Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TÜYLER ÜRPERTEN COUNTESS....

48
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> TÜYLER ÜRPERTEN COUNTESS....
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 19:16:00 Konu Sahibi
   ELİZABETH BATHORY   Elizabeth Bathory 1560 yılında Macaristan'da, Vlad (Dracula) öldükten 100 sene sonra doğdu. Ailesi yaşadıkları yerin en köklü, saygın ve zengin topluluğuydu. Ama buna rağmen, çok tuhaf yönleri vardı. Elizabeth Bathory'nin amcalarnıdan biri "Şeytanın elçisi" olarak bilinirken, diğer aile üyeleri ya aklını kaçırmış, ya da psikopatlardı.

   Elizabeth Bathory 15 yaşına geldiğinde 25 yaşındaki Kont Ferencz Nadasdy ile evlenerek Csejthe kalesine yerleşti. Kont Ferencz Nadasdy çok cesur ve başarılı bir savaşçıydı, çoğunluğu Türk'lere karşı olan savaşlardaki cesaretinden dolayı "Macaristan'ın Kara Kahramanı" ünvanını aldı.

   25 yıllık evlilikleri boyunca Kont Ferencz Nadasdy'in savaşlara olan tutkusu bitmediğinden dolayı Elizabeth sürekli yanlız başına kalıyor, hayatı iyice sıkıcı hale geliyordu. Aynada kendi güzelliğini saatlerce seyretmekten başka eğlence için kendine genç sevgililer buldu, hatta biriyle kaçmaya bile kalkıştı. Daha sonra kendi ayaklarıyla döndü ve kocası onu affetti. Bu olaydan sonra Elizabeth tabi ki boş durmadı ve biseksüel olan teyzesi Klara Bathory ile görüşmeye başladı.
   Büyük şatosunda Dorothea Szentes, bir diğer adıyla Dorka isimli yaşlı bir hizmetçi vardı. Gerçekten cadı olan Dorka, Elizabeth'e kara büyü ve cadılığı öğretti, şeytani eğilimşeri için onu zorladı. Bununla beraber alttaki mahzende Elizabeth hizmetçilerinin yaptıkları küçük hatalardan dolayı cezalandırmaya başladı. Yaşlı hemşiresi Iloona Joo, hizmetçisi Johannes Ujvary ve genç bir kız olan Anna Darvula'nın da yardımıyla işkencelerini sürdürdü.

   Kurbanlarını çırılçıplak soydurup ön tarafını kamçılatıyordu. Arka taraftan daha çok acı vermesinin yanı sıra, hoşuna giden şey kurbanın o sırada acı çeken yüzünü seyretmesiydi. Bir başka şeyse, kurbanlarına en çok hassas yerlerine, tırnak altları gibi , iğne batırmayı sevmesiydi.

   1600 yılında kocasının ölümüyle beraber Elizabeth terör estirmeye başladı. İlk olarak nefret ettiği koca tarafından akrabalarını göndertti. Farkettiği korkunç gerçek ise, Elizabeth artık 40 yaşına gelmişti ve artık güzelliğini kaybetmekle karşı karşıyaydı. Kozmetik ürünleri gözlerinin altındaki halkaları örtmeye bir derece yetiyordu.

   Ve birgün genç bir hizmetçi kız Elizabeth'in saçını tararken yanlışlıkla çekti. O kızgınlıkla Kontes hizmetçi kızın yüzünü o kadar hızlı tokatladı ki, burnundan fışkıran kan kendi ellerine bulaştı. Farketti ki, elleri 10 sene öncesine dönmüşçesine gencecik ve yumuşaktı. Hemen Johannes Ujvary ve Dorka'ya kızı soymalarını söyledi. Zavallı hizmetçiyi kollarından tutarak damarlarını kestiler. Kanlarını küvete koydular ve kontes içine girerek banyo yaptı. Emindi artık; güzelliğin sırrını bulmuştu, kan yaşam demekti.

   Bundan sonraki 10 yıl boyunca Elizabeth'in sadıkyardımcıları ona şatonun hizmetçisi olacakları vaadiylebir sürü genç kız getirdiler. Şatoya getirilen kızlar sakatbırakılıp öldürülüyor bu sayede Elizabeth kanbanyosunu yapabiliyordu. Bazen, genç kurbanların içgüzelliklerini kazanmak için kanlarını bile içiyordu. Amafark etti ki, basit köylü kızlarının kanının güzelliğinde etkisi kısa sürüyordu. Bunun üzerine kendi gibi asil, kraliyet kızlarını seçmeye başladı.

   Sorunsa Elizabeth'in artık çok umursamaz ve dikkatsiz davranışlarıydı. Onlarca genç kızın kayıp olması üzerine kasabalı dedikodulara başlamıştı bile. Sonunda Cstejthe şatosu hakkındaki kötü söylentiler Macaristan kralına kadar ulaştı. Kral Elizabeth'in öz kuzeni Kont Cuyorgy Thurzo'yu şatoya sefer düzenlemesi için görevlendirdi.

   1600 yılında Csejthe şatosuna giren askerler dehşete düştüler. Kanı son damlasına kadar akmış ölü bir kız şatonun girişinde yatıyor, başka biriyse her yerine halkalar geçirilmiş olarak canlı duruyordu. Şatonun altındaki zindanda bazıları işkence edilmiş kızlar bekletiliyordu. Burda 50 kızın cesetini buldular.

   1611 yılında mahkemesi yapıldı ve 650 kadar kurban ceseti şatoda bulundu. Elizabeth'in dört yardımcısı ölüme mahkum edildi. Kendisi ise kraliyet üyelerinden olduğu için hayatının sonuna kadar hapis cezasına çarptırıldı.

   Kendi kalesinin üst katını betonlarla çevirip yemek vermek için küçük bir boşluk bıraktılar. Elizabeth hayatının geri kalan kısmını bu küçük yerde geçirmek zorundaydı. 1614 yılında, hapisanesindeki 4. senesinde Elizabeth'in yemeğinin hiç dokunulmamış olduğun gördüler. İçeri baktıklarında cansız bedeni ile karşılaştılar. Kan kontesi 54 yaşında ölmüştü.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cursed angel -- 19 Mart 2006; 19:17:54 >   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 19:33:13 Konu Sahibi
   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   19 Mart 2006 19:38:11
   manyakmış lan bu karı
   |
   |
   _____________________________
   Asus A8n Sli Deluxe / Amd64 3000+ 939s / Samsung 160Gb Sata / TT V1000a Xaser-III / TT 480W Pure Power / Inno Tornado 6600 / Lg 1750S / Asus DVD-RW / 512X2 500Mhz Adata Vitesse

   eski nick manyetico
   Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
   Mustafa Kemal

  • Yarbay
   4472 Mesaj
   19 Mart 2006 19:39:37
   kadına bak gerçi soyu bozukmuş onunda normal olması beklenemezdi ama sevdim hatunu iyi albüm kapağı olurdu şöyle gothic black tarzı   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkulse -- 19 Mart 2006; 19:40:08 >
   |
   |
   _____________________________
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 19:40:01 Konu Sahibi
   hemde nasıl manyak
   quote:

   Orjinalden alıntı: aGGr3ss1v3

   manyakmış lan bu karı
   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 19:56:55 Konu Sahibi
   işte buda cani hatunun resmi
   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Yarbay
   3542 Mesaj
   19 Mart 2006 20:01:19
   bizim tarih hocası bunun hakkında kitap yazmıştı

   hehehe imzalı bitane aldım ewde duruyo az bişi okudum bıraktım .....


   |
   |
   _____________________________
   (\__/)
   (='.'=)
   (")_(")
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   1 Not
   19 Mart 2006 20:05:17
   bu olay gerçektir.

   1538 den sonra macaristanın 3 te 2 si osmanlıda 3 te 1 i avusturyada kalmıştı.
   kontes barthory işte bu avusturya tarafındaki bölgede yaşıyordu.

   sadist bir cani işte. hizmetçisinin verdiği ifadeye göre 650 genç kız öldürmüş.
   o devirde köylülerin bir hukuki hakkı olmadığı için aslında bunlar suç da değildi.

   uzun zaman üzerine gidilmemesi bu yüzden.
   |
   |
   _____________________________
  • Onbaşı
   16 Mesaj
   19 Mart 2006 20:28:22
   içmiş içmiş güzelleşmek için ama pek işe yaramamış anlaşılan yazık olduu o kızlara
   |
   |
   _____________________________
   hesabını vereceksin yaşadığın anların
   tıkladığın parmaklar şahitlik edecek yarın
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 20:45:34 Konu Sahibi
   tam tersine kadın dahada beter olmuştur her neyse bu kadın benim rüyama girmişti bi ara ama daha güzeldi
   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Çavuş
   75 Mesaj
   19 Mart 2006 22:00:44
   bundan harika bi sinema filmi olurdu keşke yapsalar da izlesek ne kadar iyi olurdu..

   kadın da harbiden manyakmış. bi de güzel olsa len tipe bak
   |
   |
   _____________________________
   everything endsss.. but this love! never ends...
  • Yüzbaşı
   748 Mesaj
   19 Mart 2006 22:47:29
   quote:

   Orjinalden alıntı: cursed angel

   işte buda cani hatunun resmi   bakışları çok masum ama
   |
   |
   _____________________________
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 22:58:28 Konu Sahibi
   Güneş Batınca…

   Ethan ve Julie'den en gerçek vampir hikayesi
   (18 Mayıs 2005)

   Before Sunset’te başrolleri paylaşan Ethan Hawke ve Julie Delpy ikilisi yeniden başrolleri paylaşmaya hazırlanıyor. Delpy’nin senaryosundan beyazperdeye aktarılacak olan Bathory’yle güzel oyuncu ilk yönetmenlik denemesini de yapacak.

   Bauer Martinez’in yapımcılığını üstlendiği Bathory’de Macaristan tarihinin en kanlı hikayelerinden biri beyazperdeye taşınacak. 1560-1614 yılları arasında yaşamış ve yargılandığı mahkemede vampir ilan edilmiş olan efsanevi Kontes Elizabeth Bathory’nin hayat hikayesi tüyler ürpertecek.

   Transilvanya’nın en meşhur hikayelerinden biri olan Bathory efsanesi pek çok tarihi belgeyle de destekleniyor. Anlatılanlara bakılırsa güzelliğini sonsuza dek korumaya karar veren kontes, yaşadığı şatoyu bir işkence evine dönüştürmüş.

   İlk olarak yanında çalıştırdığı genç kızlara işkence yapmaya ve daha sonra onları öldürerek kan banyosuyla genç kalmaya çalışan Bathory, asil kanın daha genç tutacağına kanaat getirince yakayı da ele vermiş.

   Asil ailelerin genç kızları da şatoya gelip kaybolmaya başlayınca dedikodular Macar kralına kadar ulaşmış ve bir gece şatoyu basan askerler dehşet verici manzaraya tanık olmuşlar. Bathory'e yardım edenler cadı ilan edilip idam edilirken kendisi asil olduğu için sadece şatosuna hapsedilebilmiş ve dört yıl sonra yaşamını yitirmiş.

   Delpy’nin bizzat senaryolaştıracağı ve Bathory’i canlandıracağı filmin önümüzdeki yıl beyazperdeyi süslemesi bekleniyor
   quote:

   Orjinalden alıntı: bushra!

   bundan harika bi sinema filmi olurdu keşke yapsalar da izlesek ne kadar iyi olurdu..

   kadın da harbiden manyakmış. bi de güzel olsa len tipe bak
   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Yüzbaşı
   317 Mesaj
   19 Mart 2006 23:06:12
   quote:

   Orjinalden alıntı: cursed angel

   işte buda cani hatunun resmi
   Bu psikodının kan grubu nedir acobe? ABCDEF......Rh+
   |
   |
   _____________________________
   From each according to his ability, to each according to his need.

   STAND BY
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 23:19:19 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: M A R E Ş A L


   quote:

   Orjinalden alıntı: cursed angel

   işte buda cani hatunun resmi
   Bu psikodının kan grubu nedir acobe? ABCDEF......Rh+

   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Yarbay
   2023 Mesaj
   19 Mart 2006 23:41:12
   teyzem o kadar kanı icmis, sürünmüs ama suratta meymenet yok hic
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   3765 Mesaj
   19 Mart 2006 23:47:01
   @cursed angel sen de onu feyk ruhumusun yoksa

   şaka şaka
   kızma
   |
   |
   _____________________________
   Mobil imza versek?
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 23:51:36 Konu Sahibi
   hımmmmmmmmBenim güzeleşmeye ihtiyacım yok....
   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  • Yarbay
   2704 Mesaj
   19 Mart 2006 23:52:14
   quote:

   Orjinalden alıntı: cursed angel

   tam tersine kadın dahada beter olmuştur her neyse bu kadın benim rüyama girmişti bi ara ama daha güzeldi

   iyiki fredy&jasonı araştırmamışın
   |
   |
   _____________________________
  • Er
   6 Mesaj
   19 Mart 2006 23:54:47 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: BluuBZeR0


   quote:

   Orjinalden alıntı: cursed angel

   tam tersine kadın dahada beter olmuştur her neyse bu kadın benim rüyama girmişti bi ara ama daha güzeldi

   iyiki fredy&jasonı araştırmamışın

   yoooo o bana çok komik gelio ayrıca bu gerçek
   |
   |
   _____________________________
   elbet bir gün güneş doğar mezarımın üstüne
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.