Şimdi Ara

Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
74
Favori
61.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • onderti ve yusuf Miroğlu yorumlarınız için teşekkur ederim..biz bant yapıstırırken tam gergin tutamadıgımızda acemilikten öyle olur,dedim acaba fabrikasyon yapıskan gayet gergin mi olur..
    tavsiyelerinizi dikkate alacagım teşekkurler
  • Birde o tv lerın satın alınan yerlere gelınceye kadar başlarına nelerın geldıgınden emınım kı çogu kısının haberı yoktur.
    Normalde 2 kısının kenarlarından tutup aracdan ındırmesı gereken o buyuk ekranlı tvlerı maalesef tek kısı araçtan tek tek atıyor ve asagıdada bırısı el arabalarına yukleyıp magazaya goturuyor.
    40-50 tl verıyorlar bır kamyon dolusu tv yı ındırıp depoya goruren kısılere. Ve 2 kişinin adam bası aldıgı 50 tlye karsılık süper iş çıkardıklarına pekçok kez şahıt oldum . Bırçok buyuk avm ye goturulen elektronık ürün aracını kullanmıştım. Bırkezde aracı benım ve bır elemanın bosaltmak zorunda kaldıgımızdan inanın butun ürunlerı tektek yere attıgıma magaza yetkılılerı dahı sahıt olmustur. Yardım etmedıler ve malzemeyı gonderen fırma bır eleman gondermıs bosaltması ıcın. Bende kamyon yasagına takılmamak için tektek yere attım ve dıger elemanda elarabasıyla magazanın deposuna tasımıstı. Emınımki pekçok ürun hasar gormustur. Ve o gunden sonra avm lerden ürün alırken çok iyı incelerım

BİLGILERINIZE SUNULUR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba kutunun altını tekrar incleiğimd 2. bir band oldugunu fakettim ve hemen vatan bilgisayardan başka bir kutuyla değişimi gerçekleştirdim.
    kurulum dün yapılı denilen her şeye baktım yeni aldıgım kutu açılmamış...
    tv kurulumunda gelen servis önce yazılım güncellemesi gerçekleştirdi
    sonra bende olan videolaa ve buradan temin ettiğim resimlere bakacaktık
    fakat görüntü gelmedi videolarda ses geldi ama görüntü gelmedi resimlerde de görüntü alamadık.
    tv fişini çekip taktıktan sonra düzenldi.ben yazılım güncelleştirmesine bağladım bu sorunu panelde bariz bir ışık sızması bulutlanma göremedim ölü piksel yok.
    yakından baktıgımda pikselleri kareleşme görülüyor. izlediğim video 1080p fakat blueray değil vimeodan indirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

quote:

Orijinalden alıntı: aclan_46

vatan bilgisayardan es 7000 alacam inşallah. vatan bilgisayar memnuniyetsizlikte geri iade alıyormu bu söylediğiniz sorunlar es7000 ve es 8000 için mi geçerli sadece

vatanda şartlar degişmediyse bir ürünü alıp , kutuyu hiç açmadan , kullanmadan iade ederseniz , geri alıyor diye biliyorum.

mediamarkta sizin dediginiz gibi olay var. emin olmamakla beraber teknosadada benzer bişiler vardı.

söylediklerim tüm tv ler için geçerli.

vatan ile görüştüm 15 gün içerisinde mazeret bildirerek iade yapılabiliyor.

• @aclan_46
  • Çok iyi bir konu olmuş:bende bu hafta gelecek tv.42lm640
  • Güzel konu tebrikler
  • kesinlikle alttaki banta bakın arkadaslar bende bayiiden aldım üstte sorun yok fakat alt bant iki tane üsttekini biraz sökünce alttakinin ortadan kesildiğini anladım şimdi merkezden başka bir tv soruyor bayii sahibi dediğiniz gibi merkezden gelen tv acaba yeniden kutulanan ürünmüdür ki emin olamıcam şimdide
  • Konuyu açan arkadaş; parmak bastığın konu çok güzel fakat, söylediğin yöntem o kadar Türkiye piyasası TV satıcılarına ters ki o kadar olur,

adamdan malı satın alırken öyle uzuuun uzun şu şu şu şu şu şu ve şu olursa geri alınıp değişiminin yapılacağını garanti ediyorum diyip kaşe basıp imza atmasını beklemek o satıcıdan böbreğini istemek gibi birşey. Bu yüzden bu verdiğin yöntemi kabul edebilecek satıcı sayısı %5 yada 6 falandır, öyle satıcı bulursan haber ver meşhur edelim herkes ona gitsin.

Ben size iddia ediyorum ki satıcıdan böyle bir cümleye kaşe basıp imza atmasını istediğinizde ya size gülecektir yada öyle bir yetkimiz yok diyecek veya servis görmeden hiçbirşey imzalamaya yetkili değilim üzgünüm diyecektir. %90 üstü bir ihtimalle.

Yani hayal kurmayın, ha arkadşaım sen gidip TV satıcısı ile ahbap olmuşsundur muhabbet kurmuşsundur elemanı bağlamışsındır ozamna basar sana kaşeyi, ama bunu öyle her satıcıya yapamazsın.

Peki ne yapacağız diyenlere; Burası Türkiye ilk öncelikle bunun bi farkında varın, hiçbirşey yapamazsınız, Teknoloji biraz da kumar işidir diyen satıcıların kol gezdiği bir ülkede yaşıyoruz. Parayı verirsiniz, aldığınız mal şansınıza ya sorunsuz çıkar ya çıkmaz. Eğer sorunlu çıkarsa geçmiş olsun beki aylar sürecek bir süreç sizi bekliyor.

Unutmayın ki biz bir Avrupa Birliği ülkesi yada Amerika değiliz. Satıcıların istediği gibi tüketiciyi gönül rahatlığıyla dolandırıldığı bir piyasaya sahibiz.
    Konuyu açan arkadaş şu kapalı tutu-açık kutu tv hakkında çok haklı.

Her TV satın alan 6 kişiden en az 2 veya 3 tanesi daha önce açılmış ve kullanılıp iade edilmiş cihazları sıfır diye kullanıyor, ne güzel temiz sıfır mal aldım sanıyor.

En büyük en güvenli diye geçinen teknoloji mağazaları bile bunu yapıyor, bırakın küçük işletmeleri.

İsim yazmıyorum buraya ama detay öğrenmek isteyenler özel mesaj atsın. Birinin baş harfi T......., diğerinin B......

• quote:

Orijinalden alıntı: mhcd

Güzel konu tebrikler

• quote:

Orijinalden alıntı: legolasea

kesinlikle alttaki banta bakın arkadaslar bende bayiiden aldım üstte sorun yok fakat alt bant iki tane üsttekini biraz sökünce alttakinin ortadan kesildiğini anladım şimdi merkezden başka bir tv soruyor bayii sahibi dediğiniz gibi merkezden gelen tv acaba yeniden kutulanan ürünmüdür ki emin olamıcam şimdide

geçmiş olsun , umarım yeni gelende böyle bir durum olmaz.

alt bant uyarını da ekledim ilk mesaja.
  • quote:

Genelde kutular alttan mandallı oldugu için ordan tık tık açıyorlar, sorunluysa geri mandallıyorlar anlaşılmıyor. üst koli bandı hiç açılmamış gibi duruyor çünkü alttan açıyorlar.genede üst koli bandınada bakmakta fayda var, 2-3 katlı bant varsa o tv nin açıldıgının kanıtlarından biridir. alt bantlarada bakın , ne olur ne olmaz.

Ben bu cümleyi anlamadım daha önce hiç dikkat etmediğim için sanırım,

Bu tek bant çift bant olayı nedir mandallı olması nedir bu kelimeler hiçbirşey ifade etmedi, sizden ricam resim koyarak resim üzerindne gösterebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackdagger -- 27 Nisan 2013; 23:58:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackdagger

quote:

Genelde kutular alttan mandallı oldugu için ordan tık tık açıyorlar, sorunluysa geri mandallıyorlar anlaşılmıyor. üst koli bandı hiç açılmamış gibi duruyor çünkü alttan açıyorlar.genede üst koli bandınada bakmakta fayda var, 2-3 katlı bant varsa o tv nin açıldıgının kanıtlarından biridir. alt bantlarada bakın , ne olur ne olmaz.

Bu tek bant çift bant olayı nedir mandallı olması nedir bu kelimeler hiçbirşey ifade etmedi, sizden ricam resim koyarak resim üzerindne gösterebilir misiniz?

Fotodaki , 3d ve skype yazısının altında kare şeklinde madallar var. aynı şekilde diger taraftada var. bunlar kilit sistemli. üst bant ve alt bantı hiç açmıyorlar , zedelemiyorlar. bunları tık tık açıp kutuyu yukarıya dogru çekip çıkarıyorlar. sadece alt kısımda köşelerde bant olabilir , bunuda hafifçe çizerek yırtıyorlar.

tek bant çift bant olayı, ; eger mandalsız bir kutuysa mecbur bantı sökmesi lazım, bantı direk boydan boya kaldırsa kutunun resimleriyle beraber kalkar ve açıldıgı belli olur. bu yüzden maket bıçagıyla çizik atıp çıkarıyorlar, sonra kutulamak gerekiyorsa aynı bantın üzerine tekrar yeni bant vuruyorlar.

Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu )

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blackdagger

quote:

Fotodaki , 3d ve skype yazısının altında kare şeklinde madallar var. aynı şekilde diger taraftada var. bunlar kilit sistemli. üst bant ve alt bantı hiç açmıyorlar , zedelemiyorlar. bunları tık tık açıp kutuyu yukarıya dogru çekip çıkarıyorlar. sadece alt kısımda köşelerde bant olabilir , bunuda hafifçe çizerek yırtıyorlar.

tek bant çift bant olayı, ; eger mandalsız bir kutuysa mecbur bantı sökmesi lazım, bantı direk boydan boya kaldırsa kutunun resimleriyle beraber kalkar ve açıldıgı belli olur. bu yüzden maket bıçagıyla çizik atıp çıkarıyorlar, sonra kutulamak gerekiyorsa aynı bantın üzerine tekrar yeni bant vuruyorlar.

Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu )

Mandal olayını anladım şimdi resimde görünce ama bu mantığa ve sizin söyledğinize göre eğer mandallı kutuysa açılmış olduğunu anlamanın imkanı yok? Böyle anladım?

Bant olayı ise, mandalsız kutularda üst üste yapıştırılmış aynı banttan 2 tane şeklinde midir acaba?

•  Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu )

çift bant olayının resmini çektim istersen ekle bunuda birazı kalkınca alttaki kabak gibi meydana çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legolasea -- 28 Nisan 2013; 0:37:41 >
  • @Blackdagger

köşe bantlarına bakılabilir, birde tabi yukarda saydıgım kriterler var , tekrar kutulanmış bir cihaz asla fabrikasyon gibi olmaz, illa bir yerde hata yaparlar. dedigim noktalara dikkat edilirse bir falsosu bulunur.

evt bant olayı öyle , 3 bile olabilir o bant sayısı :) ( bunada bahane bulurlar ya , kontrol amaçlı açdık baktık , hemen kapattık )
  • ARKADAŞLAR FOTO PAYLAŞIRKEN VEYA FOTOLU MESAJI ALINTILARKEN S İMAGE OLARAK LÜTFEN YAPALIM.

FOTOLAR ÇOK YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK OLDUGU İÇİN SAYFA GEÇ AÇILIYOR , DÜZENİ BOZULUYOR.

KOTALI ARKADAŞLARADA FAYDASI OLUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 28 Nisan 2013; 0:34:16 >
  • quote:

@Blackdagger

köşe bantlarına bakılabilir, birde tabi yukarda saydıgım kriterler var , tekrar kutulanmış bir cihaz asla fabrikasyon gibi olmaz, illa bir yerde hata yaparlar. dedigim noktalara dikkat edilirse bir falsosu bulunur.

evt bant olayı öyle , 3 bile olabilir o bant sayısı :) ( bunada bahane bulurlar ya , kontrol amaçlı açdık baktık , hemen kapattık )

Band resmini koyana arkadaşa teşekkürler iyi oldu.

Şimdi ilk öncelikle mandallıysa köşelere bakıyoruz, bandlıysa çift band varmı diye bakıyoruz. Mandallıysa işimiz daha zor, mandalsızsa daha kolay anlaşılıyo yani.

• güzel kardeşim paylaşımların çok güzel ve faydalı. bunun için sana teşekkür ediyorum

kendi evimde 46d5000 kullanıyorum 2 senedir çok memnunum.

birkaç gündür babamlar için tv bakıyordum. aklımdaki model samsung 40es6340 idi. istediğimiz özellikler mevcuttu ve fiyat olarak 1699 teknosa fiyatı. ankara anlantis avm de samsung bayii de var orayada sordum aynı fiyatı verdiler. kararsız kaldım en azından teknosa değilde bayi kazansın dedim ve aldım cihazı. özelliklede belirttiler kesinlikle teşir ürün satmıyoruz samsung yasaklamış dediler ne kadar doğru bilmiyorum. ilk bilgi aldıgımda bir sıkıntı olursa yardımcı oluruz samsung türkiye garantisi var filan dediler. parasını ödedikten sonra sordum ölü pikselde filan napılıyor diye 1-2 ölü piksele birşey yapılmıyor dediler. ve serviste bildiğim kadarıyla ölü piksel yapmıyor dediler. size sorum geldiginde ambalajın dışında neye dikkat edeyim, ölü piksel testi servise yaptırabilir miyim? başka nelere dikkat edeyim. @Yusuf Miroğlu

• quote:

ARKADAŞLAR FOTO PAYLAŞIRKEN VEYA FOTOLU MESAJI ALINTILARKEN S İMAGE OLARAK LÜTFEN YAPALIM.

FOTOLAR ÇOK YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK OLDUGU İÇİN SAYFA GEÇ AÇILIYOR , DÜZENİ BOZULUYOR.

KOTALI ARKADAŞLARADA FAYDASI OLUR.

tamamdır değiştirdim hocam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.