Şimdi Ara

TV de film izlerken FPS neden farklı oluyor. Pc deki gibi olmuyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ben 10 senedir Pc de film izliyorum. Bazen arkadaşlara yada akrabalara gittiğimde tv den de film izliyorum. Usb den ya da tv yayınında Görüntü televizyonda cok daha hizli akıyor. Yani filmlerdeki o ağırlık kayboluyor. Kareler sanki daha hizli akıyor. O yüzden de tv de film izleyemiyorum.

Sorum şu Pc deki gibi filmleri 23 25 ya da 29 kare sn ye akış hızıyla izlememi sağlıyacak tv ler var mı.

Yani filmi orjinal kare saniye hizinda izlebileceğim tv ler varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel tvlerin neredeyse hepsinde vardır o efekt. İstenirse kapatılabilir menüden.
    LG'de TruMotion, Samsung'da Motion Plus, Sony'de MOtionFlow gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsenik -- 23 Nisan 2015; 17:03:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsenik

Güncel tvlerin neredeyse hepsinde vardır o efekt. İstenirse kapatılabilir menüden.
    LG'de TruMotion, Samsung'da Motion Plus, Sony'de MOtionFlow gibi.

anladım saoğol
  • xlmnt13 kullanıcısına yanıt
    O bahsedilen mod ayarları tv lerin var olan görüntüyü iyileştirme teknolojileridir hepsi aynı amacı güder ve markadan markaya isim değişikliği gösterir tv izlerken bazen işe yarasa da bazen tam tersi etkiside olabilir... ve bunların filmler ile hiç mi hiç alakası yoktur önce sinema filmleri zaten 24 kare hızda çekilir eğer siz 24 kare hızda izlemek istiyorsanız önce tv nizde 24p hdmı girişi olması gerekiyor sonra blu-ray playerde 24p hdmı çıkışı olması gerekiyor o şekilde orjinal kare hızında izleyebilirsiniz... diğer kaynaklardan verince görüntüyü usb vga gibi bu kare hızı 25-30 a çıkabilir... gözünüz orjinal veya yakın bir kare hızına alıştıysa farketmeniz veya rahatsız olmanız gayet doğaldır... ilave olarak mkv riperin çoğu 23.976 kare hızında ripleniyor orjinaline çok yakın bir değer bu bundan yararlanmak için dediğim şartların olması gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

O bahsedilen mod ayarları tv lerin var olan görüntüyü iyileştirme teknolojileridir hepsi aynı amacı güder ve markadan markaya isim değişikliği gösterir tv izlerken bazen işe yarasa da bazen tam tersi etkiside olabilir... ve bunların filmler ile hiç mi hiç alakası yoktur önce sinema filmleri zaten 24 kare hızda çekilir eğer siz 24 kare hızda izlemek istiyorsanız önce tv nizde 24p hdmı girişi olması gerekiyor sonra blu-ray playerde 24p hdmı çıkışı olması gerekiyor o şekilde orjinal kare hızında izleyebilirsiniz... diğer kaynaklardan verince görüntüyü usb vga gibi bu kare hızı 25-30 a çıkabilir... gözünüz orjinal veya yakın bir kare hızına alıştıysa farketmeniz veya rahatsız olmanız gayet doğaldır... ilave olarak mkv riperin çoğu 23.976 kare hızında ripleniyor orjinaline çok yakın bir değer bu bundan yararlanmak için dediğim şartların olması gerekiyor

Teşekürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.