Şimdi Ara

Türktelekom iyice sapıtmış (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
6
Favori
37.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
408 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Daax

Çok veriyorsun hocam. Yeni bağlattım 35 mbps 96 tl

Alıntıları Göster
    Sizinki Fiberdir hocam. Benim vdsl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tv de reklamlara denk geliyom bazen

yani bu nasıl bi kumpas, nası bi dolandırıcılık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

tv de reklamlara denk geliyom bazen

yani bu nasıl bi kumpas, nası bi dolandırıcılık
    Şube müdürlüğüne gittim kapatmak için kapanacak dediler. Hala kapanmadı. Boşuna fatura ödeyeceğim. Çok illet bir firma. Sakın bulaşmayın ttnete !
  • geçen gün annemi arayıp bir şey onaylatmışlar tabi annem hiç bir şey bilmeyen okuma yazması olmayan kadın. 2 gün geçti birden internetimin kotasının dolduğunu gördüm. halbuki benim internet fiber 24 megabit sınırsız internetti. Arayan kadına annem ben bilmiyorum oğlum ile konuşun demesine rağmen bunlar kandırıp onaylatmış ve bizim internet bir şekilde sınırlı olmuş. 67 tlye sınırsız kullanıyordum şimdi zorunlu olarak 90 tl aynı hız alıyorum. iptal bedeli 297 tl istediler vodofone veya başka bir internete geçmek istedim lakin işlerim çok yoğun, kapat yeni servis sağlayıcıya geç vs gözümü korkuttu... Yapılacak iki şey vardı bana 20 tl verin 100 gb verelim dediler yada aylık 90 tl verin tekrar sınırsız yapalım deyip resmen dolandırdılar... Kısaca bu servis sağlayıcı ekip olarak bizden daha fazla para almak için muhteşem bir iş yaptılar.. şu an acil net ihtiyacım var ancak işlerim biraz hafifledikten sonra kesinlikle türktelekomdan ayrılacağım.. Şu mantığa bakarmısınız ne akla hizmet sınırsız hattı sınırlı yapıyorsunuz madem kazıklayacaksınız adam gibi 90 tl yapında hiç değilse netim gitmesin....

• "Wi-fi şifrenizi kimseye vermeyin yoksa o modemden internete bağlanıp da bir suç unsuru paylaşan kişilerle beraber siz de ceza alırsınız" diye bize haber yapılan durumdan belli devletin kimin yanında olduğu.

Abonelik sayısı düşünce Telekom rica etti ve herzamanki gibi halkını değil para babalarını koruyan hükümet de böyle bir kanun çıkardı...
  • Nisanda sözleşme bitiyor adsl altyapısı var sadece ve 100gb kota 16mbit 65 tl,300gb kota 16mbit 80 tl dedi TT.Evet güler misin ağlar mısın :)
  • TÜRK TELEKOM PİŞMANLIKTIR !
  • Abi internet mazotla çalışıyor, mazota zam gelince internete de zam geliyor. Bunun SSK sı Vergisi kılı tüyü derken 10 liralık internet 100 liraya geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapmacikinsan0

16mbps limitsiz turktelekom 98tl öduyorum 😤
    İroniye bak rezillik ya şu ülkede her şey mi kötü olur.

100 mbit kullanıyorum fiber ki siz hayatta alamazsınız altyapı değişmeden.74 TL Ödüyorum.
  • Uydunet 100 Mbps kullanıyorum. TV ile beraber 75 TL.

2 senedir Türk Telekom'un reklam afişi duruyor girişte. Fiber hız 16 Mbps diye yazmışlar.

Yani ben adı fiber olmayan bir hizmetten 100 alırken çakal TT fiber diye 16 kakalamaya çalışıyor.

Binasında başka altyapı bulunmayanlara üzülüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yapmacikinsan0 Y kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam, bizim evde sadece tt'nin altyapısı olduğu için türknete bile geçiş yapamamıştık. Malesef Millenicom'un kıytırık hizmetine mecbur kaldık 40 gün süründürdüler.

• Adamlar tekel çünkü. Bulunduğum siteden örnek verecek olursam, Türk Telekom dışında hiçbir firmadan hizmet alamıyorsunuz. Ama kaliteli hizmet veriyor adamlar. 100 mbiti aşağı düştüğüne rastlamadım daha hızımın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazona53 -- 16 Şubat 2020; 14:11:22 >
  • Işık hızında 6mbit

• 2020 nin İstanbul'un da internet hizmeti alamıyorum. Nakil için başvuru yaptım. Bulunduğunuz bölgede altyapı çalışmaları devam ediyormuş. Boş yer yokmuş dediler. Müdürlüğe falan gittik ama boşa biz kimiz ki ?? Gelecekte bakacak. Fazladan yer koyacak. Birde faturalarda ulaştırma bedeli alıyorlar. Neyi ulaştırıyorsa acaba??

• Çok bile veriyorlar reis gelmeden önce bu hızlar bile yoktu reis geldi hızlar arttı teknoloji gelişti

• otobüste görmüştüm ışık hızında internet 79.90 diye 8mbps imiş ışık hızı
  • Romanya'da ki güncel internet fiyatlarını aşağıda paylaşıyorum.

Baz paket 300down/150up 30 LEI /4,78 kur = 6,27 euro

6,27 x 6,56 = 41,71 TL aylık

Aynı firma baz pakete oranla;
    1 euro farkla 7,27 euro aylık 500down/250up
    ya da 2 euro farkla 8,27 euro aylık 940 down/450 up hizmeti sunuyor.
    Ben ihtiyacım olmadığı için en düşük baz paketi kullanıyorum.

Yine bu Digi firması utanmadan bugün bir kampanya başlattı, 12 ay taahüt verene ilk 6 ay fiyatlar %50 indirimli.
    Bu Romenler hakketen ticaretten anlamıyorlar yeaa

Aralık faturasını ve hız testi de ekledim inanmayanlar için.

Ağır düzüyorlar Türkiye'de üzülüyorum yazık bu insanlara,
    Türkiye'de kardeşim 90 tl ödüyor Türk telekom yalın internet bilmemnesine 16mbps/adsl hız için.

Edit:
    Digi firması Romanya'da bir devlet kuruluşu değil özel firmadır,
    Romanya'da ISS olarak şuan tek el konumunda tüm fiber altyapıya sahip.
    Tüm bunlara rağmen abonelerine fahiş fiyat politikası uygulamamaktadır.

Aynı Digi firmasının Mobil hat aboneliği için;
    Herşey dahil(arama/4G internet limit yok) ayda 4 euro ödüyorum.

Ve yine aynı Digi firmasının Kablo Tv aboneliği için;
    Tüm HD kanallar/belgesel/futbol(Tr ligleri dahil)/uluslararası spor müsabakaları/film kanalları için(full paket)ayda 5 euro ödüyorum.

Ben artık bu noktada Türkiye'de; iyi niyet, müşteri memnuniyeti vs. konularını bir kenera bırakıp bilinçli bir plan uygulandığını düşünmeye başladım,

Bu olumsuz fiyatlandırmaların suçlusu olarak yüksek maliyetler,döviz kuru vs diye savunmaya geçip fiyatlara yansıtıyoruz dahi deseler, basit bir hesapla;

Romanya 20M'luk nüfuslu bir ülke, şimdi bu veri ile soruyorum o halde??
    Senin Türkiye'de 80-85M'luk nüfusla Romanya nüfusuna oranla 4-5 kat daha fazla abonen var iken,
    Ve hala adsl telefon hattı üzerinde bu servisi sağlarken.(fiberi falan geçtim çoğunlukla eski telefon hattı kullanıyorlar düşük maliyetli)
    Teorik olarak bu durumu muhasebeleştirsek, bir bakkal hesabı yapsak,
    Senin yüksek abone sayısı ile yüksek sürümden maliyetlerinin de bu oranda düşmesi gerekmez mi ????

Beni gaza getirmeyin, daha ağır konuşurdum da değmez. Troller şikayet ediyorlar.

Saygılarımla...

Türktelekom iyice sapıtmışTürktelekom iyice sapıtmışTürktelekom iyice sapıtmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH-Strain -- 17 Şubat 2020; 15:20:0 >
  • Döşedikleri ftth sistemin anlamı kalmıyor. Gigabit kablolarla, bize uygun görülen hızlara bak!

• Ülke her anlamda leş gibi arkadaşlar kımse kusura bakmasın. Bu kadar geri kalmışlık olamaz ya.
  • tamamen TEKEL olmalarından kaynaklanıyor,yatırım yapmasada kazanıyor. sol'de aslında kendi çapında bir tekel. rekabet kurumu sadece kağıt üstünde var,mesela telekom yıllardır layer2 erişimini özel iss lere vermiyor.normalde bunun bir cezası olması gerekiyor.ama tısss sesi geliyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 16 Şubat 2020; 15:23:6 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.