Şimdi Ara

TV de 3D yayın Dönemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avatar'ın getirdiği başarı TV sektörünü de etkilemiş olacak ki TV kanalları 3D yayın dönemine geçişi şimdiden düşünmeye başlamışlar. Tabii biz de değil. Biz daha HD yayını bile göremiyoruz.

ABD'de DirectTV adlı bir firma 200 HD kanalı ile birlikte tüm gün 3D yayın yapacak bir TV kanalının da 2010 yılında hayata geçirileceğini duyurdu.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/13411652.asp?gid=229

• bu sabah tv yi açtım.bütün uyduların en sonuna baktım,güncelleme yapıp

3d test diye bi kanal gelmiş.
  • 3D test
    Uydu: Türksat
    Frekans: 12685
    Pol: Yatay(Horizontal)
    Sr: 30000
    Fec: 5/6

TV de 3D yayın Dönemi
  • bunun gözlüğü nerden alınıyor.
  • bende buldum kanalı
    şimdi sıra gözlükte
  • arkadaşımın evindeydim uydudan anlamaz dedi kanalları bir güncelle sıraya sok falan neyse yapyım güncellemeyi bu kanal çıktı dedim gözlük olsa bakardık girdi içeri oda ne 2 tane real 3d yazan sihah gözlük getirdi dedim işe bak istesek olmaz neyse hemen taktık tabi ne ben ne arkadaşım bişi anlayamadık biraz o dinazorlu sahnede boyut kazanmış gibi oldu onun dışında bişi göremedik gerçi tv 55 ekran ctr tv haa bide gözlüklü yada gözlüksüz yayının görüntü kaliteside ii değil
  • Yayın gayet güzel ve büyük ihtimalle Teledünya platformunun.
  • Öyle real 3D gözlükler olmaz bunun için birisi yeşil diğeri kırmızı camlı gözlük lazım jelatinleden kendinizde yapabilirsiniz. Çakma 3D diyorum ben buna sinemalardaki real3D olayı bundan çok daha faklı bir taknoloji
  • Arkadaşlar ben gözlüğü bi dergiden aldım kullandım çok süper gösterio..Sanki LCdnin içindeyiz..

Tabi Tv olmicak Lcd olacak anlaşılması için..
  • 37 ekranda bile gayet iyi
  • 3D Test kanalının yeni frekansı:
    12015 H 27500 5/6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga64 -- 7 Temmuz 2010; 15:35:31 >
  • ben bu 3d yayınların tv sektorunde tutulacağını sanmıyorum anca sinemada dev ekranda izlenirse etkili olur kanaatindeyim. Bu yayınları izleyen kişilerde belirli bir süreden sonra baş ağrısı yaptığıda kanıtlanmış. Ayrıca futbol yayınlarınında neyi 3d yayın verilebilir ki? Zaten adamlar ufacıklar topta bit kadar. Bunun nesi 3d boyut olur
    Sırf millette merak uyandırıp fahiş fiyatlarla satma stratejisi olarak düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emopi -- 7 Temmuz 2010; 15:50:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga64

3D Test kanalının yeni frekansı:
    12015 H 27500 5/6

ENGELSiZ TV yazıyor
    görüntü hiç şaşı değill... emin misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emopi
    ben bu 3d yayınların tv sektorunde tutulacağını sanmıyorum anca sinemada dev ekranda izlenirse etkili olur kanaatindeyim. Bu yayınları izleyen kişilerde belirli bir süreden sonra baş ağrısı yaptığıda kanıtlanmış. Ayrıca futbol yayınlarınında neyi 3d yayın verilebilir ki? Zaten adamlar ufacıklar topta bit kadar. Bunun nesi 3d boyut olur
    Sırf millette merak uyandırıp fahiş fiyatlarla satma stratejisi olarak düşünüyorum.

aynı fikirdeyim şu anda piyasada satılan lcd, led, plazma tv.lerde full hd var ama yayın yok full hd altı olan hd yayınlarda birkaç tane var birde şimdi 3d tv.ler var diyelimki aldın yayın yok satıcıda 2 gözlük 1 tane 3d cd film 250 tl
  • Yakında gözlüksüz 3D tvler çıkacak. Bunları alanların elinde patlar, bence almayın
    Son derecede kullanışsız..4 kişilik aile olsan 4 gözlük takıp oturacaksın
    Misafir gelince ne olacak ?

Bence büyümeden biter bu olay..Ölü doğdu diyelim
  • İngilterede bir futbol maçı sinemada 3d verilmişti. çok zevkli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: tolga64

3D Test kanalının yeni frekansı:
    12015 H 27500 5/6

ENGELSiZ TV yazıyor
    görüntü hiç şaşı değill... emin misin?

Mesajda geçen frekans doğrudur.
    12015 H 27500 5/6 frekansında şu an 3D test kanalı dahil toplam 8 tv kanalı var.

Engelsiz TV test
    TürkSat Tanıtım
    Bengü Türk TV
    TMB
    KaradenizTurk
    6 News
    3D test
    Universal Channel Türkiye (PowerVu şifreli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga64 -- 11 Temmuz 2010; 17:59:17 >
  • digiye niye gelmedi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.