Şimdi Ara

Türknet internet 1aydır internet yok. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
5.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Artık bende savunmayacağım bu firmayı çünki internetim bi geliyor bi gidiyor isteyen istediği firmadan alsın internetini kaliteli ve memnun kaldığın firmadan devam etmen en iyisidir.
  • CrashZinger kullanıcısına yanıt
    Hayır gelmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gun btk sikayetinin ardından tekrar aradilar tt ekibi yonlendirip ariza tespit islemi yapacaklarmis 48 saat icinde tt gelip kontrol yapacak dediler inanasim gelmiyor ama bi umutiste

• quote:

Orijinalden alıntı: biggame

Artık bende savunmayacağım bu firmayı çünki internetim bi geliyor bi gidiyor isteyen istediği firmadan alsın internetini kaliteli ve memnun kaldığın firmadan devam etmen en iyisidir.

Hocam modem arayüzündeki SNR hat zayıflaması bu bilgileri bir atarmısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: uluer295

Bu gun btk sikayetinin ardından tekrar aradilar tt ekibi yonlendirip ariza tespit islemi yapacaklarmis 48 saat icinde tt gelip kontrol yapacak dediler inanasim gelmiyor ama bi umutiste

Hocam siz işlemleri başlatıp taaahüt imzalayıp gönderdikten sonra,belgeleriniz bize ulaştı.Kontrol sonrası herhangi bir eksiklik yoksa hizmetinizi aktif Edicez mesajı geldimi?
    Daha sonra tt ekibi gelip ankastreye bağlantı yapıcak bu işlemler oldumu?

Türknet internet 1aydır internet yok.
    Bu son hali bakalım.Kısıtlamalarda kalktı bu güzel oldu kopmaz umarım.
  • quote:

Türknet internet 1aydır internet yok.
    Bu son hali bakalım.Kısıtlamalarda kalktı bu güzel oldu kopmaz umarım.

Hocam hat zayıflaması iyi durumda bu santrale uzaklığı gösterir,18 küsür
    SNR MARGİN 13 BU 8-9 bandına düşerse hatta kopmalar tekrardan meydana gelebilir.6 sınır zaten onun altında adsl sinyali gelmez.Kopma olursa 32 nin altına inmelerini söylersiniz.
    Ben napiyim hocam 60 tl para vericem 4.5 megabit hız var,Akn ye ulaşsamda sıkıntı yok zaten okadar hız alıyorum.Memnunum ama güzel
    DSL Hızı(Kb/s): 5579 797
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 7196 997
    SNR Sınırı (dB): 10.7 14.5
    Hat Zayıflaması(dB): 38.5 22.9
    Güç (dB): 18.9 12.2
    Bir 7 küsürlere çıkarttılar hızı SNR 7-8 bandındaydı ufak kopmalar oluyordu.Daha sonradan düzelttiler İyi güzel şimdi.

• Senin hat saha dolabına çok uzak görünüyor,ben yazlikta bile 8mbit alıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Senin hat saha dolabına çok uzak görünüyor,ben yazlikta bile 8mbit alıyorum.

Saha dolabına uzaklık neyse de altyapı yok hocam bende

Altyapı yakındakilerde var zaten 20 hat zayıflamasına kadar vdsl var.
  • 25 agustosta telefondan basvuru yaptim.26snda belgeleri yolladim.30unda belgeleri aldik diye mesaj attilar.2 eylul sabahi hattiniz acilmistir diye mesaj attilar. Eve gittim baktim sinyal yok. Musteri hizmetlerini aradim turk net isareti konulmus kablo yokmu apartmaniniz ankastresinde dedi. Yok dedim. O zaman kayit olusturayim isaretlesinler dedi. Benim zaten evime gelen hat vardi niye baska hat ceksinler ayni hatta baglamalari lazim degilmi dedim. Turk net portu farkli falan dediler. O santral kisminda olur farkli port evime gelen kablo niye degissin dedim. Bir sey diyemedi. Bakalim ne zaman cozecekler sorunumu merakla bekliyorum

• Telekom ekipleri bağlı olduğunu unutmazsa aynı port ama unutursa farklı porta bağlayabilirler.benim Belgeler bu cuma ulaştı ellerimi adsl şifresi nezaman gelir acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

25 agustosta telefondan basvuru yaptim.26snda belgeleri yolladim.30unda belgeleri aldik diye mesaj attilar.2 eylul sabahi hattiniz acilmistir diye mesaj attilar. Eve gittim baktim sinyal yok. Musteri hizmetlerini aradim turk net isareti konulmus kablo yokmu apartmaniniz ankastresinde dedi. Yok dedim. O zaman kayit olusturayim isaretlesinler dedi. Benim zaten evime gelen hat vardi niye baska hat ceksinler ayni hatta baglamalari lazim degilmi dedim. Turk net portu farkli falan dediler. O santral kisminda olur farkli port evime gelen kablo niye degissin dedim. Bir sey diyemedi. Bakalim ne zaman cozecekler sorunumu merakla bekliyorum

Hocam bir elektirikçi çagırın o kablolardan hangisinde akım varsa onu sizin kabloya bağlıcak, sizin isminizi yazıp gidiyor.Türk Telekom ekibi ama hali hazırda evinize giden kablonuz varsa işiniz kolay ankastreye gidin bakın isminizin yazılı olduğu kabloyu evinize giden kabloya bağlayın.Müşteri hizmetlerin dekilerin bilgisi pek fazla değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Telekom ekipleri bağlı olduğunu unutmazsa aynı port ama unutursa farklı porta bağlayabilirler.benim Belgeler bu cuma ulaştı ellerimi adsl şifresi nezaman gelir acaba

Salı sabahı 11 gibi Türktelekomdan gelebilirler.Aynı cuma günü belgelerin ulaştığı bilgisi vermişlerdi.Salı 11.30 da gelmişti ekip

Apartmandaki ankastrede neyin nerden geldigi belli degil. Gelen telekomcularda hic bir isaret koymamislar hangi hat benm oldugunu. Mecbur kayit olusturdular tekrar. Umuyorm gelip isaretleme yapacaklar

• quote:

Apartmandaki ankastrede neyin nerden geldigi belli degil. Gelen telekomcularda hic bir isaret koymamislar hangi hat benm oldugunu. Mecbur kayit olusturdular tekrar. Umuyorm gelip isaretleme yapacaklar

Hocam boşta olan kablolara bakın hangisinden akım alıyorsanız o sizin daireye giden kablodur.Çünkü mantık olarak apaetmandaki diğer vatandaşlar neti bağlıysa boşta kablo yoktur.Neti iptal edenin kablosunda akım olmaz,elektirikçi çagırın hangisinde akım var baksın.İşiniz türknet kaldıysa zor teknik ekipleri yok türktelekomda yardım etmez.Bina ankastreye gelir kablo belirler gider niye bağlamadın sözleşme bu kadar evine de gelmez.Türk Telekom Aboneliği yoksa sizin iş zora düşmüş Allah sabır versin

türknet in verdiği numaradan deneye deneye bulur en kötü. dediğiniz gibi vakit kaybetmemek için elektrikçiyi çağırıp hallettireyim ben. teşekkürler

güncelleme: elektrikçiyi apartmana getirdim ama ankastredeki kablo kalabalığını görünce uğraşmaya korktu. gelen hattın işaretlemesini yapsınlar ben öyle bağlayayım internetini dedi.hattı bulcaz diye deneme yaparken apartmanın telefonu keseriz sonra uğraşırız dedi. turk.net müşteri hizmetlerini tekrar aradım. cuma günü oluşturduğum kayıt hala sonuçlanmamış. port numaralarını verebilirim isterseniz dedi. benim ne işime yarayacak bu numaralar dedim. bir şey diyemedi. tekrar kayıt oluşturun dedim. oluşturdular kaydı. umarım bu işlem çok uzun sürmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul615 -- 6 Eylül 2016; 11:22:50 >
  • Senin hattın çalışmıyormuydu?
    Zaten eski kutularda neyin ne olduğu belli değil bu eski binalardaki kutuları yenilemeleri lazım hiç birşey yazmıyor ve deneme yanılma yapmadan bulmakta mümkün değil yatırımlarda 1.yiz diyorlar ama ufacık bir yatırım gerektiren bişey olunca ödenek yok diyor.Ayracaz seneye fiber gelecek diyor ama 4 seneden beri fiber gelecek bekliyoruz.Türk telekoma kaldıysa işimiz çok yavaş ilerliyor ama kendi müşterisi olsan daha hızlı işliyor işler.
  • quote:

türknet in verdiği numaradan deneye deneye bulur en kötü. dediğiniz gibi vakit kaybetmemek için elektrikçiyi çağırıp hallettireyim ben. teşekkürler

güncelleme: elektrikçiyi apartmana getirdim ama ankastredeki kablo kalabalığını görünce uğraşmaya korktu. gelen hattın işaretlemesini yapsınlar ben öyle bağlayayım internetini dedi.hattı bulcaz diye deneme yaparken apartmanın telefonu keseriz sonra uğraşırız dedi. turk.net müşteri hizmetlerini tekrar aradım. cuma günü oluşturduğum kayıt hala sonuçlanmamış. port numaralarını verebilirim isterseniz dedi. benim ne işime yarayacak bu numaralar dedim. bir şey diyemedi. tekrar kayıt oluşturun dedim. oluşturdular kaydı. umarım bu işlem çok uzun sürmez.

Dostum port numaralarını alsaydınız keşke elektirikçi o port numaralarından sizin daireye giden kabloyu bulabilir.Genelde devre kodu Ablok b blok c blok hangisi ise a1 der mesela ordan elektirikçi bakar akımda varsa baglar sizin iş yoksa 1-2 ayda çözülmez belki

• @biggame: evet yalın adsl kullandığım zaten bir hat vardı. ona bağlamamışlar anlaşıldığı kadarıyla. apartman içi kutular bildiğim kadarıyla apartman sahiplerinin yaptırması gerekiyor. o yüzden telekom gelip tek tek bütün apartmandaki kutuları değiştiremez bence.

@CrashZinger: port numarası ne işlerine yarayacak çok anlamadım.apartmandaki ankastreyi görseniz telefon hatlarının çalıştığına dua eder insan a portunu b portunu bile bulamaz bence elektrikçi

bu saat oldu herhangi bir geri dönüş yapılmadı araştırmayla ilgili. sabit telefon numarası üzerinden direk telekomla görüşsem acaba işlemim hızlanırmı ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.