Şimdi Ara

tv kendi kendine açılıp kapanıyor panasonic

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
8.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar panasonic st 33 neo plazma tv sorunsuz çalışırken son 3 aydır kendi kendine kapanıp açılıyor bazen saat başı bazen arka arakaya 3-4 defa bazen günde 1defa bunu tekrarlıyor zamanlayıcısı kapalı rsivire da herhangi bir kapanma olmuyor sadece tv kapanıp açılıyor kablo net tv kullanıyorum güç kablosunda bir sorun görünmüyor akım koruyucu tunçmatik prizim de var neden olduğunu anlamadım resetlemek çare olur mu yalnız güç kablosunun tv ye takılan kısmı üç ayrı kablo şeklinde bağlantı yapılıyor güç kablosunu değiştirsem olabilir mi o tip güç kabloları piyasada varmı yardımınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

• Merhaba hocam, bende de 42ST33E var aynı şekilde açılıp kapanmaya başladı. Siz nedenini bulabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik voltaj dalgalanmasından yapabilir. UPS varsa - ufak bişey de olsa - denemelisiniz.

• yalnizca kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim...

• bende de 42st30e var.1-1,5 sene evvel aynı şikayetle servise verdim. güç kartını yenilediler. 1-1,5 sene gitmedi tekrar açılıp kapanmaya başladı.servis bana o zaman elektrik dalgalanmalarından dedi. koruyucu aldım. dalgalanmadan pek olduğunu sanmıyorum.ama doğru düzgün başkaca bir açıklama yok. hayret bir tek bu dalgalanmalardan benim tv mi etkilenior? bilen varsa açıklarsa tedaviyi memnun olurum.
  • Arkadaşlar merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum. 2011 yılında aldığım ve severek kullandığım 42ST33E modeli TV.im var. Ancak son aylarda artan oranda televizyon kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. Sorun ne olabilir ve bana maliyeti nedir tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba? Teşekkürler...

• Şimdi benim panasonic tvmdede basladı kafasına göre acılıp kapanıyo

• Panasonic 42ST33e Plazma televizyonumda benzer sorunu uzun süredir yaşıyorum. TV bu sorunu eskiye nazaran gün içinde bir çok kez yapmaya başladı. başkaca hiç bir sorun yaşamadığım için servise gidip başka sorunlar yaşamakta istemiyorum. müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme anakart değişimi olarak söylendi.

Benzer sorunu yaşayıp çözüme ulaşan kullanıcıların yorumlarını rica ediyorum.
  • herhalde bu st30 ve 33 modelinde yapıyo bu arızayı ben 4 model daha kullandım bu sorunlar cıkmadı
  • panasonic 50st30e tv bu kapanıp açılma sorunu çoğaldı. şu sıralar ,ortalama akşamları 5-10-15 dk da bir .gündüz 2 saate bir kapanıp açılıyor. sorunu çözen varmı. tamirciye gidip çözmek gerekirde.sorun bu diye tamir yaparlar. sonra, düzelmez aynı arızayı tekrar yaşamayalım
  • Sorunu çözebilen varmı.benimkide yapmaya başladı

• Bir çözüm yöntemi denemekteyim olumlu sonuçlanırsa bir kaç güne açıklarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkan34

Bir çözüm yöntemi denemekteyim olumlu sonuçlanırsa bir kaç güne açıklarım.
    Demekkki olumlu bir sonuç yok

Tamirciye veren varmı. Panasonic trden çıktığı için yetkili servis yok diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk denemem yabancı bir forumda okumuştum tv'nin sağ yanındaki kontrol panelinin ( açma, kapama, ses kısma ) soketlerini devreden çıkartın diyordu. Bunu denedim sonuç olumsuz oldu. Bende daha detaylı araştırma ve inceleme yaptım. Biraz elektronikten anlarım. TV'nin arka kapağını söküp açtım aşırı tozlu idi power güç besleme kartını ve anakartı ve bütün Flex kablolarını detaylı şekilde söküp temizledim. Baktım ki herhangi bir şişmiş patlamış ve akmış kondansatör yoktu ve komponentler sağlam gözüküyordu ve ardından hemen bir kontak sprey ile kaliteli termal macun aldım. Kontak sprey ile kartları ufak bir fırça yardımı ile düzgünce temizledim ardından anakartin soğutucu metal bareketlerini söküp altındaki termal Padleri yenileri ile değiştirip macunlayıp düzgün bir şekilde tv'yi geri toplayıp çalıştırdım ve bir haftadır herhangi bir sorun yok. İnşallah da olmaz. Tv'nin modeli P42ST30E sorun kendi kendine kapanıp açılması idi sanırım ısınma odaklı bir sorundu termal pad ve termal macun ve kontak sprey ile temizlik sorunu çözdü sanırım. Forum arkadaşların bilgisine.
     tv kendi kendine açılıp kapanıyor panasonic

• sarkan34 kullanıcısına yanıt
    Hocam son durum nedir.eğer şuanda sorun yoksa tamirci ye götürüp bu işlemi yaptıracağım

• Bu sorun epey bir zamandır bende de vardı. Gittikçe arttı ve artık TV izleyemez olduk.
    Ankara'da bir tamirciye götürdüm ve yaptırdım.
    Neredeyse bir aydır hiç yaşamadım aynı sorunu, gayet sorunsuz çalışıyor cihaz

• Aynı sorun bende de var. Bazen arka arkaya 3-4 defa oluyor, bazen aylarca hiç olmuyor. Çok tuhaf

• SORUN ÇÖZÜLDÜ!!

Aynı sorunu yaşayan tüm modellerde ki problem tv nin açma kapama tuşunun içinde ki switchdn kaynaklanıyor

İlk önce tvyi alın yada bir tamirciye açtırın. Sonra açma kapama tuşunun içindeki switchi elinizi alıp bir elektronik parça satan bir yere mesela (ankara konya sokak) ordan 5-10 liraya parçayı alıp değiştirin.Ayrıca tv açılmışken eriyen şişen kapasitör varmı diye baktırın gerekirse onuda alırsınız. Ve problem tamamen çözülmüş oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexterr -- 25 Ağustos 2022; 10:56:46 >
  • dexterr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, çocuklar için konsol bağladım bu tv ye açma kapama işini kumanda ile yapınca ve standbye konumunda bekleyince uzun süre sorun yapmıyordu. Sık sorun yaptığında Açma kapama tuşunu bir kaç kez aç kapa yaparakta sorunu çözüyordum. Kesinlikle sizin belirttiğiniz tür bir sorundur. Umarım çözümleme yapabilirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sarkan34 kullanıcısına yanıt

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama aynı marka ve model TV'm var ve aynı sorun bende de var. TV'yi yetkili servise verdim, "Y-SUS kartı bozulmuş, değişecek dediler", 2250 TL ücret çıkardılar. Siz bu temizliği yaptıktan sonra sorun tekrarladı mı? Tanıdık bir elektronikçi bulup ona mı yaptırmalıyım?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.