Şimdi Ara

Türknet'in verdiği modem mi alınmalı - Zyxel VMG8623-T50B (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
17
Favori
153.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e_capkan

var diyorlardı o kabinlerde :(
    test mi ediyorlar acaba bazı yerlerde ?

hızın kaç şuan ?

Alıntıları Göster
    Bana da var dedi saha teknisyeni. Sanırım 35mbps anladı )))) 17a çalışıyor sadece. 35b ayarladığımda bağlantı yok. (
    Hızım 71mbps. 17a üzerinden. Bugün değiştirdim. Bugüne kadar 50mbps idi. SNR yerlerde ama modem tutuyor bağlantıyı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

kabinin etiketinde ne yazıyor ?
    hua ?
    alu ?
    zte ?

Alıntıları Göster
    Yazdıklarınızın hangisinde 35b var?

Türknet'in verdiği modem mi alınmalı - Zyxel VMG8623-T50B

Türknet'in verdiği modem mi alınmalı - Zyxel VMG8623-T50B

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 28 Mayıs 2020; 10:58:22 >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam benim müstakbel modemde kargoda ama UPS ile gönderdiklerinden bi' 10-15 gün beklentim yok açıkcası, UPS ile gelen son kargomun gelmesi 12 gün falan sürdü

Karşılaştırma olması açısından mevcut modemden hat değerleri kısmının ekran görüntüsünü almayı unutmayalım hocam
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    tanılma yapılması gerekiyor tek kişi için açmazlar vdsl profile 35b filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

Aslında 17a ve 35b birbirlerini rahatsız eden profiller değil. Ne olur sanki açsalar.
    Nereye başvurmalı acaba açmaları için...
  • quote:

Dolaba bile bakım yaptıramıyoruz. Hocam sende bu dolabn anahtarı varmı :) Bundan direk eve kablo çekeyim bari :)
  • ilidili kullanıcısına yanıt
    il müdürlüğünde network operasyon bölüm var tabi seni oraya almaya bilir
    dolap açarsanız merkez'e sinyal gönderişyor verdiğim numara daki kişi ne demişti
  • quote:

dolap açarsanız merkez'e sinyal gönderişyor verdiğim numara daki kişi ne demişti
    özet olarak. Müracat TürkNET dedi..

Türknetde bu konuda cevap vermiyor. Hattınız bu kada destekliyor diyor. Bunu bende biliyorum. VDSL sinyal kaynağına bu kadar yakınken niçin tam desteklemiyro diyorum (Yazıyorum), geri dönüş yok. 35b ve vectoring destekli modem sipariş ettim ama büyük ihtimal sonuç değişmeyecek. Dolabın fanları düşük kapasitede çalışıyor yada çalışmıyor. (Ses var çok hafif). Isı iyi atılmadığı için SNR sıkıntısına yol açarmı ki?
    Merhaba, şu an için 35b hizmeti vermiyoruz. Ayrıca yapa kartlar 35b desteklemiyor.Bu konuda bir kaç test yaptık. Gelişme olması durumunda forum üzerinden konu açarak bilgi vermiş olacağız.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hocam biz bu bilgiyi zaten kendi çabalarımızla edindik, siz bize 30A profil desteği için bir engel olup olmadığından haber verin
  • Vdsl profilleri hakkında şunu söylemek isterim.Elimizde kamuoyuna açık hangi kabinlerin hangi profilleri desteklediğine dair kesin bilgi yok.Ben 2013 Alcatel kabinden hizmet almaktayım.Dslstats diye bir programcıktan baktığım zaman bu kabinin Infineon chipset kullandığını görmüştüm.Daha sonra kabinde port kalmamıştı.1-2 hafta sonra kabinde bir çalışma yapıldı.Daha sonra sorguladığımda kabinde port olduğunu gördüm.Bu kez programla chipseti konrol ettiğimde BDCM:0xc013 (192.19) / v0xc013 yani Broadcom chipset kullanıldığını gördüm.Bu kodu internette arattığımda aynı kod numarasıyla Alman bir forum sitesinde bir kullanıcının 35b kullandığını gördüm.Tabi hizmet aldığım kabinin yanına 2 sene önce tip-23 konmuştu.Acaba bizim bölgeyi yoğunluktan dolayı mı o kabine geçirdiler yoksa tip-7 içindeki cihazımı değiştirdiler bilmiyorum.TT Alcatel firmasıyla 2018 ve 2019 yıllarında yeni anlaşmalar yapmıştı.Yeni cihaz alımı, değişimi ve teknik destek uzatması yaptılar.Port kalmayınca veya cihaz kullanım kapasitesi dolan yerlerdeki cihazları zamanla değiştiriyor olabilirler.Benim bu anlattıklarım haber olan ve gözlemleri mi yorumlamak.Her eve en az 100 Mbps hız vericez söylemi de büyük ihtimal yavaş bir şekilde 35b profiline geçiş olarak yorumluyorum.Şuan ki sistemle maksimum 50-60 Mbps alabilecek uzaklıktaki konutlar bu sayede 100 Mbps alabilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

özet olarak. Müracat TürkNET dedi..

Türknetde bu konuda cevap vermiyor. Hattınız bu kada destekliyor diyor. Bunu bende biliyorum. VDSL sinyal kaynağına bu kadar yakınken niçin tam desteklemiyro diyorum (Yazıyorum), geri dönüş yok. 35b ve vectoring destekli modem sipariş ettim ama büyük ihtimal sonuç değişmeyecek. Dolabın fanları düşük kapasitede çalışıyor yada çalışmıyor. (Ses var çok hafif). Isı iyi atılmadığı için SNR sıkıntısına yol açarmı ki?

Alıntıları Göster
    taşeron firmaya vermişler bakımlarını dolapların sizin için öğrendim
  • RevoLand R kullanıcısına yanıt
    30a ya herkes geçse keşke. Adsl ve vdsl 17a 30a ile beraber verilemiyormuş. Bir umut 1 temmuzda uygulanmaya başlanacak SAYE ile belli birşeyler değişir dedim ama koronadan oda etkilecek galiba. Hiç bir haber yok.
    Saye resmi olarak 18 ekime ertelendi
    https://turk-internet.com/btk-kiymetli-bir-pazar-analizi-yayinladi-ama-corona-virusle-deldi/
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    8-9 yıldır ertelenen şeyin geleceğine biraz umutsuzdum. 3 ay daha bekleriz.
  • msdos34 M kullanıcısına yanıt
    Kabinler için evet hocam yok ama santraldeki YAPA cihazlarında hangi dslam cihazına ve karta bağlı olduğumuzu öğrenebiliyoruz ve maalesef 30a profili ve vectoring desteğinden farklı bir şey beklememiz biraz hayal gibi duruyor
    Hocam benim anladığım kadarıyla o işte bir yanlış anlaşılma var, benim anladığım bu iki profilin uyumsuzluk yaşadığı tek nokta Vectoring. Birbirleriyle vectoring yapılamıyor. Ek olarak birebir aynı ITU standartına (G.993.2) bağlı oldukları da bu düşüncemi destekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevoLand -- 29 Mayıs 2020; 7:9:55 >
  • msdos34 M kullanıcısına yanıt
    Dslstats
    Bu programcık biz son kullanıcılardada iş görüyormu? ben bunu pc de çalıştırsam dsalm bilgilerini vs mi veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msdos34

Vdsl profilleri hakkında şunu söylemek isterim.Elimizde kamuoyuna açık hangi kabinlerin hangi profilleri desteklediğine dair kesin bilgi yok.Ben 2013 Alcatel kabinden hizmet almaktayım.Dslstats diye bir programcıktan baktığım zaman bu kabinin Infineon chipset kullandığını görmüştüm.Daha sonra kabinde port kalmamıştı.1-2 hafta sonra kabinde bir çalışma yapıldı.Daha sonra sorguladığımda kabinde port olduğunu gördüm.Bu kez programla chipseti konrol ettiğimde BDCM:0xc013 (192.19) / v0xc013 yani Broadcom chipset kullanıldığını gördüm.Bu kodu internette arattığımda aynı kod numarasıyla Alman bir forum sitesinde bir kullanıcının 35b kullandığını gördüm.Tabi hizmet aldığım kabinin yanına 2 sene önce tip-23 konmuştu.Acaba bizim bölgeyi yoğunluktan dolayı mı o kabine geçirdiler yoksa tip-7 içindeki cihazımı değiştirdiler bilmiyorum.TT Alcatel firmasıyla 2018 ve 2019 yıllarında yeni anlaşmalar yapmıştı.Yeni cihaz alımı, değişimi ve teknik destek uzatması yaptılar.Port kalmayınca veya cihaz kullanım kapasitesi dolan yerlerdeki cihazları zamanla değiştiriyor olabilirler.Benim bu anlattıklarım haber olan ve gözlemleri mi yorumlamak.Her eve en az 100 Mbps hız vericez söylemi de büyük ihtimal yavaş bir şekilde 35b profiline geçiş olarak yorumluyorum.Şuan ki sistemle maksimum 50-60 Mbps alabilecek uzaklıktaki konutlar bu sayede 100 Mbps alabilecektir.
    Stats recorded 29 May 2020 09:45:37

DSLAM type / SW version: BDCM:0xa451 (164.81) / v0xa451
    Modem/router firmware: AnnexA version - A2pv6F037d.d24c2
    DSL mode: VDSL2 Profile 17a
    Status: Showtime
    Uptime: 1 hour 26 min 34 sec
    Resyncs: 0 (since 29 May 2020 09:28:35)

Downstream Upstream
    Line attenuation (dB): 0,0 0,0
    Signal attenuation (dB): Not monitored
    Connection speed (kbps): 79860 8191
    SNR margin (dB): 9,9 31,0
    Power (dBm): 14,5 -7,1
    Interleave depth: 1 1
    INP: 0 0
    G.INP: Not enabled Not enabled
    Vectoring status: 5 (VECT_UNCONFIGURED)

RSCorr/RS (%): N/A 0,0000
    RSUnCorr/RS (%): N/A 0,0000
    ES/hour: 6,86 0

Burada yazar ne demek istemiştir :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.