Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1031. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tutturamayanlar , alprn46 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
70. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değil hocam rtingsteki mu7000 va panel mu9000 kadar kontrastı var burdaki 7400 sanırsam ads panel olan 6400 zaten tr de satılan mu7400 ün va panel olmamasından yurtdışındaki mu7000 olmadığını anlayabilirsiniz birde boyuta göre paneller değişiyor her boyutu ayrı değerlendirmek lazım
  • naim@gop kullanıcısına yanıt
    onun kararını siz vereceksiniz hocam ben siyahta ararım kontrastta ararım derseniz 1000tl fazlasını verin ama öyle ayrıntıya çok takılmam işimi görecek kaliteli bi tv olsun derseniz alınabilir xe7005 güzel tv ben görüntüsünü renklerini beğeniyorum kontrast olarak zayıf kalıyor va panellere göre ama tüm ips panellerde durum böyle zaten xe7005 özgü bi durum değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

değil hocam rtingsteki mu7000 va panel mu9000 kadar kontrastı var burdaki 7400 sanırsam ads panel olan 6400 zaten tr de satılan mu7400 ün va panel olmamasından yurtdışındaki mu7000 olmadığını anlayabilirsiniz birde boyuta göre paneller değişiyor her boyutu ayrı değerlendirmek lazım

Peki hangisini önerirsiniz MU7000-MU7400 ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SGSAGLAM S kullanıcısına yanıt
    mu7400 daha iyi bir model genel anlamda ama boyuta göre panel farklılık gösterebiliyor bu konuyu @dallas sorarsanız o daha ayrıntılı biliyor hangi boyut hangi panel diye
  • asdemre kullanıcısına yanıt
    Kazananlar kulübü üyeliği buldum ama öyle biir indirim vermiyor?
    Bende 49mu7400 dusunuyorum ama sizin cihaz dahamı iyi acaba bide 50mu7000 var sanirm akilli kumanda varmi bunda 🙄

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: kayaayka

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yauselimm

quote:

quote:

Dallas hocam size bir soru sormuştum kıyaslama ile alakalı saolsun RNN kardeş cevap verdi ama sizinde engin düşünceleriniz beni tamamlayacak. 49sj800v ve 49mu8000 olumlu olumsuz detaylar düşünüldüğünde kumanda webos tizen 100hz 50hz yada ips va dediğimizde lütfen cevap verirseniz ve bi indirim konusu sizce söz konusu olurmu bu ay veya önümüzdeki ay . Şimdiden teşekkür ederim...

Siyah performansı ve Kontrast açısından sj800v pire mu8000 deve dir...

Bilmem anlatabildimmi...

çok özel olmazsa sizin evinizdeki televizyonun modeli nedir acaba dallas bey :) ?

Elbette özel değil ama!

Konu ve konumum dolayısı ile

Zamanında belirli markalar için şahsımı marka fanatikliğiyle suçlayanlar, tekrar hortlamasın,

Vede Tavsiye isteğinde bulunan forumdaşlar seçim konusunda etki altında kalmasınlar diye,

kullandığım marka modeli aslında paylaşmak istemedim..

Tüm bu endişelerime rağmen şu son zamanlarda görüyorumki,

Bu konuyu takip edenler haklı olarak kullandığım marka/modeli merak ediyorlar,

Ve belkide yine haklı olarak istemsizce;

"Araba tavsiyesi ve Sürüş dersleri" verdiği halde,

"Yoksa cebinde Ehliyeti hatta Arabası yokmu?" gibilerinden endişelerede kapılabilirler ;)

Endişeye mahal vermeden ve lafıda daha fazla uzatmadan söyleyeyim ;)

SAMSUNG 55MU9000

Bir sonraki gelecek soruları şimdiden cevaplayayım

Peki neden mu9000?

Çünkü;

Bu güne değin kullandığım panellerden yola çıkarsam,

Konuyu açtığım 4 yıl boyunca, savunduğum ve arkasında durduğum tüm bireysel tesbit ve görüşlerimde,

Ne denli haklı oldugumu, bu panelle birlikte (mu9000) tekrar gördüm...

Elbette bende şu son yılları yakın takibe almışken

Umarım bu sene (2017) markalar şöyle istediğim kriterde/segmentte modeller çıkarsalarda artık yeni bir panel alsam diye düşünürken,

Sezon başından beri tüm dikatleri üzerine çeken 2 model karşımıza çıktı;

SONY 55XE9005

SAMSUNG 55MU9000

Bu panelleri önce kağıt üzerinde sonrada fiziksel olarak yakınen görünce,

Bu paneller hem maddi hem manevi beklentilerimi karşılayabilir düşüncesi ile yoğun bir inceleme dönemine girip sonunda

SAMSUNG 55MU9000 'e karar kıldım

Herne kadar evet Sony kağıt üzerindeki verilerle önde dahi olsada (ki öyle) kararimdaki en büyük etken;

55mu9000'daki o siyahlar yokmu o siyahlar çekti beni içine :)

Sanki bir Oled panelle yarışır cinstendi,

Zaten görüntüsüne diyebileceğim hiçbir şey yoktu

Işletim sistemine gelirsek buda kararımdaki büyük etkenlerdendi

Çünkü; Ben bir TV'yi sırf yerel kanal izlenimi için kullanmam,

Smart özelliklerinden sonuna kadar yararlanırım

Bu anlamda Tizen işletim sisteminin

Androidden daha stabil olduğuda zaten aşikar olan bir şeydi...

Arkadaşlar

Bu seçimim tamamen kendi zevklerim doğrultusunda oldu

Yani yinede adı geçen modellerle ilgili dediğim gibi etki altında kalmanızı istemem

Çünkü SONY 55XE9005 deyip geçmeyelim gerçekten muaazam bir panel

Ki zaten dikkat edersinizki bu yüzden

Kriterleri uyuşanlara sürekli önerdiğim bir panel,

Düşünün seçim konusunda "ama hangisi" diye aylarca ben bile zorlandım.

Zaten sırf bu yüzden bu iki paneli sürekli öneriyor

"Ama hangisi" diyenlere ise yine dikkat edersinizki

Bu iki paneli Gidip birebir yerinde görmeletini ve zevkleri doğrultusunda bir seçim yapmalarını söylüyorum...

Son olarak

"Kullandığın zaman zarfında peki mu9000 den memnun kaldınmı?" diye merak edenler olursa,

Şu dört ay içerisinde şunu söyleyebilirimki "kendi zevkime göre" içgüdülerim beni yanıltmamış panel performansından gayet memnunum...

Tavsiyenizi dikkate alarak SAMSUNG 65MU9000 veya SONY 65XE9005 modellerden birini almaya karar verdim.8-9 binlik bütçemle alışveriş sitelerini takip ediyorum.İzleme alışkanlığım öncelikle maçlardır, sonra film dizi vs gelir. Aynı anda 2-3 maç takip etmek amacıyla PİP özelliği olan tv tercih sebeplerimden biri olacaktır.(Yani ana ekranda digiturkteki bir maçı izlerken köşede tivibu maçını takip etmek)
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Onun için sorularım:
    1)Sizdeki SAMSUNG 55MU9000 tv de bu özellik varmı?
    2)Bu sorum TV tavsiyesi ile ilgili değil ama 4K yayın için digiturk farklı bir receiver mı veriyor? Elimdeki plusIQ.

Teşekkürler, iyi günler

1. Ever Samsungta pip pap özelliği mevcut yani hem küçük kutu şeklinde hemde ekrani tam ortadan okiye bölebiliyorsunuz

Ki ben öyle kullanıyorum

Ses olayını ise Pioneaer kablosuz kulaklıkla hallettim.

Sony'de ise pip özelliği olduğunu biliyorum ama pap ekranı ortadan bölüyormu bilmiyorum

Bu soruy2u kendi konusundaki kullanıcılara sorabilirsin

2 evet digitürkte 4K için ayrı bir kutuya ihtiyac duyuluyor

SAMSUNG 65MU9000 almaya karar vermişken 65 inçte MU8000 ve MU7000 serilerindeki fiyat farkı dikkatimi çekti ve kararımı tekrar gözden geçirmeye başladım. Modeldeki her 1000 lik fark aşağı yukarı 1000 TL ye geliyor. Sizce hangisi uygun mu9000 e 9000TL mi mu8000 e 8000 TL yoksa mu7000 e 7000 TL vermek mi? Hepsi VA panel anladığm kadarıyla (yanlışşa düzeltin lütfen)

Bir sorumda bu ürünleri 1000 TL ucuza Hepsiburadadaki yetkili satıcılardan almakmı yoksa direkt samsung bayilerinden almak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: naim@gop

Kazananlar kulübü üyeliği buldum ama öyle biir indirim vermiyor?

Saat 20.00a kadardı hocam ben 19.50de aldım. siteyi takipte kalın yine verecektir yarına bir güne

• quote:

Orijinalden alıntı: CnytSntrk

Bende 49mu7400 dusunuyorum ama sizin cihaz dahamı iyi acaba bide 50mu7000 var sanirm akilli kumanda varmi bunda 🙄

Valla hocam Rnnn üstad tavsiye etti aldım. Mu7000bende düşünüyordum ama ışık sızması vs dediler biraz soğudum almisken bari 2017 mod bir sey alayım dedim lg 55uj630v ile bunun arasında kaldım bunu aldım. Umarım iyidir

hayırlı olsun hocam operatv androidten daha iyi heralde
    Farketttim hocam. Fena kaçırdım be.
  • lg 55eg9a7v oled modelini düşünüyorum

fiyat olarak 5000nin üstüne çıkamıyacağımdan

led 4k mı oled fhd mi diye soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: emsalsszz

lg 55eg9a7v oled modelini düşünüyorum

hocam bugün mağazada gördüm o tvyi oled tv cidden fullhd olmasına rağmen çok güzel geldi bana görüntüsü kozmetik zaten çok güzel.. ama detaylı bilgiyi arkadaşlar versin ondan anlamam..
  • quote:

mu7400 daha iyi bir model genel anlamda ama boyuta göre panel farklılık gösterebiliyor bu konuyu @dallas sorarsanız o daha ayrıntılı biliyor hangi boyut hangi panel diye

49MU7400 düşünüyorum panel nedir acaba ?

• quote:

değil hocam rtingsteki mu7000 va panel mu9000 kadar kontrastı var burdaki 7400 sanırsam ads panel olan 6400 zaten tr de satılan mu7400 ün va panel olmamasından yurtdışındaki mu7000 olmadığını anlayabilirsiniz birde boyuta göre paneller değişiyor her boyutu ayrı değerlendirmek lazım

Bu arada kardeşim senin forumdaki yorumlarına bakarak bilgine güvenerek 55mu8000 den vazgeçip 55mu9000 serisini mediamarkttan aldım. Sana teşekkür edemedim unuttum hakkını helal et. İyi ki de almışım. Çok sağol. Cihazımı 10 gündür kullanımyorum çok memnunum alacak arkadaşlara tavsiye edeceğim bir cihazdır. Beklentilerimin üzerinde çıktı. Özellikle internet kullanımı çok hızlı. Kanal geçişler 1,5 sn gibi kendi uydusunu kullanıyorum. Birazda ayarlarını tutturursam daha iyi olacak

• Herkese selamlar. Ben de daha cok ps4 kullanımı için input lagı düşük, usbden ve netflixden dizi-film izlemek için görüntü kalitesi de fena olmayan 4k HDR bir TV arayışı içindeyim. Seceneklerimi bütcem ve beklentilerim doğrultusunda 2ye indirdim.

1.Samsung 49mu8000 ve 2.Sony 49xe8005. Buradaki birkaç cevabı okudugumda sizlerin ve özellikle Ahmet @dallass Beyin bu ikisi arasında kalanlara Samsungu önerdigini gördüm. Benim sorum şu: formdaki birkaç başlıkta bu tv’nin 50 hz ve 8 bit oldugu söyleniyor. Hz konusunda 49’’ oldugundan bir sıkıntım yok. Ama bit konusunda hiç bir bilgi bulamadım aksine 10 bit yazıyor vatanın sitesinde ve samsung usa sitesinde. Sizin bir bilginiz var mı bu konuda? 8 bitin HDR için vasat olduğu doğru mu?

Son olarak 4000tl butce ile gözümden kacan ihtiyaçlarımı karşılayan başka bir TV öneriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: emsalsszz

lg 55eg9a7v oled modelini düşünüyorum

hocam doğru tv'yi yanlış konuda sormuşsun! burada o yazdığın 5bintl bütçe yazısını görenler mu9000 yada xe9005 al, alamıyorsan da otur 7/24 internetin başına kod,indirim kovala yine bu modelleri al, hala alamıyorsan git mağazalarda yalvar yakar pazarlık yap yine bu modelleri al diyecekler
    1 ay önce aynı soruyu sordum ordan biliyorum, çöp dediler bu model için, niye? -4k sı yokmuş Böyle çöpe can kurban 1 aydır son derece memnunum, gidip canlı canlı inceleyin tv'yi, test edin videolarınızı, renkleri görün,mağazadaki bütün ledtvlerin içinde farklı olduğunu göreceksiniz. bu modelin eksikleri yok mu? tabiki var konusunda da yazdım ama görüntü kalitesinden ödün yok, kayıp yok, hata yok. bir de çok önemliymiş gibi lanse edilen 4k olayına gerçekten takılmayın. Neden mi?
    55" e kadar olan tv lerde 4k çözünürlük gereksiz, görüntü kaynağınızın kalitesi gerçekten iyiyse(sıkıştırılma oranı az ise, uydu alıcınız kaliteliyse vs) ve tvyi en az 2,5 metreden izliyorsanız 4k ile FHD görüntü arasındaki kaliteyi ayırt etmek için gözlük takmanız gerekir.
    Ancak ve ancak 65" ve üzeri tv boyutlarında 4k çözünürlüğün tadını, farkını almaya başlarsınız, FHD ise bu boyutlarda gerçekten çekilmez olur,
    ve günümüz itibariyle oluyor da. 4k kaynak-kanal kıtlığından kırılıyor ortalık. Olanlara ulaşmak zahmetli. olsun 4k alayım ileriye dönük yatırım yapayım diye düşünenler olabilir, ama 2 sene sonra raflardan led tvlerin kalkıp bütün piyasayı oled 4k tvlerin ele geçireceğini bir düşünsenize...

fotoğrafçılıktan örnek vereyim son;
    fotoğraf makinelerinin çözünürlüğü arttıkça fotoğrafın kalitesi artmaz! çözünürlük, fotoğraftan çok büyük boyutlarda baskı alabilme ve daha net crop yapabilme konusunda baş etkendir. Fotoğrafın göze hitap eden renklerinin keskinliğinin üzerinde söz sahibi olan body'nin işlemcisi, teknolojisi, görüntüyü oluşturan sensörün büyüklüğü ve merceğin malzemesidir.
    >Yoksa 16 mpixel'lik slr-like-dslr makineler, 24 mpixel'lik kompakt makinelerin hala 5 katı fiyatıyla satılıyor olmazdı.

Naçizane tavsiyem, 55" ve altı alacaklar, tv'nin görüntü teknolojisine, görüntüyü işleyen işlemci modeline, panel özelliklerine, ram miktarı ve kullanılan sistem yazılımının performansına baksınlar önce.

edit: Bahsi geçen 55eg9a7v an itibariyle 4500tl teknosa'da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 26 Ekim 2017; 11:44:12 >

• iyi günler
    3000 civarı max 4000 olacak 55inç ve üzeri tv arıyorum.ligtv ağırlıklı kullanılacağı için 100hertz olmalı.önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dallas hocam size bir soru sormuştum kıyaslama ile alakalı saolsun RNN kardeş cevap verdi ama sizinde engin düşünceleriniz beni tamamlayacak. 49sj800v ve 49mu8000 olumlu olumsuz detaylar düşünüldüğünde kumanda webos tizen 100hz 50hz yada ips va dediğimizde lütfen cevap verirseniz ve bi indirim konusu sizce söz konusu olurmu bu ay veya önümüzdeki ay . Şimdiden teşekkür ederim...

Siyah performansı ve Kontrast açısından sj800v pire mu8000 deve dir...

Bilmem anlatabildimmi...

çok özel olmazsa sizin evinizdeki televizyonun modeli nedir acaba dallas bey :) ?

Elbette özel değil ama!

Konu ve konumum dolayısı ile

Zamanında belirli markalar için şahsımı marka fanatikliğiyle suçlayanlar, tekrar hortlamasın,

Vede Tavsiye isteğinde bulunan forumdaşlar seçim konusunda etki altında kalmasınlar diye,

kullandığım marka modeli aslında paylaşmak istemedim..

Tüm bu endişelerime rağmen şu son zamanlarda görüyorumki,

Bu konuyu takip edenler haklı olarak kullandığım marka/modeli merak ediyorlar,

Ve belkide yine haklı olarak istemsizce;

"Araba tavsiyesi ve Sürüş dersleri" verdiği halde,

"Yoksa cebinde Ehliyeti hatta Arabası yokmu?" gibilerinden endişelerede kapılabilirler ;)

Endişeye mahal vermeden ve lafıda daha fazla uzatmadan söyleyeyim ;)

SAMSUNG 55MU9000

Bir sonraki gelecek soruları şimdiden cevaplayayım

Peki neden mu9000?

Çünkü;

Bu güne değin kullandığım panellerden yola çıkarsam,

Konuyu açtığım 4 yıl boyunca, savunduğum ve arkasında durduğum tüm bireysel tesbit ve görüşlerimde,

Ne denli haklı oldugumu, bu panelle birlikte (mu9000) tekrar gördüm...

Elbette bende şu son yılları yakın takibe almışken

Umarım bu sene (2017) markalar şöyle istediğim kriterde/segmentte modeller çıkarsalarda artık yeni bir panel alsam diye düşünürken,

Sezon başından beri tüm dikatleri üzerine çeken 2 model karşımıza çıktı;

SONY 55XE9005

SAMSUNG 55MU9000

Bu panelleri önce kağıt üzerinde sonrada fiziksel olarak yakınen görünce,

Bu paneller hem maddi hem manevi beklentilerimi karşılayabilir düşüncesi ile yoğun bir inceleme dönemine girip sonunda

SAMSUNG 55MU9000 'e karar kıldım

Herne kadar evet Sony kağıt üzerindeki verilerle önde dahi olsada (ki öyle) kararimdaki en büyük etken;

55mu9000'daki o siyahlar yokmu o siyahlar çekti beni içine :)

Sanki bir Oled panelle yarışır cinstendi,

Zaten görüntüsüne diyebileceğim hiçbir şey yoktu

Işletim sistemine gelirsek buda kararımdaki büyük etkenlerdendi

Çünkü; Ben bir TV'yi sırf yerel kanal izlenimi için kullanmam,

Smart özelliklerinden sonuna kadar yararlanırım

Bu anlamda Tizen işletim sisteminin

Androidden daha stabil olduğuda zaten aşikar olan bir şeydi...

Arkadaşlar

Bu seçimim tamamen kendi zevklerim doğrultusunda oldu

Yani yinede adı geçen modellerle ilgili dediğim gibi etki altında kalmanızı istemem

Çünkü SONY 55XE9005 deyip geçmeyelim gerçekten muaazam bir panel

Ki zaten dikkat edersinizki bu yüzden

Kriterleri uyuşanlara sürekli önerdiğim bir panel,

Düşünün seçim konusunda "ama hangisi" diye aylarca ben bile zorlandım.

Zaten sırf bu yüzden bu iki paneli sürekli öneriyor

"Ama hangisi" diyenlere ise yine dikkat edersinizki

Bu iki paneli Gidip birebir yerinde görmeletini ve zevkleri doğrultusunda bir seçim yapmalarını söylüyorum...

Son olarak

"Kullandığın zaman zarfında peki mu9000 den memnun kaldınmı?" diye merak edenler olursa,

Şu dört ay içerisinde şunu söyleyebilirimki "kendi zevkime göre" içgüdülerim beni yanıltmamış panel performansından gayet memnunum...

Tavsiyenizi dikkate alarak SAMSUNG 65MU9000 veya SONY 65XE9005 modellerden birini almaya karar verdim.8-9 binlik bütçemle alışveriş sitelerini takip ediyorum.İzleme alışkanlığım öncelikle maçlardır, sonra film dizi vs gelir. Aynı anda 2-3 maç takip etmek amacıyla PİP özelliği olan tv tercih sebeplerimden biri olacaktır.(Yani ana ekranda digiturkteki bir maçı izlerken köşede tivibu maçını takip etmek)
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Onun için sorularım:
    1)Sizdeki SAMSUNG 55MU9000 tv de bu özellik varmı?
    2)Bu sorum TV tavsiyesi ile ilgili değil ama 4K yayın için digiturk farklı bir receiver mı veriyor? Elimdeki plusIQ.

Teşekkürler, iyi günler

1. Ever Samsungta pip pap özelliği mevcut yani hem küçük kutu şeklinde hemde ekrani tam ortadan okiye bölebiliyorsunuz

Ki ben öyle kullanıyorum

Ses olayını ise Pioneaer kablosuz kulaklıkla hallettim.

Sony'de ise pip özelliği olduğunu biliyorum ama pap ekranı ortadan bölüyormu bilmiyorum

Bu soruy2u kendi konusundaki kullanıcılara sorabilirsin

2 evet digitürkte 4K için ayrı bir kutuya ihtiyac duyuluyor

SAMSUNG 65MU9000 almaya karar vermişken 65 inçte MU8000 ve MU7000 serilerindeki fiyat farkı dikkatimi çekti ve kararımı tekrar gözden geçirmeye başladım. Modeldeki her 1000 lik fark aşağı yukarı 1000 TL ye geliyor. Sizce hangisi uygun mu9000 e 9000TL mi mu8000 e 8000 TL yoksa mu7000 e 7000 TL vermek mi? Hepsi VA panel anladığm kadarıyla (yanlışşa düzeltin lütfen)

Bir sorumda bu ürünleri 1000 TL ucuza Hepsiburadadaki yetkili satıcılardan almakmı yoksa direkt samsung bayilerinden almak mı?

O, şu, bu, değil bütçe elveriyorsa kesinlikle

65Mu9000

Biraz daha uygun fiyatlı olsun denirse o vakit
    65mu8000

Yani bir mu7000 ile mu8-9bin kıyaslanamaz

Kaldıki zaten mu7000lerin %90'ı ips panel...
    %100 50hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Ekim 2017; 8:40:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: foxxxriver

Herkese selamlar. Ben de daha cok ps4 kullanımı için input lagı düşük, usbden ve netflixden dizi-film izlemek için görüntü kalitesi de fena olmayan 4k HDR bir TV arayışı içindeyim. Seceneklerimi bütcem ve beklentilerim doğrultusunda 2ye indirdim.

1.Samsung 49mu8000 ve 2.Sony 49xe8005. Buradaki birkaç cevabı okudugumda sizlerin ve özellikle Ahmet @dallass Beyin bu ikisi arasında kalanlara Samsungu önerdigini gördüm. Benim sorum şu: formdaki birkaç başlıkta bu tv’nin 50 hz ve 8 bit oldugu söyleniyor. Hz konusunda 49’’ oldugundan bir sıkıntım yok. Ama bit konusunda hiç bir bilgi bulamadım aksine 10 bit yazıyor vatanın sitesinde ve samsung usa sitesinde. Sizin bir bilginiz var mı bu konuda? 8 bitin HDR için vasat olduğu doğru mu?

Son olarak 4000tl butce ile gözümden kacan ihtiyaçlarımı karşılayan başka bir TV öneriniz var mı?

selam hocam bende seninle aynı durumdayım. iki tv arasında kararsızım ekran olarak sony bir tık önde diyorlar ama aynı şekilde işletim sistemide bir tık aşağıda. Bazıları beni kanser ediyor diye tabirde kullanabiliyor.

senin sorun ile alakalı rtingste iki tv içinde 10bit yazıyor. rtingste yer alan mu8000 türkiyedeki aynı model ama sonyden emin değilim büyük ihtimal o da aynı model. Ayrıca rtings mu8000e ortalama 7,7 verirken xe8005'e 7,2 vermiş. İstersen aşağıdan inceleyebilirsin, inceledikten sonrada yorumlarını bekliyorum;

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800e

• 
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.