Şimdi Ara

TürkNet YAPA Hakkında Öğrenebileceğimiz Teknik Bilgiler (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
6.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok hocam size YAPA'da değilsiniz.

VAE açık yazıyor, Santral mesafesi yazmıyor.

Devre Numarası da 8 ile başlamalı VAE'desniz. Sanırım 10 haneli olmalıydı.
  • gsefe07 G kullanıcısına yanıt
    Hocam VAE'de olduğunuz için işleri hızlandırmak adına şu mail adresine iletişim bilgilerinizi de içeren bir mail atar mısınız rica etsem? Mâlum sokağa çıkma yasağı, bayram, corona falan derken TT kendi harici tüm İSS'lerin işlerini sallıyor.
    ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevoLand

Hız bilgisi vermeyenlerden de rica edip hemen ekleyelim hocam.

@ressi1
    Hocam konuyu dolaştım verilen tüm bilgileri tekrar inceledim bir tek siz hız bilgisi paylaşımında bulunmamışsınız, rica etsem?
    Utancımdan desem , 13xxx/10xx
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    hocam ben yazdım 4 Mbps'yi
  • @ressi1 @LoRdOfWeB
    Acaba G.INP ve 30A profili ile az da olsa iyileşme olur mu 1500metre üzerindeki mesafelerde? Gerçi grafiğe göre 900 metreden (3000 feet?) sonra 17A profilinden farkı kalmıyor maalesef.

TürkNet YAPA Hakkında Öğrenebileceğimiz Teknik Bilgiler
    TürkNet YAPA Hakkında Öğrenebileceğimiz Teknik Bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevoLand -- 26 Mayıs 2020; 14:41:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevoLand

Hocam VAE'de olduğunuz için işleri hızlandırmak adına şu mail adresine iletişim bilgilerinizi de içeren bir mail atar mısınız rica etsem? Mâlum sokağa çıkma yasağı, bayram, corona falan derken TT kendi harici tüm İSS'lerin işlerini sallıyor.
    ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr
    Hocam turk telekomun durumdan haberi var ceosuna kadar yazdım onlar aradılar ama diyorki onlar turknette arıza kaydını gözükmüyor türknet arıza kaydı açar açmaz aynı şeyi deyip arıza kaydını kapatıyor
  • gsefe07 G kullanıcısına yanıt
    BTK üzerinden açtın mı?

CİMER'den de yaz.
  • Yapa olmamasi sikinti yaratacak bir durum mu? Bizde yokmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkantipi V kullanıcısına yanıt
    Tamamen santrale olan kablo uzaklığınız ile ilgili hocam, sıkıntı demeyelim de iyi/kötü diyelim. Mesafe uzaksa ve YAPAdaysanız sıkıntı oluyor genelde
  • LoRdOfWeB kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hizmetinizi kontrol ettiğimde yaklaşık yarım saat önce VAE geçişinin kontrol edilmesi için ilgili birimimize bilgi verilmiş. Gelişmeleri sizinle paylaşacağız.
  • RevoLand R kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, diğer hocamın da onayını alayım. Sorun çıkmaz muhtemelen en yakın konu güncellemesinde sizin konuyu da rehberler kısmına ekleriz.
  • durum bu

adminStatu: "Port Açık"
    authType: "AKTİF"
    board: "13"
    cardName: "COMBO / VDWVD"
    centralName: "KÜÇÜKÇEKMECE"
    circuitNumber: "100277033"
    currentDownloadLimit: "70001"
    currentUploadLimit: "24819"
    dns1: "193.192.xxx"
    dns2: "212.154.xxx"
    dslam: "34kucukcekmece_msan02"
    dslamCardTypeId: 5
    dslamDevice: "ZTE / ZXA10 C300M"
    infrastructure: "VDSL"
    ipAddress: "-"
    isYapa: true
    kart: "12-VSNK "
    len: "MSAN 15 2 0511"
    maxDownloadLimit: "70724"
    maxUploadLimit: "24856"
    meltDistance: 538
    modemMatch: "Modem Buluşuyor - VDSL"
    mscb: "AVCILAR/KÜÇÜKÇEKMECE/A/1/95/ (983)"
    password: "-"
    phoneNumber: "-"
    physicalStateVae: "0"
    portId: "31"
    rack: "1"
    rsbp: "1 / 1 / 13 / 31"
    serviceType: "(Bireysel)(Tam İletişim)(Yapa) 100 Mbps'e Kadar"
    serviceTypeId: 2506
    sessionDescription: "Kullanıcı 4 dakika ONLINE"
    sessionDuration: "00:04:45.2568162"
    sessionState: true
    shelf: "1"
    ssg: "TT-99-KUCUKCEKMECE-ERC-SE-02"
    status: "Repartitör Onay (Churn Statü: Churn Aboneliği Başladı - - ) "
    transmissionType: "YAPA"
    username: "-"
    30a ile 17a birlikte çalışmadığı için 30a artık kullanılmıyor hocam 17a ile 35b kullanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

30a ile 17a birlikte çalışmadığı için 30a artık kullanılmıyor hocam 17a ile 35b kullanıyorlar.
    35b nerede kullanılıyor????
  • Dünya genelinde kast etmiştim ama türkiyedede 1-2 pilot bölgede 35b aktif etmişti türk telekom, forumda bir türknet kullanıcısı vardı 35b üzerinden hizmet alıyordu.

Eğer profillerin uyumlulukları üzerine daha fazla bilgi istiyorsanız bu sayfayı okuyabilirsinizhttps://www.nokia.com/blog/vplus-gets-more-out-vdsl2-vectoring/
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlışım yoksa eğer benim anladığım kadarıyla birlikte çalışması sadece vectoring için gerekli, onun dışında 30a profilinden hizmet vermelerinde bir sakınca yok?

@TurkNetDestek sayın yetkili, VDSL2 üzerinden 30a profilini destekleyen ve santrale yakın olan kullanıcılar için bu profil üzerinden hizmet vermenizde bir engel/sakınca var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevoLand -- 26 Mayıs 2020; 18:29:30 >
  • 30a çok görüyorum ama 17a dan farkı nedir? Avantajı vs. ?
  • adminStatu: "Port Açık"
    authType: "AKTİF"
    board: "7"
    cardName: "COMBO / VDWVD"
    centralName: "BAĞCILAR"
    circuitNumber: "100267093"
    currentDownloadLimit: "5202"
    currentUploadLimit: "354"
    dslam: "34bagcilar_msan01"
    dslamCardTypeId: 5
    dslamDevice: "ZTE / ZXA10 C300M"
    infrastructure: "ADSL"
    isYapa: true
    kart: "9-25.10.2010"
    len: "MSAN 00 7 0422"
    maxDownloadLimit: "6056"
    maxUploadLimit: "359"
    meltDistance: 1810
    modemMatch: "Modem Buluşuyor - ADSL"
    mscb: "BAGCILAR/BAĞCILAR/A/8/82/ (405)"
    physicalStateVae: "0"
    portId: "18"
    rack: "1"
    rsbp: "1 / 1 / 7 / 18"
    serviceType: "(Bireysel)(Tam İletişim)(Yapa) 100 Mbps'e Kadar"
    serviceTypeId: 2506
    ssg: "TT-99-ATAKOY-ERC-SSR-01"
    status: "Repartitör Onay (Churn Statü: Churn Aboneliği Başladı - - ) (Yalın Statü: Rep Onay - - )"
    transmissionType: "YAPA"

Bir kaç ay öncesine kadar sorunsuz 17-20 Mbps VDSL sinyal alabiliyorken son zamanlar sık sık kopma sorunları, adsl/vdsl geçişleri, yüksek crc hataları, internet kesintileri vs sorunlar yaşanınca geldiğimiz durum bu. Bir ara 3 Mbps bağlantı bile stabil değildi, 5000/300Kbps değerlerine şükreder hale getirdiler. Dedikodusu yapılan bozuk cihazları bize itelemişler anlaşılan.

Yapa profillerinde geçiş yapılamıyor artık, standart yazıyor kesintisiz profilde oluyor gibi garip durumlar var, verdikleri telefonu kullanmıyorum lakin meraktan aradım böyle bir numara yok diyor. Bir ara yine meraktan hattan gelen voltajı ölçtüm 100 Volt'du, en son ölçtüğümde 48 Volt. 2004 yılından beri aynı hatta TT ile adsl kullandım, en son TT'nin 14-17 Mbps adsl+tivibu(2011'den itibaren) kullanmışlığım var. Sonuç olarak ileri gidemediğimiz gibi 10 seneden fazla geriye gitmiş olduk. Böyle eğlenceli bir internet hayatımız var eksik olmasınlar.
    Hocam bende tam bilemiyorum ancak vectoring olmadığı için 30a dan çok az kişi verim alabilir o yüzden o topa girmeye hiç gerek yok 17a ve 35b vectoring destekli olarak aktif edilmeli işte o zaman büyük gelişme görebiliriz vectoring uzak mesafelerde çok ciddi avantaj sağlıyor.

Bu arada bütün kurulumları aynı cihazla yapmışlar hepside çöp benim gözümde eski modeller yapadan umudumu tamamen kestim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

Hocam bende tam bilemiyorum ancak vectoring olmadığı için 30a dan çok az kişi verim alabilir o yüzden o topa girmeye hiç gerek yok 17a ve 35b vectoring destekli olarak aktif edilmeli işte o zaman büyük gelişme görebiliriz vectoring uzak mesafelerde çok ciddi avantaj sağlıyor.

Bu arada bütün kurulumları aynı cihazla yapmışlar hepside çöp benim gözümde eski modeller yapadan umudumu tamamen kestim
    yapada vectoring olmaz.turk telekom ve turknetin cihazları farklı çünkü.

yapada 30a ve 35b kullanımında sıkıntı olmaz ama turk telekom izin vermiyor olabilir
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.