Şimdi Ara

TURTLE WAX TEMİZLEME KİLİ COLOR WAX UYGULAMA (BOL FOTOĞRAFLI)(JETTA İÇERİR)KONU GÜNCEL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
13
Favori
13.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Maşaallahı var kardeşim evladın Allah kaza bela vermesin ben dün kaza Yaptım nazar dedim lütfen herkes maşallah desin arkadaşlar göz deyiyor yazık günah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdeniz61ts

Maşaallahı var kardeşim evladın Allah kaza bela vermesin ben dün kaza Yaptım nazar dedim lütfen herkes maşallah desin arkadaşlar göz deyiyor yazık günah

Allah razı olsun kardeşim çok teşekkür ederim. Allah kem gözlerden, nazardan kazadan beladan korusun cümlemizi.
  • Arkadaşlar tekrar merhabalar :) Bir süre önce söz verdiğim Turtle Wax Ice Wax uygulamasını bugün gerçekleştirdim. Sonuçtan oldukça memnun kaldım. Daha önce kullandığım hiçbir cila bu kadar yüksek performans vermemişti.

Kutu içerisinde uygulama pedi, kaliteli bir mikrofiber bez ve cila bulunuyor. Aracı yıkayıp kuruladıktan sonra ped üzerine cilayı dökerek aracı komple cilalıyoruz.
     TURTLE WAX TEMİZLEME KİLİ COLOR WAX UYGULAMA (BOL FOTOĞRAFLI)(JETTA İÇERİR)KONU GÜNCEL
     TURTLE WAX TEMİZLEME KİLİ COLOR WAX UYGULAMA (BOL FOTOĞRAFLI)(JETTA İÇERİR)KONU GÜNCEL

Plastik aksamlardada kullanılabiliyor. Ve çok güzel bir sonuç veriyor.

Sonrasında mikrofiber bez ile aracın üzerindeki mat tabakayı tamamen silerek buz gibi kaygan bir yüzey elde ediyoruz. Gördüğüm kadarıyla üründe dolgu malzemeside bulunuyor. Belli ölçüde kılcal çiziklerinde kaybolduğunu gördüm.

Ve benim çok memnun kaldığım sonuç huzurlarınızda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan And Jetta -- 24 Nisan 2015; 18:12:55 >

•  TURTLE WAX TEMİZLEME KİLİ COLOR WAX UYGULAMA (BOL FOTOĞRAFLI)(JETTA İÇERİR)KONU GÜNCEL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan And Jetta -- 25 Nisan 2015; 8:52:29 >

• Bu cilada Akıllı Kalkan teknolojisi bulunmaktadır. Aracın çizilmesine karşı maksimum direnç gösterebilen bir ciladır. Ayrıca cila sonrasında araç hiçbir toz, kir, çamur yüzeye yapışmamaktadır. Cilasonrasındaki araç temizliği çok çok kolay olmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan And Jetta -- 25 Nisan 2015; 17:16:40 >

• Gokhan bey selamlar, çok faydalı bir konu elinize yüreğinize sağlık. Ben ilk aracımı aldım 0 araç. 1 buçuk ay geçti tabi uzun yol yapıyorum genelde. Ilk ve sıfır olduğundan bu temizlik olaylarina hakim değilim. Konunuzu okudum aşağı yukarı bir şeyler öğrendim. Meguiars sarı şampuanı var ultimate wash sadece onunla kendim yıkıyorum. Yeni araç için neler yapmak lazım yıkadıktan sonra kil ve cila için erken mi, ne zaman yapmaya başlamalıyım. Uzun yol cidden aracı kirletiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• zubrowka Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracınız hayırlı olsun. Kil için çok erken, uygulama yapmanıza gerek yok. Boya yüzeyinde elinizi hafifçe gezdirdiğinizde gözle görülmeyen bir şekilde elinize bazı pürüzler geldiği zaman kil uygulamanın vakti gelmiş oluyor. Aracınızın ön kısmını sinek ve böcek ölülerinden muhafaza etmenizi öneririm. Keza uzun yolda aracın ön kısmında küçükte olsa bazı deformasyonlara sebebiyet verebiliyorlar. Aracınızı düzenli olarak elle cila uygulaması yapmaya gayret gösterin. İlk günlü boya parlaklığını muhafaza etmesinde büyük önem taşıyor bu durum. Aracınızı Güneş ve ağaç altına bırakmayın. Ağaç altında yazın aracınızın tamamen minik reçinelerle kaplanır. Güneş ile temas ettiğinde ise verniğin altına geçmeye başlar. Böyle bir durumda hemen aracınızı yıkatın veya temizleyin. Kuş pisliği ve böcek ölülerini araç boyası üzerinde bekletmeyin. Su ile ıslatarak yumuşamasını sağlayın ve temizleyin. Aşırı güneş gören kuş pisliği boyada kalıcı hasara sebebiyet verebilir. Araç yüzeyi cilalı ise boya normal haline göre ciddi anlamda direnç kazanır ancak hiçbir zaman kuş pisliğine karşı yüzde yüz koruma sağlayamaz. Cila boya yüzeyine attığınız koruyucu bir tabakadır. Toz, kir, kuş ve böcek pisliklerinin direkt olarak verniğe temasını belli bir süre önler.

• Sonax ürünlerini kullanıyorum Şampuan ve Siyah cilası dışında diğerleri çöp bir işe yaramıyor.Özellikle hızlı cila.Aracım siyah malum bolca da hare ve kılcak çizik var.Paket halinde hangi ürünleri kullanmalıyım tavsiyeniz ne olur ?not:Polisaj makinem yok..
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    Siyah araçlar için üzerine cila tanımadığım üründür. Elle uygulama içerir. Sonucu mükemmeldir.

http://www.turtlewaxturkiye.com/index.php/dis-bakim/220-t-3kt-turtle-wax-jet-black.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan And Jetta -- 9 Haziran 2015; 1:48:27 >

• Bugün havanın güzelliğini kaçrımak istemedim ve Turtle Wax'ın Amerikadan ithal olan Ice Paste Wax ürününü kullanmak istedim. Turtle Wax cilalı şampuan ile önce yıkadım ve kuruladım. Ardından Ice Paste Wax'ı içerisindeki uygulama pedini hafifçe nemlendirerek cilayı yüzeye uygulamaya başladım. Bir kaç dakika sonra mikrofiber bez ile yüzeyi kusursuz bir görünmeyen tabaka ile kaplandığını hissedebiliyorsunuz. Yüzeye suyu püskürttüğünüzde boncuklanma oldukça yoğun ve kaliteli olduğunu görüyorsunuz. Suyu yüzeye boca ettiğinizde ise bir damla dahi yüzeyde kalmıyor ve yüzey akan suyu kesinlikle yüzeyde tutmuyor ve kurulanmış gibi tertemiz oluyor.

Yüzeye suyu püskürttüğünüzde boncuklanma oldukça yoğun ve kaliteli olduğunu görüyorsunuz. Suyu yüzeye boca ettiğinizde ise bir damla dahi yüzeyde kalmıyor ve yüzey akan suyu kesinlikle yüzeyde tutmuyor ve kurulanmış gibi tertemiz oluyor.

Uygulama sonrası yüzey derinlik kazandı ve mükemmel bir parlaklık elde ettim.

Kokpit ve camların iç temizliğinde bu ürünü kullandım. Kokpitte harika bir temizlik yaptığını itiraf etmem gerekiyor. Camlarda ise hangi bezle silerseniz silin kesinlikle leke kalmıyor.

Bu ürün camlar ve toprido için mükemmel bir sonuç veriyor. Önce çamların iç kısmı ardından kapı iç plastik aksamı ve kokpitin tamamına püskürterekmikrofiber bez ile sildim. Sonuç gerçekten fotoğraftakinden çok çok daha güzel oldu.

Jant temizleme spreyi ve Astoish lastik parlatıcıdan söz etmezsem sanırım haksızlık yapmış olurum.

Bu harika sonucu yine Turtle Waxa borçluyum :)

• Su testi gayet başarılı sonuç verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan And Jetta -- 6 Aralık 2015; 23:21:28 >

• Sonuç mükemmel, ürünü ben de deneyeceğim.
  • Bu kille temizledikten sonra cila atmak zorunda mıyız, yıkayıp geçemiyor muyuz?

• Onurchik kullanıcısına yanıt
    soft yumuşak kill atılırsa cila atmaya gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.