Şimdi Ara

Türknet Upload ve Download Hız Sınırlaması Yapıyor (Video Eklendi) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
18
Favori
41.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilemiyorum.Ama daha önce fast path için forum yetkilisine mesaj attığımda sadece yapa da olanlara yapıldığını söyledi.Bir de ısrarla yapa olmadığını da söyledi :( Şehir merkezine de yakın sayılırım.
  • Bendeki sınırlama da kalktı. Testi kablosuz bağlantı üzerinden yaptım. Kabloluda belki biraz daha yüksek çıkabilir:

Türknet Upload ve Download Hız Sınırlaması Yapıyor (Video Eklendi)

Önceden hızım şöyleydi:

Hatta tanımlı hız: 76 Mbit.

• Umut U kullanıcısına yanıt
    wirelessa bu kadar hız veren modemin markası nedir hocam
  • Joe_Feyzullah J kullanıcısına yanıt
    ZyXEL VMG3312-B10B

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PowerPC kullanıcısına yanıt
    Bir gelişme var mı ?
  • Bizde %90 kesiolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün forumdaki @turknet destek hesabına hattıma 100 mbit sinyal gönderilmesi talebinde bulundum.Eve geldiğimde 100mbit sinyal verildiğini gördüm ve hız testlerinde 91-92 mbit hız alıyorum.2016 Eylül ayından beri çözülmesi için uğraştığım problem nihayet çözüldü. Turknet olması gerektiği gibi oldu şuan.Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut

ZyXEL VMG3312-B10B

hocam bende aynı modemin ZyXEL VMG3312-B10A versiyonu var.laptopta kablosuz olarak 70mbit ve üsütünü alabilirken cep telefonum lg g5 de 40 mbiti geçemiyorum.bunun için ayrı bir ayara gerek var mı modemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

quote:

ZyXEL VMG3312-B10B

hocam bende aynı modemin ZyXEL VMG3312-B10A versiyonu var.laptopta kablosuz olarak 70mbit ve üsütünü alabilirken cep telefonum lg g5 de 40 mbiti geçemiyorum.bunun için ayrı bir ayara gerek var mı modemde?

ağ ayarı > kablosuz sekmesinde daha fazla yazısına bastığınızda band genişliği 40mhz mi seçili ?
  • evet 40mhz seçili.

• Arkadaşlar bende türknet 75mbit vdsl2 ye geöiş yaptım başından berdir downlod:50-60mbps upload:1.5-1.6mbps arasında değişiyordu.Ve en son 105saattir modemim açık bu yüzden değerlerde güncelleme olduysada ben hala düşük görüyorum şimdi modemi resetleyip tekrar bakcam ama öncesinde bu değeri kanıtlı olarak paylaşayım sizlere unutmadan yazayım, Lan ile bağlanıyorum wifi falan değil modemden odama kablo çektim.

• resetten sonra test sonucum:
    Arkadaşlar sizler 3mbit yada 4mbit uploadı nasıl alabiliyorsunuz? Müşsteri hizmetlerini aradığımda "zaten paketinizde upload 2mbps görünüyor" diyip konuyu kapatıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mk148a -- 13 Mayıs 2017; 0:5:15 >
  • mk148a kullanıcısına yanıt
    O konu çok belirsiz ben de anlayamıyorum.VAE ve YAPA farketmemekte galiba bazılarında 4 bazılarında 2.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

quote:

ZyXEL VMG3312-B10B

Ayrı bir ayarı yok. Genelde bende de cep telefonumdan yapılan testlerde download hızı arada sırada düşük çıkıyor. Bunun aksine upload hızı ise olması gerektiğinden daha yüksek çıkıyor. O yüzden telefondan yapılan testlere pek güvenemiyorum. Bir de cep telefonuyla modem arasındaki bağlantı kaç Mbit görünüyor? Mesela bende şuan durum şöyle:

Hız testinde çıkan sonuç ise şöyle:

Hattıma 4096 Kbit upload hızı tanımlı olmasına rağmen, hız tesinde 4,3 Mbit çıkıyor. Android'den mi yoksa telefondan mı kaynaklanıyor bilmiyorum. Aynı sunucuya laptoptan test yaptığımda sonuç şöyle çıktı:

Download hızı hemen hemen örtüşüyor gibi görünüyor. Sizde anormal bir fark var. Kablosuz kanal ayarı otomatikte mi, yoksa sabit bir kanala mı ayarlı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut -- 13 Mayıs 2017; 8:46:0 >

• zaltun kullanıcısına yanıt
    Online islemlere girdiginizde paketiniz 100Mbps mi gorunuyor? Santrale uzakliginiz ne kadar ve modemin alabilecegi max hiz ne gorunuyor modemde? crc hatalari veya kopmalar oluyor mu?
  • hllwn H kullanıcısına yanıt
    Santrale uzaklığım 15 mt.128mbit ulaşılabilir hız gözüküyor. Kopma yada data kaybı yaşamıyorum.92 mbit download 3.95mbit upload hız testlerinde alıyorum.idm ile anlık saniyede 10mb gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 14 Mayıs 2017; 14:21:59 >

• Merhaba,

Bu değerler ile hattıma 100 Mbps hız tanımlamanız mümkün mü ?

Desteğiniz için teşekkürler.
  • FUNKYMAGIC kullanıcısına yanıt
    O degerlerle 100Mbps stabil bir sekilde alacagini sanmiyorum ama 75Mbps sorunsuz kullanirsin.
  • Eski Hızım
    Yeni Hızım

Sppedtest te 81 Mbps hız görüyorum.

• Vdsl 2 ye geçiş yapıldı Vdsl ile sinyal alıyorum kesinlikle hız sınırlaması yaşıyorum yapa altyapsındayım. Modeme gelen alabileceğim maksimum hız 33 mbit modeme ulaşan hız. upload 3 mbit ama speedteste görebildiğim en fazla hız 16 mbit ve upload 1 mbit. Ayrıca daha önce fast path interleaved olmuş eskiden ping değerim 10 du şimdi 30 çıkıyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum anlatamıyorum sorunu yada anlamak isyemiyorlar. Ne yapmam lazım forumda destek hizmetini sağlayan çalışanı varmı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüzüak -- 29 Mayıs 2017; 22:28:51 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.