Şimdi Ara

TürkNet YAPA Hakkında Öğrenebileceğimiz Teknik Bilgiler (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
6.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RevoLand

İlk mesajda ürün ile ilgili bulabildiğim PDF'leri eklemiştim hocam

quote:

ZTE ZXA10 C300M
    Datasheet linki (PDF)
    Ürün detaylı bilgileri linki (PDF)
    Ürün Donanım bilgileri linki (PDF)

IPv6 desteği harici yeni VDSL2 profilleri için bekleyeceğiz gibi duruyor maalesef, TürkNet modemi yollarsa hattımda G.INP aktive etmeleri konusunda kendilerini bi' rahatsız etmeyi düşünüyorum oluşacak/oluşabilecek farkları yazarım hocam

Yalnız 15000 feet (457 metre?) mesafeye kadar VDSL2 30A profili aktive edilebilir sanki, PDF'lerde ön tanımlı profil olarak gözükmüyor ancak PDF'lerde bahsedilen ITU standartının içerisinde yer alıyor.

Alıntıları Göster
    voip i bile açmıyorlar.

g.inp aktif olabilir.ben vae den yapaya geçine %40-50 hızım arttı.

voip ve 30a verseler bile yeterli olur . aslında modemi 35b destekli abonelere 35b den sinyal verseler çok iyi olur ama uğraşmıyorlar.
    17a üzerine turk telekom izin vermiyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 27 Mayıs 2020; 0:22:5 >
  • PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Güncelledim hocam teşekkür ediyorum
  • KOKTURUK K kullanıcısına yanıt
    Güncelledim hocam, umarım en kısa sürede hattınızdaki sorun düzelir ya da bölgenize daha düzgün bir altyapı gelir.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Cihaz hakkında yanlışınız olabilir hocam zira ZTE'nin bakır kategorisindeki en iyi cihazı bu gibi duruyor Hemde FTTx kullanımına hazır, sadece FTTx'i döşemeleri için para lazım(?)
    https://www.zte.com.cn/global/products/access/msan

quote:

Hocam bende tam bilemiyorum ancak vectoring olmadığı için 30a dan çok az kişi verim alabilir

700-800 metreye kadar yine fark ediyor gibi gözüküyor hocam, modem destekliyorsa 500-600 metreye kadar olan cihazlarda açsınlar gitsin
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Hocam vectoring konusunda bizi aydınlatabilir misiniz lütfen? Mesela Vectoring yapılması için neden Türk Telekom desteği gerekiyor? Bende (ve büyük çoğunluğumuzda) kullanılan kart G.Vector desteğine sahip gözüküyor
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    YAPA geçişim tamamlanınca benimde erişilebilir hızım falan baya oynamıştı hocam, TT'de 50mbit civarında dolanıyordum.

35B desteği için maalesef bizim dslam/kartlar uyumsuz sanırım hocam:
    quote:

Only the distribution stations, known as DSLAMs (Digital Subscriber Line Access Multiplexer), need to be updated

https://en.avm.de/guide/35b-supervectoring-explained/
  • quote:

Hocam vectoring konusunda bizi aydınlatabilir misiniz lütfen? Mesela Vectoring yapılması için neden Türk Telekom desteği gerekiyor? Bende (ve büyük çoğunluğumuzda) kullanılan kart G.Vector desteğine sahip gözüküyor
    Vectoring te bakır hatlarda meydana gelen gürültü izlenerek DSL sinyalinde düzenleme yapılıyor diye biliyorum
    Türk Telekom ve turknetin dslam ları ayrı olduğu icin mümkün olmayabilir diye tahmin yürüttüm (Belkide kullanılabilir , denenmesi lazım

Birde o dslamdaki tüm abonelerin vdsl2 ve vectoring kullanması lazım sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 27 Mayıs 2020; 13:29:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

YAPA geçişim tamamlanınca benimde erişilebilir hızım falan baya oynamıştı hocam, TT'de 50mbit civarında dolanıyordum.

35B desteği için maalesef bizim dslam/kartlar uyumsuz sanırım hocam:
    quote:

Only the distribution stations, known as DSLAMs (Digital Subscriber Line Access Multiplexer), need to be updated

https://en.avm.de/guide/35b-supervectoring-explained/
    35b destekli degil maalesef
    35b destekli modem satıyorlar ama sinyal vermiyorlar

• Türknet hattım yok ama konu için teşekkür ederiz. Hattı Türknet olanlar incelerler detayları.
  • 100mbps vae hattımın snr si 8.3db ye düşmüş. splitterı değiştirdim. 10db e çıktı.
    çıkış gücü 9.9dbm den 13.6 ya yükseldi.

splitter lar zamanla eskiyebiliyor.

yapada voipe geçilmesi lazım splitter dan kurtulmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 28 Mayıs 2020; 0:20:17 >
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Genelde 35b de 1km grafikleri çizilmiş. Daha öncede sordum forumda, acaba benim gibi uzak mesafe kullanıcılar için 35b nin bir artısı olacak mı? 35b vectoring 4 tel kablo gereksinimi kuruyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi forumlar herkese. Şu an VAE altyapısında ADSL2 olarak 11 MBPS alıyorum ( daha önceden komşumun ankastresine bağlı olduğum için VDSL2 olarak 46 mbps alıyordum) TürkNet mesaj atmış YAPA'ya dahil edileceksiniz diye geçsem bir artısını görür müyüm? Yoksa VAE'de kalıp VDSL'i mi beklesem?
  • Buyrun buda benim bilgilerim

result: {adminStatu: "Port Açık", authType: "AKTİF", board: "13", cardName: "COMBO / VDWVD",…}
    adminStatu: "Port Açık"
    authType: "AKTİF"
    board: "13"
    cardName: "COMBO / VDWVD"
    centralName: "MAHMUTBEY"
    circuitNumber: ""
    currentDownloadLimit: "14499"
    currentUploadLimit: "1215"
    dns1: "193.192.98.8"
    dns2: "212.154.100.18"
    dslam: "34mahmutbey_msan01"
    dslamCardTypeId: 5
    dslamDevice: "ZTE / ZXA10 C300M"
    infrastructure: "ADSL"
    ipAddress: ""
    isYapa: true
    kart: "14-EBLT-E "
    len: "MSAN 03 8 0510"
    maxDownloadLimit: "14692"
    maxUploadLimit: "1235"
    meltDistance: 1348
    modemMatch: "Modem Buluşuyor - ADSL"
    mscb: "BAGCILAR/MAHMUTBEY/A/10/14/ (1044)"
    password: ""
    phoneNumber: ""
    physicalStateVae: "0"
    portId: "46"
    rack: "1"
    rsbp: "1 / 1 / 13 / 46"
    serviceType: "(Bireysel)(Tam İletişim)(Yapa) 100 Mbps'e Kadar"
    serviceTypeId: 2506
    sessionDescription: "Kullanıcı 14 saat 24 dakika ONLINE"
    sessionDuration: "14:24:43.2459972"
    sessionState: true
    shelf: "1"
    ssg: "TT-99-GAYRETTEPE-ERC-SSR-02"
    status: "Repartitör Onay (Churn Statü: Churn Aboneliği Başladı - - ) "
    transmissionType: "YAPA"
    username: ""
    resultCode: null
    status: true

Maalesef 1348 metre yuksek hizlara ulasmama engel oluyor fakat 110 metre ileride bir okulda vdsl var yine 250 metre ilerde bir sitede vdsl var ust caddemde fiber var. Maalesef unutulan altyapilardan oldu benim hat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeiLi -- 28 Mayıs 2020; 16:48:44 >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun mesafelerde 35b nin 17a ya göre pek bir avantajı yok ama vectoring aktif edilirse ciddi bir hız artışı görürsünüz. Yok hepsi 2 tel ile çalışıyor sadece bonding için 4 tel gerekiyor.
  • HeiLi kullanıcısına yanıt
    Mesajı güncelledim hocam, umarım en kısa sürede yüksek hızlarla birlikte VDSL2 altyapısına kavuşursunuz.
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yapa geçişi sonrasında sorun yaşarsanız www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturmanız durumunda arkadaşlarım kontrol ederek bilgi verecektir.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Merhaba, YAPA geçişinde ADSL hattı VDSL’e çevirebiliyor musunuz?

• HeiLi kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız neredeyse. 2 sokak üstte vdsl yüksek hızlar, karşı mahalle tamamı vdsl yüksek hızlar, cadde fiber. Birde üzerine son aylarda TürkNet'in stabilite/kalite sorunları tuz biber oldu.

Bir kaç gün önce altyapı çalışması mesajı geldi TürkNet'den, bakalım stabilite sorununu çözebilecekler mi? ISP değişmemek için direnelim biraz daha.
  • cardName":"COMBO / VDWVD","centralName":"KÜÇÜKKÖY",
    "dslamDevice":"ZTE / ZXA10 C300M",

Gaziosmanpaşa / Küçükköy İstanbul
  • Rimesia R kullanıcısına yanıt
    Hocam birde mesafe (melt) ve mevcut hız bilginizi paylaşabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.