Şimdi Ara

Tüvtürk Muayenede Farı Ölçmeyi Unuttular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün aracımı muayene için Tüvtürk istasyonuna getirdim. Rapor sonucunda sağ uzunların şiddetini 0 lux olarak ölçüp, kısa farların ölçümünde de sağ farın en az 3 kat daha az parlak olduğunu belirtmişler. Böyle bir şey nasıl oluyor? Farlarım yanıyor ve ikisi de gözle bakıldığında aynı şiddette. Hadi 3 kat daha az parlak olmasını belki anlarım da 0 lux uzun farlar demek, doğru düzgün ölçüm yapılmadı demek. Trafikteki merceksiz xenon farları, led farları şimdi anlıyorum. Gerçekten denetim 0

Ayrıca far yükseklik ayarı nasıl bozuk olabiliyor? Servisten başka yere götürmediğim aracımda böyle bir kusur nasıl bulunabilir ki? Servise belirtmem gerekir mi bu durumu? Far yükseklik ayarım 0 konumunda

Tüvtürk Muayenede Farı Ölçmeyi Unuttular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Legend -- 15 Kasım 2021; 18:14:9 >

• Fabrikasyon on binlerce lira değerinde led adaptif fara ayarı bozuk bahanesiyle hafif kusur yazmalarından sonra umursamamaya başladım.Fabrikasyon ve adaptif zaten yani ayar düğmesi dahi yok,halojen değil led.Yetkili servis ayarında bir sorun yok demesine rağmen hafif kusur.Sanırım kusur yazalım da bir şeylere baktığımız yani iş yaptığımız görünsün düşüncesindeler.
  • bazen doğru ölçüyorlar bazen sallıyorlar,far yükseklik ayarını yüksekte bıraktıysan onlar düzeltmeden ölçüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ana kadar en az 10 kez sıfır alınmış araçlarla muayeneye girdim. Hiç farlarda kusur olmadan çıktığımı hatırlamıyorum.

• Hafif kusur zaten niye takıldın bu kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ussuz kullanıcısına yanıt
    Trafikte merceksiz ayarsız xenon ve led sürücüleri neden fink atıyor düşünmek ister misin?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mr.Legend kullanıcısına yanıt

Adamlar muayeneden muayeneye air, tesisat, jant v.b söktürüp giriyorlar. İki farı mı değiştiremeyecekler? Muayeneden sonra devam.

• Fabrikasyon on binlerce lira değerinde led adaptif fara ayarı bozuk bahanesiyle hafif kusur yazmalarından sonra umursamamaya başladım.Fabrikasyon ve adaptif zaten yani ayar düğmesi dahi yok,halojen değil led.Yetkili servis ayarında bir sorun yok demesine rağmen hafif kusur.Sanırım kusur yazalım da bir şeylere baktığımız yani iş yaptığımız görünsün düşüncesindeler.

• Asıl bu fara ağır kusur yazmaları lazım. Özellikle beyaz far takan şe..siz i..neler yüzünden gece yolculukları kabus oluyor. Her gördüğümde sövüyorum. Varsa burada onlara da selam olsun.

• Hypnotica kullanıcısına yanıt

Kesinlikle. Ulkede dogru duzgun calisan bir kurum olsa o yukarida saydigin elemanlarin g*tu yemez ama iste calismiyor ki sistemler.

Hayir madem kontrol etmeyecekler 400 TL parayi neden aliyorsun? Illa alacaksa devlet gidelim ATMden yatiralim bir de istasyona gitmekle ugrasiyoruz.

bu beyaz farlılar muayenede bile söktürmüyor. adam gözümün önünde eski bir merceksiz beyaz farlı doblo ile muayeneden geçti.

• Zaten doğru düzgün neye bakıyorlar ki..
    İnsanlıktan çıkmış çalışanlar.

merceksiz dandik led takanları tüvde değil sahada avlamaları gerek bunca yıldır nasıl ceza sebebi değil anlayabilmiş değilim

• 2010 1.6 Doblom var şimdiye kadar 10 aracım olmuştur hepsiyle muayeneye girdim hepsinden bir kusur oluyordu ama bu aracımla 2 muayeneye girdim ikisi de kusursuz geçti hayretler içindeyim.

• Trafikteki merceksiz xenon-led bi yana artık kırmızı ışık tek yön kavramı kalmadı.Oturduğum sokak tek yön her gün tersten gelen var.Polisin gözü önünde kırmızıda geçen plakasız-kasksız motorcu gördüm defalarca.Geceleri egsoz patlatan müzik açan motorcular mor-mavi farla gezen arabalar.Ankara-İstanbulda trafik denetimi falan beklemeyin.Hatasız boyasız aracımı satıp ağır hasarlı bi araba alıcam kafam o zaman rahatlatacak.

• eger halojen lamba ise karışamıyorlar

• Otomatik ayarlı farlarım var bi xenon yine kusurlu geçiyor. Adamın arabası yağ yakıyor, çürümekten yolda parçalanacak halde yine hafif kusurlu geçiyor. Para toplamak için kurulmuş bir paravan başka bir şey değil.

• Kurumsal bir araç kiralama firmasında bir arkadaşım çalışıyor ve muayenesi gelen araçları muayene götürüp kusursuz geçirtiyorlar.

Sebebini sorduğumda, araç kiradayken olabilecek herhangi bir olumsuzlukta diyelim ki gece seyahatinde sürücü kaza yaptı ve farlar önümü göstermiyordu dedi ve muayene kayıtlarında da far ayarı hatalı çıkarsa kasko şirketi ödemeye ret verebiliyor veya tekrar kiralama şirkete rücu edebiliyor demişti.

• muayneden sonra kontrol görevlisinin kendini bile araçta unuttuğu görülmüştür .

ab versin muayne tarihleri yaklaşıyor kimbilir zamlarla ne kadar ütecekleri milleti .

• 30 KM'de Honda Civic'e LPG taktırdı arkadaşım fabrikadan yeni çıkmış arabaya bile far ayarı hatalı hafif kusurlu yazdılar.

Yani siz istediğiniz kadar uğraşın.

Sıfır KM Bentley götürün yinede far ayarı hatalı hafif kusurlu yazacaklar.

• Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt

Konu üzerinden baya zaman geçmiş ama eksiğinizi tamamlayayım. Fabrikasyon, adaptif, kendinden yükseklik ayarı yapan farlarda DAHİ ayar yapmana olanak sağlayan, sağ-sol ve yukarı-aşağı için alyan anahtarla çevrilebilen ayar vidaları var. Aracım otomatik ayarlıyor diyebilirsin, yalnız o ayar doğru olacak diye bir kural yok. Far ayarınız gerçekten de hatalı olabilir. Düz zemin, düz duvar bulup bunu kuralına uygun kontrol edebilirsiniz. Kendim de adaptif bi-xenon kullanan biriyim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.