Şimdi Ara

tutkuya yeni başlamak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Piano dac Raspberry'ye takılabilir. Sparky'ye de. Sparki Raspberry'nin Allo firması yorumu sadece.

Reclocker ayrı bir cihaz. Ama Boss Dac içinde reclocker zaten var. O yüzden ayrı ayrı almak bence anlamsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mair -- 10 Temmuz 2017; 19:33:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wharfedale crystal'i raspberry İle kullansanız ne fayda? Bazen okurken yoruluyorum şu raspberry mevzularını.. Yok allo yok Re-clocker yok hdd yok sd kart bilmem ne programını kur çok zahmetli iş yahu 😄

Bu hoparlörleriniz maalesef vasat hoparlörler ilk önce hoparlörleri değiştirin çünkü ne yaparsanız yapın iç güveysinden hallice çalacaklar. Hele hele üst frekanslar resmen yok hükmündeler 30.2'lerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Wharfedale crystal'i raspberry İle kullansanız ne fayda? Bazen okurken yoruluyorum şu raspberry mevzularını.. Yok allo yok Re-clocker yok hdd yok sd kart bilmem ne programını kur çok zahmetli iş yahu 😄

Bu hoparlörleriniz maalesef vasat hoparlörler ilk önce hoparlörleri değiştirin çünkü ne yaparsanız yapın iç güveysinden hallice çalacaklar. Hele hele üst frekanslar resmen yok hükmündeler 30.2'lerde.

Alper 1 dk da kur arşivi göster ve unut

Ses kalitesi nasıl dersen dac a bagli tabi aurender n100 gibi caliyor dac a gommek Laz'ım parayı tabi bu pi dac lar sadece başlangıç

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Şimdi şöyle; alan darlığından ötürü ne kadar az kablo ve ne kadar kompakt sistem benim için o kadar makbul belki de o yüzden bu tür yapılar bana karışık geliyor. Ama dediğin de doğru bir kere kur ve unut yapmak lazım bir yerlere saklamak lazım. Eğer analog tarafa çok yakın bir ses istiyorsak ki her audiophile'in mantıken öyle olması lazım dac işine çok yüksek bütçeler ayırıp gerçekten analog veya analoga yakın çalan bir dac edinmek lazım. Bugüne kadar çok üst düzey daclar belki kullanmadım ama kullandıklarım ve demolarda dinlediklerimde de ses aşırı derece dijital, metalik ve üst ses sevilerinde distorsiyona girmiş olarak geldi hep bana. O yüzden diyorum dac olacaksa çok sağlam bir dac olmalı. Msb Analog vs. gibi.. Bir de çok enteresan bana ortalama bir dac ile dinleti yaparken sesin bu dijital ve metalik olarak gelmesi olayı yine orta halli bir cd çalarda çok fazla olmuyor. Bu zannedersem daclarda baş gösteren yüksek Jitter vb. problemlerden ötürü olan bir durum. Bir de yine ne kadar çok birbirine bağlı dijital cihaz varsa ses analog olmaktan bana göre o kadar uzaklaşıyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda erayçelik80

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Şimdi şöyle; alan darlığından ötürü ne kadar az kablo ve ne kadar kompakt sistem benim için o kadar makbul belki de o yüzden bu tür yapılar bana karışık geliyor. Ama dediğin de doğru bir kere kur ve unut yapmak lazım bir yerlere saklamak lazım. Eğer analog tarafa çok yakın bir ses istiyorsak ki her audiophile'in mantıken öyle olması lazım dac işine çok yüksek bütçeler ayırıp gerçekten analog veya analoga yakın çalan bir dac edinmek lazım. Bugüne kadar çok üst düzey daclar belki kullanmadım ama kullandıklarım ve demolarda dinlediklerimde de ses aşırı derece dijital, metalik ve üst ses sevilerinde distorsiyona girmiş olarak geldi hep bana. O yüzden diyorum dac olacaksa çok sağlam bir dac olmalı. Msb Analog vs. gibi.. Bir de çok enteresan bana ortalama bir dac ile dinleti yaparken sesin bu dijital ve metalik olarak gelmesi olayı yine orta halli bir cd çalarda çok fazla olmuyor. Bu zannedersem daclarda baş gösteren yüksek Jitter vb. problemlerden ötürü olan bir durum. Bir de yine ne kadar çok birbirine bağlı dijital cihaz varsa ses analog olmaktan bana göre o kadar uzaklaşıyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda erayçelik80

Bu tarz sistemlerde kendi dac ı beğenirsen zaten yer açısından sorun yok kablo yok tertemiz de

Baska usb dac kullanacaksan o zaman mevzu baska tabi

Dac analog işine gelirsen

Msb bir basamak tabi

Ayre de olabilir çok analog bir tonu var

Meitner var gerçek ten pikaptan ayırabilen adam çok az bulursun

Ama hepsi maliyet. Bu daclar da olsa pi muhakkak olmalı neden dersen

Hem minimum donanım hem de linux birleşince muaazam sonuc

Senin o sevmediğin sesin asıl kaynağı dac degil Windows yada Mac OS X den kaynaklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Samm.com sitesine girip pi'yi ve boss dacı alın. Resmi site.

belirttiğiniz siteden allo boss ürünü aldım sistemi kurdum volumio yu kurdum flash diskten flac müzikleri dinleyebiliyorum acaba picore kursam dahi iyi performans alırmıyım ayrıca hdd bağlasam daha mı iyi olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • madmax1986 kullanıcısına yanıt
    Evet picore'da daha iyi ses var. Hdd bağlamak eğer arada özel bir kablo kullanmayacaksanız farketmez.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.