Şimdi Ara

Turksat 3A da bütün kanalları bulmak için bakın! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
3
Favori
95.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ilk gün ben de çok uğraştım bizim sitedeki komşu apartmanda:

aynen dediğin gibi Next YE 2000 CIS Plus olanda epeyce bi denemeden sonra bi türlü 114 kanal haricinde kanal bulmuyodu, 4-5 büyük ulusal kanal da çıkmıyodu bunlar arasında.. bi an nasıl olduysa bi şekilde tıkırt diye 275 civarında kanal buldu..

merkezi çanak olmasına rağmen karşı komşuda hiç sorun çıkarmadan tüm kanalları bulmuştu, bir alt katta ise 90 kanal rakamı bi türlü değişmedi.. bi ara tekrar bakarız deyip öylece bıraktım.. bu ikisinin markasını hatırlamıyorum ama Next'e göre kanal arama ve şebeke açık seçenekleri daha kolay erişilip seçilen bi dizaynı vardı menülerinde..

çokça yazılıp çizilenlere göre sorunun kaynağı çanakla ve lnb ile ilgili ince ayar olabilir..
  • Uydu değişimi olan ilk gün yeni uydu tanımlamadan eski 2A daki tüm kanalları ve transponderları silip denediğimde otomatik arama %18 de takılıp kaldı, ancak 20 tane kanal buldu .

Bende bu listedeki :

http://www.turksat.com.tr/liste/TVKanalListesi.pdf

tüm transponderları (67 adet) frekans ve SR olarak elle sıralı olarak tek tek tanımlayıp tarattırdım ve bu listedeki tüm kanallar çıktı.

2 saat sürdü ama sonunda eksik kanal kalmadı.

Otomatik aramadan sonuç almayanlara tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 5 Kasım 2008; 15:37:36 >
  • Bende Next 7500 var bugün yeni yazılımı yükledim ama gene Atv ve Ntv grubu kanalları çıkmadı .Sinyal seviyeleri düşük çanakla oynadım bu sefer diğerleri gidince bıraktım bu turksat 3a meretinin yönü değişmediyse neden çıkmıyorbu kanallar
  • Arkadaşlar Bende Golmastar vardı ilk gün star TV filna gelmişti diğer kanallar yokdu ama görüntü sıfırdı bende sildim hepsini2 gün sonra arama yaptım bütün kanllar geldi ama star hariç

senin dedigini yaptım 280 kanal buldu ama hala star yok sinir oluyorum ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: general_457

Arkadaşlar Bende Golmastar vardı ilk gün star TV filna gelmişti diğer kanallar yokdu ama görüntü sıfırdı bende sildim hepsini2 gün sonra arama yaptım bütün kanllar geldi ama star hariç

senin dedigini yaptım 280 kanal buldu ama hala star yok sinir oluyorum ya

sende atv ve tv grubu çıkıyomu bede çıkmıyo çünkü sinyal seviyelerini bir türlü yükseltemedim.Sen Starın frekasını girince sinyal seviyesi nasıl yüksekmi düşükmü?
  • @fdemirkol

general_457'nin bahsettiği sorunun aynısını ben de yaşadım, yalnız görüntü var mıydı boş mu geliyodu hatırlamıyorum ama sanırım görüntü vardı, yoksa farkederdim. STAR'ın frekansını girince (ki zaten Kanal D ile aynı) sinyal ve kalite seviyesi gayet iyi geliyor.

Çözüm için yaptıklarımı şu linkte:
    http://forum.donanimhaber.com/m_27626864/tm.htm

daha önce de şu linkte yazdığımı tekrarlayarak anlattım:
    http://forum.donanimhaber.com/m_27485372/tm.htm

Bi deneyin bakalım ne olacak.

Kolay gelsin..

• benim sorunum sinyal seviyesi düşük gelmesi o yüzden bulamıyor.Anteni bile söktüm sağa sola çevirdim gene yok
    dedikleri gibi sakın oynamayın falan filan hikaye 50 kere denedim çevirdim çanağı sonra tekrar aynı yere sabitledim zaten bariz belii oluyor sinyal seviyelerinde.Akşam yazılımı tekrar atıcam bün tp silicem bakalım nasıl çıkacağız bu işin içinden
  • evet, benim önerdiğim çözüm daha çok general_457'nin bahsettiği durum için.

sizin öncelikle sinyal seviyesini görmeniz lazım..
    çanak yönünden başka lnb'nin yaklaşık saat 1 yönüne döndürülmesi ile ilgili olayı yaptınız sanırım..
  • evet bu yöntemle olmayan ans ve sky türk geldi ama yine yeniden STAR yok anlamıyorum eeuro star var türk star ne yaparsanız yapın yok
  • Tam süper uydumuş bu yeni TürkSAT ! Ne iş , bütün ayarlarımızı şaşırttı tutturamıyoruz. Hayret bir olay. Uydu da canımı sıktı...
  • haklısınız arkadaşlar boş zamanlarımı çanak antenlerle harcarım.yeni uydu daha iyi olacak derlerdi tam tersi oldu,en ufak yağmurda sinyal yok diyor.tv yi evin üstüne çıkarttım mm ayar yaptım kanalları göre göre sinyalı en zayıf kanalıda ayarladım hava güneşli iken iyi yağmurlu havada
  • her şey güzel de benim cihazda neta 1040 c bu cihazda şebeke arama yok ki
  • merhaba,

bahsedilen şekilde ayarları girsem, fakat çanak uyduyu görmüyor ama motorlu ise,
    uyduya dönüp kanalları indirir mi?

yani o ayarların içinde uydunun konum/yön bilgisi de mevcut mu?
  • Bende ntv yayınları yagmurda geliyor, günesli havalarda kayboluyor, kıştan kışa izlioyuruz ntvyi heheheheeheh
  • ben de star çıkmıyor ayarlardan düzeltme olanağı var mı acaba _? sDijiturkun uydu alıcısını kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: narsess

ben de star çıkmıyor ayarlardan düzeltme olanağı var mı acaba _? sDijiturkun uydu alıcısını kullanıyorum

star tv seyredemiyorsanız ayarlarınız bozuk değilse frekansınızda doğru ise sizin cihazınızın tuneri kalitesiz diyorum:))DDD yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: peer16401

quote:

ben de star çıkmıyor ayarlardan düzeltme olanağı var mı acaba _? sDijiturkun uydu alıcısını kullanıyorum

star tv seyredemiyorsanız ayarlarınız bozuk değilse frekansınızda doğru ise sizin cihazınızın tuneri kalitesiz diyorum:))DDD yani

dıjıturk reserver dt 8003 ayarlarda problem olabilir mi kı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: peer16401

quote:

dıjıturk reserver dt 8003 ayarlarda problem olabilir mi kı

eğer üyeliğiniz devam ediyorsa türksattan yayınlarını alıyorsanız dijitürk aramayı türksat üzerinden taratın eğer düzelmez ise bir ihtimal anten ayarlarınız bozulmuş diyebilirim ama daha önce seyrediyormuydunuz. eğerevetse anten ayarlarınız bozulmuş olabilir.....

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.