Şimdi Ara

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
4
Favori
253.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siz gelin birde istanbuldakileri görün.bu tüvtürküde bunu başımıza musallat eden akp yide burdan selamlıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayavas

siz gelin birde istanbuldakileri görün.bu tüvtürküde bunu başımıza musallat eden akp yide burdan selamlıyorum

para para para
  • Zaman gazetesinden alıntı:
    Türkün TÜV'ü:

Tüvtürk istasyonunda kameramana dayak

Denizli'deki yerel bir televizyon kanalının muhabiri Özkan Tokmak, görev için gittiği özel araç muayene istasyonunda, idare, güvenlik görevlileri ve personel tarafından tartaklandı. Yaklaşık 8 kişinin saldırısına uğradığı iddia edilen muhabirin kamerası kırıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, DEHA TV muhabiri Özkan Tokmak, telefonla görüşüp, Ulaştırma Bakanlığının araç muayene istasyonlarını özelleştirmesi ve bu durumdan doğan sıkıntılarla ilgili bilgileri alıp, detay görüntü çekmek için istasyona gitti.

Hacıhöyüklü köyündeki araç muayene istasyonuna giden muhabir Özkan Tokmak'a, burada tel örgünün gerisinden detay çekim yaparken istasyonun İdare Müdürü Ali Rıza Yazgan ile beraberindeki güvenlik görevlileri ve teknik personelin saldırdığı iddia edildi.

Televizyonun ulaştırma görevlisi Sezai Ongun'un olayı yatıştırmak için araya girdiği arbedede, muhabir Tokmak'ın kamerası kırıldı.

Arbede sırasında açık bulunan kamerada ilk darbe anı ve sonrasındaki konuşmalar kaydedildi.

İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri, durumu kontrol altına aldı. Muhabir Özkan Tokmak'ın şikayetçi olduğu 8 kişi, ifade vermek üzere Üçler Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

-MAĞDURİYETİN HABERİNİ YAPACAKTI-

DEHA TV muhabiri Özkan Tokmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tv kanalına gelen mağduriyet şikayetlerini kamuoyuna yansıtmak üzere haber yapmak istediğini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığının araç muayene istasyonlarını özelleştirdiğini ve Türkiye genelinde ihaleyi Tüvturk şirketinin kazandığını belirten muhabir Tokmak, Denizli'deki işlemlerin Kuzey ve Güney olarak sorumluluk alanının ikiye bölündüğünü söyledi ve şunları kaydetti:

''Denizli'de birçok İstanbul kayıtlı araç vize alamıyor. Bu konuda birçok vatandaş da mağdur oluyor. Çünkü onları Manisa ve Uşak'a gönderiyorlar. Bu nedenle de birçok insan bu sorunun giderilmesini istiyor. Çünkü gidiş geliş mağduriyet oluşturuyor. Sıkıntı bu. Biz de sıkıntıları değerlendirmek için aradık. Şirketteki yetkiliyle görüştük. Gerekli bilgileri aldık. Detay görüntü olmadığı için ve yapabilirsek röportaj için oraya gittik. Tel örgünün dışarısında detay görüntülerimizi alırken, firmanın İdare Müdürü Ali Rıza Yazgan, güvenlik görevlileri ve teknik personelin saldırısına uğradık. Kameram kırıldı. Jandarma geldi. Şikayetçi oldum.''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telceker -- 20 Aralık 2008; 17:20:15 >

• arkadaşlar muayenesi geçen araca aylık % 5 ceza tatbik ediliyor mu?
    eskiden de vardı ama maliye bakanlığı uygulanmayacak bu ceza diye bir yazı göndermişti. dolayısıyla tatbik edilmiyordu.
    şimdi yatan arabalar var ankara da hemen her sokakta yıllardır hareket etmemiş bir araba vardır.
    adamın araba gitmiyor ki muayeneye girsin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: telceker

Zaman gazetesinden alıntı:
    Türkün TÜV'ü:
    .............

demek ki bundan sonra muayene şartları arasında kendini korumak amaçlı taş, sopa falan da olacak, özellikle muayeneye giderken
  • yavv istanbul da en tenha istasyon hangisi hiç duyum alan var mı?
    p.tesi gidiyorum acil bilgi lazım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: monodoks

yavv istanbul da en tenha istasyon hangisi hiç duyum alan var mı?

Evet lütfen bilgisi olanlar söylesin, tamam TÜV olsun, temiz olsun. Ama ya randevu olsun ya hızlı olsun. 8 saat beklersek işsiz kalırız.
  • Bu hafta içi Ankara da muayeneye gideceğim. Randevulu sistem başladımı acaba? Yada nasıl randevu alıyoruz. Bir kaç sorum daha olacak bilenler varsa sevinirim.

- Bu yangın tüplerinin dolum süreleri varmı? 2 kg yangın tüpümün basıncı falan normal ama 2006 mühürlü acaba sorun olurmu?

- İlk yardım çantası hakkında bilgiler var ama çantanın şekli hakkında yönetmelikte bişey bulamadım. Elimde şu an 3-4 tane ilk yardım çantası var ama yönetmeliğe uygun mu değil mi bilemiyorum. Çantanın içinin malzemeleri fazlasıyla var ama dış kabı nasıl bişey olması lazım? Bu kadar çanta varken de yeni bir tane almak istemiyorum. Eğer yönetmeliğe uygun sadece çanta satan varsa belki onu alıp halledebiliriz.

Bu arada İlk yardım Çantası yönetmeliği 2006 yılında değişmiş. İçinde olması gerekenler;

CİNSİ : MİKTARI :
    1-Büyük sargı bezi (10 cm x 3-5 m) 2 Adet
    2-Hidrofil gaz steril (10x10 cm 50´lik kutu) 1 Kutu
    3-Üçgen sargı 3 Adet
    4-Antiseptik solüsyon (50 ml) 1 Adet
    5-Flaster (2 cm x 5 m) 1 Adet
    6-Çengelli İğne 10 Adet
    7-Küçük makas (paslanmaz çelik) 1 Adet
    8-Esmark bandaj 1 Adet
    9-Turnike (En az 50 cm örgülü tekstil malzemeden) 1 Adet
    10-Yara bandı 10 Adet
    11-Alüminyum yanık örtüsü 1 Adet
    12-Tıbbı eldiven 2 Çift
    13-El feneri 1 Adet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 21 Aralık 2008; 12:42:05 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

Bu hafta içi Ankara da muayeneye gideceğim. Randevulu sistem başladımı acaba? Yada nasıl randevu alıyoruz. Bir kaç sorum daha olacak bilenler varsa sevinirim.

- Bu yangın tüplerinin dolum süreleri varmı? 2 kg yangın tüpümün basıncı falan normal ama 2006 mühürlü acaba sorun olurmu?

- İlk yardım çantası hakkında bilgiler var ama çantanın şekli hakkında yönetmelikte bişey bulamadım. Elimde şu an 3-4 tane ilk yardım çantası var ama yönetmeliğe uygun mu değil mi bilemiyorum. Çantanın içinin malzemeleri fazlasıyla var ama dış kabı nasıl bişey olması lazım? Bu kadar çanta varken de yeni bir tane almak istemiyorum. Eğer yönetmeliğe uygun sadece çanta satan varsa belki onu alıp halledebiliriz.

Bu arada İlk yardım Çantası yönetmeliği 2006 yılında değişmiş. İçinde olması gerekenler;

CİNSİ : MİKTARI :
    1-Büyük sargı bezi (10 cm x 3-5 m) 2 Adet
    2-Hidrofil gaz steril (10x10 cm 50´lik kutu) 1 Kutu
    3-Üçgen sargı 3 Adet
    4-Antiseptik solüsyon (50 ml) 1 Adet
    5-Flaster (2 cm x 5 m) 1 Adet
    6-Çengelli İğne 10 Adet
    7-Küçük makas (paslanmaz çelik) 1 Adet
    8-Esmark bandaj 1 Adet
    9-Turnike (En az 50 cm örgülü tekstil malzemeden) 1 Adet
    10-Yara bandı 10 Adet
    11-Alüminyum yanık örtüsü 1 Adet
    12-Tıbbı eldiven 2 Çift
    13-El feneri 1 Adet

Randevulu sisteme geçilmedi diye biliyorum. Fakat Ankara / Polatlı istasyonu genelde sakin oluyormuş, özellikle cumartesi günleri baya bir boş diyorlar.

Manometren yeşilde ise problem olmaz.Zaten 2 seneyi geçtikten sonra manometrede kırmızıya geliyor, kısacası 2 sene sonra yangın söndürme özelliğini kaybeder.Daha fazla detay istersen internette yangın södürme işi yapanların sitesinde bu periyodik bakımla ilgili daha ayrıntılı bilgi var.

İlk yardım çantasının içinde olması gerekenleri yazmışsın.

• uppp
    istanbul da en tenha istasyon hangisi hiç duyum alan var mı?
  • Dün itibariyle bende tüvtürk 't muayeneden geçtim. Malatya'da saat 8.30 da gittiğim kuyrukta 150. kişi bendim. Sıra bana gelmez derken akşam 6 'da muayeneye girdim. 6.30 da işlerim bitti ve geçtim.
    Girecek arkadaşlar. en çok fren sistemi ile lambalara dikkat ediyorlar. Far ayarını mutlaka yaptırın.

Allah herkese kolaylık versin. Calısanlara bile acıdım ben...
  • SUV'lar için olan ışıklı üst şapka, çeki demiri, tampon üstüne monte is farları sorun yaratır mı?
  • Sorum Şu:
    Ben Ankara' da oturuyorum. Daha az araç geleceğini düşündüğüm için, sıra beklememek adına POLATLI' YA gitsem olur mu? Ya da bir başka deyişle, Bulunduğunuz şehir dışında başka bir il yada ilçede muayene yaptırabiliyor muyuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

Sorum Şu:
    Ben Ankara' da oturuyorum. Daha az araç geleceğini düşündüğüm için, sıra beklememek adına POLATLI' YA gitsem olur mu? Ya da bir başka deyişle, Bulunduğunuz şehir dışında başka bir il yada ilçede muayene yaptırabiliyor muyuz

Polatlı da yaptırabiliyorsun.İl olarakta Kuzey-Güney ( Sitesinde var ) ayrımı olan illere dikkat etmen koşulu ile istediğin il ve ilçede yaptırırsın.
  • Karar verdim yarın Polatlı' ya gidiyorum. Sağ çıkarsam izlenimlerimi ve eğer çekebilirsem fotoğrafları yayınlarım.
  • istanbul da en tenha istasyon hangisi hiç duyum alan var mı?
  • Evet arkadaşlar, bu gün Polatlı' ya gidip muayenemi yaptırdım. Sabah 07.45 gibi oradaydım. Muayene 08.30' da başlıyor. Biraz daha geç gitseniz de olur. Güler yüzlü güvenlik görevlisi sıra numaranızı veriyor. 5. sırayı aldım. Güler yüzlü elemanların incelemesiyle saat 10.00 gibi muayenem bitti. Sıra yok, stres yok...

Muayeneye gidecek arkadaşlara tavsiyelerim:
    1- Vergi dairesinden "borcu yoktur" yazısını alın. En azından vergi dairesinden borcunuzun olmadığını sözle de olsa teyid ettirin (Yeğenbey vergi dairesine telefon ederek sözle onay almanız bile yeterli).
    2- Ruhsatınızda muayene tarihi yazacak yer yoksa EK-1 belgesi alın (en yakın şoförler cemiyetinden alabilirsiniz. Polatlı' nın girişindeki Şoförler cemiyetinden bile alabilirsiniz ama orası 09.00' da açılıyor, fiyatı 8 YTL civarında. Orada da sıra yok.
    3- 2 adet üçgen reflektör ve tarihi geçmemiş 1 adet yangın söndürücünüzü bulundurun. Ecza çantanız da tam olsun.
    4- Camlardaki filmlere karışmıyorlar, kusur bile yazmıyorlar. (Benim sadece arka sağ-sol kapılarda en koyusunda film var. Arka camda yok) Yalnızca "trafik polisi çevirirse ceza yazar" diye sözle uyarıyorlar.
    5- Bütün lambalar (farlar, sinyal, sis lambaları, iç lambalar vs) çalışır durumda olsun.
    6- Silecekler çalışır durumda olsun (lastikleri düzgün silsin)
    7- LPG' li aracınız varsa işlemleri tam olsun (benim aracımda LPG olmadığı için işlemlerinin ne olduğunu bilmiyorum)
    8- Ceset torbası ve boyunluk falan sordukları yok.

İstasyonda WC, içme suyu mevcut. Karnınız acıkırsa diye bisküvi vs yanınıza alın. Etrafta bakkal, market falan yok.
    Evraklarınız ve diğer malzemeleriniz tam olsun yoksa sıradan çıkmadan alabileceğiniz bir yer yok. Mecburen sıradan çıkıp Polatlı merkeze gideceksiniz. Dönüşte tekrar sıraya girmeniz gerekiyor fakat yine de sıra çabuk geliyor.
    Polatlı' da biraz özel sebeplerle oyalandım. Saat 12.30 gibi Ankara' ya döndüm. Yine de dönerken baktım, sırada 10-15 araç falan vardı. En son saat 16.00' da araç kabul ediyorlar. Geç kalırsanız geri dönmek zorunda kalırsınız.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz bir şey olursa cevaplamaya çalışırım.

• Geçmiş olsun.
    Polatlı lı öyle.Pek kalabalık olmuyor.Yakında herkes oraya gider

Bu ceset torbası efsanesi sürekli tekrarlanır.Öyle birşey alıp gitmesin kimse muayeneye.Ne torbaymış arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 22 Aralık 2008; 14:41:21 >
  • galiba polatlıdakilerde sivrihisara gidiyor. sivrihisar eski sistemde ve aşırı kalabaşık oluyomuş. polatlı da arabalar gördüğüm akdarıyla biraz bakımsız.

paylaşım için teşekkürler resmonse.

az önce genel müdürleri ntv de soruları cevapladı. son kısmına yetiştim. bnm araç 26 plaka. şu kanun çıksada bizde polatlıda halletsek.

teneke kutu vergi borcu yoktur yazısı zorunlu mu orda tekrar bakıyolar sanırım? ne diyosun. ön cam çatlak yazarlar kusuru hafifinden dimi.

bu arada genel müdür oluşan kuruk ve sıraları "bu da bizim kusurumuz ayıbımız" diye değerlendirdi. helal olsun saliiihh abiiiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMore -- 22 Aralık 2008; 14:45:20 >
  • İstersen internetten bak,borcun olmasında ister yazı al ,ister alma.

Kuyruk olayını gerçekten çözmeleri lazım, heryerde yok ama bazı yerler çok kötü, sabahın 7 sinde sıraya girip akşamın 5 i ne kadar kimse beklemek istemez
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.