Şimdi Ara

Türknet Upload ve Download Hız Sınırlaması Yapıyor (Video Eklendi) (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
18
Favori
41.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kabloyla yaptığın hız testinde gece gündüz farketmeden hep 13mbps alıyorsan, hız profilin güncellenmemiş olabilir.
    hat değerlerini göndermelisin hangi hız tanımlanmış bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 29 Mayıs 2017; 23:1:2 >
  • Teşekkürler

20 günlük aboneyim defalarca aramama rağmen anlatamıyorum problemi. Profil hız güncellemisini müşteri hizmetleri yapabiliyormu yoksa çözüm merkezimi yapıyor. Bu saatte çözüm merkezi çalışmıyormuş sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüzüak Y kullanıcısına yanıt
    hat değerlerini yollar mısın buraya bir bakalım. müşteri hizmetleri yapar, açtırdığın arıza kaydını online işlemlerde görürsün orada not ekle kısmına youtube da ki genel müdürün röportaj linkini ekleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 29 Mayıs 2017; 23:3:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

hat değerlerini yollar mısın buraya bir bakalım. müşteri hizmetleri yapar, açtırdığın arıza kaydını online işlemlerde görürsün orada not ekle kısmına youtube da ki genel müdürün röportaj linkini ekleyebilirsin.

Türknet Upload ve Download Hız Sınırlaması Yapıyor (Video Eklendi)

hız testini ethetnetten yapıyorum.

hat sınırda ama biraz crc ile kullanırsın hat zayıflamanda baya fazla ya santrale çok uzaksın ya da kablolamanda sıkıntı var. 24mbps e kadar mı paket tanımlı online işlemlerde 20-23Mbps rahat alırsın gece gündüz sürekli 13mbps alıyor ve geçtiğini görmediysen durumunu belirt düzeltirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 29 Mayıs 2017; 23:19:51 >
  • PowerPC kullanıcısına yanıt
    asus modem kullandığım için snr değerini istediğim değerde tutabiliyorum onda sıkıntı yaşamam crc çok olursa snryi sabitlerim.
    Paket tanımlamasının 35 mbit olduğunu söyledi anlayan bir müşteri temsilcisi.
    bugün online hizmetlerinden baktım paket 16 mbit adsl gözüküyor hala.
    müşteri hizmetlerine söyledim o önemli değil bizde tanımlanan 35 mbit dedi. ama paket hala 16 mbit adsl gözküyor.
    hiç bişey anlamadım bu işten. şuanda hızım gece gündüz 16 ya 1 mbit. ve çok komik bişey söylüyor kimisi zamanla hat oturur diyor.
    her aramamda farklı farklı kişler farklı teoriler atıyorlar hep yorum yapıyorlar çözüme odaklanan yok.
    bir tanesi diyor sizin paketiniz 16 mbit adsl normal diyor. vdslye geçtim gelen hızım bu modemde diyorum yok anlamıyor.
    bir keresinde takım liderine bağlattım ona anlatırım diye oda aynı kafadan neymiş paketim 16 mbitmiş bölgede vdsl yokmuş ya diyorum ben paket değişikliği port değişikliği talep etmiştim portum değişti şuanda vdsl ile bağlanıyorum ve gelen hızı söylüyorum bana diyor senin modem adsl bağlanıyordur otomatik sen bilmiyorsun diyor.
    750 dakika konuşma sürem bitti derdimi anlatamadım. zaten m.hizmetlerine bağlanmak 15-20 dakika.
    her müşteri temsilciside dur halledilim deyip modeme rest attırıp veya yeniden kurmaktan modemi yakacağım.

o zaman sen direk ben 35Mbps vdsl2 paketini kullanıyorum ama online işlemlerde eski paket bilgilerim yani adsl olarak kalmış diye belirt düzeltsinler. online işlemlerde 35mbps gördüğün zaman download ve upload hızının düzelmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 29 Mayıs 2017; 23:41:1 >
  • Aynen dediğiniz gibi aradım bugün söyledim müşteri hizmetlerindeki kız tamam destek kaydına ekledim dedi ama onunla alakası yok dedi. Bakalım ne olcak ne kadar bekleyecez.

• destek kayıtlarını kapatmışlar yine, bu forumda destek yetkilisi varmı?
  • Az once hiç bişey den anlamayan biriyle konuştum.adamlar resmen oyalama taktiği de kayıt oluşturma peşinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Problemim bugün çözüldü sıkıntı kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: FUNKYMAGIC

Eski Hızım
    Yeni Hızım

Sppedtest te 81 Mbps hız görüyorum.

hızınızı nasıl 88mbps ye çıkarttınız benim hızımı bir türlü arttırmıyorlar.heryerden iletişime geçtim türk.net ile.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    online işlemlerden tüketici şikayetleri kısmından yazın
    size 4mbit upload vermişler bana 88i bu yolla verdiler ama upload hala 2 mbit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joe_Feyzullah

online işlemlerden tüketici şikayetleri kısmından yazın
    size 4mbit upload vermişler bana 88i bu yolla verdiler ama upload hala 2 mbit

Oradan da yazdım 2 kez
    Destek kaydı açtılar
    Az önce aradılar turk Telekom santralden kısıtlama yapıyor şeklinde bilgi verildi .

Turk Telekom genel müdürlüğünde kime söylemek gerekir acaba bu sorunu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 9 Haziran 2017; 16:48:45 >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    santral kısmına
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

Bende 76mbit tanımlı hattan 60 mbit aldığımı ve bunun düzeltilmesini istiyorum diye şikayet kaydı oluşturdum.Dün teknik bölümden Emre bey aradı bu hızın normal olduğunu söyledi.Bende kendimin de network ve internet tarafında uzman olduğumu ilettim.Bu kaybın normal olmadığını söyledim.Fiber dolap ile mesafem 7-8 metreyi geçmez.Evim zemin katta. Ankastre ile modem arasındaki rj11 telefon hattı'da 7-8 metre.Sabit telefonu kullanmadığımdan Spiltterda yok.Yani kayıp yok denecek kadar az.Modem arayüzünde de bu gözüküyor zaten. 16 mbitlik kayıp hiç mantıklı değil.Emre beye sordum siz mi routerdan kısıtlıyorsunuz diye.Hayır dedi.O zaman Turk telekom kısıtlama yapıyor dedim.Yorum yapmam doğru olmaz dedi.Peki dedim aynı hatta Turk telekom 100 mbit verirse o zaman ne yapacaksınız dedim.Bunu bize ispatlarsanız kayıt oluşturup şikayetinizi alırız dedi.

İşin özeti şu; kesinlikle bir kısıtlama var. 138 mbit hat değeri gördüğüm bir lokasyonda bana 76 mbit hat tanımlanıyor.Onuda 60 mbit olarak veriyor.Turknet müşterisini Turk telekoma karşı koruyamıyor ve hesap sormuyor. Müşteri hizmetlerine 100mbit hat tanımlayın diyorum.Sizin lokasyonunuz 76 mbit alablir diyor. Vodafone hat kontrolnde 98 mbit çıkıyor. Modem xdsl arayüzünde 138 mbit gözüküyor. Turknetin 100 mbitlik VDSL2 paketi gerçekci değil.Ben alamıyorsam başkasının alabilceğini zannetmiyorum.

zaltun aynı değerledeyiz ve aynı sorun bendede devam ediyor 7.arayışım bakalım.

• ben şuan 100 mbit download 4 mbit upload alabiliyorum.

• Türknet Upload ve Download Hız Sınırlaması Yapıyor (Video Eklendi)

bendeki değerlerde bu ama 2mbit upload veriyolar.4 gündür arıza kaydı açıyorum bakalım ne olacak.Hat değerlerim nasıl bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

bendeki değerlerde bu ama 2mbit upload veriyolar.4 gündür arıza kaydı açıyorum bakalım ne olacak.Hat değerlerim nasıl bu arada?

vae de olduğun içindir. yazılımsal bir kilit türknet taraflı. tüm vae abonelerine aynı

• bu upload sorunları ne zaman çözülür, ciddi seviye yavaş
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.