Şimdi Ara

Tüv, pul, sigorta, egzoz-sızdırmazlık raporu YARDIM LÜTFEN...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir iki sıkıntım var kimseye de soramadım açıkçası en iyi burada yaşayanlar anlar diye bir konu açayım dedim.
    aracımın ocak ve ağustos pulu yatmamış durumda ve muayenesi yok sigortada yok bunların hepsi geçen ay tükendi:) üstüne üstlük ruhsatımın yaprağı dolu ve sanırım Ek-1 mi ne doldurmam gerekiyormuş. egzoz muayenesini daha yeni yaptırdım ve sızdırmazlık raporunu almak için gittiğimde teknik bir sıkıntı çıktı tüpümün bitmesini bekliyorum tadilat görecekmiş. dahası da aracın sahibi abim ve aynı şehirde değiliz. şimdi muayeneye gitmeden önce yeni ruhsat mı almam gerekiyor? sigortasız vergisiz muayene yaparlar mı? benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
    şimdiden teşekkürler
    iyi forumlar...

• öncelikle sızdırmazlığı almanız gerekiyor.
    sonra muayne yaptırmanız için aracın borcu olmaması gerekiyor dolayısıyla ocak ve temmuz MTV lerini yatırmanız gerekiyor
    sonra trafik sigortasını yaptırmanız gerekiyor
    ek-1 formu doldurup muayneye giriyorsunuz (2 nüsha doldurun)
    sonrasında da emniyete (ruhsat sahibi) gidip sayfa yenileme işlemini yapıp işinizi bitiriyorsunuz.
    Emniyetten ruhsatı teslim alam işlemi hariç bunların hepsini siz abiniz adına yapabilirsiniz. Ruhsatı sadece sahibi alabilir veya vekaletle siz de alabilirsiniz tabiki...

yanlışım varsa arkadaşlar düzeltecektir.
  • çok teşekkür ederim hocam inanın çok makbule geçti. ek-1 i muayene istasyonunda mı dolduruyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoptrik

çok teşekkür ederim hocam inanın çok makbule geçti. ek-1 i muayene istasyonunda mı dolduruyoruz?

şoförler odasından alınıyor normalde, emniyette(trafik büro/şube) şoförler odasının bölümleri olur, oradan 1 TL idi sanırım alırsın, genelde muayne istasyonları yanında da satarlar doldurması dahil 10 TL alırlar.. aklınızda olsun Ek-1 formu bilgisayar(daktilo) ile dolmalıdır ve bunu siz yapamazsınız. sigortacınıza söyleyin bence, trafik sigortasını yaptırdığınız kişide kesin form vardır, doldurma programından doldurup verir size...
  • çok sağolun teşekkür ederim. sonuçları buraya yazarım.
    iyi forumlar...
  • aynen dediğiniz gibi yaptım sızdırmazlık ve egzoz muayenesi yapıldı ve sigorta yapılırken ek-1 i doldurttum. İnşallah sıkıntı çıkmaz da geçeriz muayeneden. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
    iyi forumlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.