Şimdi Ara

TÜVTÜRK Muayne Ücreti Değil, Soygunculuk. (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
7
Favori
33.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
876 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lemartes

Birde daha ilginci vergi affı istemişlerdi bildigim kadarıyla zararda oldukları için.

Oha bu listeye göre verginin tamamını silmişler hiç vergi almamışlar öyle mi? Ulan nasıl zarar edebilir ki sanki karşılığında araçlara her hangi bir işlem yapıyorlar ekstra yağ su ekleyip maliyet artırıyorlar yaptıkları tek iş araca bakmak bir de akşam olunca yığınlar haline gelen paraları saymak malum nakitten başka almadıkları için yorucu oluyordur. Ayrıca listede vergisinin %100 silinmiş başka yandaşlar da gözüme çarpmadı değil pes gariban kuruşu kuruşuna vergisini versin zenginler böyle vergi kaçırsın sonra neden gelişmiyoruz...

• 422 ödedim geldim . Hafif kusurlu geçen yerleri o paradan kendileri yaptırmalı. Hizmet almadan para verdiğimiz için haram olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetmez ama evet demeye böyle ısrarla devam edersek daha da kötü olacak herşey.

Özelleştirmeninin ne zararı varki ne olacak diyen arkadaşlar vardı. İşte zararını şimdi tecrübe edip yaşıyoruz.

İzmiri bilenler bilir. Çeşme otobanından gidiyorsun 4,5TL ücret alınıyor. Geçen sene hizmete açılan çandarlı-aliağa otobanına çıkıyorsun, 25TL ücret alıyor. Bu arada mesafe olarak, çeşme otobanı ile çandarlı otobanı hemen hemen aynı uzunluklara sahip. Akıl alır gibi değil bazı şeyler.
  • baykus_reyis kullanıcısına yanıt
    Hadi sen bi yol al bakalım. Corona filan geldi ya sizin şimdi kahrınız çekilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes4499 -- 24 Temmuz 2020; 17:2:49 >
  • brktmr B kullanıcısına yanıt
    Ne siz beni anlarsınız ne ben sizi o yüzden bu kadar uzatmanın manası yok. Sağlıcakla kalın

• Enes4499 E kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinizin tamamı havada kaldı. Ben söylediklerimin arkasındayım. İspat için de herşeye hazırım. Siz de arkasında durun ve elinizden geleni ardınıza koymayın. Söylediğiniz her cümleye özellikle cevap vermeye çalıştım. Siz ise benim hiçbir söylediğime cevap vermediniz. Böyle tartışma olmaz.

Şuan yaptığınız şey de tam olarak kaçmak. Tercih meselesi tabi, söylediklerini ispatlamak yerine kaçmak da bir tercihtir. Şimdi kaçtığınıza da itiraz edecekseniz sözlerinizi ispatlayın. Konu dışı olarak sadece kaçtığınıza itiraz edip konudan sapmayın. Daha fazla konuyu değiştirmenize müsade etmeyeceğim. Eğer konu dışı cevap verirseniz taleplerimi tek tek yenileyecek ve iddalarınızı ispat etmenizi tekrar tekrar isteyeceğim.

• Enes4499 E kullanıcısına yanıt
    Kahır ile ne alakası var? Normalde göstermen gereken saygıyı göstereceksin bu kadar yani. Sen savaş esnasında askerler cepheye giderken kahrınız çekilmez mi diyorsun? Ayrıca senden istenen ekstra bir şey de yok. Genelleme yaptın saçma sapan onun yüzünden mevzu uzuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hımmm,

Almanyada 200 avroymuş.
  • Ben 50 TL'lik muayene yaptırıyorum
  • Ulan diyorum yanlışlıkla başka bir forumamı girdim yoksa bende mi birşey var diyorum.Geçen gün bir aktrolün yerli otomobil ile ilgili mesajına 200 artı veren bu forum değil miydi?Şimdi 422 liralık muayene ücreti için 20 sayfa yazarak hükümeti eleştiriyorlar.Ne yani gündem oluşturup muayene ücretini mi düşüreceksiniz?Ya da geri adım atılsa tekrar safınızı mı değiştireceksiniz?

• annalarını sofyalayayım...
  • Özelleştirildi devlete gitmiyor

• lemartes kullanıcısına yanıt
    TüvTürk nasıl zarar etmiş helal olsun zoru başarmışlar

• Özelleşti evet ama anlaşma gereği, ödemenin yarısı devlete gidiyor

• Arabayı önce servise sonra Tuvturk'e götürüyorum, sıra gelince bakılması 5 dakika bile sürmüyor sorunsuz denerek çıkıyor. Servise giren aracın böyle bir kontrole girmesine gerek yok.
  • araba fiyatlarından memnuniyet duyan kişiler tüvtürk ücretlerinden şikayetçi ilahi adalet:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Sallama haber bunlar,yeni kurulan ve devletin kontrolünde olan bir şirket nasıl zarar edecek ki? Ülkemizde maalesef en büyük sorun cahillik. Örneğin aşağıdaki beyefendi hesapta ünlü bir gazeteci. Fakat daha devletin kullanılmayan araçlara trafikten çekme hakkı tanıdğından bir haber saçma sapan bir yazı yazabiliyor işte araştırmadan sormadan. Cahil diye gördüğüm mahalle al-satçısı bile trafikten çekme işini bilir.

Bilgi olarak trafikten çekme işlemi 10 dk bir iştir,trafikten çekilen araç muayene,vergi,sigorta kısacası devlete hiçbir para ödemez,herşeyden muaftır. Trafiğe tekrar çıkartırken muayenesini yaptırır,plakalarını yeniden bastırdıktan sonra ruhsatınızı alırsınız yani trafiğe sokma işlemi de sıfır aracı veya ikinci el araç alırken muayene yaptırmaktan farksız. Basit bir iş yani ama bunu bile yapamamış,dünyanın parasını ödemiş gelmiş devleti eleştiriyor. Daha kanunları bilmiyorsan devlet ne yapsın
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/arac-teknik-muayene-skandali-52477yy.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: kimliksiz41

422 ödedim geldim . Hafif kusurlu geçen yerleri o paradan kendileri yaptırmalı. Hizmet almadan para verdiğimiz için haram olsun.
    Ben de şimdi geldim 422'yi bayıldım için rahatladı.
  • haram zıkkım olsun verdiğim paralar !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

İspark zarar etti bu ülkede Tuvturk niye etmesin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 25 Temmuz 2020; 16:17:1 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.