Şimdi Ara

Turknet iptal ücreti ve netspeed hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, turknet baglatali 2 ay oldu olacak önümüzdeki ay ücretsiz kullanacaktim hatta ama sabrım kalmadı. Forumdada konusu var zaten sürekli bir kopma yasiyorum. Duzelttik diyorlar 1 gün düzeliyor ikinci gün yine pert. Oyun oynayan bir ciftiz ve aksamlarimiz hali hazırda sinir küpü olarak geçiyor. Bedava ayı falan istemiyorum sadece iptal ettirmek istiyorum şu an.

Merak ettiğim şu ki ben iptal edince benden bir şey istiyorlar mi?
    Türk netten de netspeede geçmeyi düşünüyorum kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu arada tamı tamına 20 gündür sorunun düzelmesini bekliyorum. 20 günde böylesine basit bir sorun günlük olarak çözülüp sonra yine bozuluyorsa yarın öbür gün kablo kopsa demek ki aylarca netsiz kalicaz.

Geçmeyi düşünen arkadaşlara tavsiyem geçmeyin. 1 ay güzel güzel kullandım şimdi de burnumdan geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Varolan Türknet'i hattını, Netspeed'e geçirebilirsin.

Ama modem değerleri nasıl merak ediyorum. Eğer varolan hat problem ise aynı problem yeni İSS'de de devam edeiblir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Varolan Türknet'i hattını, Netspeed'e geçirebilirsin.

Ama modem değerleri nasıl merak ediyorum. Eğer varolan hat problem ise aynı problem yeni İSS'de de devam edeiblir.
    yok hocam şöyle ki ben başta modem sorunlu sandım başka modem denedim yine aynısı oldu. Hat sorunlu zannediyordum fakat forumda alttaki verdiğim linkteyi konuyu okuyunca anladım ki sorun benden kaynaklı değil. Bu arada düzeltebiliyorlar ama 1 gün sürüyor sonra yine bozuluyor. Yani aslında düzeltme imkanları var ama yapmıyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/turknet-dinamik-ip-alan-musterilerini-magdur-ediyor--135284133

• quote:

Orijinalden alıntı: tunahan1071

yok hocam şöyle ki ben başta modem sorunlu sandım başka modem denedim yine aynısı oldu. Hat sorunlu zannediyordum fakat forumda alttaki verdiğim linkteyi konuyu okuyunca anladım ki sorun benden kaynaklı değil. Bu arada düzeltebiliyorlar ama 1 gün sürüyor sonra yine bozuluyor. Yani aslında düzeltme imkanları var ama yapmıyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/turknet-dinamik-ip-alan-musterilerini-magdur-ediyor--135284133

Alıntıları Göster
    İlginç, o zaman varolan hattı Netspeed'e geçirin derim.

Tabi onlar genelde Telekom'dan geçmeye alışkınlar, Türknet ile alakalı işler nasıl oluyor diye Netspeed'e sorun. Onlar sizi yönlendirsin.

Ben de Netspeed kullanıyorum, ofiste. Şuana kadar sorun yaşamadım. Gerçi Türknette sorun yaşamadım.

• O konunun altına bi çözüm yolu yazdım istersen bi bak ona. Bir de son olarak hızını daha düşük bir değere sabitlemelerini isteyebilirsin. Mesela 20yse 15e 16ysa 12ye gibisinden.
  • TürkNet mağdurları artıyor. Bir şey talep etme hakları yok faturayı tam çıkarırlarsa itiraz et sürekli kesilen internetin ve sorunlu internetin faturasını istemeye utanmıyorlar da sen mi utanacaksın. En kısa sürede taşıma işlemini yada iptal dilekçesini yolla benden tavsiye mümkünse müşteri hizmeti olan bir net tercih et aradığında birilerine derdini anlata bil. Bende Türknetle bir şeyi fark ettim insan bir şeye para verip karşısında muhatap bulamayınca kendi kendine sinir olunmayacak konuya bile sinir oluyor :D
  • Dün Türk Telekom ile görüştüm. Hat da Turknet üzerine olduğu için transfer yapamayacaklarini söylediler.

Hatla beraber kullananların ilk önce iptal ettirmekten başka çaresi yok galiba.

Hattan kasıt telefon hattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesGunes -- 1 Kasım 2018; 2:55:58 >
  • Benim de sorunum ve niyetim konuyu açan arkaşla aynı. Ancak henüz 3 ayimi doldurmadiğım için transfer mümkün değilmiş. 25 gün daha beklemek veya Turknetden kapattirip Netspeed den yeni abonelik açtirmak mi daha iyi karar veremedim..

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Bu geçişte ekiplerin binaya gelmesine gerek oluyor mu ? yoksa direk uzaktan mı hallediyorlar ?
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Uzakdan hallediliyor.

• İnternet hizmetini Transfer (ya da taşıma ne ise adı) taleb ettiğimizde başvuru yaptığımız şirket bizden hizmet numarası (galiba 8 digit /hanelikmiş) dedikleri bir şeyi istiyor.
    Bunu nereden buluyoruz bilen var mı?

Turknet müşteri hizmetlerinden öğren demeyin ltf. Malum Turknet de karşılıklı görüşebileceğimiz bir temsilci yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 28 Aralık 2018; 14:21:11 >
  • 8 ay netspeed kullandım ilk aylar çok iyiydi ama son 2-3 aydır ping sorunu çıktı cgn ip havuzuna dahil etmişler bende netgalaksiye taşıdım 13 ms alıyorum oyunlarda speedtest de 6 ms çıkıyor 75 mbps aknsiz 75 tl tavsiye ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknet yapa altyapısındaysanız hattınızı başka operatöre taşıyamazsınız iptal edip öyle başvırmanız gerekli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.