Şimdi Ara

TÜVTÜRK Muayne Ücreti Değil, Soygunculuk. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
7
Favori
33.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
876 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araba hala ülkede lüks görünüyor. Yahu parasızlıktan 1,3 motor almışız. Tasarruf olsun diye dizel almışız. Marka vermiyorum ama bir yere 50 km/h ile carpsak hayatta kalacağımız şüpheli olan araba alabilmisiz ve İşin garibi borç harç almışız bu arabayı ve buna lüks diyorlar. Suna bı ayar çekilmeli. Ben milyon dolarlık araba ile aynı muameleyi gormemeliyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cumhurfatih C kullanıcısına yanıt
    İyimiş ben de 1 ay geçti 8 Ağustosa randevunalmıştım

• Bu iş kesinlikle basitleştirilmeli.

- Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Artık her şey elektronik oldu. Bir araç 2 yıldan fazla sürede bakıma girmemişse kolaylıkla takip edilebilmeli. E-devlet üzerinden yetkili servis periyodik bakımlarını ve yapılan işlemleri detaylı bir şekilde yazmalı. Bu şekilde olursa, e-devlet üzerinden aracın bakımlarını ve geçmişini çok daha kolay takip edilebilir.

- Devlet illaki bu tip işlemlerden para alacaksa, araç bakıma girdiği an otomatikman muayene ücreti kesilmeli. Bu ücretleri de devlet yetkili servislerden talep edebilir yada daha farklı bir uygulama geliştirilebilir e-devlet üzerinden.

- Şu muayene istasyonlarına hiçbir şekilde gitmek istemiyorum. Saçma sapan bir ortam. Herkes gergin. Tıklım tıkışık kurbanlık koyun gibi bir alana toplanmış bekleniyor. Şöyle bir dönemde bu tip işlemler en azından 1 sonraki yıla ertelenebilirdi. Sadece birileri para kazansın diye, yine olan bizlere oluyor.

Bazen avazımız çıktığı kadar yeterrrrrrrr demek istiyoruz ama olmuyor tabii :)

• bakın burası çokomelli
  • Bizim insanımız daha fazlasını hakediyor 1000 lira olsun bence belki uyanırlar

• Ocak ayında zam gelmedi mi arkadaş ? Yılda 2.zam mı bu ? Yoo değil geçen ay muayene randevusu aldım 460 TL falandı.
    Yeni bir zam olayı değil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brktmr B kullanıcısına yanıt
    Memurların çocukları kuduruyor heralde. Resim atmasından daha haberiniz yok.

https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/en-dusuk-memur-ve-emekli-maasi-ne-kadar-oldu-498649.html#:~:text=Buna%20göre%2C%20en%20düşük%20memur,2%20bin%20812%20lira%20olacak.

Asgari ücret 2324 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 23 Temmuz 2020; 9:27:36 >

• Devlet vatandaştan yana mı olsun !!!! Ulan hükumet halka düşman düşman nefret ediyorlar halktan. Bir tane devlet memurunun halka iyi davrandığını gördünüz mü CHP li belediyeler dışında. Hem kendi seçmeninden hem seçmeyeninden herkeze düşman hapishaneler siyasi sulu diye iftira attıkları insanlarla dolu iken darbe yapan fetöcüler hala geziyor sağda solda konuşuyor rahat rahat.
  • Devlet anlasilan kendi acikladigi %10 enflasyona kendi dahi inanmiyor.

Bu kapitalizmin dogasi geregidir. Rekabetin olmadigi yerde elbette istedikleri gibi at kosturacaklar. Bu ihaleleri devletten almak icin milyonlarca dolar para gömüyorlar. Hayir kurumu olmadiklarina göre, sonrasinda milleti kaz gibi yolacaklarinin hesabini yaptiklarindan aliyorlar elbet neye olacak baska. Birkac yere birden verilecek ki bu tarz yetkiler, bakin bakalim ondan sonra nasil müsteri kapmak icin rekabete girecekler ve kaliteli hizmeti daha uyguna verme yarisina tutusacaklar.
  • bullx kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği gibi bağırıyor.

• Önümüzdeki ay muayenem var. bunuda denk getirdiler her yerden darbe yiyorum. Pardon yiyoruz hepimize geciriyolar

• Bu olay nasıl bir ortak hareket ile gündeme geldiyse helal olsun. Şimdiye kadar kimse Kimse fark etmemiş gibi tepki oldu.
  • Zorunlu olan herşeyin fiyatını 10 katına çıkar. Vergileri sürekli arttır. Sonra utanmadan yol yaptık de hemde yandaşa 10 katı fiyatına. Yersen...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ulke yaşanmayacak hale geldi maalesef. Artik bu zamlar ve vergi artışları insanlarin yaşama sevinclerini ve hayallerini çalar hale gelmiş, kimsenin de dur demeye niyeti yok.

• etoiledorient kullanıcısına yanıt
    Bir süre öyle oluyor aynen ama sonra birbirleriyle anlaşıp halkı kanırtıyorlar ,örneği var çok ,tek kalması zaten baştan yanlış, yani para veren tekel olabilir dersen böyle oluyor işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Alim

Ocak ayında zam gelmedi mi arkadaş ? Yılda 2.zam mı bu ? Yoo değil geçen ay muayene randevusu aldım 460 TL falandı.
    Yeni bir zam olayı değil yani.
    zam yeni değil nedense milletin uyanması 7 ay sürdü. enflasyon oranı %10 diyorsunuz ama muayene, pasaport harcını fılan %25 artırıyorsunuz diye sormak yeni akıllarına geldi. o da her zamanki gibi araba üzerinden. bu milletin en büyük hassasiyeti araba olursa tepkileri de araba üzerinden oluyor.
    eldeki para pul olunca bu tür saçma uygulamalar göze batmaya başladı. trt payı, yok telsiz kullanma ücreti gibi abuk subuk manasız vergileri de belki sorgulamaya başlar. hatta belki bu kadar vergi veriyoruz bu vergiler nereye gidiyor diye sorgulamaya da başlar bi 5 -10 yıl içinde.
  • cumhurfatih C kullanıcısına yanıt
    %50 zaten belli, birde bu duruma susan diğer tarafta ki %25 kişi de, %75den fazlası boşuna yaşıyor burada.

• emreee85 E kullanıcısına yanıt
    Devlwte gitse yine iyi..

• Arkadaşlar, bir forum üyesi olarak şu uyarımı yapayım;

TUVTÜRK randevuları ücretsizdir, google'a araç randevusu yazdığınızda karşınıza ilk gelen site"turktuvrandevu.com"diye bir site, 32 TL randevu ücreti var, bu sitelere KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZİ KESİNLİKLE GİRMEYİN, TELEFONDA KİMLİK BİLGİLERİNİZİ VERMEYİN, 32 TL ile başlarlar, donunuza kadar alırlar, benden söylemesi.

Site son derece profesyonelce hazırlanmış, gözünüzü açın, paralarınızı kaptırmayın.

UNUTMAYIN, TUVTÜRK RANDEVUSU ÜCRETSİZDİR, sizden para isteyen bir sitede iseniz bilin ki çok yanlış bir yerdesiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 23 Temmuz 2020; 11:42:37 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.