Şimdi Ara

Turkovac'ın Faz-3 sonuçları açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
2
Favori
6.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 71
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 46 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • yarikan (6 mesaj) BJK (3 mesaj) veteriner69 (3 mesaj) sterig (3 mesaj) 2019daDHyekatilmak (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (34 mesaj) Mobil (11 mesaj) Mini (10 mesaj) (12 mesaj) (6 mesaj) (21 mesaj)
  • @
33 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Turkovac'ın Faz-3 sonuçları açıklandı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7204 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türk bilim insanları tarafından geliştirilen inaktif koronavirüs aşısı Turkovac’ın Faz-3 sonuçları nihayet açıklandı. Aşının belirgin bir yan etkisi olmadığı belirlendi. Turkovac, acil kullanım onayı almış ve yaygın kullanımına başlanmıştı.

Covid-19 oranı yüzde 4,55

Turkovac’ın Faz-3 aşamasında 1008 kişi üzerinde etkinlik analizi yapıldı. Bu kişilerin yarısına iki doz Turkovac, diğer yarısına ise iki doz Çinli Sinovac aşısı uygulandı. Etkinlik analizi yapılan 1008 kişiden 69 kişi Covid-19’a yakalandı. Bunların 23 tanesi Turkovac kolundaydı. Turkovac’ta Covid-19 oranı yüzde 4,55 olarak saptandı.

Ayrıca Bkz.Pfizer CEO'su, Omicron aşısı için bir kez daha tarih verdi

"En az Sinovac kadar etkili"

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Tanrıöver, aşının etkiinliği ve yan etkileri hakkında şunları söyledi:

"Hastaneye yatan yalnızca 3 hasta oldu. Bunlar da aşının koruyuculuk süresinden önce yakalananlardı. Güvenlik verilerimizi beklenen ve beklenmeyenler olanlar olarak ayrı ayrı takip ediyoruz. TURKOVAC kolunda beklenen yan etkilerin Coronavac'a göre biraz daha fazla olduğunu gördük. Yan etkileri evrelendiriyoruz. Kişide hasara, fonksiyon kaybına uğratmış mı, bunlara bakıyoruz. Evre-3 etkisi bir kişide oldu. O da bulantı, kusma vakası. Coronavac kolunda oldu. Aşı yerinde ağrı olduğunu söyleyebiliyoruz. İki aşıda da ciddi başka bir şey olmadı. TURKOVAC en az, Coronavac (Sinovac) kadar etkin ve güvenilir bir aşıdır. Çalışmalarımız, araştırmalarımız sürüyor."

Turkovac'ın etkinlik oranı ne kadar?

Turkovac'ın etkinlik oranı hakkındaki soruya Prof. Tanrıöver, "Coronavac'ın etkinliği bu kadar, Turkovac'ınki şu kadar diyebileceğimiz durum yok. Dünyada artık kıyas ürünlerle yapılan çalışmalar var. Turkovac'ın en az Coronavac kadar güvenli ve etkin bir aşı olduğunu söyleyebiliriz." yanıtını verdi.

Turkovac randevuları başladı

Turkovac aşısı yaptırmak isterseniz mhrs.gov.tr veya Alo 182 hattından aşı randevusu alabilirsiniz. Turkovac şu an için şehir hastanelerinde uygulanıyor. İlerleyen dönemde 81 ilde çok sayıda hastanede uygulanabilir olacak.

Kaynak:https://tr.sputniknews.com/20220112/turkovac-faz-3-sonuclari-aciklaniyor-1052650932.html

• En az sinovac kadar etkili ise demek ki etkisiz, ne gerek var peki bu aşıyı yaptırmaya daha etkili aşılar varken. Varyantlara hiçbir etkisi yok büyük ihtimalle, o zaman bu neyin reklamı neyin şovu yok bakanlar yaptırıyor yok mehape lideri yaptırıyor. Biz neden böyle ciddiyetsiz bir ülke olduk acaba
    Aşıların hiç biri hiç bir varyantta çalışmıyor. Aşı çıktı çıkalı hastalık görülmeye, artmaya, zarar vermeye başladı. Aşı olmadığı dönem grip can alamazken aşı varken rekorlar kırdı.

" TURKOVAC en az, Coronavac (Sinovac) kadar etkin ve güvenilir "

Bilimsel bir açıklama böyle olmaz ki. Simdi Ferrari araba yaptı. Çıkıp " Biz en az lambo kadar hızlıyız " mı diyecek ? 0/100 : 2.3sn diyecek ki bu bilimsel açıklama olsun.

Valla etkilimidir değildir bilmemde Bu hükümetinde Çin Ve Ruslar gibi güvenilir olmadığının kanatine varıyorum.
    Yerli ise karalayalım tayfası mekanı doldurmuş gene.
    Aşı üretildi, beklenen ve vaat edilenden daha geç geldi ama böyle olsa bile ülkemiz adına çin güzel bir gelişme.
    Ekibi ve emek verenleri tebrik ediyorum.
  • Binbaşı
    1939 Mesaj
    E iyi de Sinovac Omicron da çalışmıyor. Ben ne anladım bu işten?
    Biontech le karşılaştırmak lazım.
  • Çavuş
    96 Mesaj
    En az sinovac kadar etkili ise demek ki etkisiz, ne gerek var peki bu aşıyı yaptırmaya daha etkili aşılar varken. Varyantlara hiçbir etkisi yok büyük ihtimalle, o zaman bu neyin reklamı neyin şovu yok bakanlar yaptırıyor yok mehape lideri yaptırıyor. Biz neden böyle ciddiyetsiz bir ülke olduk acaba
  • Yüzbaşı
    576 Mesaj
    En az sinovac kadar etkisizmis 😅
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Etkisiz olduğu icin asıl doz olarak değil hatırlatma dozu olarak kullanılıyor diye düşünüyorum.

Aşıların karışımında aynı asilarin kullanımından daha çok antikor alındığına dair çalışmalar mevcut.
    |
    |
  • Teğmen
    198 Mesaj

biontech te omicronda çalışmıyor ki uğur şahin omicron için aşı martta çıkacak dedi. fırına atmış uğur şahin
    |
    |
    veteriner69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    175 Mesaj

Biontek de omicrona karşı korumuyor. Pfizer ceosu Martta omicron icin yeni aşı cikartacaklarini duyurdu 1 2 gun once. Bu arada aşı karşıtıyim
    |
    |
    veteriner69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4106 Mesaj
    |
    |
  • Yüzbaşı
    972 Mesaj
    En az Sinovac kadar etkili peki Sinovac nekadar etkili?
  • Teğmen
    240 Mesaj
    Aşıların hiç biri hiç bir varyantta çalışmıyor. Aşı çıktı çıkalı hastalık görülmeye, artmaya, zarar vermeye başladı. Aşı olmadığı dönem grip can alamazken aşı varken rekorlar kırdı.
  • Er
    6 Mesaj

aradığım yorum👍🏼
    |
    |
    cem52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj
    Sinovac kadar etkili ama oran nedir?
    Aşı olanların kaçının ilk aşısı Turkovac kaçı sinovac yada biontechten sonra aşı oldu?

Bunların cevapları da verilse aşıya güven
    artar…
    |
    |
  • Yarbay
    2772 Mesaj
    Aşılama oranını arttırmak için alınan coronavac lisansı ile yapılan aşı olduğunu düşünüyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1008 Mesaj
    Bize aşı değil panzehir lazım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj

3.doz biontech omicron için de koruma sağlıyor
    |
    |
    yarikan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    10 Mesaj
    Şaka mısınız? Bu çalışma yıllar sürmeli. Tüm bu aşılar için de tabi ki... Bunlar aşı değil adaydır. Hepsi...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    995 Mesaj
    Devlet, sağlık personelini korumak için sinovac yaptı. Bir süre sonra antikor sayılarının ciddi düştüğü görülünce aşının etkisiz olduğu görüldü. Gitti devlet 2 aşısı olana bir 2 doz daha biontec yaptı. İlk aşılar çöp oldu. Demek ki "en az" onun kadar etkisiz aşının ne olduğunu alenen itiraf etmişler. Aşı karşıtı değilim. 3 doz aşı da oldum ama bu aşıdan yaptırmayacağım.
  • Onbaşı
    24 Mesaj

Bu konuda bi araştırma var mı ben göremedim
    |
    |
    sterig kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    472 Mesaj
    sinovak tuzlu su degilmidi
  • Yarbay
    7238 Mesaj

Boşu boşuna şu aşıya masraf yaptılar. Bari MRNA aşısı yapmaya çalışsalardı.  

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant vp
valorant points
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,489
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.