Şimdi Ara

Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
74
Favori
61.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar konuyu hortlatacam ama kusura bakmayın.tüm sayfaları okudum,başka forum başlıklarına da baktım.temel testleri yapabileceğim programları temin ettim.yalnız anlamadığım şey bu banding,bulutlanma,ışık sızması ve ölü piksel olayını bi tarif edin bi zahmet,bunlar nasıl oluyor?

mesela banding testi diye bi video var, kendi ekseninde çayırda dönen bir kamera görüntüsü,sonra gökyüzünde dönüyor.bu görüntüyü izlerken ne farkedersek hah bunda banding var diyeceğiz?ben laptopumda izledim hiçbişi farketmedim.
    Diğeri siyah ekranda küçük bir beyaz top geziniyor.önce soldan sağa sonra yukardan aşağı iniyor.burda neyi farketmeye çalışacağız?
    Diğer test siyah ekranda bi yeşil kronometre çalışıyor,onda ne farkedeceğiz?
    Bulutların içinde gezinen ve dünyanın uzaydan görüntüsüne yaklaşan başka bir görüntü var,bu neyi saptamaya yönelik ve ne olursa teşhis koyacağız?
    Ölü piksel testinde monitör tıkladıkça renkten renge geçiyor.Burda nası farkedeceğiz çalışmayan pikseli.Her renkte cama yapışıp tüm pikselleri mi inceleyeceğiz? Kusura bakmayın ilk led tvmi alıyorum.1-2 gün içinde teslim edilecek.fiziksel muayene için yapılacakları anladım,ürün gelince aynen yapacağım,fakat bu ekranla ilgili olanları biraz açıklığa kavuşturursanız.teşekkürler..

• arkadaşlar yok mu yardımcı olacak kimse? ürün geldi.yarın da servis gelecek kurulum için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maseyasi

Arkadaşlar konuyu hortlatacam ama kusura bakmayın.tüm sayfaları okudum,başka forum başlıklarına da baktım.temel testleri yapabileceğim programları temin ettim.yalnız anlamadığım şey bu banding,bulutlanma,ışık sızması ve ölü piksel olayını bi tarif edin bi zahmet,bunlar nasıl oluyor?

mesela banding testi diye bi video var, kendi ekseninde çayırda dönen bir kamera görüntüsü,sonra gökyüzünde dönüyor.bu görüntüyü izlerken ne farkedersek hah bunda banding var diyeceğiz?ben laptopumda izledim hiçbişi farketmedim.
    Diğeri siyah ekranda küçük bir beyaz top geziniyor.önce soldan sağa sonra yukardan aşağı iniyor.burda neyi farketmeye çalışacağız?
    Diğer test siyah ekranda bi yeşil kronometre çalışıyor,onda ne farkedeceğiz?
    Bulutların içinde gezinen ve dünyanın uzaydan görüntüsüne yaklaşan başka bir görüntü var,bu neyi saptamaya yönelik ve ne olursa teşhis koyacağız?
    Ölü piksel testinde monitör tıkladıkça renkten renge geçiyor.Burda nası farkedeceğiz çalışmayan pikseli.Her renkte cama yapışıp tüm pikselleri mi inceleyeceğiz? Kusura bakmayın ilk led tvmi alıyorum.1-2 gün içinde teslim edilecek.fiziksel muayene için yapılacakları anladım,ürün gelince aynen yapacağım,fakat bu ekranla ilgili olanları biraz açıklığa kavuşturursanız.teşekkürler..

Ölü piksel için evet cama yakından bakıyorsun ölü piksel varsa tüm renklerde ufacık bir nokta simsiyah görünür renk göstermez ya da siyah ekranda beyaz nokta görünür o da farklı bir tür ölü piksel oluyor.

Benim televizyon da kargoda diğer testleri araştırıcam birazdan internette vardır sanırım açıklamaları.

• test örnekleri var internette ama neyi farketmek gerektiği yok,nasıl anlaşılacağı yok.lütfen bulursanız açıklama yada bu hataların olduğu örnek görüntü burda da paylaşın.
  • Ürünü yarın iade edeceğim. Açılmış bir kutu üsteki koli bandından açmamışlar. alt tarafından açmışlar koliyi sonra geri kapamışlar. O beyaz plastik şeyler kutudaki mandallar. sağ ve sol taraftaki kırılma yerlerinde beyazlığa dikkat edin. açılmamış olsa herhangi bir renk farkı olmaz. ayrıca kolinin altındaki bantlar kafa tarafları resimlerde görüldüğü gibi kesilmiş. benim şansıma denk gelmiştir belki.
     Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu ) Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu )

• Mc_FiRaR kullanıcısına yanıt
    hocam nerden almıstınız urunu acaba ?
  • promil06 P kullanıcısına yanıt
    gittigidiyordan aldım kliksa faturalı.
  • İlk sayfada verilen testler tv ile alakalı yapılacabilecek tüm testler midir..
  • 47LB730V Bugün nasipse kurmaya gelecekler.Tüm testleri ve panel kullanım saatine baktıracağım
  • Ust konu olmali kesinlikle. Emegine saglik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok yararlı bir konu.

Ben de yeni TV aldım, acaba sıfır mı?Bir bakarsanız sevinirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_98613473/tm.htm
  • İnternetten 20 Ekim'de aldığım tv bugün geldi . Ancak kutusunda bir sorun var, kargo ile ilgili etiketlerin altında kargo etiket boyutlarında beyazlık var. Sanki daha önce kargo ile ilgili işlem yapılmış ve o etiketler geri sökülmüş gibi. Tecrübeli arkadaşlar bir bakabilir mi iade kutuyu geri göndermişler gibi geldi bana. Alt yüzde bi sorun göremedim. Üstte de bant yeri gevşek gibi...

Servisi aramadım hiç, kutu açılmışsa direkt göndermeyi düşünüyorum. Servisi çağırıp içine bakıp mı karar versem direk iade mi etsem bilemedim. Tv yi gördüğüm sıcak fırsatlar konusuna da yazdım. Sizin fikriniz nedir resimleri ekledim başka bir şey olabilir mi o beyazlıklar?

Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu )
     Tv Alacaklara Önemli Uyarı ! 0 Tv , Kapalı Kutu Oyunu ( Ekran Testi - 0 Tv Tüyosu )

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuklu50

İnternetten 20 Ekim'de aldığım tv bugün geldi . Ancak kutusunda bir sorun var, kargo ile ilgili etiketlerin altında kargo etiket boyutlarında beyazlık var. Sanki daha önce kargo ile ilgili işlem yapılmış ve o etiketler geri sökülmüş gibi. Tecrübeli arkadaşlar bir bakabilir mi iade kutuyu geri göndermişler gibi geldi bana. Alt yüzde bi sorun göremedim. Üstte de bant yeri gevşek gibi...

Servisi aramadım hiç, kutu açılmışsa direkt göndermeyi düşünüyorum. Servisi çağırıp içine bakıp mı karar versem direk iade mi etsem bilemedim. Tv yi gördüğüm sıcak fırsatlar konusuna da yazdım. Sizin fikriniz nedir resimleri ekledim başka bir şey olabilir mi o beyazlıklar?

tv sanki daha önce de kargo işlemi görmüş...

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    tv daha önce kurulum yapılmış ve kullanılmış herhalde. Beyaz olan yerlerde seri numarası ve barkodun olduğu etiketler olması lazım. Servis kurulum yaparken o bölgeyi kesip alıyor.
  • Cuma gecesi teknosadan verdiğim Samsung 55H6470 bugün sabah elime ulaştı, kutuda herhangi bir sıkıntı yok. Kurulum içinde bugün randevu aldım yarın gelecek dendi onu bekliyorum. Aklıma takılan birşey var. Diyelim ki sorunlu çıktı servis alıp götürecekti fakat ben paketleyin siteye geri iade edeceğim diyebiliyor muyum?İnternetten aldığım için bir hafta içerisinde sebep belirtmeden iade hakkım var diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acı Biber

Cuma gecesi teknosadan verdiğim Samsung 55H6470 bugün sabah elime ulaştı, kutuda herhangi bir sıkıntı yok. Kurulum içinde bugün randevu aldım yarın gelecek dendi onu bekliyorum. Aklıma takılan birşey var. Diyelim ki sorunlu çıktı servis alıp götürecekti fakat ben paketleyin siteye geri iade edeceğim diyebiliyor muyum?İnternetten aldığım için bir hafta içerisinde sebep belirtmeden iade hakkım var diye biliyorum.

Gelen servis gorevlisine tutanak yazdirmaniz gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknosa, Vatan gibi kurumsal firmaların böyle birşey yapacağını düşünmüyorum.Dün aldığım tv'yi stoklarında bulamadılar Teknosada ve görevli ile beraber mağazadaki bilgisayarın başına geçtik stok aradık, orda dikkatimi çekti teşhir ürünü ve sıfır kutuda diye TV'leri ayırmış, aynı model altında ayrı ayrı yazıyordu.İnternetten alınanları bilemeyiz tabi.
  • Bimekste teşhir ledleri kutulayıp ucuzdan satmışlardı.Kutular normal bimeks koli bandıyla kapatılmıştı.Ama satışta gördüğüm kadarıyla teşhir yazmıyordu.Açılmamış kutuların bandında o markanın logosu vardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hos bir durum degil

• merhaba, vatan bilgisayardan lg 50pb690v tv aldık servis kuruluma geldiğinde ürünün sarılı olması gereken beyaz bir şey olur ya o yarıya kadar açılmıştı.Tvnin kenarlarında ki koruyucu bantlar duruyordu. Garip olan şu servis elemanına ürün teşhir mi diye sordugumuzda ilk önce teşhir cevabı verdi. ben vatan bilgisayar müşteri hizmetleri ile bu kutu meselesini görüştüm kesinlikle teşhir olmadıgını,ürünü kargodan teslim aldıklarında depoda kontrol edilebileceğini ve bu yüzden açık oldugunu söyledi. Servis elemanına aynen bunları aktardım. bu kez ani bir dönüşle olabilir teşhir değildir o zaman gibi şeyler söyledi. Şimdi arkadaşlar ne yapmalıyım kafam karıstı açıkcası. u ürünlerde servis menüsünden çalışma süreside yazmıyormus.ürünü geri göndermelimiyim sizce teşhir midir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.