Şimdi Ara

TurkNet YAPA rezaleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üst edit: Ortak altyapıya geçiş sağlayamıyorlarmış.

Yeni konu:https://forum.donanimhaber.com/turknet-yapa-dan-vae-ye-gecis-saglayamiyor-bahanesi-ise-11-mbitten-giris-yaptiniz--141929655

--------

Merhabalar.

Bir kaç aydan beri devam eden aynı sorunum var.

YAPA altyapısına geçtiğimden beri 10 - 12 mbit olan hızım en fazla 3 - 4 mbit gelmeye başladı.

Kasım'da bunu turknet'e bildirdim.

telekom ekiplerine söylediler telekom ekipleri altyapının değiştiğini fiber bağlantılar geldiğini yapa profilinden başka bir profile geçmeniz lazım dediler. Bunu turknet'e ilettim.

2019 destek kayıtlarını silmişler ama twitter'dan da bildirmiştim oradaki cevap da şöyleydi.

TurkNet YAPA rezaleti
    https://twitter.com/TurkNetDestek/status/1193812418050363392

Ortak altyapıya hala geçiremediler. geçen hafta hız iyice 1 - 2 mbit e düştü bu da sağlıklı bir internet hizmetine yetmiyor haliyle.

Destek kaydı açtım. ankastreye kada sıkıntı gözükmüyor iç hattınızı kontrol edin dediler. ankastreden direkt modeme 50m kablo çektim durum değişmedi. hız düşük snr düşük. snr düşüklüğü santrale olan uzaklıktan da olabilir diye biliyorum 2 km uzaklık var.

TurkNet YAPA rezaleti

TurkNet YAPA rezaleti

TurkNet YAPA rezaleti

TurkNet YAPA rezaleti

türknet'e bundan sonra tatil günümde hiç işim yokmuş gibi bir de ankastreden modeme modemden laptopa kablolu bağlantı yaparak değerleri attım.

TurkNet YAPA rezaleti

TurkNet YAPA rezaleti

Net gözüksün diye ekran görüntülerini de ekledim.

TurkNet YAPA rezaleti
    TurkNet YAPA rezaleti

ikna olmuşlardır herhalde dedim. Yine telekom'a bildiriyorlar telekom da arıza yok deyip kaydı kapatıyor.

markete giderken türk telekom saha ekiplerine rastladım ve adama durumdan bahsettim direkt soy ismimi söyleyerek sen misin dedi.

adam kasım ayında sizinle görüşmüştük çevrede fiber bağlantı olduğu için yapa'da sorun yaşanıyor. fiber yapa'yı bastırıyor, sorun bundan kaynaklı türknet'in yapa'dan ortak profile geçirmesi lazım sizi çevredeki diğer türknet kullanıcılarının da aynı problem vardı ya profil değiştirdiler ya da başka bir iss ye geçtiler dedi.

bu durumu türk net'e aktardım.

TurkNet YAPA rezaleti

TurkNet YAPA rezaleti

yapa'dan çıkamayacakalrını sorunu çözmek için uğraştıkalrını bildirdiler.

TurkNet YAPA rezaleti

Bende diğer internet servis sağlayıcılarına sordum.

Superonline

Sistemlerine bakarak

- ADSL olarak 8 bit verebileceklerini
    - VDSL olabileceğini o zaman da en az 24 mbps hız verebileceklerini söylediler.

Türktelekom

- Altyapı sorgulaması yaptığımda hipernet olduğunu bildirdi. vdsl destekli yine 16 -30 mbps arası gelir diye düşünüyorum. en azından 2 km ötedeki santralle uğraştırmazlar yapa diye. sokağın başına kutu geldi.

Millenicom

- sayfalarından adrese dayalı altyapı sorgulama yaptığımda 80 mbps dediler pek inandırıcı değil ama taahhüt yok denenebilir.

vodafone

- internet sisteminde kayıt bıraktım. Altyapının destekeldiği 30 mbps ye kadar olan tarifleri gösterdi. Net bilgi için aramalarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRdOfWeB -- 8 Şubat 2020; 9:51:32 >

• santrale olan uzaklık kaç metre ?
    sokakta fttc varsa vae ye geçirsinler veya başka bir firmaya geçin.
    4mbps ye 76tl verilmez.
  • YAPA pişmanlıktır.bu iss ne saha dolabına girebiliyor ne de fiber anlaşması var.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Evet bende en azından 3-4 mbit hıza 75 vermem diğer sağlayıcılar 16-30 arasını 100 tl ye kadar verebilirlerse geçeceğim artık. Hangisi daha yükseğini düşük fiyata verirse.

Yıl olmuş 2020 ben 10 sene önce 8 mbit alıyordum. Mahalleye gelmiş fiber vdsl biz geri gittik türk net ile.

1915 metre santral, 2 on yani. En azından 16 mbit gelmeli 2 km de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRdOfWeB

Evet bende en azından 3-4 mbit hıza 75 vermem diğer sağlayıcılar 16-30 arasını 100 tl ye kadar verebilirlerse geçeceğim artık. Hangisi daha yükseğini düşük fiyata verirse.

Yıl olmuş 2020 ben 10 sene önce 8 mbit alıyordum. Mahalleye gelmiş fiber vdsl biz geri gittik türk net ile.

1915 metre santral, 2 on yani. En azından 16 mbit gelmeli 2 km de
    vae ye geçirmezlerse iptal edin uğraşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 7 Şubat 2020; 12:42:20 >
  • Merhaba, yaşadığınız sorunu kontrol ederek yardımcı olmak isterim. GSM numaranızı PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • Merhaba,

Bizimde saha dolabı değişince hızım sizin ki gibi oldu. En son telekom personeli aradı ve kullandığım ISP bu bilgiyi vermemi istedi. Ticket üzerinden Turk.net'e durumu ilettim. 3-4 gün içerisinde VAE yapısına geçirdiler.

Sizede Tip-7 saha dolabı gelmiştir. Açık olan kaydınızda bunu belirtmişsiniz zaten bir kaç güne VAE olur.

Ben kendi apartmanımda Turk.net kullanmayan komşunun kapı numarası ile kontrol ettim. Sizde Turk.net saydasında ki "Ne hız alırım" sayfasında böyle kontrol edin maksimum hızı görebilirsiniz. Zaten 75,99 max 35 mbps alırsınız, daha üstü için 85.99 ödemeniz lazım.
  • prisonbrk P kullanıcısına yanıt
    Ben gördüğünüz üzere Kasım'da aynı sorunu bildirdim. Geçen hafta 1-2 mbite kadar düşünce tekrar kayıt açtım. 1 hafta geçti. Değişen birşey yok.

• LoRdOfWeB kullanıcısına yanıt
    Görüştüğünüz firmalar içerisinde netspeed var mı? Onlar ne bilgi verdi?
    Tip-7 dolap ile 80 mbps civarı alabilirsiniz. Size destek olan arkadaş tam sorunu anlamamış sanırım yada başka bir problem var. YAPA'dan çıkamamak diye bir durum yok. Sonuçta Telekom artık diğer eski hatları umarsamayacaktır, belirli bir yere kadar fiber çekmiş. Daha da çözemelerse ve VDSL modeminiz varsa millenicom'a geçin.

Birde Turk.net sitesinden ne hız alırım bölümünden komşularınızın kapı nosunu girerek alınacak hıza bakın ve bunu destek kaydına ekleyin. En azından komşum bu hızı alabiliyorken ben niye 4 mbps sürünüyorum dersiniz.
  • prisonbrk P kullanıcısına yanıt
    Kasımda benzer durum olduğunda bakmıştım komşudan ne hak gösterdiğine turknet ten 35 mbps diyordu. Ben de altyapı değişti demek beni de geçirirler demiştim.

Şimdi baktığımda

bölgenizde başka bir operatöre ait fiber internet altyapısı var bu sebeple türknet size internet hizmeti veremiyor

diyor.

Adamlar dürüst işte bana da hizmet veremiyorlar.

TurkNet YAPA rezaleti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRdOfWeB -- 7 Şubat 2020; 16:57:17 >

Ama apartmanın fiberden haberi yok

Başka operatör deneyin eğer çözüm olmazsa.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Netspeed yoktu maalesef.

Görüşün dilerseniz.
    Sitesinden sorgulama yapınca bana da şunu diyor;

Adresinizin bağlı olduğu santralde hizmet verilemiyor. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz.
  • bir sağlayıcı ile anlaşacağım artık çözülmezse zaten.

adamlarda ciddi sıkıntı var demek.

76 liraya 2-3 mbit hız mı alacağım bölge fibere geçmişken.
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Mesai saatleri içerisinde forumumuzdaki @TurknetDestek size dönüş yapacaktır. Duruma göre karar verirsiniz.
  • Şaka gibi 2km mesafedeki müşteriyi yapaya alıyorlar üstüne de sorun yok tesisatınız bozuk diyorlar. Biri oran orantı kavramını öğretmeli firmaya

Ben de fotoğraf yerine video çekip göndermeme rağmen sorunun daire içindeki pirizden olduğunu belirtip şikayet kaydını kapattılar (Hat YAPA ydı)
    Teşekkürlerizi iletip başka bir servis sağlayıcısına geçtik
    @turknetdestek @turknet
    #rezalet

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.