Şimdi Ara

Türksat Çanağına Azerspace Uydusu Ekleme (Resimli) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
12
Favori
67.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xswordfishx

quote:

Orijinalden alıntı: hackerbekir

quote:

ben bunlarla hiç uğraşmadım çağırdım uyducuyu iki dk da yapıverdi

idman tvim açık çayım çekirdiğim hazır evimde d-ZMART olmadan maç keyfine hazırım

Uyducu yeni lnb taktı mı? Yoksa sadece çanak anteni mi çevirdi?

sadece çanağı çevirdi olay bukadar kısa sürdü hacı

Sonrasında uydu alıcıdan ayarları yaptı değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben bunlarla hiç uğraşmadım çağırdım uyducuyu iki dk da yapıverdi

idman tvim açık çayım çekirdiğim hazır evimde d-ZMART olmadan maç keyfine hazırım

Uyducu yeni lnb taktı mı? Yoksa sadece çanak anteni mi çevirdi?

sadece çanağı çevirdi olay bukadar kısa sürdü hacı

Sonrasında uydu alıcıdan ayarları yaptı değil mi ?

frekansları girdik ve tarattık. zaten benim devoder de şifreler giriliydi. şimdi sadece izlemek kaldı. donmaymış linkmiş sopcastmiş cart curt yok evimde izliyorum

• tek lnb alsam montajını yapabilir miyim acaba çok basit birşey ise uyducuyu çağırmama gerek yok boşuna ; bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba aşamalı olarak lnb ve ilave anten kablosu alıp bunu türksat lnb'nin soluna / sağına monte ettikten sonra türksat yayınını taşıyan disecq'e mi bağlıyoruz nasıl oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Progressivity

tek lnb alsam montajını yapabilir miyim acaba çok basit birşey ise uyducuyu çağırmama gerek yok boşuna ; bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba aşamalı olarak lnb ve ilave anten kablosu alıp bunu türksat lnb'nin soluna / sağına monte ettikten sonra türksat yayınını taşıyan disecq'e mi bağlıyoruz nasıl oluyor ?

Türksatın batı tarafına bantlayın,2 Lnb aynı hizada olsun sonra kabloyu dıseqcte neresi boşsa örn: 2 boşsa 2'ye takın uydu alıcında dıseqc ayarında 2(B)'ye ayarı yapıp 11169 H(yatay) 20400 frekansını ekleyip taratın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

tek lnb alsam montajını yapabilir miyim acaba çok basit birşey ise uyducuyu çağırmama gerek yok boşuna ; bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba aşamalı olarak lnb ve ilave anten kablosu alıp bunu türksat lnb'nin soluna / sağına monte ettikten sonra türksat yayınını taşıyan disecq'e mi bağlıyoruz nasıl oluyor ?

Türksat Çanağına Azerspace Uydusu Ekleme (Resimli)

uydu cıhazının marka modelını yazmamıssınız

lnbyı takıp cıhaza frensları elle gırıp cıhazın menusunde sınyalı kontrol edebılırsın

azerspacae uydusu bulmak ıcın turksat lnbsıne paralel takman yeterlı

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

lnbyı takıp cıhaza frensları elle gırıp cıhazın menusunde sınyalı kontrol edebılırsın

uydu alıcım Neta 6500 HD 2 tane de 85 cm next nextstar çanak var üstad verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler en kısa sürede dediğiniz şekilde yapmaya çalışacağım. Ayrıca multifeed besleme monte etmeye gerek var mıdır acaba bantlayarak tuttursak sağlıklı olur mu dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Invstgns Dıs.

quote:

Türksatın batı tarafına bantlayın,2 Lnb aynı hizada olsun sonra kabloyu dıseqcte neresi boşsa örn: 2 boşsa 2'ye takın uydu alıcında dıseqc ayarında 2(B)'ye ayarı yapıp 11169 H(yatay) 20400 frekansını ekleyip taratın.

üstad size de çok teşekkür ederim bu bilgiler doğrultusunda bişeyler yapmaya çalışacağım

• quote:

quote:

quote:

uydu alıcım Neta 6500 HD 2 tane de 85 cm next nextstar çanak var üstad verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler en kısa sürede dediğiniz şekilde yapmaya çalışacağım. Ayrıca multifeed besleme monte etmeye gerek var mıdır acaba bantlayarak tuttursak sağlıklı olur mu dersiniz

benim acilen eklemem lazımdı yanımda plastık kılcık vardı 2 adet kılcıkla tutturdum bantla sabıtledım

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim acilen eklemem lazımdı yanımda plastık kılcık vardı 2 adet kılcıkla tutturdum bantla sabıtledım

sinyal kalitesinde herhangi bir problem yaşamıyorsanız eğer gayet pratik görünüyor teşekkürler foto içinde bu düzeneği benzer şekilde uygulayayım

• Hotbird u Azerspace46 ya çevirttirdiğimde aynı lnb iş görür mü ayrı almam gerekiyor mu arkadaşlar?
    Bir de çevirtme ücreti ne alıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursasport

Hotbird u Azerspace46 ya çevirttirdiğimde aynı lnb iş görür mü ayrı almam gerekiyor mu arkadaşlar?
    Bir de çevirtme ücreti ne alıyorlar?

Evet aynı işlemi görür ücret 10 lira civarıdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

Şampiyonlar Ligi,Uefa Avrupa Ligi,İspanya ve İngiltere Ligi vs için Azeri Kanallarını aşağıdaki şekilde ufak bir maliyetle sorunsuz izleyebilirsiniz.Ayarlaması son derece kolaydır.

Sarı lnb AzerSpace uydusuna aittir.

(bu dayzek birden fazla uyduya tek çıkış vermek için kullanılıyor)

dostum bu Diseqc Switch çanağa yakın bir yerde duruyor değilmi ? sonuçta ekstra kablo indirmek gerekmeyecek bununla kısa bir kablo yapıp o şekilde diseqc e bağlıyacağız sanırım.
    çok anlamam bu işlerden o yüzden emin olmak için sordum...

• quote:

Orijinalden alıntı: martin_eden

quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

Şampiyonlar Ligi,Uefa Avrupa Ligi,İspanya ve İngiltere Ligi vs için Azeri Kanallarını aşağıdaki şekilde ufak bir maliyetle sorunsuz izleyebilirsiniz.Ayarlaması son derece kolaydır.

Sarı lnb AzerSpace uydusuna aittir.

(bu dayzek birden fazla uyduya tek çıkış vermek için kullanılıyor)

dostum bu Diseqc Switch çanağa yakın bir yerde duruyor değilmi ? sonuçta ekstra kablo indirmek gerekmeyecek bununla kısa bir kablo yapıp o şekilde diseqc e bağlıyacağız sanırım.
    çok anlamam bu işlerden o yüzden emin olmak için sordum...

Evet arasında 1m yoktur hocam kısa kablo işini görür

• Aynen dediğiniz gibi olacak.Kaç çanağınız varsa onun lnb sinden gelen kabloları dayzek in girişlerine takın.(1-2-3-4 veya a-b-c-d olabilir.Hangi uydudan geleni hangisine taktığınızı not edin.)Evinize inen kablo da dayzek üzerindeki receiver kısmına takılacak.Uydu cihazınızda uydu kurulumda hangi uyduyu nereye bağladıysanız Lnb kısmını buna göre düzenleyin.Kanalları aratın.
  • fog tv hd 46e de yayına başlamış.
    idman hd gelirse 8li dayzek alıp takıcam 46e yi
  • Beyler onemli bi sorum var idman tv ne zaman hdye gececek birde al jaziralari izlemek icin napmam lazm

• arkadaşlar elimde next ye 2000 cx süper plus uydusu var. fakat uydunun çanak ayarlarına girdiğimde 80 e yakın uydu var fakat yazılım eski olduğu için azerspace 1 uydusu listede yok. uydu listesine azerspace 1 nasıl ekleyeceğim acillllllll
  • Aztv yada idman tv sd yayınları var olacakta ama Hd yayıniçin erken sanırım zaten özel paltform kuruluyor azerspacede,

Azerspace'yi bulmak hiç zor değil arkadaşlar .Ben kısaca detaylıda olmasa yardımcı olmaya çalışayım.
    Öncelikle Tek Çanak yeterli hem Turksat hemde Azersapce1 yayınlarını almak için , TURKSAT uydu çanağın arkasından bakınca Azerspace1 uydusu için LNB arkadan çanak antenin TURKSAT LNB sağına ve az 1 cm yukarı kaldırırsanız azerspace1 LNB sini daha rahat frekansları alırsınız az AZERSAPCE1 LNB ucu Turksata doğru olsun .Aşağıdaki şekil olacak tabı yanyanada alıyorsa sorunyoktur doğru bağlama şekli budur.46 derecede olduğundan aradaki 4 derecelik farkı bu şekil kapatıyoruz .Yanyana koysanız bile önünde engel vs yoksa çanağın önünde bina ağaç vs...zaten frekansları yakalayacaktır.

Resim budur anlatmak istediğim:

Gerekli malzemeler:
    -1 adet LNB(10 tl civarı)
    -ara kablosu (2tl civarı)yoksa dayzek (uydunuz sadece turksata bakıyorsa muhtemelen dayzek yoktur 2li almanız yeterli 2 uyduya bakacaksanız.5 tl civarıdır bende 4lü 10 tl aldım.
    -kablo bağlamak için dayzeğe ve lnb ye 2 adet F konnektör oda 1tl .
    -koli bandı yada elektik bandı2-3 tl yada ben aparat taktım daha sağlam olsun derseniz işiniz sadece tornavida ıle frekansı sıkmaya kalır buda alırsanız5-10 tl arası değişir.Şimdi resimdeki beyazımsı parlayan şeyi sorarsanız plastik kelepçe arkadaslar kablo vs toplamada vs işe yarar aslında am burda arkadaş iyice sıkmış işini garantiye almış bakır tel vs bandın üstüne sarabilirsiniz sıkılamak adına.Ama bence en sağlamı aparattır.

Resimdeki şekil bağlaycaksınız ve uydu alıcınıza emulu ise (yani biss viacess vs..şifrelemeleri çözen) biss şifrelerini google aratın çıkar bilemeyenler için.
    Sonra uydu alıcınıza yeni uydular bölümüne girin yeni uydu ekle yoksa uydu adını değiştire girip Azerspace-1(ismi önemli değil) girin eklıyorsanız yada değiştiriyorsanız orda diğer uydularda yazar 0460 gibi ekleyin.46 derece east e.
    Sonra vereceğim frekansı ekleyin Tp listenize 11095 H 27500 (bu Turk kanllarının frekansıdır bunu ayarlarsanız aztv sinyalleri vs daha kuvvetli olduğundan ince ayar çekmiş olacaksınız diğer frekanslarda sorunsuz olacaktır.)
    11169 H 20400 Aztv frekansı.
    11135 H 27500 Rus tv frekansları

Anlaşılmayan bir yer olursa yardımcı olabilirim ayarlayamayan arkadaşlara İYİ SEYİRLER...

quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

Beyler onemli bi sorum var idman tv ne zaman hdye gececek birde al jaziralari izlemek icin napmam lazm

Onları hotbirdde cardsharing ile alabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: science40

arkadaşlar elimde next ye 2000 cx süper plus uydusu var. fakat uydunun çanak ayarlarına girdiğimde 80 e yakın uydu var fakat yazılım eski olduğu için azerspace 1 uydusu listede yok. uydu listesine azerspace 1 nasıl ekleyeceğim acillllllll

Uydu adını Azerspace1 Eklemeyi dene olmuyorsa bir uydununadını değiştir Tp listesini o uydunun sil yukarda verdiğim 3 frekansı ekle sadece ve frekansı dediğim şelkil ince ayarda yakalayınca komple taratın kanalların hepsi gelecektir.

pek sağlam olmamış bence rüzgar ve sağnak yağışta bırakabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsEs_FaN -- 16 Ekim 2013; 17:13:17 >

• Binada merkezi sistem var. tursat uydusunda 4 girisli lnb var. 4 kablo giriyor. bu sisteme azersat lnb si nasil baglayabilirim? bozmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Binada merkezi sistem var. tursat uydusunda 4 girisli lnb var. 4 kablo giriyor. bu sisteme azersat lnb si nasil baglayabilirim? bozmadan.

turksat lnbsinin yanına resimlerdeki gibi azerspace içinj ayrı lnb çekmeniz gerekiyor o kabloyu da direk kendi dairenize çekeceksiniz benim aklıma gelen yol bu şekilde.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.