Şimdi Ara

TV ile Camcorder Arasında Uyum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 yıl önce alınmış Philips televizoyunumuz vardı
    SONY TRV 250 D8 kameram var görüntü sorunu yoktu.
    televizyonu yeniledik tabi Philips marka aldık yine, eskisinden çok memnunduk ya yeni TV şü flat olanlardan gerçek kristal görüntü diyor kitapçığında, kamerayı takınca zıçtık.

Televizyona bağlı olan uydu receiverden gelen görüntü ile kameradan gelen görüntü arasında müthiş fark oluştu kamera görüntüsündeki yeşil renkler nerdeyese karıncalamaya yakın derecede kötü.
    Uydu receiverin kitapçığnda decoder gelen sinyali DVD kalitesinde çözüyor diyo yani 720x576 = 414 000 pixel kamera ise 350 000 efektif piksel biz acaba pixelden mi zıçtık.
    Bu arada her ikiside TV'ye scart ile bağlı ayrı bir S-video yok.
    Ayrıca TV'nin satır tarama olayına yakından gözle baktım - sürpriz - tarama diagonal TV olayını bilen bi arkadaşım aslında bunuda yatay bi tarama olduğunu bazı firmalar kareleri hafif aşağıya doğru kaydırılacak şekilde yaptıklarını bu tip TV'ler böyle bir teknoloji kullandığını ve daha kaliteli bir görüntü oluştuğunu söyledi

Şimdi eğer bu görüntü farkı normal ise DVD recorder siparişi vermiş oldum kameradan DVD recorder ile DVD yaptığıma olay değişecek mi yoksa aynen kameradaki görüntü farkı devam edecek mi
    Çözüm olarak Philips servisi mi arasam SONY servisi mi arasam
    yada kamerayı 800.000 pixellik bir mini dv ile değiştirmek mi icab eder bilemedim.
    Benzer konuda sanırım başkalarında sorunu olmuştur.
    Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum
    Bilen biri varsa bizi bi aydınlatsın.

• Sorun renkler ise tv nin menulerini kurcala, philipslerde çesitli renk modları olması lazım bi göz at belki soruun çözülür...hatta kendin ayarlayabilirsin renkleri
  • Ilk işim oydu zaten baya bi kurcaladım
    TV'nin ayarında sıcak renker kırmızı ağırlıklı soğuk renkler mavi ağırlıklı gibi şeyler var bi şey değişmiyor istediğin kadar kurcala boş
    bildiğim kadarı ile SONY 'nin renkleri abartılı kırmızı zaten sorun renkler ile ilgili değil netlikle ilgili
    cameranın görüntü kalitesi uydunun resim çözücü dekoderinin netlik kalitesine ulaşamıyor.

Bildiğim kadarı ile plazma TV alacak olanlara piyasada satılan uydu receiver'leri önermiyorlar daha güzel renk işleyebilen dreambox yada nokia receiver öneriyorlar ama dediğim gibi benim renklerle ilgili sorunum yok kırmızının tonu fazla mavinin tonu az diye bi sıkıntım yok
    düşünüyorum da sanki olay çözünürlük ile ilgili belki capture olayı çözer şu recorder gelsin sonucu yazarım
  • digital 8 değil hi8 bile olsa çözünürlüğü tv için gayet yeterli gelir..
    Birde kameranın çekim özelliklerini kurcala ...tek bir kasetle mi denedin kasette sorun olabilir bikaç kasetle dene lp kayıt yapmışsan kalite biraz daha düşüyor sp kayıt yap hatta sıfır bir kasetle yeniden çekim yapmayı dene üstüste kayıt yapılan kasetlerdede kalite düşer
  • Bunları daha buraya yazmadan yaptım aga yemiyor
    tv servisini aradım philips servisi dio ki gayet normal daha iyi görüntü için daha iyi kamera almalısın diyorlar bi sürü izahat yaptılar gelen görüntünün çekim tekniği uydu aktarımı neyin felan felan dedikleri doğru gibi ikna oldum sanki

Dedikleri doğrultuda biraz daha dikkatli gözle baktım
    gördüklerim

1.
    tv seyrederken uydudan gelen görüntüde 5-6 yıl önce çekilmiş bir film ile yeni çekilmiş bir filmin kalitesini gözle hissediyosun eskilerde keskinlik biraz daha zayıf daha eski mesela 1980-90 yapımlarda ise olay çok aşırı belirgin müthiş fark var. Dün azer tv kanalında şarkılı türkülü bi program yapmışlar bi de ne göreyim gelen görüntü benim camera seviyesinde belki daha bile kötü.

2.
    yerli yeni yapım dizilerde mesela birinde kırmızı renkler aşırı hakim diğerinde renkler biraz daha soft naturel servisçi diyoki birinin çektiği kamera felan marka diğerinin felan marka

Sonuç.
    Servisçiler TV'yi ovmüş oldular :))
    benim anladığım (yoksa kandırıldım mı :)) ) tv azıcık daha kaliteli olduğunda eski camcorderlar out. Şindiden bu böle olursa var sen gör işin cılkını HDTV gelince (geleceğide yok ya :)) )
    camera alacaklar dikkatli olsun bir seçim kriteri daha çıktı.
    tv'yi plazma düşünüyorsanız anladığma göre üst düzey camcorder şart
    ne bilim mesela 3CCD'li 2-3MP'li makinalara bakmak lazım
    HDTV 'nin yanında sırıtmaması için en az 2MP şart
    evet bendeki olay da bu FTA yayının yanında benim camcorder sırıtıyor
    Saygılar

• bi dakka senin tv plazma mı? flat tv yazmıştın plazmada flat ama crt lere genelde flat deniyor...eğer tv plazma ise çözünürlüğü yüksektir doğal olarak, teknik özelliklerine bak çözünürlüğü senin kameradan yüksekse ki öyledir büyük ihtimal doğal olarak görüntüde dağılmalar olur... plazma yazsan en başta bu kadar uğraşmazdık
    iyi günler
  • Yok yaff :))
    plasma diil tabi bildiğimiz CRT tüplü
    bu mereti adamlar diagonal satır tarama yapmışlar
    bildiğimiz dier CRT flatlardan biraz daha kaliteli resim oluşmakta.

Tv'yi komşunun evine götürdüm iki tv'yi yan yana koyduk onunkisi yerli bi CRT flat 100 Hz (reklama girmesin şindi :) ) aynı yayın girişinde keskinlik açısından gözle görünür fark var
    Tabi oluşan resmin renker ayrı olay onlar zevke girer.

Bence camcorder makina alacaklar 800.000 pixel ve üstü baksınlar
    5 sene sonasını düşünenler kesinlikle HDTV nin (sanırım 2MP) üzerinde bi çözünürlük baksınlar.
    Saygılar
  • peki üstad sorununa çare bulamadık demekki
    şu tv yi merak ettim gerçekten ayıptır sorması kaç ekran ve kaça aldınız?
    iyi günler
  • Ayıp ne demek söyleriz tabi
    philips.com.tr den bakabilirsin
    model no 21pt5458 600 liraya aldık
  • Şindi philipsin sitesine ben de baktım
    bizdekinin özelikleri ve kasası 21pt1967/58 modelinden
    renk sıcak soğuk ayarı, dahali FM radyo olanı
    fakat aldığımız ürünün üstündeki model numarası 21pt5458/57
    benzer numara ile sitede 5458/01 die başka bişi var !
    Ayrıca bizdekinin kitapçığında da 100 hz dio
    Neyse sittiret

Cristal Clear die bi özellik var işe yarıyo tavsiye ederim !
    evde salonda bide avize takılı eki tv'de acaip yansıma yapıyodu
    şinidi yansıma sıfır aşırı güneş vurdunda ekran kararır göremezsin
    bunda ışık az çok hep aynı görürsün amma reklam oldu yaff :))

ama bence PAL'ın sonu gelmek üzere böyle bişi alıcağına kıy paraya plasma al yada sony 'nin CRT'li WEGA tvsi var ondan bak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.