Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.975
Cevap
244
Favori
785.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dangeraus

Gecenin bu saati detaylı yazmadığımdan konu kapatılsın derken arama motorlarında çıkmasın yada üyeler harici gözükmesin söyleminizden bahsediyordum.
    Konuyu dağıtmayalım ama sabahtan beri 30 TL.ye çanak kurduğunuzu 10 TL ye anten ayarı yaptığınızı en iyi ihtimalle ayda 1200 TL kazandığınızı yazmışsınız ama Uydu setinden kaç para kazandığınızı, kablo ve kablo kanalının metresinden kaç para kar ettiğinizi, dükkanda sattığınız ekipmanlardan yüzde kaç kazandığınızı yazmamışsınız.
    sadece çatılara çıkıp tehlikeli iş yaptığınız kısmı mantıklı ama bana kolay bir iş söylermisiniz ? Yakında Karasal digital yayın çıkarsa çatıya çıkma derdinden de kurtulursunuz. Siz benim ilk mesajda bahsettiğim uydu alıcısı üreticilerine otomatik güncellemeyi iptal etmeleri ve Türksat'a TKGS sistemini kapatmaları konusunda baskı yapın, buradaki 1000 kişi sizin 20.000.000 potansiyel uydu alıcısına tehlike oluşturmaz.

10 sene once cok sukur iyi kazaniyorken simdi zar zor dukkanlari dondurebiliyoruz.
    uydu isini birakip farkli islere donen bircok arkadasimiz var.
    bunun sebebi cantacilar dedigimiz seyyar ve bedava fiyata montaj yapanlar. (15 liraya canak montaji yapiyorlar)
    diger bir sebebide hicbir amaci olmadigi halde internetten herkesin yardimina kosanlar.
    yardima kosmasinlarda demiyorum ama bu isin olsucu olmali.

uydu alicisi ureticileri tekel olmus bizleri dinlemiyor.
    devletin kurumu turksat ne dernegi ne odayi dinliyor.
    derneye uye ama tkgs diye tutturmuslar iptalde etmiyorlar.

olay burdaki 1000 uyede degil.
    konuyu sadece uyeler gorebilse sorun yok.
    benim bu islerden hic anlamayan musterilerimde bu konuyu googlelan bulmus.
    uye filanda degil ilk sayfadakileri izlemis kendisi guncelleme yapmis.
    zaten eski musterimdi 5 lira verse hallederdim ama kendisi karistirmis.
    4a aktif olmadigi icin kanallari hepten bozmus.

konuyu sadece uyeler gorebilse boyle forumla uyelikle isi olmayanlar googledan gelip buradakileri yapamaz.
    5-10 lira vermemek icin yanlis islem yapip bizi daha cok ugrastiriyorlar.
    eski musteriler olunca listeyi tamamen bozmussunuz bu cok ugrastirir ucreti fazla olurda diyemiyosunuz.
    her mahalledeki esnaf benzer durumda.

gidin bir uyducuya bu konuyu sorun.
    emin olun cogu bu konudan rahatsiz.
    cunku bu konu bircok forumda aynen paylasildi.
    bloglarda paylasildi ve paylasilmaya devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Soul741

Benim de bilgisayarcı dükkanım var. Ne zaman bu nalet site ortaya çıktı, benim işler düşüşe geçti. Eskiden 50 liraya format atar, sürücüleri bile yüklemeden müşteriyi eve yollardım. Şimdi 20 lira yaptım format ücretini ama müşteri çok azaldı. Üstüne üstlük bir de müşteriler sürücüleri yüklememişsin diye laf etmeye başladılar. Geçen çevirdim sordum bir müşteriye bunca zamandır niye uğramıyorsun dükkana diye. Dedi ben format atmayı öğrendim abi. Nereden öğrendin diye sordum, bu siteyi söyledi bana kerata. Baktım, gördüm herbir sorunun çözümünü yazmışlar burada. Tekerime çomak sokmayın ulan. Kapatın gidin ulan siteyi. Vallahi yakarım kendimi ha. Siteyi tib'e şikayet ettim, bunlar benim eppeğimle oynuyorlar diye. Yakında buralar kapanır ben size diyeyim. Adam ol dh.

suruculeri yuklemeden olmaz hata ediyorsun kardesim.
    bir is yapiyorsan hakkiyla yapacaksin.
    meslegine sahip cilkmaniysa taktir ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pallo

Tabi canim her kesimden çürük elma cikar bu çok doğal. Genele yaymak kadar sacmalik yoktur. Sunu da göz önünde bulundurmak gerek bildiğiniz üzere sitelere üye olmak 2 dakikayi bile almiyor. Forum sahipleri pek takmiyor bunu, her şey den önce bunu onemseseler linkleri sadece üyeler gorebilirdi. Hala tekrarliyorum mesleğine saygim var ama artik insanlar yeni şeyler öğrenerek hayata tutunmaya calisiyor. Sizin ekmek yediginiz gibi digerleride yiyor ve neden 5-10 TL vereyim ki başka şekilde kullanirim diyor ve hakli da :) hayirli geceler saygilarimla

yazdiklariniza saygi duyuyorum hepsinde haklisiniz.
    insallah benim derdimi anlamissinizdir.
    bende konu kapansin herkes bana gelsin 5-10 lira versin istemiyorum.
    sadece bu bedava yardimin bir siniri olmali diyorum.

bide surekli uyducularin kotulenmesi beni rahatsiz ediyor.
    konuyu okuyan acemi birisi bizi sahtekar saniyor.
    benim musterimde bu durumdan etkileniyor.
    iste bilip bilmeyen etkilenmesin diye konu sadece uyelere acik olsun diyoruz.
    tek derdimiz tek istegimiz bu.

hayirli geceler.

• Mevzu nedir? Uyducular konudan rahatsızlar mı? O zaman konudaki ilk mesajı facebook'ta herkese açık hem paylaşayım hem de tüm arkadaşlarımı etiketleyeyim ki arkadaşlarımın arkadaşlarının arkadaşlarının arkadaşları bile bilgi sahibi olsunlar, haberleri yoksa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanal listesi bozulunca 10 TL değil, 20 TL alırsınız. Haksızlık falan demene gerek yok, bu iş böyledir. Bilmediğin bir işe burnunu sokuyorsan sonucuna katlanacaksın.
    Az çok internetten anlayan adam webden ve turksat promo kanalından frekans bilgilerini bulur ve işini halleder, sizin müşteri portföyünüz farklı onlarda zaten size gelecek.
    Size naçizane tavsiyem iş kolunuzu çeşitlendirmek her zaman revaçta olup sonra kaybolan iş kolları olmuştur ( Plak, kaset ve Cd sektörü ve 10 sene önce furya olup şu an bitmek üzere olan GSM dükkanları gibi) zaten kaç yılda bir frekanslar değişiyor ki size yeni iş çıksın. Çanak anten nerdeyse doyum noktasında karasal yayında çıkarsa sizin iş bitme aşamasına gelir.
    iyi sabahlar deyip konuyu noktalamak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangeraus -- 2 Ağustos 2014; 3:36:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

Mevzu nedir? Uyducular konudan rahatsızlar mı? O zaman konudaki ilk mesajı facebook'ta herkese açık hem paylaşayım hem de tüm arkadaşlarımı etiketleyeyim ki arkadaşlarımın arkadaşlarının arkadaşlarının arkadaşları bile bilgi sahibi olsunlar, haberleri yoksa.

boyle yaparak ne kazanacaksiniz?
    uyduculara bu dusmanlik niye anlayamiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyduantenci

quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Ya abi derdiniz ne anlasak.gizli konuşmalar bilmemne.konuyu açan abi tatilde.gelse güzel şekilde izah eder.geldin buraya frekansları tvciler girsin diye attın tuttun kimse ciddiye almadı şimdide yok uydu patlamışmış niye haberimiz yokmuş.ne alaka maydonoz abi amaç ne yani.uydunun başına ne geldiyse bize ne.konuyu açan abi herkese tek tek yardım etti tv sorunlarına çözüm buldu diyemi alevleniyosun anlamadıkki.senin işler 4a ya kaldıysa git limon sat o zaman daha iyi.ne güzel bekliyoduk.bi girdin konuyu dağıttın dal budak yaptın içine ettin ya

siz forumda uyduculara bosuna para vermeyin gelin yardim edelim dersen bende gelir tepkimi koyarim kimse kusura bakmasin
    superfrog konuyu ilk actiginda imzasinda bile uyduculara kanal tarama icin para vermeyin gelin yardimci olalim yaziyodu
    uyducu arkadaslar tepki koyunca kaldirmak zorunda kaldi.

kendi konusunda istedigini yapsin neden bizim ekmegimizle oynamaya calisiyor?
    diger forumlarda actigi konulara sadece uyeler erisebiliyor ama superfrog bunada muhalefet ediyor.

benim tek istegim bu konunun sadece uyelere acik olmasi.
    bide superfrog ve ekip arkadaslari bizim isimizi baltalamaya calismasin
    bu sartlarda kime yardim etmek istiyorsa etsin.

konu icinde 50 liraya kanal guncelleyen firmalar var demis ornek gostermis semt vermis.
    kendisine firmanin tam adresini istedigimi bildiren ozel mesaj attim cevap vermeyince sinirlendim
    tatilde oldugunu sonradan ogrendim bu konuda haksiz oldugumu biliyorum.
    haksizsam haksizim derim bundanda gocunmam.

ne sizle ne diger arkadaslarla sizin benimle dalga gectiginiz gibi dalga gecmem.
    bu benim isim hakkaniyetle yapmaya calisiyorum.
    belki limon satsam daha cok kazanirim bundanda gocunmam ama ben uyducuyum ve isimi seviyorum.

Bak onu ben diyorum çok basit işleme niye bi ton para versinler ki ? Apartmanın hatta doğma büyüme aynı sokaktayım sokaktakilerin tümünün pc ve uydu işlerini ben yapıyorum karşılıksız.

En basit örnek iphone dan telefon rehberini alıp yeni telefona aktarma ücreti 30 lira el insaf komşum sordu iyi mi fiyat dedim uğraşma getir bana.

Tamam dükkanın kirası ıvırı zıvırı ekmeğinin derdindesin de para kolay kazanılmıyor ki millet de sana versin aklı yatan netten bakar çözer parası cebinde kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kanal listesi bozulunca 10 TL değil, 20 TL alırsınız. Haksızlık falan demene gerek yok, bu iş böyledir. Bilmediğin bir işe burnunu sokuyorsan sonucuna katlanacaksın.
    Az çok internetten anlayan adam webden ve turksat promo kanalından frekans bilgilerini bulur ve işini halleder, sizin müşteri portföyünüz farklı onlarda zaten size gelecek.
    Size naçizane tavsiyem iş kolunuzu çeşitlendirmek her zaman revaçta olup sonra kaybolan iş kolları olmuştur ( Plak, kaset ve Cd sektörü ve 10 sene önce furya olup şu an bitmek üzere olan GSM dükkanları gibi) zaten kaç yılda bir frekanslar değişiyor ki size yeni iş çıksın. Çanak anten nerdeyse doyum noktasında karasal yayında çıkarsa sizin iş bitme aşamasına gelir.
    iyi sabahlar deyip konuyu noktalamak istiyorum.

hatir gonul olunca mahalle esnafida olunca 20 lira alamiyosunuz bizimde derdimiz 20 lira almak degil.

is kolunu cesitlendirdik parca konturde satmaya basladik.
    sirf buna agirlik versek belki uydu isindan daha cok kazaniriz.
    ama benim derdim sadece para degil.
    15 yili asan suredir yaptigim meslegime sahip cikmaya calisiyorum.

toplanip yuruyus yapiyoruz sesimizi duyan olmuyor
    bunca banka var milletin kanini emiyor
    su turksat 4a cikti hemen millet bize sarmaya basladi.
    5-10 lira para kazanacagiz diye milletin gozune batti.
    bizi rahatsiz eden durum budur yoksa bu konu degil.

her forumda uyduculara is cikti deniyor
    hemen altinda kan emen uyducular
    kazikci uyducular
    haksiz kazanc gibi yazilar donuyor
    bunlari hak etmiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazamsar
    Bak onu ben diyorum çok basit işleme niye bi ton para versinler ki ? Apartmanın hatta doğma büyüme aynı sokaktayım sokaktakilerin tümünün pc ve uydu işlerini ben yapıyorum karşılıksız.

En basit örnek iphone dan telefon rehberini alıp yeni telefona aktarma ücreti 30 lira el insaf komşum sordu iyi mi fiyat dedim uğraşma getir bana.

Tamam dükkanın kirası ıvırı zıvırı ekmeğinin derdindesin de para kolay kazanılmıyor ki millet de sana versin aklı yatan netten bakar çözer parası cebinde kalır.

dukkanda kanal guncellersek 5
    evde guncellersek 10 aliyoruz.
    bu para tonla parami?

bizde rehber aktarma 5 lira
    simden sime telefondan telefona fark etmiyor
    30 lira isteyeni duymadim ama istiyorsa bu para cok para.

akli yatanda uye olsun istedigini yapsin.
    bunada karsi degiliz.
    ama yedi duvele bunu yayarsaniz
    uyducular tukaka kazikci derseniz
    o zaman bizim ekmegimizle oynamis oluyosunuz.

• quote:

quote:

bu para tonla parami?

bunada karsi degiliz.

hocam cok buyuttunuz gercekten. her ay guncelle olmuyo sonucta. guncelleme olmasaydi batcakmiydiniz? kaldiki isinizi bitek guncelleme olayindan yurutemezsiniz. Kalin saglicakla İyi sabahlar..

• quote:

quote:

bu para tonla parami?

bunada karsi degiliz.

Iphone larda direk aktarmaz her ne ise neden komşuma 10 lira verdireyim yada hat çektireyim odadan odaya ki ayda yılda bir oluyor en fazla çocuk kurcalar basit bi değişikliktir.

Bilgi çağındayız artık araştırır sorgular yapabiliyor ise yapar.

Ayrıca bi ton para derken genel dedim ve seni ayrı tutuyorum üzerine alınma ne üç kağıtçılar var olayı abartıp fazla para koparan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazamsar -- 2 Ağustos 2014; 4:11:09 >

• Milletin ağzı torba değil ki büzesin. Sen işini hakkıyla yapıyorsan, helaline, haramına dikkat ediyorsan yani abdestinden şüphen yoksan namazından da şüphe etmen gereksiz.
    Diğer forumlar uydu üzerine olduğundan ve uyducular ağırlık olduğundan istediğiniz değişiklik ve düzenlemeyi yaptırabilirsiniz ama DH öyle değil. Çeşitli konularda hizmet veren genele yayılmış bir forum. Uydu üreticileri veya TÜRKSAT nasıl sizi dinlemiyorsa burasıda dinlemez.
    Tematik bir forumun kurucusu ve yöneticisi olarak bizim foruma da bu şekilde bir istekle gelseniz kabul görmeyeceğinden emin olabilirsiniz, sonuçta forumun amacı bilgi paylaşımı legal olan her bilginin paylaşılması lazım. Bu forumda neler paylaşılmadı ki bu konu paylaşılmasın.
    Sizin işinize ve mesleğinize sahip çıkmanızı takdirle karşılıyorum ama her tüyoda zarar gören meslek grupları ayaklansa forumculuk diye bir şey kalmaz. Hayır Türkiye'de konunun konuşulması yasaklansa Google translate ile yabancı dil bilmeyenler bile yurtdışı sitelerden işi öğrenip gene yapar.
    Dediğim gibi sizin müşteri portföyünüz internet kullanan kesim değil ;)

• Türkiye'de Türksat'ın ve belediyelerin yapacak çok işleri var. Öncelikle bu uyduculuk mesleğinin baştan savma kimselerin eline geçmesinin önüne geçilmesi için bu esnafların tamamı Türksat servis olarak adlandırılmalı ve özel yetki belgeleri verilmelidir. İkinci olarak belediyeler çanak anten kirliliğinin önüne geçilmeli ve merkezi sistem zorunlu tutulmalıdır. Aynı şekilde uydu servisleri kentsel alanlarda bireysel çanak kurmamalı ve digital platformlar gibi her ne koşulda olursa olsun merkezi sistem kurulumunu denetlemeli ve kurulum ücreti almalıdır. Yeni binalarda içeriden merkezi Uydu TV veya Kablo TV'nin alt yapısı zorunlu olmalıdır. Türksat uydu kullanımı için de abonelik sistemi başlatmalıdır. Bunun bireysel olması gerekmiyor. Bina olarak abonelik daha mantıklı. Her binada bir merkezi sistem olmalı ve her daire kendi sistemini yetkili kişi aracılığıyla açtırmalıdır.
  • Konu gereksiz ve saçma bir hal almış.

• Bir karaköy deki uyducular var. Adamlar her aldığı parayı hakediyor. Bir sohbet bir muhabbet, adam bir kaç işlemide bedavaya yapıyor, adamla uydu hakkındaki her konuşmanız bilgi mahiyetinde ve yapılamayan internette arayıp bulamayacağınız bir çok şifre kırma, ligtv adamların ellerinde, birde mahallemdeki uyducular var. 2 sene elektronik mezunu olmuş apaçiler uyducu kesiliyor. Karaköy esnafının her zaman başımın üstünde yerleri var.
  • quote:

Gizli kalsın denen bir konuyu açık açık ve isim vererek yazmak sizin ne kadar iyi niyetli olduğunuzu gösteriyor !

Forumlarda dostluk arkadaşlık bu kadar olur işte....

Adam 4 yıllık dostunun o na verdiği sırrı, sırf siyasi emeli uğruna herkezle paylaşmış...
  • bi hafta once canak kurulumu yaptirdim canak antenim vardi adam 25 tl kurulum 20 iscilik parasi metresi 1 tl kablo 15 tl kablo parasini toplam 60 tl verdim bu uyducular kan emici parayi bedava mi kazaniyoriz kara verdm bundan sonra ben kuracam

• uyduantenci kullanıcısına yanıt
    Attığın mesajların bir çoğunu okudum. Genel itirazın 4A kanal taşıma sırasında insanları bu sitelerde bilinçlendiriyorsunuz. Google da basit bir arama ile bu sayfa herkesin karşısına çıkabiliyor. Sadece google arama motorunda bu kısım çıkmasın. Niye insanların bilinçlenmesini istemiyorsunuz ? 3A uydusu zamanında iyi para kaldırmıştı bir çok uyducu. Halk bilinçlenmesin, kendi işini kendi yapmasın, bize muhtaç kalsın 2 yere rakam yazıp 5 dk lık bir arattırma işlemne 20 lira alın. Ve bu basit işlemede 20 lira az diye feryat figan edin. Vay insanlar bu sayfayı görüp uydu alıcı ayarlarıyla oynuyormuş, cihazlarını bozuyormuş... Bırakın bu işleri.

Lise döneminde bir bilgisayarcıda çalışmıştım. Dünyanın en dandik malzemelerini satardı. 2-3 ay sonra kesin bozulur, garanti dışı diyede tamirden para isterdi.3 ay çalıştım. Adamın biri ses kartım çalışmıyor diye geldi. Ver abi bakayım dedim. Bizim patron ses kartı takmamış Ben bakmasam suçu tüketiciye atıp para isteyecekti. Müşteriye bunun ses kartı yok dedim. 1 gün sonrada kovuldum...

Bir üst mesajımda dedim. İstanbul - Karaköyde bir dünya işinin ehli uyducu var. Uydu montaj, cihaz ve ekipman satıyorlar. İyide para kaldırıyorlar ama hakediyorlarda. İş güç yapmayan lisenin elektrik, elektronik bölümünden mezun olmuş mahallemizin apaçi gençlerinin açtığı dükkanlar dört gözler 4A uydusunun açılıp bir kanal arattırmak için 50 lira müşterilerinden çalmaya bakıyorlar. Mahalle esnafı kazansın dedim, bakkaldan goflet aldım 0,80 kuruş. A101 de 5 tanesi 2,5 lira. Esnaf kazansın diye neden benim cebimden para çıksın ?

Paylaşın arkadaşlar, bilgi paylaştıkça değerlenir. Bilgiyi kendinde saklamak kibirdir.

>DH gibi bir çok forum sitesinde 4A uydusuna geçiş anlatılıyor.
    >Uydu alıcınızın müşteri hizmetlerine telefon açın, her bilgiyi ücretsiz veriyorlar. Çokda yardımcı oluyorlar
    >Kendini kanıtlamış uyduculara gidin. Hiç tanımadığı halde çok güzel bilgi paylaşımı yapıyorlar.

Yapacağınız, 2 yere rakam girip arama yapmak 20 lira bile çok. Kimseye vermeyin kendiniz yapın.

• uyducu arkadas herkes cahil kalsin herkes bana muhtac olsun kimse hicbirseyi bilmesin parayi ben cebe indirim mantiginda yani bencil bir arkadas

• ya gidin başka yerde konu açıp tartışın konunuzu. bizim derdimiz ne sizin derdiniz ne?
    Türksat yarih vermiyor bile sözünü tutmuyor. ramazan dediler ramazanla alaklari olmadıkları çıktı. 4 büyük kanal biraz zaman istemiş. dsmart la anlasirlarsa gecmeyecekmis. dsmart ve diji ile anlasip anlasmamalari bekliyoz. sizin derdiniz ne olmuş.

• 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.