Şimdi Ara

TV Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1-2 haftadır bütçeme uygun bir televizyon araştırıyorum. Fazlaca kafa karışıklılığıyla birlikte 3-4 televizyon arasından seçim yapmam lazım. Tvlerden de anlayacağınız gibi bütçem 5-6 bin arasında.

Philips 50PUS8505

Samsung 50Q60T

LG 49Nano816NA

Samsung UE50TU8000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung Q60T öneririm hocam bunlar arasından. 3 Aralık dan beri kullanıyorum.

Philips 50PUS8505

Samsung 50Q60T

Samsung UE50TU8000

Modelleri arasında kalmıştım Qled olduğu için Q60 tercih etmiştim. 50PUS8505 çok tercih edilen bir model ama androdi olduğu ve duvara ışık yansıttığı için tercih ediliyor. Fakat bu modelde 2 kronik sorun var gibi. Bu modeli alanların büyük kısmında 2-3 adet ölü piksek çıkmış. Alt çerçevesinin orta kısmında çerçeve açıklığı varmış ve buradan ekranın içine toz kaçtığı için ekranın içinde bir süre sonra toz parçacıkları görünüyormuş. Az sayıda şanslı insanlarda ölü piksek çıkmadığı olmuş.

Bu iki soruna rağmen çok satıyor çünkü tercih edenler duvara ışık yansıttığı için ve neredeyse tüm android uygulamaları kurabildikleri için alıyorlar. Yalnız hız olarak Android için Tizen den yavaş deniyor. Panel açıklığı olmasa ben Philips 50PUS8505 almayı düşünüyordum ama evin önünden ana cadde geçtiği için bizim evler çok çabuk tozlanıyor ve TV içine toz kaçma riskini göze alamadığımdan Samsung da karar kıldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Samsung Q60T öneririm hocam bunlar arasından. 3 Aralık dan beri kullanıyorum.

Philips 50PUS8505

Samsung 50Q60T

Samsung UE50TU8000

Modelleri arasında kalmıştım Qled olduğu için Q60 tercih etmiştim. 50PUS8505 çok tercih edilen bir model ama androdi olduğu ve duvara ışık yansıttığı için tercih ediliyor. Fakat bu modelde 2 kronik sorun var gibi. Bu modeli alanların büyük kısmında 2-3 adet ölü piksek çıkmış. Alt çerçevesinin orta kısmında çerçeve açıklığı varmış ve buradan ekranın içine toz kaçtığı için ekranın içinde bir süre sonra toz parçacıkları görünüyormuş. Az sayıda şanslı insanlarda ölü piksek çıkmadığı olmuş.

Bu iki soruna rağmen çok satıyor çünkü tercih edenler duvara ışık yansıttığı için ve neredeyse tüm android uygulamaları kurabildikleri için alıyorlar. Yalnız hız olarak Android için Tizen den yavaş deniyor. Panel açıklığı olmasa ben Philips 50PUS8505 almayı düşünüyordum ama evin önünden ana cadde geçtiği için bizim evler çok çabuk tozlanıyor ve TV içine toz kaçma riskini göze alamadığımdan Samsung da karar kıldım.

Panel açıklığından giren toz konusuna ben de denk geldim hocam ölü piksel sorunuyla ise hiç karşılaşmamıştım sizden duyuyorum şimdi. Belki de içerde oluşan tozlanma ölü piksel bile sanılıyor olabilir. Dediğiniz gibi bu TV'nin albenisi ambilight ve android olması. Panel konusu ise endişelendiriyor. TV başta sorunsuz olsa bile ilerde tozlanırsa sıkıntı olur.

Q60T'den memnun musun hocam herhangi bir sıkıntısı bulunmuyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HubbiFillah -- 14 Ocak 2021; 23:17:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bugün itibariyle samsun 50Q60T modelini 5500 TL ye sipariş verdim. Umarim memnun kalırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.