Şimdi Ara

TurkNet’ten sevindiren hamle: Adil Kullanım Kotası kaldırıldı! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
3
Favori
10.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birisi de tüm sayfaların aynı pencerede açılma sorununu kaldırsa keşke..
  • Hafta başı Superonline'dan taahhüt bozarak başlattığım üyelik taşıma işlemi kargo ile evrakların ellerine perşembe öğleden sonra sonrası bugün öğlen saatlerinde sonuçlandı. Ankara Pursaklar'da oturuyorum ve an itibari ile Adil Kullanım Kotası olmadan sözde değil özde sınırsız internet kullanıyorum. Ping değerim 9 ve hızım 9-11 mbit arası. Bu değerler Superonline kullanırken 8 ping ve 6 mbit hız şeklindeydi. Helal olsun TurkNet'e ..
  • bağcılarda oturuyorum 16 mbps 75 gb akk 59 tl ye kullanıyorum ayın 4'ü gelince akk doluyor hız 3 mbps ye düşüyor,akk dolmadan önce speed test yaptım hız 6 mbps çıkıyo 16 veya daha yakın bi sayıyı göremiyorum heralde altyapıda sorun var,türknete geçiçektim fakat telefon aldım iptal ettirirsem 6 bin lira para ödemek zorundaymışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2245metin

bağcılarda oturuyorum 16 mbps 75 gb akk 59 tl ye kullanıyorum ayın 4'ü gelince akk doluyor hız 3 mbps ye düşüyor,akk dolmadan önce speed test yaptım hız 6 mbps çıkıyo 16 veya daha yakın bi sayıyı göremiyorum heralde altyapıda sorun var,türknete geçiçektim fakat telefon aldım iptal ettirirsem 6 bin lira para ödemek zorundaymışım.

6 bin lira mi ne???? Nereden cikti o rakam cok merak ediyorum ciddi ciddi 6 bin mi dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olması gerekende bu o kadar para verip belli bir limitten sonra internet hızının aşırı düşmesi kabul edilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

quote:

Orijinalden alıntı: 2245metin

bağcılarda oturuyorum 16 mbps 75 gb akk 59 tl ye kullanıyorum ayın 4'ü gelince akk doluyor hız 3 mbps ye düşüyor,akk dolmadan önce speed test yaptım hız 6 mbps çıkıyo 16 veya daha yakın bi sayıyı göremiyorum heralde altyapıda sorun var,türknete geçiçektim fakat telefon aldım iptal ettirirsem 6 bin lira para ödemek zorundaymışım.

6 bin lira mi ne???? Nereden cikti o rakam cok merak ediyorum ciddi ciddi 6 bin mi dediler

muhtemelen iphone 7 falan almıştır :)))
  • ping değerleri genelde değişmez. teknik olarak değişmemesi lazım .bir outdoor dslam'de 1000 kapasite var ise, telekom alt yapısı kullanan firmalar dahil olmak üzere hepsinin alacağı değerler benzerdir. yanii 800 tane türk telekom müşterisi - 100 süperonline 100 turknet oldugunu varsayalım. dolap aynı dolap. santral mesafeleri vs. aynı.. yani sonuç değişmez. o nedenle ping konusunu kafanıza cok takmayın.

bildiğim kadarıyla türk telekom da 2018 sonunda kaldıracak akn olayını.
  • immeLmann kullanıcısına yanıt
    Ping değerleri gayette değişir dediğinizle alakası yok , belki yurtiçi ping değerlerinde evet öyle olabilir . Ama yurtdışı serverlarında asıl ping etkene ortaya çıkar fark eder , yurtdışı çıkışları çoğu ISP nin farklıdır bu yüzden ping değerleri farklılık gösterir gösterebilir .
    Gateway daki yoğunluk ve size atanan QOS göre ping ve hız değişir.
    Belkide TT Sol Turknet gibi firmalar aynı cihazda network namespace üzerinde yada farklı sanallaştırma teknikleri ile kendi alanını oluşturmuş da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Gateway daki yoğunluk ve size atanan QOS göre ping ve hız değişir.
    Belkide TT Sol Turknet gibi firmalar aynı cihazda network namespace üzerinde yada farklı sanallaştırma teknikleri ile kendi alanını oluşturmuş da olabilir.

dolaplarda tt tarafı genelde kendine ne yaptıysa firmalara da onu yapıyor. teknik anlamda derinlemesine bilgi sahibi olmamakla birlikte :

benm T7 saha dolabımda aldıgım ping 8 ms... karşı binada arkadaşım turknet aldıgı ping aynı. önceden turk telekom idi... iss değiştirdi ancak pingi aynı.
    Yalnız dolab da sunucu bulunmuyor sen taa ile bağlanıyorsun biz oradan bahsediyoruz. bu 8 ms nin 5 ms si ip katmanın vdsl sonra vdsl den tekrar ip çevirilmesinden kaynaklanıyor diye hatırlıyorum.
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    iphone 7 aldım ah kafasızlıgım benim ya neyseki hat babamın üstüne,kendi adıma hat açabilirmiyimki turnetten acaba :D
  • beyler şimdi bizim eve gelen sadece 1 hat var o hat ise babamın adına internet ve ev telefonu kullanıyoruz,turk nete başvuru yapsam eve hat bağlarlarmı ? aynı evde 2 farklı modem olcak biri ttnet biri turknet olurmu öyle şey ?
  • Turkneti baglatmamla kapattitmam bir oldu. Once vaadleri kulagima hos geldi. Uygun fiyat falan dedim ama ucuz etin yahnisi yenmezmis kaldi ki astari yuzunden daha pahali..

Modem aldim 250tl sonra birde 2 kabloyu baglamadan cekip gitmisler elektirikci cagiracakmisiz..gittim adam da dedi 100tl ye baglarim.. sonra simdi superonline tarifeme baktim 12 ay taahhutlu 69tl.. 10tl icin turk telekomun igrenc berbat agina ne diye giriyorum ustelik su an kullandigim yalin internet yarin obur gun hat tahsisi ya da yuksek telefon faturasi getirmeyecekleri ne malum... hemen modemi iade ettim dilekceyi de bugun honderecegim 14 gun cayma hakkimi kullanip superonline a devam edecegim.. varsin 10tl pahali ama 50gb aknsi az olsun.. adamlar bize sadece interneti kullanma keyfini birakip gittiler..hizmet budur.. ben turknette 2 evrak icin yurtici kargoya birde 15 tl bayildim..

Siz siz olun yalin fiberdryseniz fiberde kalmaya devam edin. Su an en az zararla u donusu yapmaya calisiyorum

• Bu arada bu firma adil kullanim kotasini falan kaldirmadi tam tersi yine yalan dolan pesindeler ve insanlari kandiriyorlar.. reklamlarinda sanki tamamen kalkmis gibi gorunuyor ama arayip dorunca "sizin ordaki trafomuz desteklemiyor"

Babababa...

Bir sey yapiyorsan adil yapacaksin.. istanbulun gobegindeyim adam sinirsiz kullanacak ben 150gb akn ile kullanacagim o zaman reklaminda belirt uygun alt yapinin oldugu her yer de akn yok diye.. su an 2 kisi sinirsiz kullaniyor diye nasil akn yi kaldirdik diye reklam yapiyorlar anlam veremiyorum

• Turktelekom surekli arıyor 8mbps hiz 50gb akn diye turknetten iyi hizmet aliyorum adamlar dalga gecer gibi 6kati dusuk hiz ve 3 kati az kotayi ayni paraya satmaya calisiyor. Turknet insallah buyurde su acgozlu turk telekomu bitirir rezil herifler.

• TurkNet’ten sevindiren hamle: Adil Kullanım Kotası kaldırıldı!
  • ben 49 luk paket kullanıyorum. Benim hızı düşürdüler. Hatta hız düşük şu an.
  • Turknet Paket hızım 75 MEGABIT,
    Güncel hızım : 4 MEGABIT.
    REZALET MEGABIT.

TurkNet’ten sevindiren hamle: Adil Kullanım Kotası kaldırıldı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 6 Nisan 2017; 20:52:38 >
  • TurkNet vermiş olduğu AKK siz internet reklamları ile insanların gözünü çok iyi boyuyor. Fakat söz konusu hizmet olunca çok tembeller. 31 mart 2017 tarihinden itibaren aktif olan aktivasyonum mevcut fakat evime internet hattını halen getirmediler. Teknik destek, müşteri hizmetleri gibi ekipleri tamamen rezalettir. 1 ay ücretsiz kullanım diyorlar onuda abonelik işlemleri ile dolduruyorlar. İnsanları boş vere uğraştırıyorlar. Böyle rezillik olmaz. 1 hafta daha bekleyeceğim sonuç olmaz ise aboneliğimi hemen iptal ettireceğim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.