Şimdi Ara

Tv Önerisi Hakkında 55PUS7303 | 55MU7400

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
9.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malesef ki miladını dolduran 55LA640S LG tvmin yerine yeni bir televizyon arayışına girdim.

Açıkcası Philips konusunda olumsuz yazıları bir süredir okuyorum ama kullananlarda gayet memnun bu yüzden 55PUS7303 geri ödeme ile birlilkte 3700 TL gibi bir fiyata denk geliyor eğer Philips alırsam HUE Lamba ve aksesuarlar ile evi destekliyor olacağım.

Diğer yandan Samsung 55MU7400 'de bir kenarda bana göz kırpıyor onuda gördüm inceledim hoşuma gitti.

Sony Tarafında da 55XE8096 bütçem yetiyor gibi duruyor.

Bu arada bütçem maksimum 4000 diyebilirim.

Bu fiyat bandında önerebileceğiniz mümkünse test yaptığınız tv'leri yorumlarsanız çok sevinirim.

• Ben de benzer tv bakıyorum, takipte kalayım. Kullanım amacınızı da belirtebilirseniz iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O fiyata nerede buldunuz? 4040 TL'ye satılıyor şu anda.
  • Ben de takipte kalayım benimde bütçe 3000-3500 gibi

• Media Markt'a göörmüştüm
  • Hocam aldınız mı TV'yi?
    7303 hem VA panel hem de Direct Led..
    Gözüme çok tatlı görünüyor.
    Tek eksisi 50HZ olması.
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Hocam

55PUS7503 ü aldım ben 7303 8tFrc ile 10bit destekliyordu 7503 direk 10 bit ama egde led olayı için kafam hala karışık.

Birde tvlere 3 taksit olayı gelince biraz sıkıntı oldu kartımı kullanmadım 7503 peşin fiyatına taksit olayı vardı onu aldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kullanım deneyimlerini bekliyoruz

• Hemakes H kullanıcısına yanıt
    Tv gelir gelmez paylaşacağım.

Bu arada philipsi neden aldın diyenler konusunda açıkcası evde Huelerim var ve nerdeyse tüm evide bu sisteme geçiriyorum yavaş yavaş hue nin sync programı ile pc deki filmi oynattım müthiş bir sonuç ve keyif aldım tv ile birleşince eminim çok daha zevkli olucaktır.

• Panel VA, birde Direct Led olunca, çok cazip geldi bana.
    Bu iki özellik beraber benim bildiğim sadece Sony XF9005'de var,
    onu fiyatı da malum.
    Tek dert 50HZ panel.

Ayrıca Philips neden bu kadar ötelenir onu anlamıyorum.
  • Bende philips 7803 alma niyetindeyim. Oyundan daha çok film ve tv izlemek için. ..

Lcd tv ler de görüntü bana çekici gelmiyor du bu yüzden 2011 de plazma tv almıştım.

Bu ay lg ve philips lcd tv leri satıcılar da denedim eski si gibi değil baya gelisme olmuş .. görüntüler hoşuma gitti.

Acaba bu android e her uygulamayı kurabiliyor muyuz

Hocam sanırım servis yorumlarından baya kötü yorum almış ama şans sanırım bölgemdeki ( ortaköy - beşiktaş ) servis elemanları düzgün gibi zaten bundan kıl oluyorum :)

Açıkcası ben iki tv arasında kalmıştım ama sonra 55PUS7503 ü aldım.

Onuda yukardaki sebeplerden ötürü almıştım henüz tv gelmedi bayramdan sonra gelicek hala iade iptal olayım var.

7303 ile 7503 arasında baya gittim geldim açıkcası Edge led ve Direct led arasında süper fark var mı bilmiyorum incelediğim videolarda çok fark göremedim.

• Hemakes H kullanıcısına yanıt
    Onuda araştırdım 7.1.2 ile birlikte geliyormuş sürüm ufak bir programla apk dosyalarını yüklüyebiliyorlarmış ama gelmediği için denemedim daha.

Ama sanırım tablet sürümü vardır inst. Wp gibi şeyler yüklenmez herhalde ama oyun performansı çok iyi.

Bende 55LA640s den geçicem bu tv ye

• "Direkt led" aydınlatma ile
    LED panellerin en sinir bozucu problemi olan;
    "bulutlanma" ve "ışık sızması" sorunlarını minimuma iniyor.
    Hatta yok oluyor desem yeridir.
    Şahsen, HDR resimler hariç, gözle fark edilemeyen 8bit-10bit farkına rağmen,
    ben direkt led yüzünden 7303 seçerdim.

Ama bu benim tercihim.
    Ben VA panel istiyorum.
    Panel VA olunca, direkt led çok daha önem arz ediyor.
    Siyah kalitesi ve kontrast önemli benim için.
    Yandan TV izlemem zaten.
    Sen IPS almışsın zaten, görüntü kalitesi için 10bit tercih etmen çok normal.

Tamamen kişisel zevk.
    hocam 7503 te VA panel IPS değil ikiside VA sadece birisi direct led diğeri edge led anlamadım bende 7503 model olarak 7303 ün üzerinde

• Pardon pardon. Benim aklım 7502'ye gitti.
    Doğru diyorsun, 7503'de VA panel.
    Ama işte Edge Led gerçeğini değiştirmiyor :D

Açıkcası 4699 tl aldım ben Tvyi bu paraya Edge led değermi değmez mi hala kafamda soru işaretleri var.

8503 almak istedim ama oda 5999 tl idi onada bütçem müsade etmedi

• O işin XF9005'e kadar yolu var hocam. Ondan sonrası zaten OLED.
    Boşver, sonu yok bu işin.
    Umarım memnun kalırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Hocam aldınız mı TV'yi?
    7303 hem VA panel hem de Direct Led..
    Gözüme çok tatlı görünüyor.
    Tek eksisi 50HZ olması.
    Ben de 1 ay önce 55pus7303 almıştım, 3700TL 300 lira da iade gelecek. Fiyat uyguna geldi. Açıkçası cihaz beklediğimden iyi. Hatta baya iyi. Hareketli sahnelerde hiçbir sıkıntı görmedim. Bir iki tane güncelleme aldı. Şuan android 7 var. Vestelden sonra renkler çok iyi geliyor gözüme. 3 taraflı ambilight harika. Philips tercih etme sebebimdi. Android sistemi yeterli ve hızlı. Kumandadan sesli arama özelliği YouTube Google için çok iyi çalışıyor. Baya pratik. Siyah performansı gayet iyi. 50hz olayına çok takılmayın.

Tek sıkıntısı sabit görüntülü yerlerde (örneğin YouTube uygulaması açılırken koyu tonlarda ) hafiften vertical banding var. Ama kesinlikle izlerken fark edilmiyor. Sorularınız olursa cevaplarım

• Benim en merak ettiğim servis önümüzdeki hafta gelicek hangi testleri yapmalıyım youtube çok video izledim ama açıkcası hatalar konusunda çok acemiyim :)

Yani vertical banding tam olaral ne olduğu konusunda bilgi edinemedim youtube videoları izledim anlamadım.

80 gb 4K video indirdim onda ve bazı ölü piksellerde test yapıcam ama cihazı teslim almadan servisle bu testleri yapmak istiyorum neleri önerirsiniz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.