Şimdi Ara

TV İki farklı uydudaki kanalları göstermiyor YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yardımınıza ihtiyacım var. Apartmanda merkezi çanak var. Bende denormal 50-60 TL lik bir receiver var. Merkezi çanaktan tek kablo geliyor. Turksat uydusunu seçtiğimde sadece Turksat kanallarını gösteriyor. Hotbirdü seçtiğimde hotbird kanallarını gösteriyor ama bu seferde Turksat kanalları gidiyor. Tekrar Turksata geçmek için receiveri kapatıp açmak gerekiyor.

Bir de bazı kanalları sinyal zayıf diyerek hiç göstermiyor. Kablo bağlantı sorunu zannedersem yok. Kabloyu eğiü büktüğümde gösteriyor ama bir süre sonra gidiyor. Yardım ederseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub0 -- 19 Nisan 2011; 14:17:04 >

• Yok mu bir yardım edecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub0

Merhaba arkadaşlar,

Yardımınıza ihtiyacım var. Apartmanda merkezi çanak var. Bende denormal 50-60 TL lik bir receiver var. Merkezi çanaktan tek kablo geliyor. Turksat uydusunu seçtiğimde sadece Turksat kanallarını gösteriyor. Hotbirdü seçtiğimde hotbird kanallarını gösteriyor ama bu seferde Turksat kanalları gidiyor. Tekrar Turksata geçmek için receiveri kapatıp açmak gerekiyor.

Bir de bazı kanalları sinyal zayıf diyerek hiç göstermiyor. Kablo bağlantı sorunu zannedersem yok. Kabloyu eğiü büktüğümde gösteriyor ama bir süre sonra gidiyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Cihazdan diseqc yapılandırması ile seçimleri yapınız, işlem tamamdır.

Kolay gelsin.
  • İlginiz için teşekkür ederim. Biraz daha ayrıntılı açıklayabilirmisiniz?
  • Receiver'inizde antenle ilgili ayar bölümüne girip, diseqc seçimi yapıp, yaptığınız işlemi
    kaydetip, uydu taramalarını yapmanız gerekmektedir.

Siviç seçimlerinde;

Turksat için A yada 1 no'lu seçim,

Hotbird için B yada 2 no'lu seçim.

Kolay gelsin.
  • Teşekkür ederim. Evde bir deneyeyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.