Şimdi Ara

Turuncukitap.com Konu toparlandı ve Açıklama eklendi! (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
729
Cevap
7
Favori
20.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Unduli

Kişilerin fiyat esnekliklerinin değişik olması normal ama belli bir mantıki yüzdeden de sözedilebilir. 50 tl de 1-2 lira aranmayabilir ama 10 tl de 1-2 tl anlam teşkil eder.

Kaldı ki diğer sitelerin satış hacim ve potansiyellerine dolayısıyla daha düşük maliyet ve rekabet için kısacakları daha yüksek kar marjları varsa, yeni bir oyuncunun gelişini öylece izlemeyeceklerdir.

Benim söylemimin ana noktası sonuçta bu bir e-ticaret sitesi olduğuna göre ve kabaca bir tedarik zinciri ile son kullanıcı arasında köprü olup kar elde etmekse, burada nihai hizmetin kendisiyle ilgili çok fazla hareket alanınız olmaz. İşin içine katacağınız katma değer azdır ve/veya maliyeti direkt etkiler.

Birde yarın idefixte benzer bir kutu yaptırırsa şaşırmayın.

Idefix önce milletin siparişi yollasın aylardır kargo bekliyorlar paralar yandı milletin

Dediklerine zaten haklısın dedim ama ben dediğim gibi paradan ziyade hizmete önem veriyorum haa başkası da gider paraya önem verir o da ayrı bi mesele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeRMİNaaRD -- 13 Ekim 2013; 20:55:27 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: velevki

Son Güncelleme : 04/12/2012 18:16

Evet arkadaşlar durum başlıkta okuduğunuz gibi. Kitap sitesi açmak istiyoruz. Bu siteye e-kitap, e-dergi, siteye entegre edilmiş bir forum, hepsiburada.com'daki gibi eser içerisinde yorumlar hariç bir de tartışma başlıkları..vs ekleteceğiz ki herkes kitaplar hakkında birbirleriyle daha kolay etkileşimde bulunabilsin. Ama daha ne yapılabilir bilmiyorum. Görselliği üst düzeyde tutmak istiyorum, bakıyorum da idefix dışında buna pek önem veren yok. Neredeyse bütün siteler hazır yazılım yahut baştan savma. Sizce başka neler yapmalıyız, nerelere reklam vermeliyiz?

---
    Şimdilik aşağıda ki fikrilerle başlayacağız. Site % 40 oranında bitti gibi. Buraya yazmadığım ve hiçbir sitede olmayan bir kaç özellik ekledik. Gördüğünüzde çoooook beğeneceğizi zannediyorum.

---

Yapmayı düşündüğümüz işler, hizmetler, aklımızdakiler:

*En az 3 farklı kargoyla hizmet anlaşması yaparak mümkün olan en düşük fiyatı ve kargo tercihini müşteriye bırakmak
    *Kredi kartıyla ödeme ( 3D güvenlik olacak ), En az 3 banka kartına taksit imkanı ( muhtemelen card finans, word, dıt kart olacak )
    *Kapıda Tahsilatla alışveriş imkanı
    *Paypal ile ödeme imkanı
    *Havale ile ödeme imkanı
    *Günün fırsatı, Haftanın fırsatı, Ayın fırsatı gibi aktiviteler
    *Mümkün olan her kitabın (ilk etapta çok satılanların, ana sayfadakilerin ) ilk 3-5 sayfasının taratılıp kitap içeriği olarak eklenmesi
    *Her hafta bir yazarı yahut yayınevi sahibi, yetkilisini ( artık hangisi kabul ederse ) sitede online yaparak okuyucu sorularını cevaplamasını sağlamak,
    *Forum kısmı eklenerek, kitaplar hakkında okuyucu tartışmaları olmasını sağlamak,
    *İlk andan itibaren minimum 3 müşteri hizmetleri temsilcisiyle mümkün olan en uzun süre ( günde 18-24 saat gibi ) hizmet vermek
    *İade taleplerini en hızlı sürede karşılayarak müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya çalışmak,
    *2.El kitap satışı olacak ( muhtemelen ilk anda olmayabilir ama kısa sürede eklenecek )
    *Mümkün olabilirse kitap kiralama hizmeti verilecek

...

Sizlerden gelen Tavsiye ve fikirler:
    *Kitap Tavsiye Robotu olacak
    *Spoiler butonu olacak
    *Sanal Kitap Fuarları düzenlenecek
    *Sipariş takibi müşterilere Sms ile bildirilecek
    *Ne okuyorsunuz? Ne okuyacaksınız butonu koyulacak
    *Çok yorum yapana ya farklı rütbe yada indirim sağlanacak
    *Haftalık yazar günleri yapılacak, belli yazarların kitapları o hafta extra indirimle satılacak
    *twitter, facebook, blog gibi yerlerde reklam yapılması için gerekli imkan sağlanacak
    *günün fırsatları bölümü yapılacak...
    *Çizgi roman için ayrı bir bölüm (kategoriden hariç ) bölüm açılacak
    *Kitap puanlama sistemi olacak
    *Düzenli alışveriş yapan üyelere çeşitli hediyeler gönderilecek ( bütçemize göre :) büyük beklentiler olmasın )
    *Haftanın yorumuna ödül verilecek
    *Amatör yazarların denemelerini yazabileceği bir yer yapılacak ( site içerisinde özel bir blog gibi )
    *Mümkün olan en kısa sürede yarışma tarzı bir modül eklenecek.
    *Üyelerin kendi ayraçlarını tasarlamasına müsaade edilecek ve her ay en yüksek oyu alan ayraç bir sonraki ay hediye olarak kitap alanlara gönderilecek

Yeni ve Uygulayacağımız Fikirleri ilk mesajda topluyorum.

Her uygulayacağımız ve düşünemediğimiz fikirlerin sahipleri olan aşağıda ki arkadaşlarımıza siteyi açtığımda 100 Tl'lik kitap hediye edeceğim inşaallah.

-Roland Deschain-
    K.B.R.O
    MrDraius
    Beyaz Kitaplık
    Guest Account
    42_SeNTeZ_42
    Domates Kızartması
    Atalay`
    melih9797
    LIvERBiRD

quote:

Orijinalden alıntı: -Roland Deschain-

•Kitaplar hakkında yorum yapan bazı akıllılar var spoilerla dolduruyorlar yorumları. Önlem için karekter sınırlaması yapabilirsiniz.

•İdefixin yaptığı gibi sanal kitap fuarları yapabilirsiniz.

•Başka sitelerden hoşuma giden önerilerde bulunacağım biraz. Mesela sms ile sipariş takibini alıcıya ulaştırma seçeneği yapabilirsiniz. (idefix)

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Ne okuyorsun sitesindeki tarz bir sistemi de siteye koyabilirsiniz. İnsanlar okuduklari kitaba tik koyarlar, okuyacaklarini secerler.

Uyelere imkanlar saglayin. 500 yorum yapan uyeye 30-40 liralik indirim ceki verin. Ve sitedeki yorumlar kitapyurdu gibi coklasinca bu indirimleri geri cekersiniz. Ne kadar cok yorum olursa o kadar cok sitede gezilir ve alisveris olanagi artar.

quote:

Orijinalden alıntı: MrDraius

haftalık yazar günleri yapmaya çalışın d&r gibi. bir hafta boyunca yazarın kitapları %40 indirimli mesela.

arada çok satan kitapları günlük yarı fiyatına bırakabilirsiniz.

şimdilik aklıma gelenler bunlar hayırlı olsun , do kısa zamanda sitenizden alışveriş yapmak dileğiyle.

quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kitaplık

Merhaba öncelikle başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

Yazılanlar dışında;

- Özellikle büyük meblağlarda alışveriş yapanlara, siparişinde bulunan kitaplara uygun bir kitap hediye edilebilir.

- İndirimli kitaplarınızı twitter, facebook, blog gibi yerlerde duyurup tıklanma getirenler de puan/indirim verilebilir. (Teknik olarak bunun takibi mümkün mü bilmiyorum :( )

- D&R gibi mutlaka günün fırsatları bölümünüz olsun. Gerekirse sadece bir kitap olsun ama her kütüphanede olması gereken kitaplardan olsun ve gerçekten çok iyi bir indirim olsun. Ben D&R'dan bu indirimler sayesinde çok fazla kitap aldım ve neredeyse hiç bir siparişimde o kitapla sınırlı kalmadım, yanında mutlaka listemde olan başka kitapları da alarak bedava kargo limitini yakalamaya çalıştım .

quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

Puan sistemi olsun
    Çizgi roman satışı yapılsın. (Bu gerçekten önemli çünkü insanlar bulamıyor. Çok nadir var satışı internetten. Onların da fiyatları uçuk oluyor, istediğini bulamıyorsun vs.)
    Düzenli alışverişe ayrı bir indirim yapılsın. Hem teşvik hem daha çok kazanırsınız. Çünkü birçok kullanıcı ihtiyaçları karşılandığı sürece başka siteden alışveriş yapmaz. Ben mesela kitapyurdu'ndan yapıyorum hep fakat artık çok cazip gelmiyor. Puan sistemi var mesela orda, gayet güzel fakat fiyatlar d&r de daha ucuz. Haliyle puanın bi esprisi kalmıyor. D&r da aynı şekilde kargo olayı da daha avantajlı. Siz bu firmaların planları harmanlayıp güzel bir şey ortaya çıkarırsanız ve üstteki arkadaşların fikirlerini önemserseniz gerçekten güzel iş yapabilirsiniz.

Edit : Bir yerde gördüm galiba tam hatırlamıyorum ama seçtiğimiz kitabın ilk 5-10 sayfasını okuma şansı veriyordu. Bu da çok iyi bir şey bence.

Hemen hemen bütün önerileri okudum. Bunlar olursa bence piyasadaki en iyi site olur. Bakalım olacak mı ama.

quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Sitede üye olduğu tarihten itibaren toplam 250 TL'lik alışveriş yapan birine (alt sınırı siz belirlersiniz kafanıza göre) seçtiği küçük bir şeyi hediye ederek güzel bir jest yapmış olursunuz misal güzel bir kitap ayracı (her sitenin zaten verdiği gibi birşey değil kitap siparişlerinde onlardan zaten koymalısınız benim dediğim daha cafcaflı birşey misal alttaki görselde magnetli bir kitap ayracı var kitapyurdu onu parayla satıyor ama siz 1 tane de olsa hediye edebilirsiniz) ya da sayfa arasına takılan incecik kitap okuma ışıkları var onlardan hediye edebilirsiniz.Bunları çin sitelerinden topluca çok ucuza mal edebilirsiniz ve ufakta olsa müşteriyi çok olumlu etkileyecektir.

http://tasarim.alternaturk.org/images/bulus30-1.jpg
    http://www.kitapyurdu.com/resim/kitap/Ayrac_3.jpg

quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

*Benzer kitap bölümü olsun,mesela bir kitabın sayfasına girince köşede bu kitapla aynı içeriğe sahip/bu kitapla benzer diye bir bölüm olsun,alıcı acaba bu kitaba benzer bir kitap varmıdır diye düşünme derdinden kurtulsun

*Haftanın yorumuna 10-15 tllik hediye çeki olabilir,bu sayede ödülü kazanmak için kitaplar fazlası ile övülür,site içi rekabet olur ve kazanan yine siz olursunuz

edit

*Site içi arama kutusu geniş kapsamlı olsun,mesela ben Hasan Ali Yücel Klasikler yazıp enterladığım zaman bahsettiğim seriye ait bütün kitapları görebileyim,bunu yapan tek bir siteye rastlamadım

quote:

Orijinalden alıntı: Atalay`

Dizimag'teki gibi favori karakter seçme olabilir.
    Çizim bölümü olabilir. Kişiler karakterleri kendi hayal güçlerine göre çizebilirler.
    Amatör yazarların denemelerini yazabileceği bir yer olabilir.
    Setler hazırlayabilirsiniz. Özellikle tanınmış, kabiliyetli yazarların -sevdiği kitaplar- gibi bir bölüm çok iyi olabilir. İnsan onların bakış açılarının nasıl geliştiği hakkında fikir sahibi olmaları için.
    Kitap alacak kişi kriterleri belirleyip arama yaptığında karşısına doğrudan sizin önerdiğiniz kitapların çıkması gibi bir uygulamaya da gidebilirsiniz. Sadece tür etiketlerine göre değil. "Satıcının önerdikleri" gibi.
    Çizgi roman demiş bi arkadaş aynen bunu da yapmanız gerekiyor bence. Türkiye'de çizgi roman bulmak resmen ölüm.

quote:

Orijinalden alıntı: melih9797

- Her hafta sitede kitaplarla ilgili yarışmalar yapılarak hediyeler verilebilir.( Bu yine kitap olabilir . Sorular haftanın fırsatı vs. gibi belirlenen kitaptan olursa hemde satış yükseltilebilir. )

- Sitede Şiirler ile ilgili yada yaşanan hikayelerle ilgili bölüm açılıp bu bölümlere üyelerin şiirlerini, hikayelerini anlatıp güzel vakit geçirmesi sağlanabilir. ( Bütçe yeterli olursa belki site bu hikayeler ve şiirlerden bir kitap yapabilir)

quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Bir bölümde ayraç tasarlama konusu olursa, üyeler tasarımları yükler, kullanıcı seçimine göre onu yaptırtabilirsiniz. Şahsen destek vermeye çalışırım.

Yorum yapan, fikir veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Destekleriniz ve fikirleriniz için tekrar ve tekrar teşekkür ederim.

Konuya vakıf olmayan arkadaşlar için özet geçiyorum:

Site hemen hemen hazır gibi hediye kazanan arkadaşların bir kısmının kitaplarını gönderdim. kalanlarıda yakında göndereceğim. Bazılarının sonraya kalmasının sebebi farklı dağıtım firmalarını denemek istemem, farklı tedarik yolları aramamdı. O arkadaşların affına sığınıyorum.

Kitapları teslim alan arkadaşlar paketleme ve kutu kalitesinden memnun kaldılar ki buna çok sevindim. Gönderilen paketlerden bir kaç resim:
     Turuncukitap.com Konu toparlandı ve Açıklama eklendi!

Bu arada

Logo:

Maskot için idemama sitesine ilan verdik. 04/12/2012 18:11 itibariyle 25 tasarım katıldı.

Benim en çok beğendiğim bu:

maskotun çıkış noktası:

Her kitap farklı bir renktir.
    Turuncukitap ise rengin kendisi olur, o kitabın içinde kaybolur.

1

sonra bunlar var:

2

3

4

5

6

*Her hafta bir yazarı yahut yayınevi sahibi, yetkilisini ( artık hangisi kabul ederse ) sitede online yaparak okuyucu sorularını cevaplamasını sağlamak, bu biraz imkansız gibi geliyor ama eğer güven kazanırsanız kitap alırsam sizden alırım aldırırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Bugün vatan gazetesinde sürmanşette bizim saygın hocayla alakalı haber çıktı. Konunun detaylarını oradan öğrenebilirsiniz.

Bir link verseydin hocam bulamadım.

En iyisi haberi eklemek
     Turuncukitap.com Konu toparlandı ve Açıklama eklendi! Turuncukitap.com Konu toparlandı ve Açıklama eklendi!

Hocam döndüğünüze çok sevindim. Site tasarımını da çok merak ettim. Projeyi merakla bekliyorum. İşlerinizde kolaylıklar diliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhabalar beyler;

Ölmedim, bir kaç yüz liralık kitap dağıtmamak için kaçmadım da ( ki zaten çoğunluğun eserlerini göndermiştim) sağlığım son bir kaç aya göre daha iyi. İyi düşünen ve iyiliğimi isteyen arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Ne yazık ki bu projeden önceki işimizle alakalı dini yayıncılık yapan biri tarafından yüklü bir miktarda zarara uğratıldık. Hemde türkiyede çok kişinin tanıdığı, saygın gördüğü biri ( ağır ceza ve tazminat davalarımızı kazandığımızda kimliğini açıklayacağım inşaallah ).

Aylardır mahkemelerle ve zararımızı kurtarmakla uğraşıyoruz. Mobilde olduğum için sürecin tamamını anlatamıyorum, anlatmak çok uzun sürecek gibi
    Bu süreçte uzun süre forumdan uzak kaldım. Takdir edersiniz ki maddi durumun birden bozulması, ticari itibarımızla oynanması ve kaybolan itibarın toparlanmasına uğraşılması insanı bazı şeylerden uzak tutuyor.

Kitaplarını gönderemediğim arkadaşların eserleri bende. Ama hangi kitap kimindi karıştırdım.Söz her daim sözdür. Listelerini tekrar göndermeleri halinde inşaallah önümüzde ki haftadan itibaren göndereceğim kitapları. Hem yeni kutuları görürsünüz
    Bu arada site çalışmalarına ufak ufak tekrar başladık. Dini yayınlar satan başka bir sitemizde denemelerini uzun süredir yapıyoruz. Ya akşam ya da yarın linkleri ve detayları atarım sitenin taslak halini incelersiniz. Bazı özellikleri ekledik. Beğeneceğinizi umduğum bir kaç şey var. Ama unutmayın tasarım tamamen taslak.

siteniz tam olarak ne zaman açılır

• Çok sevindim Valla sağlık açısından bir sıkıntınız olmadığına. Dini site tasarımı gerçekten çok hoş olmuş. Turuncukitap'ı da bekliyoruz bir an önce.
  • Fantastik Kitapları uygundan satan siteler gerçekten çok zor bulunuyor , neredeyse bulunmuyor.

Donanımhaber kitap bölümünde bir çok fantastik okur var benim gibi. Fantastik kitaplara öncelik verilmeli bence ve biraz daha uygun verilmeli.
  • Turuncukitabı merakla bekliyoruz
  • Kitapyurdu sitesinin şu aralar yaptığı saçmalıkları giderecek bi' site olur inşallah hocam. İnatla bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ecel-

Fantastik Kitapları uygundan satan siteler gerçekten çok zor bulunuyor , neredeyse bulunmuyor.

Donanımhaber kitap bölümünde bir çok fantastik okur var benim gibi. Fantastik kitaplara öncelik verilmeli bence ve biraz daha uygun verilmeli.

Kesinlikle katılıyorum ben de son zamanlarda dikkatimi fantastiğe yoğunlaştıranlardanım bu yön de extra bir gelişme olursa çok iyi olur

• Dediklerinize katiliyorum.Forumda bircok fantastik edebiyat hayrani var ben de dahil.Bu yonde guzel adimlar atilirsa forum ahalisi tarafindan begenilir.Bu da sitenin populerligini fazlasiyla artirir.

• Son durum nedir velevki? Aç artık siteyi de senden alalım kitapları.
  • Şu konuyu gördükçe üzülüyorum yahu.
    Sorunlar hallolduysa açılsın artık
  • Son durum nedir hocam
  • Hobaaa nerelerdesin velevki? Bak gene kayboldu.
  • Cidden ne oldu site?
  • Sorunlar hala çözülmedi sanırım.
  • Velevki geçmiş olsun.
  • durum nedir

• pek bir ümidim kalmadı benim ama ?
  • Nostalji olsun
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.