Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.975
Cevap
244
Favori
785.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya pardonda kimse burda çatıya çık çanağını ayarla demediki.çanak ayarlamak elbette sizin işiniz.ozaten ayrı konu.kanal sıralamanın neresi zor.emekmi bu.şimdi herkes biliyor.cahil devrini geçtik.sizde bişeyler üretin pazarlayın o zaman.ekmeğinizi kazanmak için yeni uydu atılmasınımı bekliyosunuz.kanal bulma işini dedemde yapıyor.sizin işiniz teknik şeyler olmalı.milletten 10 lira çalmak için gelip burda emek hırsızlığı demeyin.yeni değişik şeyler üretin işinizin ustası olun herkes saygı duysun.kumandadan 3 tuşa basıp insanı salak yerine koymayın.çatı işi kablo işi sizin zaten.o para hakkınız.örnek verip durmayın onu.saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uyduantenci kullanıcısına yanıt
    Ne olursa olsun yarım gün çok fazla. Pu işin piciyim naptın merkezi sisyem desen anlarımda çanak altı üstü

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica
    Ustam, siz işinizi düzgünce yapıyor olabilirsiniz, saygı da duyarım. Ama şu 4A dedikoduları çıktıktan sonra çevremde onlarca uyducuda aynı yazı: "4a uydu güncelleme sadece 10 tl-15 tl vs." Bu adamların çoğunun da yaptığı 11844 MHz veya 11747 MHz frekanslarını girip otomatik arama yapmak ki bu iş 5 dakika bile sürmüyor, ayrıca bu işlem için genellikle uydu alıcılarınızı dükkana getirmenizi istiyorlar, eve gelmiyorlar.

Cihaza yazılım atmaya 10 lira alıyorsanız yarın size Dreambox'umu getireyim de yardım edin bana, zira çevremde 50 liradan aşağı para isteyen çıkmadı!!!

Dediğim gibi siz tamam iyi düşünüyorsunuz ama bu işi yapan bazıları neler neler yapıyorlar... Bana bundan 3 sene evvel çanak anten kurulumu için 75 lira isteyen çıktı ki o gün kendi kendime çanak anten ayarı yapmayı öğrendim!!

bende yazi astim
    dukkanda ayar 5 lira
    evde ayar 10 lira
    bursadaysaniz bana ozelden ulasin

canak kurulumu icin 75 lira isteyen kimse helal para pesinde degildir
    bu fiyatlar her sene belirlenir
    2014 icin kurulum en az 20 lira en fazla 40 liradir
    daha fazla isteyen varsa sikayet edebilirsiniz (0212 220 07 33)

asil isi baska olupta ek olarak uyduculuk yapan cok kisi var
    bu insanlardan hersey beklenir
    lutfen uydu islerini yaptirirken dernek ve meslek odasina uye olanlari tercih edin
    bu konuda sertifikalarini kontrol edin ve tecrubesi fazla olan yerlere gidin

• 5-10 lira yazıyosun ikide bir uzun uzun bence fazla uzatma silinmiycek esnaf olduğun için tavrını anlıyorum ama uzatma istersen yoksa biz seni şikayet etmek zorunda kalıcaz konuyu kirletiyon diye...
  • tamam kardeslerim biz 3 tusa basiyoruz 3 tusa basip 5-10 lira aliyoruz
    aldigimiz parada helal degil

konu silinsin istemiyoruz sadece uye olmayanlara kapatilsin ziyaretciler goremesin sadece uye olanlar gorsun istiyoruz
    digerleri boyle yaparken dh forumda aynini yapsin istiyoruz
    tek istedigimiz bu bununda sebeplerini yazdim

konu kirlenmesin diye daha fazla yazmiyorum..
    biz oda olarak gerekli sikayeti yapicaz
    gerisi forum yonetimine kalmis
  • senin dediğin forumda sana size ozel bir uygulama yok o forum sittin senden beri yarı açık bir forumdu! her topic açık değil üye olmayana! turksat konu kısıtlama denen bir olay yok çoğu yerde saygılar..googleye yazınca zaten nasıl olcağı heryerde var halen...burdaki detaylı o zorunuza gitmiş anlaşılan çünkü beyin özürlü biri bile yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ağustos 2014; 22:38:46 >
  • Üye olmayanların görmesinin zararı ne.ayrıca size helal haram diyen olmadı.herkesin bildiği işi bırakın biz yapalım diyosunuz.nerde kaldı ustalık esnaflık.ben gidip tamir yapamam elektrik işi yapamam su işi yapamam.hepsinin ustası var.ama kanalı sıralarım.soranada gösteririm.bu bilgidir ustalık değil.bilgi paylaştıkça güzeldir.sizde ustalığınızı yaparsınız olay biter.tartışmanın alemi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: uyduantenci

tamam kardeslerim biz 3 tusa basiyoruz 3 tusa basip 5-10 lira aliyoruz
    aldigimiz parada helal degil

konu silinsin istemiyoruz sadece uye olmayanlara kapatilsin ziyaretciler goremesin sadece uye olanlar gorsun istiyoruz
    digerleri boyle yaparken dh forumda aynini yapsin istiyoruz
    tek istedigimiz bu bununda sebeplerini yazdim

konu kirlenmesin diye daha fazla yazmiyorum..
    biz oda olarak gerekli sikayeti yapicaz
    gerisi forum yonetimine kalmis

Kardeş sen neyin kafasını yaşıyon şimdi burdaki konu senin işinimi kesecek sen türksat 4 a güncellemesine kaldıysan allah yardımcın olsun. Benim güncelleme umrumda degil işimi yine yapıyorum güncellemeden bişiler kazanırsam ne ala olmassada sağlık olsun ben dükkanımda sadece uydu işi degil elektirik klima bakımı ve bilgisayar teknik serviside yapıyorum. Bence işin kötüyse burayı suçlama kendinde ara suçu

• biz derdimizi anlattik sikayetimizi yaptik
    uzatmaninda geregi yok
    gerisi bizden cikmistir

saygilar...
    hayirli aksamlar...
  • quote:

biz derdimizi anlattik sikayetimizi yaptik
    uzatmaninda geregi yok
    gerisi bizden cikmistir

saygilar...
    hayirli aksamlar...

Komik duruma düşüyon turksat tanıtımdada uydu nasıl takılır tarama nasıl yapılır videolu ögretiyor buna ne diyecen.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

kendini niye acındırıyonki demogoji yapıyon gerek yok bizene yıl 2014 bilgi ve paylaşım çağı bitti..

gercekleri yazmak acindirmami oluyor?

sizler boyle yaptikca gercek uyducular isini hakkiyla yapanlar kepenk kapatacak..
    uyducuya isi dusenler isi bilmeyenlerin haram para pesinde olanlarin eline dusecek
    halki sevdigini soyleyenler halka en buyuk zarari veriyor farkinda degiller

meslek odasi dh foruma bu konu icin basvuru yapacak
    dh forumdanda diger forumlar gibi anlayis bekliyoruz

kotu niyetli olsak hep birlikte topluca gelir konuyu sikayet ederdik
    kimse ne olup bittigini anlamazdi
    ama geldik acikca yaziyoruz
    gerisi sizlerin insafina kalmis

Hayatımda bu kadar saçma bir şey duymadım.....

Eğer sizin meslek odanız böyle bir konuyu şikayet edecekse, hatta bu konuyu ciddiye alıp harekete geçecekse siz zaten bitmişsiniz yaw.....

Elbetteki hiç bir meslek dalının körelmesini veya yok olmasını istemeyiz...Kalifiye iş kalifiye elemanlar ile yapılır....Bunda hemfikirim fakat bu iş bu şekilde olmaz....

Senin mantığına göre gidersek;

++ Terzilik ölmesin diye ben pantolunu hanıma diktirmeyeyim

++ Lostroculuk ölmesin diye ayakkabımı kendim boyamayım

++ Sıhhi tesisatçılık ölmesin diye çeşme lastiği değiştirmeyeyim

++ Elektrikçilik ölmesin diye evde ampul değiştirmiyeyim

Hani bu liste uzar gider.....

Sen mesleğinden mevcut şartlarda para kazanamıyorsan o zaman mesleğinin yanında ekstra ticari faaliyetlerde yapacaksın....

++ Dünün bakliyat satan bakkalları, bugün marketler ile yarışabilmek için daha doğrusu piyasada tutunabilmek için sebze meyve, damacana su servisi, dondurulmuş hazır gıda ürünleri Hatta mangal Vs satmaya başladılar...

++ Dün terzilik yapan adam bugün ekstardan hazır tekstil ürünleri satıp terziliğine devam ediyor.

Ama kimsede senin gibi ağlamıyor ????

Piyasanın şartları koşulları değişebilir buna engel olamazsın...Sen kendini nasıl değiştireceksin ona bak...

• uyduantenci kullanıcısına yanıt
    Ulen Karaköy'de server satıp milleti dolandıranlar forumda haktan hukuktan bahsediyor.
  • Bunlara inat frekanslar değiştiği gibi mahallede dolanıcam ha.kimin ihtiyacı varsa halledicem.komiksiniz arkadaş.bizim apartmana bile kağıt bırakmışlar kanal bilmemne.not sadece bizde yapılıyo diyo bide. :-D

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Bunlara inat frekanslar değiştiği gibi mahallede dolanıcam ha.kimin ihtiyacı varsa halledicem.komiksiniz arkadaş.bizim apartmana bile kağıt bırakmışlar kanal bilmemne.not sadece bizde yapılıyo diyo bide. :-D

bunlara inat bende en az 100 kişininkini bedavaya ayarlayacağım zamanında bir çanak takmak için dünya para istiyorlardı eve getirebilmek için bin bir naz yapıyorlardı üstünede dünya para alaıyorlardı beni bir kere kazıkladılar bende kızdım her şeyi kendim öğrendim a dan z< ye uyducuya taş çıkarırım size inat her gün 1-2 tane bedavaya çanakta takacağım
  • kanal arama videosu koymuşsunuz kanal listesi düzenleme videosu koymamışsınız
  • ataseven1972 A kullanıcısına yanıt
    bu iş de ticari olduğuna göre bu işi yapan da işine göre bir para alacak haliyle . akp nin kapatılma davasında anayasa mahkemesinin dış güçler tarafından dinlendiğini , dinletmemekle yükümlü görevlilerin belki de bu işe ortak olduğunu , bu sayede borsa üzerinden milyarlarca dolar türkiyenin dolandırıldığını düşünürseniz rahatlarsınız , uyducunun aldığı parayı da dert etmezsiniz. 40 yılda bir işimiz düştüğüne göre dert değil
  • Benim de bilgisayarcı dükkanım var. Ne zaman bu nalet site ortaya çıktı, benim işler düşüşe geçti. Eskiden 50 liraya format atar, sürücüleri bile yüklemeden müşteriyi eve yollardım. Şimdi 20 lira yaptım format ücretini ama müşteri çok azaldı. Üstüne üstlük bir de müşteriler sürücüleri yüklememişsin diye laf etmeye başladılar. Geçen çevirdim sordum bir müşteriye bunca zamandır niye uğramıyorsun dükkana diye. Dedi ben format atmayı öğrendim abi. Nereden öğrendin diye sordum, bu siteyi söyledi bana kerata. Baktım, gördüm herbir sorunun çözümünü yazmışlar burada. Tekerime çomak sokmayın ulan. Kapatın gidin ulan siteyi. Vallahi yakarım kendimi ha. Siteyi tib'e şikayet ettim, bunlar benim eppeğimle oynuyorlar diye. Yakında buralar kapanır ben size diyeyim. Adam ol dh.

• Alan razı veren razı neyin kavgası bu ya te allam. Popüler konu görünce geçiş oldu sanmıştım.

• Konu saçma bir hal almış, interneti toptan yasaklayın kimse zarar görmesin. Değişen şartlar ve teknoloji sayesinde bazı meslekler yada zanaatlar değişti yada yok oldu. Şu anda İnternetten ve Atm'den fatura ödenebiliyorken her köşe başında fatura ödeme merkezi var. Bedava işi halletmek varken kim giderde fatura ödeme merkezine para öder diyen varsa bir fatura ödeme merkezini yarım saat gözlemlesin.
    Burada 100 kişi 1000 kişi kanal güncellemesi nasıl yapılıyor biliyorken TUİK rakamlarına göre Şubat 2014 de hane sayısı 20,5 Milyon. Her hanede birden fazla Tv. var. Bunlardan Digital platform, IPtv falan çıkarsan 10 milyon potansiyel müşteri ve 20 milyon uydu alıcı varken buradaki 1000 Kişiye laf söylemek yakışıksız olmuş.
    Eğer bir tepkiniz varsa uydu alıcısı üreticilerine "Uydudan güncelleme" yazılımı koymaması için yada Türksat'a TKGS sistemini iptal edin diye dava açın. Eğer başarılı olursanız bende ampüller bakkal ve marketlerde değil sadece elektrikçide satılsın, ampülü patlayan elektrikçiden alsın ki hem mesleğimiz ölmesin, hemde 2 TL lik ampulden 10 TL servis ücreti alalım diye dava açarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangeraus -- 2 Ağustos 2014; 1:38:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Soul741

Benim de bilgisayarcı dükkanım var. Ne zaman bu nalet site ortaya çıktı, benim işler düşüşe geçti. Eskiden 50 liraya format atar, sürücüleri bile yüklemeden müşteriyi eve yollardım. Şimdi 20 lira yaptım format ücretini ama müşteri çok azaldı. Üstüne üstlük bir de müşteriler sürücüleri yüklememişsin diye laf etmeye başladılar. Geçen çevirdim sordum bir müşteriye bunca zamandır niye uğramıyorsun dükkana diye. Dedi ben format atmayı öğrendim abi. Nereden öğrendin diye sordum, bu siteyi söyledi bana kerata. Baktım, gördüm herbir sorunun çözümünü yazmışlar burada. Tekerime çomak sokmayın ulan. Kapatın gidin ulan siteyi. Vallahi yakarım kendimi ha. Siteyi tib'e şikayet ettim, bunlar benim eppeğimle oynuyorlar diye. Yakında buralar kapanır ben size diyeyim. Adam ol dh.

İyi o zaman kırıkcı cıkıkcı varken hastaneye gidip para Kazandıralım.

Artık sen kim DH yi kapatmak kim

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.