Şimdi Ara

Turuncu esnek şerit ayırıcı (delinatör)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
10.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunların üzerinden geçen var mı aracıyla, araca zarar verir mi bu nane?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hızlı geçersen zarar verir, yavaş geçersen çizebilir. Arkadaşım bi keresinde aracıyla hızlı geçmişti bi tanesinin üzerinden, tampon yerinden çıkmıştı.
  • İşlek yerlerdeki tüm delinatörler bu halde. Yavaş geçince zarar vermiyor 2 delinatörün üstüne park eden bile gördüm.
     Turuncu esnek şerit ayırıcı (delinatör)
  • Hiç bişey olmaz tecrübe ile sabit istanbul tip Fakültesi onkoloji nin önündekilerinin uzerinden geçtim vardi 4-5 tane
    birtanesi koptu biraz surukledim sonra cikti arabanin altindan
    Aynadan baktigimda iki güvenliğin kostugunu görünce hizlanip personel otoparkina atmistim kendimi

• Ben bir iki kere babam ise saysiz kez bunlari ezmiştir araca zarar vermedi.

• Çok güzel bir icat
    Ama herşeyin suyunu çıkartan bu memlekette gerektiği gibi kullanılmıyor:
    Misal bizim üst mahallede ışıklardan 20 metre önce kaldırıma paralel ve çok yakın bir şekilde bunlardan dizmişler
  • Abuk subuk yerlere vidalıyorlar. Güya şerit ayırıcı, tam ortaya monte edip mevcut şeridi ikiye bölüyorlar. Ben de birinin üzerinden geçtim bugün.

• Arabalarınızı parkederken bunları ezmeyecek şekilde park ederseniz, kurallara uymuş oluyorsunuz. Hem de belki bir süre sonra artık bu tip uyarıcılara ihtiyacımız kalmadan kurallara uyduğumuzu farkedip kaldırırlar.

• Görüldüğü gibi bizim millet böyle esnek şeyler gelmiyor. Künk dikmek lazım demirden. Oraya araba park etmeyin, şeridi tıkamayın veya şerit değiştirmeyin diye koyuyorlar bizim millet carmageddon oynar gibi tek seferde kaç tanesini ezebilirim hesabı yapıyor.
  • bu zıkkımdan yenibosna yönünden güneşli meydana cıkarken iki şeridi ayırmak için koymuşlar tam finansbankın önüne. 90 derecelik bir dönüşü bitirmeden tam karşına bu ayırıcılar cıkıyor. onu oraya monte edenin diye söyleniyor tüm sürücüler.
  • abi bende diyordum ki bunları kim eziyor böyle, koca şeyi görmüyor musunuz allah aşkına
  • hızla geçince zarar veriyor ancak yavaş geçince eğilip altta kalıyor. yol çalışması sırasında beni sollamak isteyen bir araç çok yüksek hızla yol ortasındaki bu turuncu kukamsı merete çarptı, çok yüksek bir ses çıktı, büyük ihtimal tamponu almıştır eline.
  • Bir keresinde 2tanesinin üstünden farkından olmadan 20li hızlarda geçmiştim.
    Sürekli şehrin caddeleri mi değişir? Her zaman geçtiğim caddeye bundan dizmişler, yan sokaktan karşı şeride geçecektim, biraz da dalgınlık vardı sanırım sağ-sol araç yok diye çıktım, pat pat ses geldi. Aynadan geri kalktıklarını gördüm
  • Yavaş da geçseniz, delinatörün arabaya ilk temas ettiği yüzeyi çizme ihtimali veya verniğe zarar verme ihtimali var.

Ben yetkili olsam bu işlerde, araya birkaç tane de metalinden serpiştiririm. Hem de böyle 2 metresi yere gömülü ki, çarpan olursa arabası V olsun

edit:şaka şaka
  • Yuksek hizda tampon tirnaklarini yerinden attirir. Muhtemelen pasta ile izi gecer.

Cmax ile bodoslama girmistim. Fiorino ile sollamada inatlastikca surtuyorduk. Hemen sanayiye gidip pasta yaptiriyorduk.

Dusuk hizda soru yok.

Sari renkli olanlar metal. Aklinizda olsun. Yoksa benim L300 un sol tarafin yarisini gocurdugum gibi gocurursunuz.

• Caddelerde olanlar zarar vermez fakat özel mülklerde (apartman, dükkan önü vs.) içine beton dökme yada demir çubuk konma ihtimali var. Çok güvenmemek lazım.
  • Bundan iki yıl önce Kırşehir'den Kayseri'ye giderken yol calışması vardı tek şerite düşürmüşler bu delinator ile yolu ikiye bölmüşler tabi bunlardan biri firar etmiş bizim şerite girmiş yere uzanmis o hızla carpinca plakamız düştü ve sis farimizi kırmıştı arac w211. Durduk hemen düşen plakayı bulduk altımıza giren delinatoru aldık attık bagaja yola devam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün aracı lifte kaldırıp baktım. Yavaş hızda tek bir delinatörün üzerinden geçmiştim. Arabanın altındaki halı kaplama gibi olan yerde çok hafif iz yapmış, onun dışında birşey yok.

• Bugün gerizekalı belediyecilik ve karayolları hizmet felsefesi yüzünden benimde tampon ve çamurluk bu adi peşkeş cismi yüzünden zarar gördü. Ayrıca kaza riski atlattım. Bunu kim icat ettiyse ve kimin cebi dolsun diye kullanılıyorsa Allah belasını versin.

Yer: Bursa-İzmir karayolu Görükle istikameti.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hırsızın hiç suçu yok yani, öyle mi? Araba kullanırken daha dikkatli olsan ve önüne baksan, o delinatöre çarpmadan geçerdin.
    Onları yollara 'gidin çarpın' diye yerleştirmiyorlar. Hem vur hem de belediyeye ona buna lanet oku. Yok yaa!!!

Kabahati kendinde arayacağına....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.