Şimdi Ara

TurkNet’ten sevindiren hamle: Adil Kullanım Kotası kaldırıldı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
3
Favori
10.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bence 8 mbit interneti zorunlu olan mecburen alan insanlarin zorunlu olmasinin tek sebebi ttnetin TEKEL bir şirket olmasidir.

ayrica tabiri caizse ben dağin başında yaşiyorum. vdsl kullaniyorum. şehrin dişina toki evlerinde oturanlar fiber kullaniyor. demek ki bu yapilabilir birşey. şirket tekel olduğu için 900 milyon kar edip 850 milyon kar payi dağitiyor adamin rakibi yok ne derse o niye sana hizmet versin adam hizmet verme zorunlugu duymuyor.

Bence bu konuda yanliş devletin hükümetin. Tekel şirket özelleştirilmemeliydi.

ayrica bu banwith denilen şey öyle abartildiği kadar pahali yatirim olsaydi. ayda 3 5 dolar verip 1000/1000 mbit sunucu kiralayamazdik diye düşüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deli_yek

Bizde yapa yok akn devam. Ama akn kalktıktan sonra günde 5 kez internet gidiyor. Umarım alakası yoktur.6 aydır Türknet kullanıyorum. 70+ hız var ama 1 haftadır stabil değil.

İlk geçişlerde olabilir zamanla sistem oturacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Forumda konusu açılalı 1 hafta oldu.

Evet ama resmi bir açıklama yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Kalktı diyorlar da, geçen arkadaş aradı. 200 GB AKN 75mbps hıza 60 TL dediler. Kalkmış hali mi bu ben anlamadım .

Haberin içeriğinde ve kaynakda da anlatılıyor. Sadece Destekleyen Bölgelerde kaldırıldı.
  • Bence müşteri memnuniyetini en çok önemseyen firmalardan biri olan Türkcell de SüperOnline da böyle birşey yapar..

• TurkNet'e Helal olsun bazılarının yapamadığını yaptılar.

• Hocam Bursa'da destekliyor yazıyor. Kafamı karıştıran da o. Herhalde bölge bölge farkediyor. Arkadaş daha geçmedi Turknet'e. Ona atayım da bir baksın.

Neyse teşekkürler cevap için.
  • Bu işin kaymağı bitti. Şimdi iss lerin pastanın meyvelerini yeme sırası. Hep kazıklancaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan

VDSL için de AKK kalktı mı? Sadece ADSL kullananların kalktı diye biliyorum.

Bir yakınımız için başvuru yaptık. 24 Mbps olarak görünüyor. ADSL mi VDSL mi bilmiyorum ama sadece düşük hızlarda vermiyorlar. Bağlanınca verilecek hızı göreceğiz bakalım. AKK yok.
  • nisan 20 de kahrolası ttnet ile taahhüt bitiyor. 3 haftadır günde en az 30 kere arıyorlar inanın abartmıyorum. her seferinde bilerek meşgule atıyorum iyice kıvransın şerefsizler. 1 müşteri 1 müşteri onlar için ki bu kadar çok arıyorlar. maksat nasıl kandırırız da yeniden bir taahhüt imzalatırız. o bi kere olur ttnet.. 1 kere..
    Ve son 2*3 gün kala aradıklarında telefonu açacağım söyleyeceklerimi şimdiden hazırladım tabi kafamda:
    -iyi günler erdem beyle mi görüşüyorum
    -evet
    -nasılsınız?
    -iyiyim (siz nasılsınız yok)
    -erdem bey 20 nisanda ttnet ile olan sözleşmeniz sona eriyor dilerseniz yeni tarifelerimizi size açıklamak istiyorum
    -hmm öylemi çok sevindirici bir haber bu
    -erdem bey 50 gb 15 mbit diye başlarken
    -hanfendi şu anda bu konuşmamız kaydediliyor öyle değil mi?
    -evet erdem bey
    -çok güzel. lütfen bu konuşmayı önce orda ki amirinize sonra müdürünüze sonra bölge müdürünüze sonra genel müdürünüze sonra da ceonuza lütfen dinletin. 2 senedir müşterinizim çekmediğim rezalet kalmadı. şu anda benim vergimle kurulan bir altyapıya sahipsiniz ve beni soydunuz. tabi bu peşkeşi size çeken devlete de lanet olsun. o kadar açgözlüsünüz ki elinize geçirdiğiniz bu fısattan istifade vatandaşa tekel olmanın egosunun ızdırabını yaşattınız. rekabetin deyim yerindeyse anasını bellediniz. diğer bütün rakiplerinizi devletin kurmuş olup size peşkeş çektiği altyapı ile sindirdiniz ki bu yaptığınızla hem onurunuzu hem şerefinizi kaybettiniz. umarım en kısa sürede borç bataklarının içinde sürüklenerek bayraklarınızı indirirsiniz iyi günler. diyerek kapatacağım.

Bu haberi öğrenmiş olmam sebebiyle hemen ardından Turknet müşteri hizmetlerini arayıp merhaba Türknet diyeceğim..

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrmzffr

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Forumda konusu açılalı 1 hafta oldu.

Evet ama resmi bir açıklama yoktu.

O konuyu açan arkadaş müşteri hizmetleriyle telefon görüşmesini bile kaydetmişti daha ne resmi açıklama olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemersini

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

"Buna pek güvenemediğim ve herhangi bir ping / paket sorunu vs olması durumunda ..."

Ping süresi inanılmaz derecede önemli. Merak ediyorum tüm türknet kullanıcıları akk kalktı diye internete abanınca ping süresi ne değerlere varacak. Aslında bu 2019 yılı için test niteliğinde aynı zamanda.

İlk başta herkes abanabilir -meraktan- ama daha sonradan zaten indirilecek bir şey kalmayacağı ve merak da giderileceği için trafik rahatlar. Zaten bant genişliği artınca insanlar bir şeyler indirme zorunluluğunu bırakacaktır. AKK insanlardaki fırsatçılık refleksini sunî olarak arttırıyor. Bkz: Download hastalığı. Bir ara çok yaygındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 24 Mart 2017; 2:20:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BuBBa123

Mesut Cevik aciklasin lütfen. Kendisi kalkamaz. Kalkabilir diyenler için cocuk demişti.

Kaderin.. üstünde... bir kader... Vardır. Kim şimdi çocuk acaba turknet mi çocukça düşünüyor yoksa bu zat mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Eylül gibi çok düşündüm TurkNet alayım mı diye, vaatları biraz absürd gelmişti bana, çok güvenememiştim. Hattınızın kaldırabileceği en son hızı veriyoruz diyorlar. Buna pek güvenemediğim ve herhangi bir ping / paket sorunu vs olması durumunda destek bulamayacağım ihtimaline binaen gittim kimle tekrar taahhüt yaptım biliyor musunuz?

Türk Telekom...

Çok büyük bir hata yapmışsın. Türknet hem açık ara farkla en avantajlı tarifeye sahip hem de bunu taahhütsüz bir şekilde veriyordu.
  • Bende uydinet var 1 mayisi beklicem hiz yukselmezse direk turknete

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En başından beri akk sız internet kullanıyoruz biz.
    Gelen hız 2.6 mbps akk yı aşmak bişeyi değiştirmiyor. Sınırsız kullanıyoruz biz sağolsunlar.
  • kendi ekiplerini kurmadan müşteri sayısı artmaz ben geçeyim dedim paramla rezil olup geri döndüm.

• Turkcell Superonline kullanıyorum aslında memnunum fakat bu akk belimizi büküyor o yüzden taahhüt bitince bende Turknete geçmeyi düşünüyorum
  • O kotalar teker teker kalkacak.Herkese hayırlı olsun.

• eSSelamuAleykum E kullanıcısına yanıt
    Borçlarından dolayı mevcut altyapılarınıda beter edecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.