DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Tüvtürk Km Sorunu | 5664
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
49
Cevap
0
Favori
9.335
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      382 Mesaj
      13 Haziran 2012 02:36:06
      Arkadaşlar geçen bir araba buldum, sahibini aradım 99 bin de dedi 2003 model araba için, kendisi 4-5 ay önce alırken yetkili serviste orjinal km demişler ama 5664 e mesaj attım 2009 da ki km si 135 binmiş, usta dedim böyle böyle, adam valla ben ekspere soktum a dan z ye bana orjinal km olduğunu söylediler dedi. bende adama güvenemedim hiç pazarlığa bile geçmedim, halbuki aracı epey bi sevmiştim.

İnternette araştırdım, bu Tüvtürk bir çok defa yanlışlık yapmış km olayında, sonra adama da hak verdim ama gerçek olay yetkili serviste ki eksperden sonra ortaya çıkar.

Bunlar tüvTürk nasıl iş yapıyor yahu ? birçok kişi bunlara güvenip iş yapıyor neticesinde.

• Yarbay
      3107 Mesaj
      13 Haziran 2012 02:50:21
      nasıl yanlışlık ya yanlışlık yaptıgını nerden ögrendiniz tuvturkun km yi bile yazmayı beceremeyen adamları oraya koymazlar bence

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attım. vitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı
    • Yüzbaşı
      382 Mesaj
      13 Haziran 2012 11:33:08
      quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

nasıl yanlışlık ya yanlışlık yaptıgını nerden ögrendiniz tuvturkun km yi bile yazmayı beceremeyen adamları oraya koymazlar bence

http://www.google.com.t...ccc0d0b&biw=1366&bih=664

şöyle basit bi arama yaparak görebilirsiniz.

• Yarbay
      5061 Mesaj
      13 Haziran 2012 11:47:13
      Burası Türkiye. insanlar galesiz yaşar. Kafasına göre evrak doldurur. O yüzden aldığınız her evrakta noktasına kadar kontrol etmekte fayda var...
      Servis orijinal diyorsa büyük ihtimal orijinaldir. 135bin km ile 99bin km arasında fazla bir km yok. 99bin ise 120bin bakımı yapılmamıştır. triger vs oradan sonuca ulaşabilirsiniz aslında.

# Xiaomi # Mi5 64GB Siyah
      # Xiaomi # Yi Aksiyon Kamerası
      # MSI GE620DX # i7-2670QM - GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
    • Yarbay
      3060 Mesaj
      13 Haziran 2012 11:57:43
      O zamanlar bu 5664 tramer sorgusunu bilmediğimden bende yanlış km yazılmasından muzdarip oldugumu bilmiyordum , Yaklaşık 1 sene önce 70000 olan aracın kmsini 45000 olarak kaydetmişler, bende yeni ruhsat çıkarttığımdan muayene kağıdı emniyette kaldıgından düzelttirmede yapamadım , Böyle sorun olacağını bilsem hemen düzelttirirdim.

• Yarbay
      8730 Mesaj
      13 Haziran 2012 12:24:36
      bende mayıs ayında araç satın aldım
      aracın muayenesı yenı yapılmıştı
      araçta hata yoktu
      genede mesaj attım gelen km muayeneye gırmış oldugu km
      benımkınde hata yoktu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!
    • Yarbay
      3736 Mesaj
      13 Haziran 2012 12:44:11
      geçen gün 5664 e plaka sorgullattım 3 lira gitti daha hala km hasar kaydı gelmedi yahu nasıl sistemdir bu

• Yarbay
      8718 Mesaj
      13 Haziran 2012 13:01:36

quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

Burası Türkiye. insanlar galesiz yaşar. Kafasına göre evrak doldurur. O yüzden aldığınız her evrakta noktasına kadar kontrol etmekte fayda var...
      Servis orijinal diyorsa büyük ihtimal orijinaldir. 135bin km ile 99bin km arasında fazla bir km yok. 99bin ise 120bin bakımı yapılmamıştır. triger vs oradan sonuca ulaşabilirsiniz aslında.

2009'da 120.000'deymiş yalnız.. Dikkat..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 77 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı
    • Yüzbaşı
      284 Mesaj
      13 Haziran 2012 13:07:56
      Bu Tramer dedikleri icadı ben de bir türlü çözemedim.
      Aracımı alırken 5664'e mesaj atmıştım, 700 TL ve 325 TL iki adet hasar kaydı vardı. (Hem plaka hem şase ile sorguladım.)
      Geçen gün attım Tramer kayıtlarına geçmiş hasarı bulunmamaktadır diyor.
      Gel de çık içinden.

• Binbaşı
      1330 Mesaj
      13 Haziran 2012 13:26:38
      quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

hafta sonu cumartesi muayene için tuvturke gittim egzos muayenesinde adam bana kaç kilometrede dedi bende kilometreyi söyledim

adamlar bizzat gelip bakmadı bana sordu bence yanlış uygulama

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
      MSİ GE70 20E
      Zenfone 2
    • Yarbay
      3490 Mesaj
      13 Haziran 2012 13:58:05
      quote:

Orijinalden alıntı: onur801

Alıntıları Göster

Bu mu basit arama?

• Yüzbaşı
      382 Mesaj
      13 Haziran 2012 14:13:06
      quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Alıntıları Göster

Bu mu basit arama?

neye benziyor pardon ?

• Binbaşı
      1110 Mesaj
      13 Haziran 2012 20:21:17
      TRAMER ve tuvtürkün bu hizmetinden sonra yoğun şikayetler ortaya çıktı,
      şikayet edenlerin bir kısmının DÜRÜST olmadığını düşünüyorum,çamur at GÜVENİLMEZ kıl gemini yüzdür..hayırlı işler...

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...
    • Yarbay
      6126 Mesaj
      13 Haziran 2012 20:44:36

quote:

Orijinalden alıntı: uranus

şikayet edenlerin bir kısmının DÜRÜST olmadığını düşünüyorum,çamur at GÜVENİLMEZ kıl gemini yüzdür..hayırlı işler...

Katılıyorum,
      Bu sistem çoğu km düşürenin tezgahını bozacak. Bu yüzden hemen kötülemeye başladılar.
      Galericilere bakarsanız tüvtürk kayıtları yanlış, tramer kayıtları şaibeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      331 Mesaj
      13 Haziran 2012 21:15:00
      benzer bir durum bugün benim başıma geldi bir alıcı arabama talip oldu tramerden şasi no ile sorgulatma yapmış arabam 2006 model 2009 yılında vizeye girdiğinde 353.000 km yazılmış, sonra 2011 de 64.000 km yazılmış güncel km 82000, şansıma arabam servis bakımlı servisi aradım yetkili arkadaşlar "abi senin araba muayeneden önce servise gelmiş ve kilometre 33.000 dedi tüvtürk ü aradım "muhtemelen bir rakam fazla girilmiştir" dediler kesin cevap için yarın döneceklermiş, servis bakım kayıtlarım olmasa ayıkla pirincin taşını ayıklayabilirsen

Ford Fiesta
    • Binbaşı
      1180 Mesaj
      13 Haziran 2012 21:29:24
      Bende attım şimdi kontrol için tarih ve km doğru geldi hasarda doğru ama bazen hatalar olabiliyormuş bende duymuştum. Güzelim ülkemde ne doğru çalışıyor ki hasar kontrol doğru çalışsın...

• Binbaşı
      1018 Mesaj
      13 Haziran 2012 21:53:26
      3-4ay önce aracımı bir galeri ile takasa verdim
      adama boyası vurugu çarıgı yok dedik 400km gittim ben alacagım
      aracı sorgulattım,yetkili servise götürdüm adamlara siz de benim aracı sorgulatın dedim,demez olaydım.

''703 lira çarpma''
      -hocam hani temizdi?dedi arkadaş
      çatlayan camı değiştirmiştim Kaskodan faturaların arasından gösterdim
      ama yerin dibine de girdim yani.

• Binbaşı
      1808 Mesaj
      14 Haziran 2012 08:53:44
      Doğru sonuca ulaşmak için yetkili servis ve muayene kayıtlarını incelemek gerekir, hangisi tutarsızlık gösteriyorsa durum ortaya çıkar.

donanımhaber
    • Teğmen
      195 Mesaj
      08 Eylül 2012 20:05:54
      quote:

Orijinalden alıntı: onur801

Alıntıları Göster

siz daha ne gördünüzki
      bakın anlatayım..
      2007 model kazasız tüplü gıcır gıcır bi arabam var.satışa koydum.gayette güzel bi rakam istedim.piyasadaki muadil focus fiyatlarının altında bi rakam.2 ay oldu bi tane arayan yok.dedim bu işte bi sakatlık var.birisi aradı bi gün.pazarlık falan yaptık.adam ben bi sorgulatayım dedi.sonra arayıp sormadı beni.bende adamı bi aradım.adam abi senin arabanın km si ile oynanmış dedi.
      sebebi ise şöyle
      benim araba 2009 yılında muayeneye giriyor.60 binde
      2011 yılında muayeneye giriyor 200000 (yazıyla ikimilyon)da.
      şimdi 127 binde
      bunu oraya yazan tüvtürkteki arkadaş neyle besleniyor.
      arabamı almak isteyen arkadaş 2 milyon km olurmu diye hiç şüphelenmeden bana fırça kayıyor üçkağıtçı diye.
      araba elimde kaldı onamı yanarım
      bana tüvtürk yazı verdi gerçek km si ile ilgili.özür dilediler ama bu aptallıklarını ve benim mağduriyetimi gidermez.
      tüvtürkü mahkmeye versem ne işe yarar.
      aklımda bi milyon soru

• Yarbay
      2780 Mesaj
      08 Eylül 2012 22:48:26
      quote:

Orijinalden alıntı: uranus

+1

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.