Şimdi Ara

TÜRKNET KOCAELİ GENELİNDE YOK! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
4.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Status: Showtime
    Last Retrain Reason: 1
    Last initialization procedure status: 0
    Max: Upstream rate = 1139 Kbps, Downstream rate = 19240 Kbps
    Bearer: 0, Upstream rate = 1130 Kbps, Downstream rate = 18785 Kbps

============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 2 hours: 30 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 1.153 Mbps 18.831 Mbps
    Actual Net Data Rate: 1.130 Mbps 18.785 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 8.7 dB 8.3 dB
    Actual Delay: 7 ms 8 ms
    Transmit Power: 10.5 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: -2.5 dBm -14.6 dBm
    Actual INP: 1.0 symbols 1.0 symbols
    Total Attenuation: 13.1 dB 29.1 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.139 Mbps 19.240 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 13.1 N/A N/A N/A 29.1 89.4 102.3
    Signal Attenuation(dB): 13.1 N/A N/A N/A 29.1 N/A N/A
    SNR Margin(dB): 8.7 N/A N/A N/A 8.3 N/A N/A
    Transmit Power(dBm): 10.5 N/A N/A N/A 14.5 N/A N/A

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 30 min 15 sec
    FEC: 149794 0
    CRC: 269 0
    ES: 122 0
    SES: 0 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Hat değerleri düzeldi mi?
    Kabloları kontrol ediniz mi ? Hat zayıflaması 17 filan olsa sorun olmaz 14MBps rahat alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ilginçtir snr margin 6.6 hala internet var kopmamış , pamuk ipliğine bağlı internet :D . Sorun kablolarda değil , bu vdsl sinyali bana saha dolabından değil 2km uzaklıkta olan YAPA nın bulunduğu bağlı olduğum santralden geliyor sorun orada . Ve hatta maksimum değerleri atıyorlar hep 18 mbit kaldırıyor 18 mbit atıyorlar , kaç kere söyledim düşürün hızımı diye hala düşüremediler . YAPA'dan inşallah bugün çıkarım dün onay vermiştim eski VAE sistemine dönmek için bakalım ne olucak.

Max: Upstream rate = 1132 Kbps, Downstream rate = 17328 Kbps

Link Uptime: 0 day: 12 hours: 30 minutes
    SNR Margin: 8.4 dB 6.5 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.132 Mbps 17.328 Mbps
    SNR Margin(dB): 8.4 N/A N/A N/A 6.5 N/A N/A

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 30 min 53 sec
    FEC: 665504 0
    CRC: 1579 0
    ES: 690 0
    Latest 15 minutes time = 6 min 11 sec
    FEC: 16929 0
    CRC: 33 0
    ES: 12 0

Adsl iyi değil santral yakın olsa vdsl iyidir vdsl 12MBps sabitlemelerini isteyin

• half life 3 kullanıcısına yanıt
    2 gündür dilimde tüy bitti diyorum 12 mbite sabitleyin hattı düşük hız olmasına razıyım yeter ki sorun çözülsün , yok 2 gündür yapamıyorlar ne yapacağımı şaşırdım . Bende eski sisteme geri dönmek istiyorum dedim türk telekom portuna taşıyın beni VAE den hizmet almak istiyorum dedim 150 gb kota olsun onada razıyım dedim , tamam dediler bugün belki eski sisteme geçerim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

Çok ilginçtir snr margin 6.6 hala internet var kopmamış , pamuk ipliğine bağlı internet :D . Sorun kablolarda değil , bu vdsl sinyali bana saha dolabından değil 2km uzaklıkta olan YAPA nın bulunduğu bağlı olduğum santralden geliyor sorun orada . Ve hatta maksimum değerleri atıyorlar hep 18 mbit kaldırıyor 18 mbit atıyorlar , kaç kere söyledim düşürün hızımı diye hala düşüremediler . YAPA'dan inşallah bugün çıkarım dün onay vermiştim eski VAE sistemine dönmek için bakalım ne olucak.

Max: Upstream rate = 1132 Kbps, Downstream rate = 17328 Kbps

Link Uptime: 0 day: 12 hours: 30 minutes
    SNR Margin: 8.4 dB 6.5 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.132 Mbps 17.328 Mbps
    SNR Margin(dB): 8.4 N/A N/A N/A 6.5 N/A N/A

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 30 min 53 sec
    FEC: 665504 0
    CRC: 1579 0
    ES: 690 0
    Latest 15 minutes time = 6 min 11 sec
    FEC: 16929 0
    CRC: 33 0
    ES: 12 0

dostum yapman gereken olay modem arayüzünden modülasyon türünü ADSL2+ olarak seçmen ve modemini yeniden başlatman
    VDSL üzerinden aldığın sinyal sıkıntılı ADSL2+ üzerinden hizmet al.

• half life 3 kullanıcısına yanıt
    life01 L kullanıcısına yanıt
    Hocam canlı destekten de söyledim burdaki türknet desteğe de söyledim , telefonla arayıp müşteri hizmetlerine de söyledim 2 gündür yapmıyorlar galiba bu YAPA sistemine henüz müdahale edebilecek teknik elemanları yok yani türk telekomla bu YAPA sistemlerine müdahale konusunda konuşmadılar daha .

@life01 Hocam modem Zyxel VMG3312-B10A bu modem hat modunu otomatik kendisi değiştiriyor ve sizin değiştirmenize izin vermiyor kafasına göre modu VDSL2 ye çevirmişti ben YAPA ya geçince neden böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Herhalde bu YAPA dan gelen sinyal hem VDSL hem ADSL şeklinde geliyor olsa gerek ki modem VDSL moduna aldı kendisini .
  • quote:

Hocam canlı destekten de söyledim burdaki türknet desteğe de söyledim , telefonla arayıp müşteri hizmetlerine de söyledim 2 gündür yapmıyorlar galiba bu YAPA sistemine henüz müdahale edebilecek teknik elemanları yok yani türk telekomla bu YAPA sistemlerine müdahale konusunda konuşmadılar daha .

@life01 Hocam modem Zyxel VMG3312-B10A bu modem hat modunu otomatik kendisi değiştiriyor ve sizin değiştirmenize izin vermiyor kafasına göre modu VDSL2 ye çevirmişti ben YAPA ya geçince neden böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Herhalde bu YAPA dan gelen sinyal hem VDSL hem ADSL şeklinde geliyor olsa gerek ki modem VDSL moduna aldı kendisini .

Hocam bak aynısı benimde başıma geldi modülasyon türü otomatikteydi modem geldiğinde VDSL sinyal alıyordu ama değerler çok kötüydü.
    ben ADSL2+ seçtim miss gibi kullanıyorum TPLink kullanıyorum yani sen modülasyon türünü ADSL2+ seçsen çok güzel kullanacaksın.
    Senin modemi bilmiyorum arayüzü kurcala tek tek menülere bak VDSL seçeneğini filan kaldır sinyal almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi life01 -- 25 Mart 2017; 15:2:33 >

• life01 L kullanıcısına yanıt
    Yok işte hocam bu modemin her yerine girdim yok yapamıyorsun kendisi kafasına göre otomatik tanıyıp öyle çalışıyor lanet olasıca ^^
  • quote:

Yok işte hocam bu modemin her yerine girdim yok yapamıyorsun kendisi kafasına göre otomatik tanıyıp öyle çalışıyor lanet olasıca ^^

anladım hocam bakın benim modem böyle TD-w9970 gayet memnunum her ayarını kendim yapabliyorum.

Resimde otoydu eskiden modem yeniden başladığında VDSL sinyal alıyordu ADSL2+ ya alınca gayet güzel kullanıyorum.

• Iste hocam bende boyle bir ekran yok ve karistirayim derken modemin internerle baglantisini kestim zaten sinirlarda olan snr degerinden dolayi simdi internet geri gelmiyor gecmis olsun :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: life01

quote:

anladım hocam bakın benim modem böyle TD-w9970 gayet memnunum her ayarını kendim yapabliyorum.

Resimde otoydu eskiden modem yeniden başladığında VDSL sinyal alıyordu ADSL2+ ya alınca gayet güzel kullanıyorum.

Bu arada sizde mi YAPA ya gectiniz? Rica etsem hat degerlerinizi paylasir misiniz ? Crc , fec ,es gibi hat hatalari aliyor musunuz , gecikme var mi hatta gerci YAPA dan dolayi herkesi interleaved moduna aldilae butun hatlarda gecikme var artik YAPA da olan.

• quote:

quote:

quote:

Bu arada sizde mi YAPA ya gectiniz? Rica etsem hat degerlerinizi paylasir misiniz ? Crc , fec ,es gibi hat hatalari aliyor musunuz , gecikme var mi hatta gerci YAPA dan dolayi herkesi interleaved moduna aldilae butun hatlarda gecikme var artik YAPA da olan.

evet yapa hocam.

• life01 L kullanıcısına yanıt
    Hat cok guzel haya yok hic bende cok hata oluyor ama muhtemelen pinginiz artmistir eskisine gore ? Speedtestte yapa oncesi 8 ping aliyordum artik 26 felan cunku benim sizinde oyle mi?

evet aynen öyle pingler arttı malesef ama idare edilebilecek seviyede en azından düzgün ve kotasız internetim var kafam rahat ucuz :)

sizin eski bir modeminiz filan varsa deneyin
    adsl alırsanız o hatalar kendiliğinden düzeliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

evet aynen öyle pingler arttı malesef ama idare edilebilecek seviyede en azından düzgün ve kotasız internetim var kafam rahat ucuz :)

sizin eski bir modeminiz filan varsa deneyin
    adsl alırsanız o hatalar kendiliğinden düzeliyor

Hocam vardi calistiriyordum , yanlislikla tak cikar tak cikar yaparken zyxel modemin adaptorunu linksys yani adsl modeme takinca linksys yi bozdum :'( calismiyor artik o

• Tamda turknete basvurdugum sırada bu haberi duyunca iptal edesim geldi. Ne dersiniz? Tamda evrakları kargolamış ulaşmasını bekliyordum. Aktivasyon falan gerçekleşti.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Tamda turknete basvurdugum sırada bu haberi duyunca iptal edesim geldi. Ne dersiniz? Tamda evrakları kargolamış ulaşmasını bekliyordum. Aktivasyon falan gerçekleşti.

Eger evin bagli oldugun santrale uzaksa ve YAPA varsa buyuk husranlara ugrayabilirsin ama bunu kimse bilemez basvurup gormeden , basvur 1 ay kullan baktin berbat cik sonucta taahhut yok bisi yok

Santrale uzağım ama YAPA yok. Aynen bende öyle düşündüm zaten çok umutlu değilim iyi çıkacağından evraklarda velimeşeye ulaşmış zaten 23 martta yollamıştım yarın da türknete gitse 1 ay dener ilk fatura çıkmadan iptal ettiririm.

Bu arada kimlik fotokopisini ve evrakları tekrar yolluyorlar mı? Birde iptal ettirmek için faks mı çekmemiz lazım nasıl işliyor süreç?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.