Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.975
Cevap
244
Favori
785.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu uydu işinin ertelenmesi akpnin şark kurnazlığı tam cumhurbaşkanlığı seçimleri içinin propaganda dönemi sırf bu yüzden seçim sonrasına ertelediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 dakikalik işe 15 lira isteyen uyducular basmis forumu

• uyduantenci kullanıcısına yanıt
    o forum sittin seneden beri oyle bazı konular topicleri üye olmayanlara açık değil 2014 turksat geçişine ozel değil yani!!+ayrıca sadece uydu forumlarında değil internet gaztelerinde bile nasıl olcağı çarşaf çarşaf yazıyor internete gam vuramazsınız bu konuda kalkmaz boş isteklerde bulunmayın....hayırlişler..
  • Beyler her yerde Startv HD şifresiz bilgisi var ama ben uyduda hala izleyemiyorum bu kanalı. Şifreli gösteriyor. Frekanstan arattığımda da, direk olarak Nextstar'ın sitesinden uyduya kanal listesini kurduğumda da şifreli gösteriyor. Nedendir acaba? İlk mesajı okudum, konuda geçtiyse konusu kusura bakmayın.
  • 4 a geçmedikki konuyu bile okumaya tenevzül etmiyorusnuz! geçtikten sonra free olucak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: INVESTGN DISCOVERY
    Hocam belki dediklerinizden haklisiniz gercektende zor bir işimiz var catilara cikmak bide bu tkgs sistemine sonuna kadar katiliyorum size,ama burda sadece bilmeyenler icin ufak bir yardim,sonucta herkes bu foruma girip arastirmiyor ya.

degerli meslektasim ve diger kardeslerim
    diger uydu forumlarinda bu konu arama motorlarindan kaldirildi
    uye olmayan yani isi uydu olmayan kisilerde bu ve benzeri konulari goremiyor

ama dh forumda konu herkese acik
    arama motoruna turksat 4a kanal arama veya frekans arama yazinca burasi cikiyo
    uye olmayan ziyaretcide konuyu goruyo

ben bu konudan musterilerim sayesinde haberdar oldum
    adam gelmis bak bedava destek var diyo

10 lira aliyorum eve geliyorum ayar yapiyorum
    boyle bedava destek olcukca o 10 lirayida alamaz duruma gelicez

halk halk deniyor ama yakinda halk gercekten isini hakkiyla yapan uyducu bulamicak

bilgi paylaşım çağında yaşıyoruz işlerin azalcak diye interneti kapatamayız konu kısıtlayamayız k.bakma ...o dediğin forumda sittin senden beri oyle zaten sana uyduculara ozel bir muamele yok arkadaşım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ağustos 2014; 21:46:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

5 dakikalik işe 15 lira isteyen uyducular basmis forumu

5 dakikalik is degil

15 degil 10 lira aliyorum
    ayar yapilacak kisinin evine gidip geliyorum
    2 saatimi aliyor

kanal listesini sirala diyenede bedava siraliyorum
    bazen 4-5 saatimi aldigi oluyor

cihaza yazilim atilacaksa bu iste verdiginiz 10 liraya dahil oluyor

bunca emege 10 lira aliyorum
    cok mu geliyor?

canak montaji olursa yarim gunumu aliyor
    agir isci gibi duvar kirdigim oluyor
    cati tepesinde geziyorum
    bununda ederi 30 lira

canak kurulumu yaptirana kanal arama, kanal siralama ve cihaz guncelleme bedava
    1 sene de garanti veriyorum
    buda mi cok geliyor?

kendini niye acındırıyonki demogoji yapıyon gerek yok bizene yıl 2014 bilgi ve paylaşım çağı bitti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ağustos 2014; 21:52:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

4 a geçmedikki konuyu bile okumaya tenevzül etmiyorusnuz! geçtikten sonra free olucak..

Konu 40 sayfa. İlk mesajı okudum. 4a'ya geçilmemiş dendikten sonra netleşen HD kanallarda görünce sorayım dedim. Ters cevabınıza rağmen teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ascheriit

quote:

4 a geçmedikki konuyu bile okumaya tenevzül etmiyorusnuz! geçtikten sonra free olucak..

Konu 40 sayfa. İlk mesajı okudum. 4a'ya geçilmemiş dendikten sonra netleşen HD kanallarda görünce sorayım dedim. Ters cevabınıza rağmen teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

4a ya geçince olcak deniyor zaten yazıda ters yazmak istemedim halen kanal listesini boşuna bozan oluyor bu olay kanallarda sinyal yok yazısını gördüğünüz zaman geçerli olcak geçiş taride belli değil trurksat erteledi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ağustos 2014; 21:57:04 >

• quote:

kendini niye acındırıyonki demogoji yapıyon gerek yok bizene yıl 2014 bilgi ve paylaşım çağı bitti..

gercekleri yazmak acindirmami oluyor?

sizler boyle yaptikca gercek uyducular isini hakkiyla yapanlar kepenk kapatacak..
    uyducuya isi dusenler isi bilmeyenlerin haram para pesinde olanlarin eline dusecek
    halki sevdigini soyleyenler halka en buyuk zarari veriyor farkinda degiller

meslek odasi dh foruma bu konu icin basvuru yapacak
    dh forumdanda diger forumlar gibi anlayis bekliyoruz

kotu niyetli olsak hep birlikte topluca gelir konuyu sikayet ederdik
    kimse ne olup bittigini anlamazdi
    ama geldik acikca yaziyoruz
    gerisi sizlerin insafina kalmis
    İnan burada kimse 10 liranın hesabını yapmıyor, bazı şeyler senin 10 lirandan çok daha kıymetlidir. Terbiyesizliğin ve pişkinliğin sınırını zorlamayın lütfen. ÖNCELİKLE HADDİNİZİ BİLİN! Sizin gücünüz yetmez bu konuyu kilitlemeye. Size tavsiyem kendinizi biraz geliştirin bu gerici zihniyetle bir yere varamazsınız. TKGS sistemine sitem ediyor adam ya, ulan bi kere de sevin bak ne güzel bir kolaylık, platform değerinde bir sistem her eve girecek, yayıncılık kalitemiz artacak. Hem de sizin gibilere rağmen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikolaosates -- 1 Ağustos 2014; 22:02:12 >
    ay ay sevsinler 2011 de uyducu dükkanı açan kankim ev ve araba aldı 3 senede kepenk kapıcaklarmış bak sen kalkmaz boşu boşuna yormayın kendinizi....uydu atmasaydık uzaya ne olcaktı haliniz vay bee..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ağustos 2014; 22:01:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyduantenci

quote:

5 dakikalik is degil

2 saatimi aliyor

cok mu geliyor?

cati tepesinde geziyorum
    bununda ederi 30 lira

buda mi cok geliyor?

Nasıl ya bir çanak takma yarım günmü. Ben tek başıma çalışıyorum çift çanağı en fazla 2 saate takarım oda zemin sıkıtılı olsun müşterinin tv si balkonun girişinde degil uzakta olsun ve kabloyu kroşe ile çaktırsın. Sıkıntısız işi 1 saate yapar çıkarım .1 günde 5işe gittigim oluyor.
    Bu arada uydu güncellemme 5 dakkalık iş degil daha fazla zaman alır hele bazı kendinden uydulular var belki 1 ben eve gidersem 10/15 arası alırım dükkanıma gelirse 5 yada 10 alırım kime ne tutturursam. kendinden uydulular bazen çok zaman alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 1 Ağustos 2014; 22:12:22 >

• quote:

ay ay sevsinler 2011 de uyducu dükkanı açan kankim ev ve araba aldı 3 senede kepenk kapıcaklarmış bak sen kalkmaz boşu boşuna yormayın kendinizi....uydu atmasaydık uzaya ne olcaktı haliniz vay bee..

kerimcem lutfen yalan yanlis bilgi vermeyin
    3 senede kimmis bu araba ve ev alan meslektasimiz?
    hangi sehirdedir?

bana adini ve telefonunu verin goruseyim
    3 senede ev ve arabayi nasil almis bana bir anlatsin

sirf hakli cikmak icin yanlis bilgi vermeyin
    acin meslek odasina sorun
    son 1 yilda 100 den fazla uydu dukkani kapandi

istanbulun en iyi semtindeki meslektaslarimiz bile ayda 50 kurulum yapamiyor
    istanbulda dukkan kiralari ates pahasi
    cogu kendini zar zor donduruyor
    bu sebeple gidip platformlardan bayilik aliyorlar veya dukkani kapatiyorlar

3 senede sadece bu isten ev ve araba alan kisi gelsin foruma bunu ispat etsin
    ben butun forumdan ozur dilemeye hazirim

• Usta sen para kazanacaksın diye konumu kapatılır. arkadaslar burda bilgi birikimini paylaşıyor diye meslek odasi donanimhaber e mi başvuracak. Bu forumda sadece uydu değil. Daha birçok. Kategoride ne paylaşımlar. Ne bilgiler var bence sende yeri geldiğinde bu forumdan faydalanmışsındır.. Faydalanmaya çalışanlarda sizden yada meslek odasından izin alacak değil ya.. Diğer arkadaşların dediği gibi internet özgür bir platform. Arada bir kisitlansada... Devam...

• quote:

quote:

5 dakikalik is degil

2 saatimi aliyor

cok mu geliyor?

cati tepesinde geziyorum
    bununda ederi 30 lira

buda mi cok geliyor?

Ustam, siz işinizi düzgünce yapıyor olabilirsiniz, saygı da duyarım. Ama şu 4A dedikoduları çıktıktan sonra çevremde onlarca uyducuda aynı yazı: "4a uydu güncelleme sadece 10 tl-15 tl vs." Bu adamların çoğunun da yaptığı 11844 MHz veya 11747 MHz frekanslarını girip otomatik arama yapmak ki bu iş 5 dakika bile sürmüyor, ayrıca bu işlem için genellikle uydu alıcılarınızı dükkana getirmenizi istiyorlar, eve gelmiyorlar.

Cihaza yazılım atmaya 10 lira alıyorsanız yarın size Dreambox'umu getireyim de yardım edin bana, zira çevremde 50 liradan aşağı para isteyen çıkmadı!!!

Dediğim gibi siz tamam iyi düşünüyorsunuz ama bu işi yapan bazıları neler neler yapıyorlar... Bana bundan 3 sene evvel çanak anten kurulumu için 75 lira isteyen çıktı ki o gün kendi kendime çanak anten ayarı yapmayı öğrendim!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 1 Ağustos 2014; 22:11:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33
    Nasıl ya bir çanak takma yarım günmü. Ben tek başıma çalışıyorum çift çanağı en fazla 2 saate takarım oda zemin sıkıtılı olsun müşterinin tv si balkonun girişinde degil uzakta olsun ve kabloyu kroşe ile çaktırsın. Sıkıntısız işi 1 saate yapar çıkarım .1 günde 5işe gittigim oluyor.

balkona degil catiya takiyoruz
    kabloyu binanin disindan degil varsa asonsor boslugundan yoksa baca yanindan daireye indiriyoruz
    daire icinde kabloyu en gorunmeyecek sekilde gerekli yerleri delerek geciriyoruz
    delemezsek kablo kanali kullanmayi tercih ediyoruz
    acikta kablo gorunmemesine ozen gosteriyoruz
    canak anten icinde en az ruzgar alan yeri tercih etmeye calisiyoruz

isimizi hakkiyla yapiyoruz ve oyle 1 saatte biten isimiz olmuyor
    kurulum bitince kanallari aratiyoruz musteri isterse siraliyoruz
    gerektiginde kullanim icinde yardimci oluyoruz

isinizi hakkiyla yaparsaniz uzun surdugunu sizde goreceksiniz
    cok sukurki bugune kadar sikayetci olan kimseyi duymadik

• quote:

quote:

kerimcem lutfen yalan yanlis bilgi vermeyin
    3 senede kimmis bu araba ve ev alan meslektasimiz?
    hangi sehirdedir?

bana adini ve telefonunu verin goruseyim
    3 senede ev ve arabayi nasil almis bana bir anlatsin

sirf hakli cikmak icin yanlis bilgi vermeyin
    acin meslek odasina sorun
    son 1 yilda 100 den fazla uydu dukkani kapandi

istanbulun en iyi semtindeki meslektaslarimiz bile ayda 50 kurulum yapamiyor
    istanbulda dukkan kiralari ates pahasi
    cogu kendini zar zor donduruyor
    bu sebeple gidip platformlardan bayilik aliyorlar veya dukkani kapatiyorlar

3 senede sadece bu isten ev ve araba alan kisi gelsin foruma bunu ispat etsin
    ben butun forumdan ozur dilemeye hazirim

Uyduculuktan ev araba almak eskidendi

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.