Şimdi Ara

Türknet=rezalet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önce günler boyu bekledik aktif edilsin de kullanmaya başlayalım diye. Tarifemiz 100mbps'ye kadar, sınırsız AKK. Adresimize göre 35mbps hız vereceklerini iddaa ediyorlardı. Günler süren canlı destek konuşmaları sonucunda zorla da olsa internetimiz geldi. Hız ilk akşam 3mbit üzerine çıkmadı. Canlı yardıma bağlanıp belirttim, hız düşüklüğümüz için destek kaydı oluşturduklarını söylediler(türknetin en büyük yalanı destek kaydı). Ertesi akşam eve geldim internet daha da yavaş. speedtest.net'e bile giremedim, google bile zar zor açılıyordu. Canlı yardıma bağlanıp belirttim. Hız profilinizi güncelliyorum dedi. 2 dakika sonra modemdeki internet ışığı söndü ve bir daha gelmedi. Canlı yardıma tekrar bağlandığımda, bir destek kaydı oluşturma vakası daha yaşandı. Sorunu anlatmama rağmen kimse dinlemiyor, yetkililerin söylediği şeyler ; modemi resetle, modem arayüzüne gir, kullanıcı adı ve şifre doğru mu kontrol et..gibi işe yaramaz şeyler. En son sorunun kaynağını sorduğumda ters bir cevap veren müşteri hizmetlerinden Burcu Hanım agresifçe konuşup yüzüme kapattı. Bunun üzerine tekrar aradim ve verdiği cevap yüzüme kapatmadığı, sistem kaynaklı bir sorundan dolayı kapandığıydı.
    Sonuç olarak ; 15 gündür türknet'ten aldığım internet hizmetinin toplamı : 2 saat süreli kullanım ve ortalama 1mbit bile olmayan hız.
    Aynı hatayı siz de yapmayın, türknet kullanmayin.

• Benimde kafam karisik turknetle cok sikayet var 16mbps superonline 50gb akkmi yoksa aktif altyapi diye 16mbps aknsizmi ayni para ama sikayet cok turknette
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

Benimde kafam karisik turknetle cok sikayet var 16mbps superonline 50gb akkmi yoksa aktif altyapi diye 16mbps aknsizmi ayni para ama sikayet cok turknette

yapa santrali neresi oda önemli mesela ben 16 mbps ye kadar hızda 2 mbps alıyodum oda gece gündüzleri 1.6 1.8 arası dolanıyodu hızlar ve dalgalanmalı birden 1.5 1.6 ya düşür birden 2 yi görüdüğü de oluyodu şuan telekoma geçtim 16 lık pakette 12 alıyorum çünkü çok yakın mesafe de santrali var herkes telekom kötü derken ben daha çok seviyorum 12 mbps nere 2 mbps nere santral mesafesi önemli süperonline benim gibi yüksek hız veriyorken yapa da hızın düşebilir veya artabilir

• Saatler süren cebelleşmeden sonra biri sesimi duymuş olsa gerek. İnternet geldi. Saat 23:15 itibari ile aldığım değerler :
    (100mbps'e kadar sınırsız tarife, Türknet'in adresimize vaadettiği hız ise 35mbps.

Buyrun :

• Bunlar direk apartmanin girisindeki ankastrenin yanindan yarim metre kablo ile dibinden alinan

Türknet=rezalet degerler.. turknet aktif yapa kullanicisiyim 1 hazirandan beri 4-5 gun kopmalida olsa idare etcek sekilde normal bi internet kullanmisimdir..
  • Türknet=rezalet
  • yigit1313 kullanıcısına yanıt
    Almayalim kalsin ozaman forumda sikayet bol
  • Tavsiye etmiyorum, stabil bir hizmet sunabilmeleri için çok yol katetmeleri gerekiyor.. Mecburen Superonline veya Ttnet bağlatacağız.
  • Merhaba, yaşamış olduğunuz problem nedeni ile üzgünüz. Size yardımcı olabilmek ve hizmet kontrollerinizi sağlamamız için GSM numaranızı PM üzerinden iletir miiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: epsotel

Türknet=rezalet

bu hızlarda yapa olmasının bir avantajı kalmıyor.
    alernatif firma var mı adresinde?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Bu hizda kalsa gene iyi snr degerleri devamli dusuyor.

4 mb down hiz geldiginde down. stabil oluyor ama bu sefer 500 kb. Upload bile gelse aksamlari snr genelde 4-5 de ve bu sefer ondan net kopma yapiyor.

Biraz arastirdim yapa sistemi altyapisindaki musterileri turknet santraldeki vdsl cihazina takiyormus.

3-4 kere oto baglantida vdsl seklinde baglantimda olmustu..

Yani siz adsl de kullansaniz vdsl portta oluyorsunuz.

Yapa da olupta boyle bir sorunu benden baskasi yasadimi bilmiyorum.

Belki turknette kalip yapa dan cikarin telekom altyapisina gecirin desem bu kadar sorun kalmazdi benim bolgemde ama bugun iptal faksini gondercem.

Yeniden net alirsam telekom baglatirim 3-4 mb. Lik kampanyasi var sanirim yalin 30 tl ye..

3 hazirandan beri bunu turknet cozmeliydi,kendileri teklif etse turknette kalip telekom altyapisina gecirmeyi duruma gore belki iptal etmezdim ama enteresan bir iss yani bu kadar basit biseyi halledemiyorlarsa boyle bir hizmet sunan veya sunamayan insanlara para kazandirmanin anlami yok

• quote:

Orijinalden alıntı: epsotel

Bu hizda kalsa gene iyi snr degerleri devamli dusuyor.

4 mb down hiz geldiginde down. stabil oluyor ama bu sefer 500 kb. Upload bile gelse aksamlari snr genelde 4-5 de ve bu sefer ondan net kopma yapiyor.

Biraz arastirdim yapa sistemi altyapisindaki musterileri turknet santraldeki vdsl cihazina takiyormus.

3-4 kere oto baglantida vdsl seklinde baglantimda olmustu..

Yani siz adsl de kullansaniz vdsl portta oluyorsunuz.

Yapa da olupta boyle bir sorunu benden baskasi yasadimi bilmiyorum.

Belki turknette kalip yapa dan cikarin telekom altyapisina gecirin desem bu kadar sorun kalmazdi benim bolgemde ama bugun iptal faksini gondercem.

Yeniden net alirsam telekom baglatirim 3-4 mb. Lik kampanyasi var sanirim yalin 30 tl ye..

3 hazirandan beri bunu turknet cozmeliydi,kendileri teklif etse turknette kalip telekom altyapisina gecirmeyi duruma gore belki iptal etmezdim ama enteresan bir iss yani bu kadar basit biseyi halledemiyorlarsa boyle bir hizmet sunan veya sunamayan insanlara para kazandirmanin anlami yok

santrale uzaksanız yapacak birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, yaşamış olduğunuz problem nedeni ile üzgünüz. Size yardımcı olabilmek ve hizmet kontrollerinizi sağlamamız için GSM numaranızı PM üzerinden iletir miiniz?

Dinleme bunu sakın arayacaklar hız problemi için arıza kaydı oluşturacaklar 2 gün sonra biri arayacak ben baktım hızınız burda normal gözüküyor problem sizde diyecekler çünkü bu firma haşa ALLAH arkadaşlar kendilerinde asla kusur olamaz bayramdan sonra tekrar arap telekoma geçip kurtulacam inş bunlardan.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Hocam, sen anlamadin sanirim..

Snr degerlerinin bu kadar kotu olmasinin nedeni turknet in bolgemdeki yapa sistemi. Telekomda bu kadar berbat snr ler hic olmamisti.

Boyle devamli oynayan , devamli rezil yerlerde surunen snr degerlerinin nedeni benim adsl santrallne uzak olmam degil.

Yani genel anlamda 4 mb. Down hizi bile stabil veremedi turknet sebebide upload snr sinin devamli 2-5 arasi rezli seviyede olup kopma yasatmasi idi..
  • kendi teknik servisi bulunmayan gereksiz bir firma kesinlikle internet alınmamalı bu firmadan 30-40 tl fazla verin ama gidip düzgün hizmet alın bi teknik servis için 1 ay 1.5 ay beklemeyin boşu boşuna benim gibi 1 kere problem çıktığında başınız derde girdi demektir sorun artık 3 ayda mı çözülür hiç mi çözülmez hiç belli olmuyor türknet şans işi başta problemsiz düzgün kullanıyorsan belirli bir süre gidiyor bu hız sonra bozulursa yandın düzelmez bidaha neyse almayın türknetten internet kota ve taahhütsüzlüğüne aldanıp
  • Güncelleme yapayım. Her gün canlı desteğe bağlanıyorum hız sorunuyla ilgili. Bugün aldığım cevap Türknet'in tüm kalitesini ortaya koyacak cinsten : bulunduğumuz adres üzerinden 8mbit'e kadar hız verilmektedir.

Ben aptal mıyım da 60 lira verip çağ öncesi internet alayım. 100 mbit'lik tarife aldık. Adresimize vaad edilen hız 35 mbit'ti.
    Bunların vaatleri köprüyü geçinceye kadar arkadaşlar. Almayın, aldırmayın.
    Merhaba, yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile üzgünüz. Size yardımcı olmak ve hizmet kontrollerinizi sağlamamız için GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • Günler sonra bir güncelleme yapayım. Mesajların tarihleri ortada. Canlı desteğe kaç kere bağlandığımı hatırlamıyorum bile. Bir Allah'ın kulu geri dönüş yapmadı, yardımcı olmadı. Bugün başka bir firmaya başvurumu yaptım, bunları da iptal edeceğim hemen. Aklınız varsa bulaşmayın Türknet firmasına.

Türknet=rezalet
    Benimde ustte mesajim var gorursunuz bende sikayetler cokken aldim 2mbos hizin uzerine cikamadi ama tahhut yok diye almisdim zaten dun turk telekoma basvurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit1313

Günler sonra bir güncelleme yapayım. Mesajların tarihleri ortada. Canlı desteğe kaç kere bağlandığımı hatırlamıyorum bile. Bir Allah'ın kulu geri dönüş yapmadı, yardımcı olmadı. Bugün başka bir firmaya başvurumu yaptım, bunları da iptal edeceğim hemen. Aklınız varsa bulaşmayın Türknet firmasına.

Türknet=rezalet

Merhaba, paylaşmış olduğunuz fotografta bulunan destek kaydı numarası üzerinden hizmetinize ulaştım. Destek kaydınız açıldıktan iki gün sonra sorununuzun çözüldüğü ve tarafınıza aranma sağlanadığını ancak size ulaşılamadığı bilgisi SMS olarak verilmiştir. Hizmetinizde ise altyapınızın desteklediği maksımum hız değeriniz 11 Mbps olarak gözükmektedir. Bu hız üzerinden sizin aldığınız değer ise 9 Mbps'dir.

Bunlara ek olarak size söylenen alabileceğiniz maksimum hız bir seferlik ölçüm sırasında sağlanan hattınızın desteklediği maksimum hız kapasitesidir. Her zaman aynı hızı alabileceğiniz garanti edilmemekte ve bu sebeple “‘e kadar” ifadesiyle ulaşabileceğiniz maksimum hız değeri size söylenmektedir.

Hız testi yaptığınız saatteki internet kullanım yoğunluğu, bina içindeki kablo tesisatınızın kalitesi, modeminizin ayarları, splitter cihazınız, kablosuz kullanım gibi birçok sebeple hız kayıplarının yaşanması normaldir. ADSL ve VDSL teknolojisinden kaynaklanan bu kayıpların, 16 Mbps gibi hızlarda, 6-7 Mbps’e kadar olması performans sorunu olarak kabul edilmemelidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.