Şimdi Ara

(ÇÖZÜLDÜ) Turknet Ülke Genelinde Erişim Sorunları Yaşıyor ÇÖKTÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
3
Favori
17.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim internetim gitti mevcut destek kaydına bakmak istedim ama siteye de erişim yok Twitter'a baktım bir sürü benim gibi bu durumu yaşayan var Muhtemelen geçenlerdeki genel çökme durumunu yaşıyorlar

Bu arama sonuçlarını incele:https://twitter.com/search?q=turknet&s=09

Güncelleme: Bazı bölgelerde sorun düzeldiği söyleniyor Şuan benim de internetim geldi fakat sayfalar aşırı yavaş yükleniyor Tahminim dns sunucularına ddos atıyorlar turknet'in

Konuyu öne çıkar der misiniz arkadaşlar

Güncelleme: Modem arayüzünden ve bilgisayar arayüzünden dns'leri otomatik yerine google dns yaptım Şuan bir sorun görünmüyor

@turknetdestek hesabından açıklama geldi

"Son Güncelleme Bugün saat 14:00 -19:00 arasında bazı kullanıcılarımız internet erişiminde sorun yaşadılar. Ekiplerimiz yoğun bir çalışmayla sorunun kaynağını tespit ettiler ve çözdüler. Şu anda network’ümüzde ve kullanıcılarımızın internet erişimde herhangi bir problem yok. Eğer bu sırada size keyifsiz anlar yaşattıysak özür dileriz."

Ek güncelleme: Sadece bu forumdaki turknet hesabını yöneten yetkili arkadaşlar bile çelişkili ifadeler veriyor Örneğim bir yerde upload hızları ile ilgili bize resmi bişey gelmedi Hız arıza kısmından kayıt açın diyorken aynı hesap farklı konuda pandemi sürecinde geçici artırılan upload hızları eski haline getiriliyor diyor Şimdi aynı soruya neden farklı cevap veriliyor

Kendi özel durumuma gelecek olursak;
    Olayı kısaca özetlemek gerekirse Hattım 130 mbps destekliyor göründüğü için 100'e güncellemelerini istedim hızımı. Sitede paketim 100mbps-95tl olarak görünüyor. Ama ilk etapta 79'a sonra 88'e güncellediler ve 88'de dslam kilidi var dediler Kaldırtmak için tekrar kayıt açtırdılar Açtım ve açıtğım gibi hızım anlamsız bir şekilde 79'a indirildi Tekrar kayda ve bu foruma yazdım 1-2gün sonra 88'e çekildi Yaklaşık 1 hafta sonra da dün gece internet kesildi ve geri geldiğinde 100mbps tanımlanmıştı. Şimdi bugün öğlen uyandım ve baktım tekrar 79'e geri indirmişler. Sitede kayıt açıcam tekrar ama şuan da site açılmıyor.

Şuan böyle

Bu da dün gece

Yeni Güncelleme 21.07.2020

Dün bölgede çalışma var diyordu site Bu sebepten midir bilmiyorum hat değerlerim daha da iyi hale gelmiş Bu arada 88mbps'e çıkarmışlar hattımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbomlusinan -- 21 Temmuz 2020; 15:30:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ip alamıyorum..... (ÇÖZÜLDÜ) Turknet Ülke Genelinde Erişim Sorunları Yaşıyor ÇÖKTÜ

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QUINRY

Ip alamıyorum.....
    Aynı durum bende de var internet ışığı yanmıyor İp alamıyor modem

• Kendi siteleri de bayağı bir ağır şuan.

• cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    Türk Telekomdan görevli geldi hattı kontrol ettik, onun üstüne olunca bu.

Adamdan şüphelendim

hehehehe

• Benim nazarımda suları epey bir ısınmıştı, artık başka bir firmaya geçmenin zamanı geldi.
  • Benimde 15dk kadar önce gitti 10dk kadar santrale authentication error verdi sistem ondan sonra düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 6 Temmuz 2020; 15:10:13 >
  • Bu hata alanlar İstanbulda mısınız sizde

• (ÇÖZÜLDÜ) Turknet Ülke Genelinde Erişim Sorunları Yaşıyor ÇÖKTÜ
  • Kırşehir turknet yok çöktü.

• quote:

Orijinalden alıntı: QUINRY

Türk Telekomdan görevli geldi hattı kontrol ettik, onun üstüne olunca bu.

Adamdan şüphelendim

hehehehe
    Bende ilk turknete geçtim 35liğe Baktım çok fazlasını destekliyor 75lik paket istedim 79 tanımladılar Desteklenen hız 125-126mbps falandı Neyse karşı komşuya internet bağlamaya daha doğrusu mevcut hattı kontrole ekip geldi sonra benim hız 60lara düştü Bu gelen ekipler bozuyor bence

• Tekirdağ bağlantı koptu 15dk sonra geldi ama çok yavaş açılıyor siteler yada açılmıyor..
  • Bölge bölge açılıyor sanırım.
  • Aksaraydayım Kobi abonesiyiz aynen bizde de internet gitmiş durumda

• Var mı interneti gelen Bende düzelmedi halen

• İstanbul / Bağcılar
    Herhangi bir kesintisi olmadı bende

• Bende de yaklaşık 1 saattir gitmiş durumda.

• Ankara'da durum devam ediyor.
  • İnşallah bu kesintinin arkası SAYE or IPv6

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QUINRY -- 6 Temmuz 2020; 15:53:7 >
  • Bende 4 gündür ne internet ne telefon çalışmıyor. Hiç bir şey de yapmıyorlar. Böyle haysiyetsiz bir firma olamaz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.