Şimdi Ara

Türknet Rezaleti (10. Gün internet bağlanmadı daha)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AKN'yi kaldırdık limitsiz internet kampanyaları ile reklam yapan Türknet benim de ilgimi çekti nihayetinde TTNet i iptal edip başvuru yaptık.

30 eylül cumartesi başvuru yaptık. 1 ekimde dosyaları gönderdik. Pazartesi gönderdiğimiz dosyalar ancak cuma günü ellerine ulaşdı. Dosyalar ulaştıktan sonra da telefon başvurusu yaptık ttnete deyip oyaladılar. Ardından internet başvurusu yaptık deyip yine oyaladılar. Her aramada bazen müşteri hizmetleri altyapı da eksiklik var dedi bazen de dosyalarınız bize ulaşmadı bazen de ttnete başvuru yaptık onu bekliypruz dediler.

Ben hayatımda öyle beceriksiz müşteri hizmetleri görmedim. 10. Gün oldu bugün de internetiniz bağlandı dediler. Eve geldim kabloyu kutuya kadar çekmişler. Bağlantıları da tekrar yaptım. Modem de DSL ışığı yanmıyor. Bir hareket bile yok. Müşteri hizmetlerini tekrar aradım arıza kaydı oluşturdu. Şimdi 48 saat içinde çözülecek diyorlar.

Yani arkadaşlar ben internetimi kesip türknete başvuru yaptım ve şimd 10 gündür interneti çekemedim eve. Bu firma işini düzgün yapmıyor 1-2 gün daha bekleyecem ve sonuç alamazsam Superonline ya da ttnete geri döneceğim.

Ayrıca belirteyim ttneti kesip türkneti başvuru için aradığımda müşteri hizmetleri bana 48 saat içinde internetiniz aktif olur demişti. Daha sonraki müşteri hizmetleri o 48 saat internet için değil başvuru aktivasyonudur dedi. İlk başta müşteriyi kandırmak için her şeyi salladılar.

Ben 10. Günde tüm işimi aksattım. Herşey altüst oldu. Eğer rahatınız yerinde ise memnunsanız internetinizden bu amatörlerle çalışmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vatandaşı herhangi bir şekilde mağdur eden firmaların Allah cezasını versin.Batsınlar inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende geçmeyi düşünüyordum fakat önceden gördüğüm yorumlar ve bu söyledikleriniz tereddüt yaşamama neden oldu bu kadar reklam yapan bir firma bu kadar beceriksiz iş yapabiliyor demek ki acilen profesyonel iş yapmaları lazım eğer bir işletme için Müşteri memnuniyetsizliği oluşmaya başlıyorsa ki başlamış anladığım kadarıyla, başka yerlerde de böyle yorumlar gördüm bu gidişle türknet çok müşteri kaybederler diye düşünüyorum

• Hocam bende tam geçiyodum ki vazgeçtim. İnternet kafeye gittim evrakları çıkarmak için. Orada ki abi geçme pişman olursun falan anlatınca içime kurt düştü. Bende biraz şikayetleri araştırınca herkesin aynı şeyden şikayetçi olduğunu gördüm. Bende vazgeçtim. 10 gün öyle internetsiz kalsam ne anaları ne bacılar kalır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • recebim59 kullanıcısına yanıt
    Bizim firmaları anlamak zor parayı buldular mı hemen gidişat kötüye gidiyor.

• KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    Şimdi interneti bağlasalar alacağım hız gerçekten 35 mb olsa (altyapı 35 mb destekliyor) akn siz olsa gerçekten çok iyi olur ama bu şekilde 10 gün netsiz kalınca soğuttular kendilerinden

• quote:

Orijinalden alıntı: bypangea

Şimdi interneti bağlasalar alacağım hız gerçekten 35 mb olsa (altyapı 35 mb destekliyor) akn siz olsa gerçekten çok iyi olur ama bu şekilde 10 gün netsiz kalınca soğuttular kendilerinden

Bizim sokaktaki internet kafe Net Galaksi kullanıyor. O söyleyene kadar hiç duymamıştım.

Bizim bina yeni olduğundan 24 e kadar alabiliyorsunuz demişti Türknet ama Tt şuan 10 veriyor. Daha 4 ay önce 16 alırken şuan 10'u geçemiyorum. Büyük ihtimal tahattütü iptal edip geçiş yapacağım.

Net Galaksi evine telefon hattı çekmeni istiyor, telefon hattı sayesinde 32'ye kadar verebiliyorlarmış. Akk ve tahattütte yok. Bir kaç ay denerim

• Ben de dsmart net baglattim. Bende de adsl ışığı yanmıyor, arıza kaydı açtılar bakalım ne çıkacak.

İlk başvuruda arıza kaydı açılması cidden sinir bozucu

• 15 gün önce Superonline dan turknete geçtim, aboneliğini iptal etmeden taşıma yapsan internetin kesilmeden geçiş yapardın ki ben öyle yaptım. Lakin müşteri hizmetleri iyi değil orası kesin, hele ki Superonlinedan sonra

Bu arada 35mb destekliyor benim hattımda aldığım hız kablosuz bir üst kattan 30-32 mb ve oldukça memnunum.

• modem ttnetin modemiyse ondan olabilir.

ayrıca zamanında ben de turknete başvurmuşdum 1 ay internet hzmeti alamadık üstüne üstlük 1 aylık parayıda aldılar.Müşteri hizmetleri de gerçekten çok kötü.
  • türknet kullanıcısıyım adres değişikliğinden dolayı öğrenci olduğumuz şehirde nakil talep ettim pazartesi işleme koydular salı günü internet hattım açıldı ayrıyetten dediğiniz gibi kabloların üzerine adımı yazıp bırakmışlar bağlamamışlar ucunu dsl sinyali alamadım orayı kendim bağlayıp telefon çevir sesini elde ettim ama modeme dsl gelmiyordu arıza kaydı bıraktım. gece biraz araştırdım sıkıntının türktelekomdan kaynaklandığı yazıyordu birkaç başlık altında peşine taraflarına mail attım. ertesi gün sabahtan türktelekom ekibi geldi bu sıkıntıların kendilerinden kaynaklandığını söyledi internet sinyali vermemişler 2dkda yapıp gittiler
    özetle müşteri hizmetleri denildiği gibi bişey bilmiyor ama türknet in suçu değil bağlantı sorununuz
  • Baharda TürkNete geçerken bana da anlatıyorlardı böyle rezil şöyle kepaze diye Dsmart da kullandık TTnette kullandık rezalete alışkınız diye başvuru yaptık 4 gün içinde evrak ulaşmasıyla geçiş tamam hallediyoruz dediler 6. gün sonunda TürkNetten bağlanmıştık. 3 İSS firmasını kıyaslarsam Türknet>TTnet=Dsmart. Sorun yaşadım mı evet fakat bu sorunları diğer firmalarda da yaşıyordum. Ping hepsinde aynı düzeydeydi Giresun Ankara 25-29 arası hepsinde TürkNette 24-25 arası genel olarak (53 olduğu da oluyor bir kaç saatliğine) Geriye bana yarayan ne kalıyor kota, taahhüt kota 150gb idi 250gb yapıp bir şey deniyoruz dediler iyi dedim, YAPA olanları kotasız yaptılar diğer firmalar hala 50gb kota 70gb kota sunarken 150gb kotam var diye hani bize diye düşünmedim derken adamlar YAPAlı olsun olmasın herkesin netini kotasız yaptılar. Bu kadar badireye rağmen hala hizmetlerinden bir şikayetim yok kimseye de önermiyorum/öneremiyorum, ben TürkNetteyim dediğimde pişman olursun rezil firma diyenler gırla gidiyor.

Bulunduğum bölgede ADSL hizmeti veriliyor daha üst seviye bağlantı türleri gelse kaymaklı ekmek kadayıfı olacak ama hiç bir firmadan bir atılım bir plan yok hala.

• 1 hafta internet yoktu bizde
  • Bende normalde kuruluşları övmeyi sevmem ama bir Türknet kullanıcısı olarak hizmetlerinden çok memnunun. Benim geçişim sorunsuz oldu ki 10-15 gün sıkıntı çıkacağını bilsem gene Türknet'e geçerim (TTnet'te 1 ayda nakil yaptıramadım). Şu anda 50-60 mbpt hızda internetim var. Birde AKN'yi de kaldırdı. Yemin ederim kendimi çağ atlamış gibi hissediyorum. Müşteri hizmetleri konusunda hala eksikleri var ama tutumları değiştirmeden büyümeyi başarırlarsa çok iyi bir internet sağlayıcı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

quote:

Bizim sokaktaki internet kafe Net Galaksi kullanıyor. O söyleyene kadar hiç duymamıştım.

Bizim bina yeni olduğundan 24 e kadar alabiliyorsunuz demişti Türknet ama Tt şuan 10 veriyor. Daha 4 ay önce 16 alırken şuan 10'u geçemiyorum. Büyük ihtimal tahattütü iptal edip geçiş yapacağım.

Net Galaksi evine telefon hattı çekmeni istiyor, telefon hattı sayesinde 32'ye kadar verebiliyorlarmış. Akk ve tahattütte yok. Bir kaç ay denerim

Hocam mesajı atmadan önce yeşil ve kalın yapmaya uğraşıyor musunuz her seferinde?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePscho

quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

quote:

Hocam mesajı atmadan önce yeşil ve kalın yapmaya uğraşıyor musunuz her seferinde?

Hayır. Copy paste

Telefondan giriyorum foruma genelde. Telefonda da hazırda yani, uğraşmıyorum.

• - Taahhüt istemiyor.
    - Diğer internet sağlayıcıların akla mantığa uymayan akk limitine göre çok daha mantıklı akk limiti veriyorlar.
    - Altyapı müsade ediyorsa güzel internet hızı veriyorlar

Ve makul fiyatlara bu hizmetleri veriyorlar.

* Bunun yanında internet bağlatma sürecinde sorun yaşamayan çok az insan var ve insanı bezdirebiliyorlar.

İnterneti öyle ya da böyle bir şekilde bağlatabildikten sonra fikrinizin değişebileceğine inanıyorum.
  • Keşke iptal ettirmeden direk geçiş yaptırsaydınız. Aynı şekilde bende superonline üzerinden geçiş yaptım. Bina eski kutu eski. Kablo çektim dışarıdan 13,5 alabiliyorum. Sorunsuz kullanıyorum. Telefonu bağlayamadılar o da çok umurumda değil açıkcası kullanmıyorum çünkü. Direk Türknetten yeni hat alınca TT işleri yokuşa sürebiliyor. Onu da göz önüne almak gerek.

• Gercekten reziller iki aydan fazla sure oldu kullaniyorum ttnet 11-12mbps hiz veriyordu turknetten en fazla 7mbps aldim ve o kadar kesilme dalgalanma var ki. Modemde zaten turuncu yaniyor dsl isigi on kez soyledim umurlarinda bile olmadi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Internetiniz icin once abonelik aciyorlar. Sifrenizle beraber turknetten abonelik girisiyle islemlerinizi takip edebiliyorsunuz. Benim gayet hızlı açildi 1 haftada tum islemler tamamlandı. Bir de eğer adsl modem kullaniyorsaniz ve vdsl desteklemiyorsa internetiniz olnaz.vdsl modem edinmeli ya da internetinizin adsl yapilmasini soylemelisiniz. Ben daha yeni gecis yaptim turktelekomdan eğer yardim istiyorsaniz sizi bilgilendirebilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.