Şimdi Ara

Turknet Zihniyeti ve 45 gunluk Iptal Hikayem...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
3
Favori
32.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
227 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28 kasımda Superonline ile sözleşmem bittiği ve kota vs uğraşmamak için yeni internet sağlayıcı arayışına girdim. 10 gün civarında tüm firmalar ile görüşüp, üst kat komşumuzun tavsiyesiyle de TurkNet almaya karar verdim. 26 kasımda başvuruda bulundum. 28 kasımda internetten evrakları döküp gönderdim. 30 kasımda belgelerin ulaştığını söylediler. 4 aralıkta ne zaman bağlayacaksınız diye destek kaydı açtım, belgelerinizi bekliyoruz dediler. Belgeler geldi demiştiniz su kişi teslim almış dedim, biz size geri dönelim dediler. 1 gün sonra yine destek kaydı açtım, 4 gün sonra belgelerinizi yeniden gönderirmişsiniz diye cevap geldi. Tam belgeleri hazırladım kargoya yürürken telefonla arayıp belgeleri bulduk dediler. 17 kadar sürekli oyaladılar, burnumdan getirdiler. 17 aralıkta teknik servis diye biri geldi. Modeminiz var mı dedi, yok dedim, modem almanız lazım dedi tam gidiyordu ya Allah aşkına ben modem alırım sen bağlantıyı yap dedim, telefon kablosunun ucuna bir alet takip binaya internet nereye geliyor dedi. Aşağıda oda var dedim gitti geldi, henüz TTNET bağlantıyı yapmamış dedi gitti. 26 aralığa kadar bir daha TurkNet ‘ten haber alamadık. 26 aralıkta internetiniz hazır kullanabilirsiniz diye aradılar sevindik. Ama tabi internet filan açık değil. Güvenliğe sordum 17'sinde gelen arkadaş gelip odaya indi ayar yaptı gitti dediler. 5 gün sonra 1 Ocak’ta geri zekâlı arkadaşın bizim numaramızı nasıl yaptıysa değiştirdiğini fark ettik. 5 gün boyunca bizi arayanlar bize ulaşamadığı gibi bizim hattı da kime verdi belli değil. TT Net’i arayıp destek istedik. TurkNet'e'de şikâyette bulunduk. TTNET geldi düzeltti, rica ettik hat geliyor mu diye kontrol ettiler her şey tamam ve hazır sadece sinyali eve vermeleri lazım dediler. Sonrası fiyasko... TurkNet müşteri numaramızı değiştirdi ve önceki şikayetlerimiz tamamen sistemden silindi, ardından 3 Ocak’ta TurkNet mail gönderdi 1 ay doldu ödemelerinizi kredi kartınızdan tahsil etmeye başlıyoruz diye. Ağır bir cevap yazdım. Bugün son geldiğinde telefon numaramızı değiştiren beceriksiz teknik yine geldi. Binanın altındaki bağlantı odasına gidip geri geldikten sonra
    –“Sinyal alamıyorum TTNET bağlantı yapmamış daha” dedi.
    –“15 gün evvel telefonumu bozduğun için TT Net’ten geldiler adama sordum bağlantı aşağıda hazır mı diye gitti kontrol etti, sadece eve sinyal ataması yapılması lazım 1 dakikalık Turnet’teki adamlar cahil biraz zorlanıyor” dediğini söyledim. Bu sefer
    -“Aşağıdan size hat yok” dedi. Ben de,
    -“ Bizim binada 122 daire var bunların 37'si TurkNet kullanıyor gel sana üst kat komsumu tanıştırayım, bizim binada bütün hatlar çekili” dedim. Bu sefer
    -“ Hatta ariza var o yüzden olmuyor” dedi.
    -“ Peki telefon nasıl çalışıyor” dedim.
    -“ Ben bilmiyorum TT netin gelip düzeltmesi lazım” dedi.
    -“ Müdürün kim bana müdürünün kim olduğunu söylermişsin” dedim.
    -“ Ben tek çalışıyorum müdürüm filan yok” dedi.
    -“ Sen kimseye bağlı değimlisin tek tabanca mısın arar sorarım bak” dedim.
    -“ Gökhan diye biri var müdür dediğim ama yeni geldi numarasını veya soyadını bilmiyorum” dedi. Kâğıdı uzattı
    -“ imzalamanız lazım” dedi.
    Bende TEKNIK GELDI BISEY YAPMADAN GERI GITTI yazınca, o da altına hat bozuk vs. gibi saçma şeyler yazdı...

Bugun (13 Ocak 2019) ise halen ne internet baglanmis ne de teknik ekipten bir ses cikmamis olmasina ragmen gercekten iki adet Turknet faturasi email ile tarafima gonderildi.

Sonuç olarak 28 Kasimdan beri evde internetsiz bekliyoruz. Benim islerim oglanin okul ve ödevleri aksadı. Ustune Asus DSL-AC68U diye bir modeme sirf sizin için 1000TL para odedim. Ustune birde baglamayi beceremediğiniz internet için odeme alacagiz diyorsunuz… Bu interneti bağlayacak kapasitede birini göndermeniz mümkün değilse ben TURKNET'e dava acmayi planliyorum... bunu medyaya da taşıyıp Youtube.com'da Sinan kurmuş isimli müdürlerine az da olsa inanmaya çalışan en azından birkaç kisinin aklini celebilirim diye düşünüyorum. Ne dersiniz?Turknet Zihniyeti ve 45 gunluk Iptal Hikayem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paladinnn -- 14 Ocak 2019; 17:52:59 >

• Sevgili DH|equ,
    hem beceriksizlik hemde ustune bir de pervasizlik.
    kendine teknik diyen adam 26 Aralikta gizlice benim baglanti odama girip orada ne bulduysa karistiriyor. benim telefon hattimi degistiriyor, yilbasi sabahi bir akrabamiz aradi, neden telefonu acmadiniz ben torunumun (benim oglan) yilbasini kutlayamayacakmiyim dedi... arastirdik problemi bir de ne gorelim. telefon numaramizi degistirmis adam... biz bu 5 gun bize ait olmayan bir numara ile aramalarimizi yapmisiz... bizim numaramiz da artik kime gectiyse??? o da belli degil... inanilmaz tehlikeli bir durum bugunku Turkiye sartlari icin sizce de oyle degil mi? ama sonucta ne oldu? ne ozur ne pardon... al sana fatura dediler!
  • Hayretle okudum.Rezillik resmen pes doğrusu.
  • Turknet başvurusu yaptığım şu 10 günlük süreç içerisinde anladım ki insan kendine acı, sıkıntı, stres yaşatmak istiyorsa turknete geçiş başvurusunda bulunsun... Çok geçmiş olsun. Hakkınızı arayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sevgili Cella,
    umarim senin surecin benim gibi aci dolu ve eziyetler icinde gecmez. Son 2 aydir surekli Turknet ve kullanici sikayetlerini arastiriyorum. tahmini 30-35 gunde baglandigini anlamis bulunmaktayim. Ama beni esas delirten seyler;
    1- aradiginda kimseye ulasamamak
    2- surekli sinir bozucu sesli yanit sistemi ile ugrasmak
    3- bilgisiz ve sinir bozucu saha ekipleri
    4- problem aslinda bizde degil sizde veya turk telekomda diyen mudurleri
    vs vs seklinde siralanabilir.
    ama insani gercekten delirten sey kabiliyetsizlikleri yuzunden baglayamadiklari internete ucret talep ediyor olmalari. ya musteri belli ki magdur, bir halti becerememissiniz, al alttan ozur dile en kisa surede baglayacaz de... piskin piskin 2 tane birden fatura gondermek nedir?
    yazik gunah! sinirlerimiz harap oldu ailecek...
  • Gerçekten firmanın beceriksizliği.Ben solde aboneyken vodafone'a geçiş yapmak istedim bilgilerimi forumdaki vodafone çalışanı arkadaşa verdim ve 3.gün öglen sol interteimi kesti modemi söktüm akşam vodafone geldi modemini bağladı gitti.
  • Ben 10 yıllık ttneti bırakıp Turknet e geçtim. 3 4 gün içinde internetim bağlandı. Şu an canavar gibi çekiyor. Ayrıca her yöne 1000 dk konusma hakki da verdi. Daha ne yapsın adamlar

• Öncelikle geçmiş olsun.Acaba geçsem mi diye derken vazgeçsin artık superonline ile uğraştım birde bunlarla hiç gelemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Sevgili DH|equ,
    kendine teknik diyen adam 26 Aralikta gizlice benim baglanti odama girip orada ne bulduysa karistiriyor. benim telefon hattimi degistiriyor, yilbasi sabahi bir akrabamiz aradi, neden telefonu acmadiniz ben torunumun (benim oglan) yilbasini kutlayamayacakmiyim dedi... arastirdik problemi bir de ne gorelim. telefon numaramizi degistirmis adam... biz bu 5 gun bize ait olmayan bir numara ile aramalarimizi yapmisiz... bizim numaramiz da artik kime gectiyse??? o da belli degil... inanilmaz tehlikeli bir durum bugunku Turkiye sartlari icin sizce de oyle degil mi? ama sonucta ne oldu? ne ozur ne pardon... al sana fatura dediler!
  • rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    sevgili rbcntechnic evet yukarida yazdigim gibi %15-20 lik bir kullanici yuzdesi hic problem yasamadan baglatabiliyor. ama bu Turknete ozel birsey degil, istatistiklere bakinca genelde herhangi bir firma ile problem yasamayanlarin genel TR istatistigi bu... ne mutlu size ki siz sansli olanlardanmissiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: paladinnn

Sevgili DH|equ,
    Hocam eğer gelen teknik ekipteki eleman sizin panado telefonunuza müdahale etmiş,zarar vermiş veya değiştirmiş ise bu kişisel mala zarar vermeye girer.Burada komşusunun internetini söküp kabloları çıkardığını tespit edip mala zarar vermekten dava açan üyemiz vardı, sizde Türknetle görüşmenizde onlara bu yönde yüklenebilirsiniz.

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Turknet sosyal medya biriminden misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Ben 10 yıllık ttneti bırakıp Turknet e geçtim. 3 4 gün içinde internetim bağlandı. Şu an canavar gibi çekiyor. Ayrıca her yöne 1000 dk konusma hakki da verdi. Daha ne yapsın adamlar
    Eğer konu sahibinin yazdıklarını okuduysan, azıcık empati yeteneğin varsa kendini onun yerine koy ve ne hissedersin onu soyle? Siz sorun yasamadiniz diye her şey güllük gulistanlik değil.

Hakkınızı kesinlikle arayın. Müşteri temsilcisi olmayan sağlayıcı mı olur ya yıl olmuş 2019. Kayıt olusturuyorsunuz en erken 1 gün sonra dönüyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cella -- 13 Ocak 2019; 22:19:41 >
  • Durum ile ilgili TurkTelekom u nasıl arayıp yardım istediniz acaba benzer bir durum bendede mevcut TurkNet firması bilgisiz her hangir bir bilgi veremiyor 15 gündür bekliyorum TurkTelekom ekiplerini gönderdiler hırsızlık olduğu için bütün sokağı tamir etmişler bizimkisini unutmuşlar TurkNet işlem yapıyoruz felen diyor ama tamamen oyalıyor TurkTelekomdan nasıl yardım istediniz nasıl ulaştınız anlatır mısınız ?

• Fatura çıkarmaları hariç aynı rezillikleri ben de yaşadım. Gprs döneminde bile mobil interneti olmadan dolaşan ben 14 senelik ttelekom aboneliğimi iptal ettikten sonra bu firmaya başvurdum.

Aslinda uzun uzun yazacagim da yordular beni. Üç aya yakındır evde internetim yok, böyle firmalarla çalışacağıma olmasın ne diyeyim.

Ülkede işini hakkıyla yapan insanlarla karşılaşmanız dileklerimle.

Saygılar...

• Sorun turknette degil tüm türkiyede oldugu gibi turktelekom teknik ekibinde bilerek yanlış iş yapıyorlar

• Hocam hata sizde turknete başvuru yaptıktan sonra bir hafta hadi en fazla 10 gün içinde bağlanmazsa iptal etmeniz gerekiyor du boşuna uğraşmışsiniz bir de hala iptal etmiyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bağlattırabilirseniz güzel internet aslında
  • O halde sizde benim yaptığım gibi hemen iptal sürecinin şu şu sebeplerden dolayı başlatılmasını istiyorum diye kayıt açıp twitter adreslerinede yazmanız lazım. Ben böyle çözmüştüm daha ilk gecikme yaşadığımda

• İki ayrı eve Turknet bağlattım. İkisinde de sorun çıkmadı. Bir tanesi sıfırdan. Bir tanesi TTNetten geçiş. İkisi de yaklaşık 1 hafta içinde bağlandı ve hızlar vb çok iyi. Böyle sorun yaşayanları okuyunca şaşırıyorum. Tabi arkadaşın yerine de koyuyorum kendimi. Sorun yaşanabilir tabi. Hakkınızı elbette arayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yeni binaya bağlatmak için başvurdum turknetten kimse gelmedi parasıyla bakacak adam dahi bulamadım 14 gün kafa yorup kendim bağlantılarımı kendim yaptım şuan sorunsuz kullanıyorum

Ben küçük bir ilçede yaşıyorum hat iyi ise bağlantı iyi ise ttürk telekomun ekipleri çok dolaşmıyor ise sıkıntı yok

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.