Şimdi Ara

TV den kameraya kayıt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben de TRV 345 ya da TRV 355 almak üzereyim. ancak bu akşam bi arkadaşımdan TRV355 ödün. aldım TVden kameraya kayıt yapmaya uğraşıyorum ama beceremiyorum nasıl olacağını bilen var mı?

• nası ya? anlamadım! yani camera yı aldın ekrana çevirdin öylemi?
  • ya televizyondaki bir diziyi kasete kaydetmeye çalışıyorum. kamerada rec tuşu var ama içinden çıkan kablo ile olmuyor. o kablo kameradaki görüntüyü TV de seyretmem yarıyor başka bir işe yaramıyor. acaba tvden kameraya görüntü aktarmak için başka bir kablo mu lazım?
  • hoca yanlış anlama ama onun için video recorder lazım video camera değil
    senin demek istediğini anladım kabloyu bağlayınca kameradan tv ye görüntü değil tv den cameraya görüntü istiyorsun bildiğim kadarıyla bu imkansız gibi
  • ayn? problem bendede var (sony 355) televizyondan sadece sesi kaydedebiliyorum
  • hocam o zaman video kamerada rec tuºu niye var?
  • canları çekmiş.
    yok
    tv video out gibi süpper özelliği varsa ve trv-355 in video in i varsa hiçbir problam yoh ki..

ama önemli olan karşı tarafta bunların olması..
  • Her kamerada video in olmayabilir. Eğer o kamerada böyle bir özellik varsa problem büyük bir ihtimalle kullandığın kablodan kaynaklanıyor. Bağlantıyı yaptığında lcd ekrandan görüntü alabilmen gerekiyor. Eğer tv.deki görüntüyü aldıysan ve record yapamıyorsan sorun kablodandır.
  • Selam,
    TRV355'in Avrupa modellerinde DV-In ve analog video in
    ozellikleri firmware'den disable edilmis olabiliyor ki sony, JVC ve panasonic'in bircok modelinde bu durum var. Internet'te
    bircok eski modelin modifiye edilmis firmware'leri var.
    Bunlari kamerana yuklemek icin LAN-C arabirimine ihtiyacin
    var. Birkac milyona seri port-LANC adaptorunu yapabilirsin.
    LANC soketi TRV355'te kameraya objektif tarafindan bakarken
    sol tarafinda, kirmizi mikrofon soketinin altinda mavi renkli soket. kulaklik soketi seklinde...
    Bircok LANC programi var internette. Bunlarla kameranin
    gizli menulerine girebiliyorsun, bazi parametrelerini degistirebiliyorsun (mesela interval recording'te interval degerlerini degistirebiliyorsun. interval recording'te kameranin kac saniyede bir kac saniyelik goruntu alacagini secip dura dura kayit yapabiliyor. Mesela gokyuzunde bulutlarin hareketini veya bir cicegin buyumesini vs. cekmek icin...) Ayni zamanda LANC'den firmware de yuklenebiliyor ama henuz TRV355 icin firmware'e rastlamadim.

Bende TRV355 var ancak external kaynaktan recording denemedim henuz. Problem baska birseyse denedikten sonra yazarim...

bye

• Televizyon görüntüsünü video kameraya kaydetmen imkansız. Çünkü ben şimdiye kadar video çıkışı olan televizyon görmedim:)) Ancak harici hoperlör çıkışı olan var, sadece sesini kaydedebildim diyen arkadaş o yöntemle ses kaydedmiştir. Onun için video lazım. bildiğimiz video:) takacan VHS'yi ooh:)
  • bende ööle dedim ama yok didi
  • dogukan_karabay says:
    "Televizyon görüntüsünü video kameraya kaydetmen imkansız. Çünkü ben şimdiye kadar video çıkışı olan televizyon görmedim:)) Ancak harici hoperlör çıkışı olan var, sadece sesini kaydedebildim diyen arkadaş o yöntemle ses kaydedmiştir. Onun için video lazım. bildiğimiz video:) takacan VHS'yi ooh:)"

scart soketi olan her tv'de video in,audio in,video out,audio out vardir.
    asagida scart soketinin pin-out'u var. 19 ve 20 numarali pinler... piyasada
    satilan SVideo-RCA / SCART ceviricilerinin uzerinde IN/OUT switch'i var. Bu switch video in/out ve audio in/out pinlerini anahtarliyor.

dolayisiyla, tv'den kameraya kayit yapabilirsin. hem tv'de tv out
    olmasaydi, scart soketi ile baglanan video'lar nasil kayit yapacakti?
    veya cine5 decoder'i de scarttan baglaniyor. tv video out'undan aldigi
    goruntuyu cozup tv video in'ine veriyor.

http://www.unbeatable.com/products/PAL/Sony/D8/sonydcrtrv355e.asp
    "Line-In Recording : Yes, Analog & Digital "

TRV355'in tv'den kayit yaptigi spec'lerinde de yaziyor ama sadece
    memory stick'e mpeg olarak yapiyor olabilir. yapabilirsem nasil yaptigimi yazacagim.

bye
    Scart Socket Pin-out:
    Pin Signal Level Impedance

1 Audio Out Right 0.5 V rms <1k ohm
    2 Audio In Right 0.5 V rms >10k ohm
    3 Audio Out Left + Mono 0.5 V rms <1k ohm
    4 Ground Audio
    5 RGB Ground Blue
    6 Audio In Left + Mono 0.5 V rms >10k ohm
    7 RGB Blue In 0.7 V 75 ohm
    8 Audio/RGB switch / 16:9 High (9.5-12V) AVmode
    Low (0-2V) TVmode >10kohm
    9 RGB Ground Green
    10 Comms Data 2
    11 RGB Green In 0.7 V 75 ohm
    12 Comms Data 1
    13 RGB Ground Red
    14 Ground Data
    15 RGB Red In / Chrominance 0.7 V (Chrom.: 0.3 V burst) 75 ohm
    16 Blanking Signal High (1-3V) RGB
    Low (0-0.4V) Composite 75 ohm
    17 Ground Composite Video
    18 Ground Blanking Signal
    19 Composite Video Out 1V including sync 75 ohm
    20 Composite Video In 1V including sync 75 ohm
    21 Ground/Shield (Chassis)

• yavuzbah ve SBK kardeşler ilgi ve faydalı bilgileriniz için çok tgeşekkürler.
    SBK bahsettiğin switch li kablolarla sanırım problem çözülür çözülmezse tekrar sizleri rahatsız ederim.
  • sbk +1
  • Yahu senin anlattığın kabloda bende var. Normalde VIDEO ile TV bağlantısını sağlama için kullanıyorum. bir ucu SCART bir ucu lale uç (composite) Video ve 2 ses.. Bu aletin üstündeki switch'i OUT yaptım ve VİDEO'dan SCART GİRİŞİ'ne bağladım. VE Video'dan AV kanalını seçerek SCARTTAN kayıtı başlattım. Kaydedilen şey sadece BOŞLUKTU! Mavi bir ekran!! Nasıl video-out olabilir kİ??

Bu bende böyle gerçekleşti, sizi bilemem..
  • Bugun TV'nin (Sony FX-30) arkasindaki SCART soketindeki SCART-RCA adaptorunun
    uzerindeki switch'i OUT konumuna getirip, kamera-TV arasindaki baglantiyi
    normalde oldugu gibi yaptim. Kamera VCR modunda iken direkt olarak LCD'de
    TV goruntusu belirdi. REC tusuna basinca da kaydetti. Sonra switch'i INPUT
    konumuna getirdim ve kaydettigim goruntuyu TV'de izledim... Yani oluyormus.

Asil merak ettigim, ben TV cikisini kamera girisine girdigimde, DV (IEEE-1394)
    cikisindan da ayni anda PC'de gorebilir miyim? Boylece kamerayi, kayit yapmazken
    goruntuyu encode edip IEEE-1394'ten veriyorsa, realtime MPEG2 encoder olarak
    kullanabilirim. Eger yapmiyorsa, goruntuyu once kasede kaydedip sonra PC'ye
    transfer etmem gerekir....

Bunu da haftaya fuar donusu deneyecegim.

Selamlar
  • SBK denemenin sonucunu 4 gözle bekliyoruz.
  • Eğer kamerada video in Tvde de vidoe out varsa ( Her scartın giriş çıkış özelliği vardır. )kayıt yapmak son derce normal
    Tam hatırlamıyorum ama ben de arkadaşımdanadlığım ödünç kamera ile tvdeki görüntüyü kameraya aktarmıştım.
    KAyıt olayını hatırlamıyorum.
  • evet arkadaşlar biraz geç oldu ama biraz daha para ekleyip trv 355 yerine trv 22e aldım. kameradan tvye kayıt denememde scartı out konumuna getirdiğimde kameraya kayıt etti ancak ses kayıt olmadı. kamerayı aldığım yere bunun sebebini sorduğumda televizyonun mono ise sesi kaydetmez stereo olması lazım dedi. sizce mantıklı mı?
  • yahu senin tvnin out özelliği varmıki , kameraya görüntü aktarabiliyon ?
    eğer tvout özelliği varsa, sadece trv22 değil bütün kameralarla kayıt yapabilirsin.
    bu trv22nin özelliği değil. tvnin özelliği.

görüntüyü kayıt ettiğine göre tvout varmış demekki.
    ses olayınıda eğer tvde kulaklık çıkışı varsa ordan çıkış alıp kameraya aktarabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.