Şimdi Ara

TurkNet’ten aktif altyapıdaki tüm kullanıcılara alabildikleri kadar upload hızı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
631
Cevap
7
Favori
44.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
134 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o ekran görüntüsü alınırken zyxell 3312-b10a kaullnıyordum.şu an asus ac-51 kullanıyorum.
  • suphion kullanıcısına yanıt
    şuan sağolsun vae'de olmama rağmen turknetten 87 mbit download 4 mbit upload alıyorum.işin ilginç yanı herkes gece gündüz hız farkı yaşıyor ama ben her zaman buna yakın hızları alıyorum.tabii ki fiber dolap evimin önünde :)
  • Kimler faydalanabiliyor bundan, bana mail gelmedi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turknet ile İstanbul kağıthane'de 16mbit'e kadar adsl abonesi olarak 7mbit alıyorum, hız testi ile 6mbite düşüyor.

• ADSL kullanıcıları için de geçerli mi bu upload hızı?
  • İyiymiş darısı TT nın başına

• Hemen basvuruyorum turk.net e

• Birkaç ay içinde başka bir şehire taşınacağım. En büyük endişem Türknet olmama ihtimali. Şu anda 70 mbps hızımdan gayet memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mükemmel bir hizmet. İnşallah devam eder.
  • Bizi teğet geçmiş galiba

Edit: hakkını yemiyim Turknet'in Türkiye'de kotayı ilk kaldıran firmadır kendileri. Millet 50GB kota ile sürünürken kendileri 150GB daha sonra 250GB ve en sonunda komple kaldırdı

TurkNet’ten aktif altyapıdaki tüm kullanıcılara alabildikleri kadar upload hızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 17 Mayıs 2018; 12:19:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ledd

Biz bundan faydalanamıyoruz bizi görmezden geldiniz herhalde?
    16Mbit bile göremiyorum upload nasıl göreyim dimi @Turknetdestek?

değerlere bakarsak adsl kullanıyorsunuz bu doğru mu

• Vodafone'nun kullandığı Roytept değil. Eğer gidip Turkcell ya da Türk Telekoö kabinlerine kendi fiberlerini çekse idi o zaman Roytept olurdu. Omurgada yalnızca Turkcell kullanmıyorlar. Yer yer değişiyor, Türk Telekom da, Turkcell de kullanıyorlar omurgada. Veri merkezinde de İstanbul Avrupa hariç hala Türk Telekom'dan kullanıyorlar. Ama Vodafone omurgasını yeni birleştirebildi. Zamanla Türk Telekom ve Turkcell omurgalarını kullanmayı bırakacaktır (bırakmasa bile kapasite kiralar, Turkcell'in Türk Telekom'dan kapasite kiralaması gibi, yani kendi omurgasına yetmediği yerlerde destek olarak, ana taşıyıcı olaral değil).

Ha Vodafone'nun Turkcell ve Türk Telekom'un FTTB/H sistemleri üzerinden verdiği fibermaxx hizmeti de VAE oluyor. Kendi fiberini çektiği binalarda herhangi bir paylaşım modeli zaten mevzu değil.

Bakır konusunda şöyle bir durum var. Santralden beri bakır erişim ile hizmet vermek (ki bu Türk Telekom'un eski saha dolaplarıyla verdiği ADSL hizmeti oluyor) tabi ki çağdışı. Ama FTTC çağ dışı bir sistem değil. Zira VDSL için geliştirilen modülasyonlarla artık FTTC FTTH'yi yakaladı. Mesela şuan en çok kullandığımız 17a profili ile biliyorsunuz 100Mbps verilebiliyor, 30a ile 200Mbps tabi bu iki modülasyon artık eskimeye başladı. Bu sebeple 35b Supervectoring ile 600Mbps'e, G.fast ve GigaDSL ile 1Gbps hız alınabiliyor. GigaDSL'in de pilot çalışmaları yapılıyordu Türk Telekomda. Yani artık FTTC/B/H sistemlerin birbirine karşı performans farkı kalmadı. Bunu 10 sene evvel deseniz haklıydınız zira o zamanlar 8a 12a gibi 100Mbps dahi alınamayan modülasyonlar kullanılıyordu. Neticede artık iş FTTx sistemleri ayırmak değil, fiber erişimleri attırmak ve bu erişimleri tabi sağlam kurmak. Bir kaç core fiberle işi döndürmeye çalışmamak lazım.

Şimdi tüm ISS'lerin fiberlerinin %100 çakışma olarak hesap edersek (garanti olsun diye) şuan 16.4 milyon hane fiber homepass var. Yani bu demektir ki ülkemizdeki hanelerin %60'ı fiberle bağlı iken geri kalan %40 hala bakır erişimle santrale kadar ulaşıyor. Artık önem verilmesi gereken konu fiber homepass'ı %100'e ve üzerine nasıl çıkarabiliriz olmalı. Tabi bunu yaparken omurgayı da yeteri kadar güçlendirilerek ilerlenmesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• zaltun kullanıcısına yanıt
    O sıkıntıları yaşanların şehrine TurkNet'in çektiği hat yetersiz oluyor genelde, bu sebepten gündüzleri özellikle de akşam saatleri yavaşlıyorlar. Ama görünene göre sizin şehrinize çektikleri hat şuan için yeterli bu sebeple de sorun yaşamıyorsunuz.

• ADSL'de teknik sınır var maks 1Mbps. Ona kimsenin yabaileceği bir şey yok.

• türknete bi hat taşıyalım dedik çalışan altyapıda hizmet verilemez olduğunu iddia ettiniz 1 ayın sonunda biz veremicez dediniz iptal ettik projeyi dediniz, 5 ay boyunca başka operatördeki numaraya ses hizmeti faturası kestiniz,üstüne hattın thksini kapattınız 60 gün sonra mevcut sağlayıcımda olmama rağmen hat telekomdan iptal edildi yeni numara almak zorunda kaldım. TAM 8 AY BOYUNCA SİZDEN KURTULMAYA ÇALIŞSAKTA GENE FATURA KESTİNİZ.

toplamda 9 aylık bir süreç sonunda türknetten kurtulmayı başardık.

YANİ DEĞİL ALABİLDİĞİM KADAR UPLOAD, DİREK OMURGA SWİCHDEN EVİME 1GBPS METRO ETHERNET ÇEKSENİZ ÜSTE PARA VERSENİZ BİR DAHA ASLA TÜRKNET İLE İŞİM OLMAZ.

YAPTIĞINIZ HER SANSASYONEL HABERİN ALTINA GELİP BUNU YAZACAĞIM.ÇÜNKÜ MÜŞTERİ HİZMETLERİNİZ KÖŞEDEKİ BAKKAL İLE AYNI
  • Turknet oradan 2 ekmek kap gel. Evde iftara ekmek kalmamış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

değerlere bakarsak adsl kullanıyorsunuz bu doğru mu

Alıntıları Göster
    Evet doğru ADSL, İstanbulun göbeğinde bu kalite inanılmaz.
  • Güzel gelişme darısı başımıza
  • Hayırlı olsun VAE kullanıcısı olarak atılan bu adıma sevindim. Diğer operatörlere örnek olacak davranışlara devam edecektir TürkNet.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLoser1

Ankara Altındağ normal Turknet bile baglatamiyorum insanlar 30mb upload alıyor adalete bak
    Başkent olacak sözde işte b.k altyapı b.k sistem en eski semtindeyim bende cebecide adsl 5mgbit dvm 2029da gelir biz ölürüz o zamana.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.