalitesi olarak diğer markaları ezer geçer buna adım gibi eminim ama

100 hz 4000 tlden aşağı ürün yok.

Fiyat performans hocam. Her dakika maç izlemiyorum. Pcye bağlayıp oyun oynarım genelde. Ara sıra 4k falan işte

Misal bende 50 hz panele sahip 3d Samsung tv var. 200 hz motionflow var. Film performansı çok iyi. Memnunum. Hatta monitör olarak da kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 26 Ekim 2017; 23:16:4 >

• Bende sonunda 55 inch 49 inch derken

49 inch samsung mu7400 aldm 3100 tl ye bakalım nolucak 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Kampanya mi vardi teknosada? Bu fiyata 65mu9000 gormedik daha once.

Saygilarimla.

Teknosadan değil hepsiburadadan aldım
  • Arkadaşlar MU7000 ile MU7400 arasında teknik olarak ne fark var? Aşağıda herşey nerdeyse aynı ama 1" küçük olmasına rağmen 49MU7400 çok daha pahalı. Biri PLS (IPS) diğeri VA panel sanırım. Başka?

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/79048-79469/samsung-49mu7400_samsung-50mu7000/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Ekim 2017; 0:34:52 >
  • 65 mu 7000 ile ilgili görüşü olan var mı ? mediamarket kampanyası ile 5499 tl ye satıyor.ürünü kullanan ya da tavsiye eden var mı ?
  • Merhaba arkadaşlar forumu uzun bir süredir takip ediyorum son günlerde burada gold bilgisayarın adı geciyor sizlere tavsiyem uzak durun bunlardan yan kuruluşları olan sanalpazar ve hızlıaldan kendimden örnek verecek olursam sanalpazar satısını yaptığım ürünun parasını bir aydır hesabıma yatırmadı benim gibi çok mağdur var gold da benzer şekilde parayı çekip siparişleri göndermiyor ya da cok geç göderiyor durup duruken başınıza iş almayın üç kuruş indirim için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lionheart1905 kullanıcısına yanıt
    Aynen bunlar iflas talebinde bulunmuş firmalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. 65 inç tv arıyorum. 4k olsun, olede gerek yok. Kronik sorunu olmayan veya en az olup da parasının karşılığını verecek bir tv öneriniz ne olurdu?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    benim düşüncem; normalde fatura ama garanti belgesini servise kaşe, imza ve tarih ile imzalatırsan kurulduğu günden başlar. normalde garanti belgesi imzalanmadığı için fatura ile garanti sorgulanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnytSntrk

Bende sonunda 55 inch 49 inch derken

49 inch samsung mu7400 aldm 3100 tl ye bakalım nolucak 😀

hayırlı olsun nereden aldın fiyat çok uygunmuş
    49mu8000 nasıl bir bilgin var mı
    aradaki fiyat farkına değer mi benim gönlüm 7400 de
  • mu9000 xe9505 derken bir anda bütçe elvermediğinden grundig markasına yöneldim. shiftdelete net tvyi bir fan boy gibi incelemiş. panel hz inin 100 olduğunu söylüyor ama emin olmak için incelemiş bilen birileri varsa onlara sormak isterim. sizlerinde yorumunu merak ediyorum. hepsiburada da 3800 tl civarına geliyor. f/p olarak alınabilecek bir tv midir?
    http://www.hepsiburada.com/grundig-55vlx9650sp-uhd-55-139-ekran-2100-hz-4k-2x-uydu-alicili-smart-led-tv-led-tv-p-HBV000004KTP4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cawrash -- 27 Ekim 2017; 10:48:31 >

• quote:

Görüntüsünü inceledim. Çok hoşuma gitti. Ps4 oynadım. 4k açtım. Full HD film de.. Hepsi tatmin etti beni.

Bu akşam kısmetse alacağım

Bu xe7005 in smart tv si yok fln demiş yukarda bir arkadaş .yok mu cidden ? var yazıyor heryerde
  • Musbab kullanıcısına yanıt
    Ben dedim uygulamaları harici apk olarak yüklüyorsun Web tarayıcısı var için örnek digiturkplay harici apk yoluyla indirirsin store yok,ne kadar akıllı ortada 🤓

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar MU7000 ile MU7400 arasında teknik olarak ne fark var? Aşağıda herşey nerdeyse aynı ama 1" küçük olmasına rağmen 49MU7400 çok daha pahalı. Biri PLS (IPS) diğeri VA panel sanırım. Başka?

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/79048-79469/samsung-49mu7400_samsung-50mu7000/

En büyük fark mu7000 android mu7400 tizen
    Androiddeki çökme ve yavaşlığı tizende yaşamasın herşey tak tak açılırız izlersin internetten.birde mu7400 ekran daha canlı bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 10351036103710381039
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.