Şimdi Ara

Türknet VAE adsl'den vdsl'e geçiş talebi sonrası internet kesintisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bağlı olduğum saha dolabı T7 ile değiştirilmişti ve nihayet 2. ayın sonunda aktif oldu. Hemen online işlem merkezinden kontrol ettiğim paket yükseltmesi için buton aktif olmuş. 100Mbps e kadar özgür iletişim ekstra tarifesine geçiş talebi oluşturdum. Fakat o andan itibaren internetim gitti. Modemi tekrar kurdum, resetleyip kurdum, başka bir modemim vardı onu kurdum sonuç aynı. Adsl sinyal geliyor Snr ve max hız değerim inanılmaz düzelmiş dolabın aktifleştiği kesin. Fakat modemler bir türlü ip almıyor. OİM Teknik bilgiler kısmında da VAE açık modem buluşuyor ama ip almıyor. Sinyal gelmesinden yana sorun yok yani. Bunu yaşayan oldu mu ? Çok garip işyerimde superonline adsl kullanıyorum 1 hafta önce T7 aktif oldu ve talep ettiğim anda vdsl sinyal geldi. Yine vae altyapı. Türknette neden kesinti oldu ?

İlgili ekran resimlerinide buraya bırakıyorum. Destek kaydı açtım.

Destek Numarası

39001107

@NitroNos @Ö1f1 @XpressMusic34 @TurkNetDestek

• Sinyaliniz çok iyi durumda 75 Mbps civarında hız alabilirsiniz.

Türknet en kısa sürede çözerse iyi olur çözmezse başka İSS'ye geçersiniz.

• Merhaba. Hattınız iyi gözüküyor, öncelikle hayırlı olsun.

Bu problemin sebebi halihazırda bağlantının Vdsl port üzerinden aktarılıyor olmamasıdır. Mesela şu senaryo da mümkündür, adsl kullanıyorsunuz ve talep ettiğinizde anında vdsl e geçiş yapabilirsiniz. Bu tamamen aktarılan dolabın portları ile alakalı bir durumdur.

Şimdi siz işletmecinize durumunuzu ilettiniz, onlar da Telekom a iletecek. VDSL üzerinde bağlantınız aktif olduğunda Vdsl kullanabileceksiniz.
  • Cevaba bak "geçmenize az kaldı denmiş" ben başka sağlayıcıdan geçiş sağlıyorum ileteceğiz başvuracağız deniyor şaşırttı.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam fakat port değişimi sağlanana kadar neden internet erişimimi iptal ediyorlar. Sonuçta henüz fiziksel müdahale yok adsl olarak kullanmama devam etmemi neden
    engellediler acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMarlin -- 3 Aralık 2020; 9:31:32 >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Umarım hocam belki 100ü zorlarım dolap mesafem gerçekte 140m sistemde 190m sorgulamalarda. Daire içinde gereksiz birsürü ek tespit ettim 3gün önce ekin birine dokunmamla binlerce crc hatası vermeye başladı bağlantı oturmadı bir türlü. Demek hattı eksiz yenilesem snr iyice toparlayacak. Dolap aktif olmadan önce 12Mbps 7snr vardı. Bugün ekleri yak1 konnektörle sağlamlastırıp deneyeceğim tatmin olmazsam direk hat çekeceğim duvar içinden. İlk tesisatı kim yaptıysa berbet işçiliği varmış.
  • BlackMarlin kullanıcısına yanıt
    İşletmecinin takdiri hocam bazı meseleler.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    An itibariyle Ttnet ile taahhüt imzaladım. Turknet ile uğraşmaktan usandım artık üç kuruş pahalı olsun sağlam olsun bağladıkları zaman turkneti fesih edicem 10 gün dediler inşallah hızlandırabilirim. Modemsiz 50mbps 108tl olacak şekilde konuştuk. Kürkçü dükkanına döndük 😄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMarlin -- 3 Aralık 2020; 17:10:9 >
  • @TurkNetDestek kesintiyle ilgili incelemeniz daha sürecek mi ? Artık bottan bile cevap gelmiyorda.

Hayırlısı olsun umarım sıkıntı yaşamazsınız.

Hayırlı olsun, keyifli bir deneyim yaşamanızı temenni ederim.

Kartların tamamnı genelde VDSL destekliyor ki yeni bir kabin olduğu için kartların bazılarının VDSL desteklememe ihtimali yok. Haliyle fiziksel bir değişim gerekmez, sistemsel bir sıkıntı olabilir. Eğer TurkNet'in sistemi otomatik olarak Telekom'un sistemine değişiklik isteği gönderiyor ise belki bu noktada teknik bir sorun yaşanmış olabilir.

Hattınız çok iyi maşallah, 10Mbps'i rahat alabileceğini tahmin ediyorum ancak hızınız iyi olsa da olmasa da bine içi tesisatını eğer kötü ise yenilemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

İlk tesisatı yapan usta her odaya telefon prizi koymak için çok fazla ek yapmış ve ekler çok sağlıksız özensiz yapılmış. Sadece modeme gidecek eksiz tek bir hat çekeceğim ilk fırsatta diğer odaları iptal edip. Umarım sonunda sağlıklı bir erişimim olur teşekkür ederim iyi dileğiniz için :)

Sorgulama sitelerinde 192mt. telekom binasında personelin baktığında 140 mt. mesafe çıktı. 100Mbps 17a ile alınır insallah sorunsuz ilkkez deneyimleyeceğim

Telefon mantığıyla yapıyor ustalar. Ben de evdeki buatı söküp ekleri bozup tek tek keystone takıp odalara irtibatlandırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Kabinin markası nedir? Nokia/Alcatel - Huawei?

• Merhaba, hizmetinizi kontrol ettiğimde VDSL başvurunuz 02/12/2020 tarihinde yapılmıştır. 3 iş günü içerisinde onaylanacaktır. Yerleşik operatör tarafından müdahalede bulunulması durumunda hizmetinizi kullanabileceksiniz.

ZTE-KAR T7 erişim kabini yazıyor hocam yıl ibareside yok ama sıfır, başka yerden sökülme değil.

Nokia olsaydı içindeki kartları tahmin edebilirdik. Gerçi yine de hiç yoksa 30a destekliyordur muhtemelen.

Az önce saha dolabındaki arkadaşa portumu taşıttım sinyal geldi. Turknetin halen haberi yok sistemde adsl modem buluşmuyor diyor. Her neyse hat değerlerim bu şekilde ttnet aboneliğim aktif olduğunda 100mbpse geçsem alabilir miyim ? snr kurtarır mı sizce ? Ttnet aboneliğim aktifleşmeden turkneti iptal etmek istemedim şuan turknetin sunduğu bu. Zaten aynı porttan vericem bağlantını dedi personel. Sizce nasıl ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.