Şimdi Ara

Türknet şikayet ettik Ulaşılabilir hızı düşürmüş oyunmu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TeknolojiveBililisim

Geçen sene yaşanan durum özetle
    75Mb paket 72Mb test sonuçları
    Hattım 100Mb kaldırır iletmem >>88Mb 72Mb test sonucu

İtiraz sonucu 88Mb 83Mb test sonucu

Tekrar itiraz 100Mb kaldırır 100Mb 83Mb test sonucu

Tekrar itiraz 100Mb 94Mb test sonucu

Aradan bir sene sonra upload hızı düşürüldü hızımda düştü ve

100Mb 75Mb test sonucu itiraz

88Mb 75Mb test sonucu ve sondurum bu

ilk değerler modeme tanımlanan hızlardır. Ayrıca ben bu yazıyı yazarken biri yorum atmış bu tipi tiplere hiç bir cevabım yok artık ben bu İssye abone olurken 100Mbye kadar abone oldum sanamı sorcam başkasını şunu bunu taviz verirsem yarın birgün 50-35-20Mbsye düşürmeyecekelerini nerden bilicem bana soracaklar hızınızı düşürdük onay veriyormusunuz diye kıt düşünceli şahıs nekadar uğraştığımı biliyormusun toplamda bilmem kaç ay uğraştım ve her itirazda kablo modem mesaj ileltiyle uğraşıp ben haklı çıkmıştım.
    şuan oim de paket bilgisi kaç yazıyor ?
  • dostum sen nerede oturuyorsun yahu? Kağıthane merkezinde oturuyorum şuan 2mbps hızım var
  • En sonunda Türknet de netspeed gibi 100 mbps hızı 75 mbps ye çekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TeknolojiveBililisim T kullanıcısına yanıt
    Soru imalı değil, cevabını merak ettiğim bir soruydu çünkü taşınmayı düşünüyorum. Ama sorunun gittiği kişi kıt beyinlik olmaktan öteye gitmiş bir mahlukata gittiği için kendimden utandım.
  • İnternet hızı düşük olanların konuyu açan arkaşı eleştirme veya suçlamaya hakkı yok. Ben de turknet abonesiyim. 100 Mbps fiberden 75 Mbps ulaşılabilir hızımın olduğu söylendi. Ve suan hız testine baktığımda hızım 36 Mbps geçmiyor. Önceden en fazla 60 Mbps görüyordum. Modemdeki ulaşılabilir hızım şuan 130 Mbps ve gelen değer ise 75 Mbps. Hal böyleyken test hızım 36 Mbpsi geçmiyor. Yani kafalarına göre ayarlıyolar hızları. Aynısını daha önce dsmart da yapmıştı; Adsl hattımda ulaşılabilir hızım modemde 8196 Kbps gözükmesine rağmen hız testinde 4 Mbpsı geçemiyordum. Dsmartı aradığımda hat eskimiştir vs diye kandırmaya çalışsada ulaşılabilir hızımın mevcut hızdan 2 kat olduğunu söyleyince test hızım birden 7 Mbps oldu. Kimse kusura bakmasın hakkını aramayanı sömürüyo bu sistem. Kimsenin abone olurken verdiği hızı keyfi olarak düşürmeye hakkı yok
  • TürkTelekom'da iken ulaşılabilir hızım Downstream: 112.451kbps Upstream: 38.369kbps civarındaydı. TürkNet'e geçtikten sonra Downstream: 67.608 Upstream: 20.901 düşürülmüş.

Güncel: TurkNet Downstream: 52532 kbps Upstream: 35541 kbps
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Faustus

TürkTelekom'da iken ulaşılabilir hızım Downstream: 112.451kbps Upstream: 38.369kbps civarındaydı. TürkNet'e geçtikten sonra Downstream: 67.608 Upstream: 20.901 düşürülmüş.

Güncel: TurkNet Downstream: 52532 kbps Upstream: 35541 kbps
    Yari yariya dusmus niye oyle olmus hocam sordunuz mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmiyorum hocam bakacağım. Anormal bir düşüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Faustus -- 1 Eylül 2018; 14:53:28 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.