Şimdi Ara

Türknete Geçecek Olanın Ya Aklı Yokdur Yada Parası !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar şakayla karışık durum tam olarak başlıkdaki gibi.Şimdi kimse kendi üstüne alınmasın geçip memnun olanların aynen devam etmesini temenni ederim fakat birde benim gibi sürünenler var.Ha bu arada evet başlıkda yazmadığım kısımdan akılsız olan tarafdayım ben.Yıllardır kendi adıma 3 tane telefon ve internet aboneliğim var telekom tarafında ve bu güne kadar bağlantıdan nakile normal kullanıma kadar bir sıkıntı yaşamışlığım yok(sıkıntıdan kastım 4-5 gün internetsiz kalmak).Özellikle en çok aktif olarak evimde kullandığım hatta en son ne zamandı hatırlamıyorum ama bir arıza olsa dahi ertesi gün çözümlenmiştir.Diyeceksiniz ki o halde ne işin vardı turknete geçtin.Onuda şöyle cevaplıyım arkadaş kurbanı oldum.Yok efendim bedava sende 1 ay kullan bende yok fazla para verme yok akn yok.Hizmet aynı hemen geçiş yapacaksın ayağına,kaydırdı ayağımı üçkaatçı.Bende bu sıralar onun başına ekşimiş durumdayım.

Şimdi gel gelelim ben ne problem yaşadım.Mevcutta evimde olan türktelekom telefonumu türknete geçirip üstüne internet bağlatmak istedim ve 20 TL kargo parası ödeyerek belgeleri kendilerine ilettim ve 14 ekimde belgeleriniz bize ulaştı kontrol edilip eksik yoksa bağlantınızı en kısa sürede yapacağız şeklinde mesajı telefona aldım.Bu mesajdan sonra günler gelip geçti ve 18 Ekim günü bir mesaj daha aldım.Mesajın içeriği "belgeleriniz bize ulaştı ancak hizmeti başlatmamız biraz gecikiyor üzgünüz yakından takip ediyoruz sizin bir işlem yapmanıza gerek yok sizi başvurunuzla ilgili düzeni bilgilendireceğiz." Bu gün 23 Ekim ve bu süre zarfında ne arayan oldu ne soran,ne çağrı merkezi üzerinden yaptığım 10-15 görüşmeye geri dönen,ne site üzerinden açtığım forma cevap veren,ne mail üzerinden aktivasyon problemi ile atılması gereken maile dönen,ne de donanımhaber'deki türknet isimli şahısa attığım özel mesaja dönüş yapan.

Neyseki 18 Ekimde gelen mesajda "sizi düzenli olarak bilgilendireceğiz" yazıyor ve çok şükür ki müşteri hizmetlerini aradığımda "BİR SORUN olmuş,EN KISA SÜREDE aktivasyonunuz sağlanacaktır" diyorlar.Evet gerçekten çok şükür diyorum çünkü bazı konularda arayıp hiç ulaşamayanlarda oluyormuş benim öyle bir derdim yok aradığımda birgün muhakkak bağlanacaktır manasına gelen biR cevap alabiliyorum.

İşin birde komedi tarafı var."Türktelekom bilerek sıkıntı çıkartıyor".Varsa öyle bir durum Allah onları bildiği gibi etsin ama banene ben mi takibini yapıcam ama inanın onuda yaptım benim durumumda öyle birşey yok neden derseniz zamanında hem ttnet çağrı merkezinde hemde telekon saha ekibinde çalıştım ve telekomla ilgili bir işlem yaptırıp bilgi alabileceğim onlarca tanıdığım var ve bugünde bölge şefinin yanından geliyorum.Eski kullandığım sisteme beraber giriş yaptık hattımda sinyal var,telefon hattı turknete geçmiş,hattıma 24 mbps hız tanımlanmış herşey hazır durumda.Bir kullanıcı adı şifre tanımlanıp aktivasyon ettiğinde turknet tarafı benden iyi internete giren olmaz o derece normal telekom tarafı.Buyurun bu da aktif olmayan hat değerlerim:
    Türknete Geçecek Olanın Ya Aklı Yokdur Yada Parası !!!

Şimdi tüm bunlardan sonra ve yazdıklarımıda bir kenara bırakırsak.Bunlar sizin başınıza hiç gelmeyebilir,daha kötüsüde olabilir.Ben 75 TL ödeyerek 16 mbps 200 gb akn li olarak kullanıyordum ve benim için yeterliydi.Dediğim gibi arkadaşımın ısrarına geçtim ve başıma bunlar geldi.Siz siz olun geçiş yapacağınız zaman öncelikleriniz neler onu bilin.10-20-30 TL daha az vermek sizin için gerçekten önemli mi,bir pronlem yaşamanız durumunda en kısa sürede çözüleceğini söyleyen ve yeri yurdu olmayan bir çözüm merkezi sizin için problem değil mi,nasılsa ilk ay bedava geçiş yapmayı denerim bu süre zarfında olmasa dahi en kötü 10-20 gün internetsiz kalırım problem değil diyorsanız ve en önemlisi herhangi bir sıkıntı çıkacak durumda sabırlı birimisinizdir?Bunları şööööyle bi etraflıca düşünüp öyle başvurun derim.

Ha bu arada ben ne mi yaptım.Bugün 23 Ekim türkneti son kez aradım hattım aktif olmadan iptal ettirirsem faks yollamama gerek kalmadan iptal edileceği bilgisini aldım.Bu bilgi türknet ile ilgilenmeye başladığım 15 gün içinde aldığım en önemli bilgiydi hemen kabul ettim.Zararın neresinden dönersem iyidir.Güya maksimum 3 gün içinde aranıp sesli onayda alıp iptal edecekler yapacak bişe yok o konuda.Ayrıyetten diğer evimdeki telefon ve interneti nakil başvurusunda bulundum turknet alıcaz diye boşa almış olduğum bi vdsl modem var nakilden sonrada 16 mbps lik paketimi 24 mbps hiper net yapıcam.

Benim yaşadıklarımda bunlardır.İlgilenenler okur dikkate alır almaz önemli değil,burası bir forum olduğu için deneyimlerimi paylaştım.Ben türknetliyim 100 mbps alıyorum senin derdin ne diyen arkadaşlar türknet hızınızı artırsın ne diyim bize piyango vurmadı.

24 Ekim güncellemesi:
    Allah cezalarını versin dün 23 Ekimde görüştüğüm 2 müşteri temsilcisi ve bu sabah görüştüğüm üçüncü müşteri temsilcisi hat aktif olmadığı için faks yollamama gerek kalmadan iptal edecekleri bilgisini vermişlerdi ama şimdi aranıyorum ve tekrar benden faks yollamamı istiyorlar.Neymiş diğer üç arkadaş yanlış bilgi vermiş.Yahu resmen şaka gibi ya allahın cezaları yeminle yerleri bilsem ve yakın olsam gidip basacak durumdayım.Lanet olsun hepinize ya.Lanet olası faksı yolluycam bakalım daha ne belalar açacaklar başımıza.Konuyla ilgili BTK ya da şikayet kaydı açıcam inşallah bi yaptırım uygularlar haklarında.

25 Ekim güncellemesi:
    Bugün gittim iptal dilekçesinin faksını da gönderdim.Akşam'da aradım sordum henüz sisteme yüklenmemiş.Maksimum iki iş gününde yüklenip iptal oluyormuş.Umarım bi aksilik olmazda cuma gününe kadar bu beladan kurtulurum.

26 Ekim güncellemesi:
    Bugün sonunda türknetten beklediğim mesaj geldi.Bağlantı yaptırmak istediğim günden beri türknet ilk kez birşey yaptı oda aktivasyonunu yapamadığı interneti iptal etti.Çok şükür kurtuldum bu illetten darısı sıkıntı çekenlerin başına.Ve 24 Ekimde türktelekom'a başka bi evimdeki interneti nakil için başvuruda bulunmuştum o da bugün bağlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza53 -- 26 Ekim 2017; 15:47:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.