Şimdi Ara

Tüvtürk Km Sorunu | 5664

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
9.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen bir araba buldum, sahibini aradım 99 bin de dedi 2003 model araba için, kendisi 4-5 ay önce alırken yetkili serviste orjinal km demişler ama 5664 e mesaj attım 2009 da ki km si 135 binmiş, usta dedim böyle böyle, adam valla ben ekspere soktum a dan z ye bana orjinal km olduğunu söylediler dedi. bende adama güvenemedim hiç pazarlığa bile geçmedim, halbuki aracı epey bi sevmiştim.

İnternette araştırdım, bu Tüvtürk bir çok defa yanlışlık yapmış km olayında, sonra adama da hak verdim ama gerçek olay yetkili serviste ki eksperden sonra ortaya çıkar.

Bunlar tüvTürk nasıl iş yapıyor yahu ? birçok kişi bunlara güvenip iş yapıyor neticesinde.

• nasıl yanlışlık ya yanlışlık yaptıgını nerden ögrendiniz tuvturkun km yi bile yazmayı beceremeyen adamları oraya koymazlar bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

nasıl yanlışlık ya yanlışlık yaptıgını nerden ögrendiniz tuvturkun km yi bile yazmayı beceremeyen adamları oraya koymazlar bence

http://www.google.com.tr/#hl=tr&sclient=psy-ab&q=t%C3%BCvt%C3%BCrk+km+yanl%C4%B1%C5%9Fl%C4%B1k&oq=t%C3%BCvt%C3%BCrk+km+yanl%C4%B1%C5%9Fl%C4%B1k&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...10934.13333.1.13465.11.11.0.0.0.0.196.1572.0j10.10.0...0.0.SN8KrRLYkjk&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=3c8e6c1c6ccc0d0b&biw=1366&bih=664

şöyle basit bi arama yaparak görebilirsiniz.

• Burası Türkiye. insanlar galesiz yaşar. Kafasına göre evrak doldurur. O yüzden aldığınız her evrakta noktasına kadar kontrol etmekte fayda var...
    Servis orijinal diyorsa büyük ihtimal orijinaldir. 135bin km ile 99bin km arasında fazla bir km yok. 99bin ise 120bin bakımı yapılmamıştır. triger vs oradan sonuca ulaşabilirsiniz aslında.
  • O zamanlar bu 5664 tramer sorgusunu bilmediğimden bende yanlış km yazılmasından muzdarip oldugumu bilmiyordum , Yaklaşık 1 sene önce 70000 olan aracın kmsini 45000 olarak kaydetmişler, bende yeni ruhsat çıkarttığımdan muayene kağıdı emniyette kaldıgından düzelttirmede yapamadım , Böyle sorun olacağını bilsem hemen düzelttirirdim.
  • bende mayıs ayında araç satın aldım
    aracın muayenesı yenı yapılmıştı
    araçta hata yoktu
    genede mesaj attım gelen km muayeneye gırmış oldugu km
    benımkınde hata yoktu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen gün 5664 e plaka sorgullattım 3 lira gitti daha hala km hasar kaydı gelmedi yahu nasıl sistemdir bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

Burası Türkiye. insanlar galesiz yaşar. Kafasına göre evrak doldurur. O yüzden aldığınız her evrakta noktasına kadar kontrol etmekte fayda var...
    Servis orijinal diyorsa büyük ihtimal orijinaldir. 135bin km ile 99bin km arasında fazla bir km yok. 99bin ise 120bin bakımı yapılmamıştır. triger vs oradan sonuca ulaşabilirsiniz aslında.

2009'da 120.000'deymiş yalnız.. Dikkat..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Tramer dedikleri icadı ben de bir türlü çözemedim.
    Aracımı alırken 5664'e mesaj atmıştım, 700 TL ve 325 TL iki adet hasar kaydı vardı. (Hem plaka hem şase ile sorguladım.)
    Geçen gün attım Tramer kayıtlarına geçmiş hasarı bulunmamaktadır diyor.
    Gel de çık içinden.
  • quote:

nasıl yanlışlık ya yanlışlık yaptıgını nerden ögrendiniz tuvturkun km yi bile yazmayı beceremeyen adamları oraya koymazlar bence

hafta sonu cumartesi muayene için tuvturke gittim egzos muayenesinde adam bana kaç kilometrede dedi bende kilometreyi söyledim

adamlar bizzat gelip bakmadı bana sordu bence yanlış uygulama

• TRAMER ve tuvtürkün bu hizmetinden sonra yoğun şikayetler ortaya çıktı,
    şikayet edenlerin bir kısmının DÜRÜST olmadığını düşünüyorum,çamur at GÜVENİLMEZ kıl gemini yüzdür..hayırlı işler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uranus

TRAMER ve tuvtürkün bu hizmetinden sonra yoğun şikayetler ortaya çıktı,
    şikayet edenlerin bir kısmının DÜRÜST olmadığını düşünüyorum,çamur at GÜVENİLMEZ kıl gemini yüzdür..hayırlı işler...

Katılıyorum,
    Bu sistem çoğu km düşürenin tezgahını bozacak. Bu yüzden hemen kötülemeye başladılar.
    Galericilere bakarsanız tüvtürk kayıtları yanlış, tramer kayıtları şaibeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benzer bir durum bugün benim başıma geldi bir alıcı arabama talip oldu tramerden şasi no ile sorgulatma yapmış arabam 2006 model 2009 yılında vizeye girdiğinde 353.000 km yazılmış, sonra 2011 de 64.000 km yazılmış güncel km 82000, şansıma arabam servis bakımlı servisi aradım yetkili arkadaşlar "abi senin araba muayeneden önce servise gelmiş ve kilometre 33.000 dedi tüvtürk ü aradım "muhtemelen bir rakam fazla girilmiştir" dediler kesin cevap için yarın döneceklermiş, servis bakım kayıtlarım olmasa ayıkla pirincin taşını ayıklayabilirsen
  • Bende attım şimdi kontrol için tarih ve km doğru geldi hasarda doğru ama bazen hatalar olabiliyormuş bende duymuştum. Güzelim ülkemde ne doğru çalışıyor ki hasar kontrol doğru çalışsın...
  • 3-4ay önce aracımı bir galeri ile takasa verdim
    adama boyası vurugu çarıgı yok dedik 400km gittim ben alacagım
    aracı sorgulattım,yetkili servise götürdüm adamlara siz de benim aracı sorgulatın dedim,demez olaydım.

''703 lira çarpma''
    -hocam hani temizdi?dedi arkadaş
    çatlayan camı değiştirmiştim Kaskodan faturaların arasından gösterdim
    ama yerin dibine de girdim yani.
  • Doğru sonuca ulaşmak için yetkili servis ve muayene kayıtlarını incelemek gerekir, hangisi tutarsızlık gösteriyorsa durum ortaya çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur801

quote:

http://www.google.com.tr/#hl=tr&sclient=psy-ab&q=t%C3%BCvt%C3%BCrk+km+yanl%C4%B1%C5%9Fl%C4%B1k&oq=t%C3%BCvt%C3%BCrk+km+yanl%C4%B1%C5%9Fl%C4%B1k&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...10934.13333.1.13465.11.11.0.0.0.0.196.1572.0j10.10.0...0.0.SN8KrRLYkjk&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=3c8e6c1c6ccc0d0b&biw=1366&bih=664

şöyle basit bi arama yaparak görebilirsiniz.

siz daha ne gördünüzki
    bakın anlatayım..
    2007 model kazasız tüplü gıcır gıcır bi arabam var.satışa koydum.gayette güzel bi rakam istedim.piyasadaki muadil focus fiyatlarının altında bi rakam.2 ay oldu bi tane arayan yok.dedim bu işte bi sakatlık var.birisi aradı bi gün.pazarlık falan yaptık.adam ben bi sorgulatayım dedi.sonra arayıp sormadı beni.bende adamı bi aradım.adam abi senin arabanın km si ile oynanmış dedi.
    sebebi ise şöyle
    benim araba 2009 yılında muayeneye giriyor.60 binde
    2011 yılında muayeneye giriyor 200000 (yazıyla ikimilyon)da.
    şimdi 127 binde
    bunu oraya yazan tüvtürkteki arkadaş neyle besleniyor.
    arabamı almak isteyen arkadaş 2 milyon km olurmu diye hiç şüphelenmeden bana fırça kayıyor üçkağıtçı diye.
    araba elimde kaldı onamı yanarım
    bana tüvtürk yazı verdi gerçek km si ile ilgili.özür dilediler ama bu aptallıklarını ve benim mağduriyetimi gidermez.
    tüvtürkü mahkmeye versem ne işe yarar.
    aklımda bi milyon soru

• quote:

Orijinalden alıntı: uranus

TRAMER ve tuvtürkün bu hizmetinden sonra yoğun şikayetler ortaya çıktı,

+1
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.